» »

Apple iPhone 7 (refurbished, obnovljiv)

Apple iPhone 7 (refurbished, obnovljiv)

1
2
»

hojnikb ::

Ce bi bil telefon _brezhiben_ bi delalo z katerkol simko. Ocitno temu ni tako
#brezpodpisa

WallSreet ::

Gejspodar je izjavil:

Zdravo,

Vsaka šola nekaj stane. Večino časa je poslušat slo-techovce neumnost, a hojnik se pri consumer elektroniki redkokdaj moti. Uživaj v svoji small percentage težavi :)

Apple loči med Apple ID password ter passcode (ta se nastavi na vsaki Apple napravi ločeno in se uporablja za odklepanje).


To mi je jasno, ne razumem pa zakaj vse poteka izključno preko telefona in ne recimo kakšne druge bolj znane opcije kot je recimo mail. Da ti pošljejo to kodo na mail. Ne oni gredo in ti pošljejo to številko na telefon in če nimaš dostopa do njega potem se lahko na glavo postaviš. Res še pri bančnih transakcijah imaš opcijo mail/phone.

hojnikb je izjavil:

Ce bi bil telefon _brezhiben_ bi delalo z katerkol simko. Ocitno temu ni tako


Spet trolaš. To sploh ni res, ker je lahko kaj narobe s samo sim kartico. Zakaj potem pri tisti drugi dela vse tako kot mora? Daj res spelji se s svojim trolanjem ker zdele res nisem zato.

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

"..., ker je lahko kaj narobe s samo sim kartico. ...."

Torej pri operaterju naroči novo sim!

Pa še to, celo temo si iskal potrditev za svojo odločitev, nasvetov očitno nisi upošteval, tako da se nimaš na koga drugega za razburjati kot na sebe!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

WallSreet ::

fikus_ je izjavil:

"..., ker je lahko kaj narobe s samo sim kartico. ...."

Torej pri operaterju naroči novo sim!


Ja ampak kako bom potem prišel do Iclouda če mi pa cifro pošljejo izključno na 816???? Očitno bom moral odpreti novi Icloud račun. Sem ravnokar razmišljal in tudi probal in spet komplicirajo tudi tule mi pravijo takole: Could not create apple ID This Iphone has been used to create too many new Apple ID's. Please contact Apple Support to request another apple ID to use with this iphone. Res so neverjetni. Pri mailih pa nimajo problemov pa jih lahko odpreš 100 na dan.

hojnikb ::

Zakaj potem pri tisti drugi dela vse tako kot mora?

ker bi, ali, bo, kaj... testiraj v drugem telefonu, predn dobis panic attack. In prej ko bos ugotovil, da je tezava v telefonu, ne v simki, prej bos sel po novga SEja.
#brezpodpisa

WallSreet ::

fikus_ je izjavil:

"..., ker je lahko kaj narobe s samo sim kartico. ...."

Torej pri operaterju naroči novo sim!

Pa še to, celo temo si iskal potrditev za svojo odločitev, nasvetov očitno nisi upošteval, tako da se nimaš na koga drugega za razburjati kot na sebe!


O kakšnih nasvetih ti bluziš? Nebi rekel da bi bilo s telefonom kaj narobe. Več kot očitno je problem sim ker ko dam notri tisto drugo sim kartico, jo zazna v sekundi!

fikus_ ::

Kaj pa problematična 816 SIM v drugem Tel dela?
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

WallSreet ::

fikus_ je izjavil:

Kaj pa problematična 816 SIM v drugem Tel dela?


Ko dam to SIM kartico v Samsung in ko vtipkal PIN kodo (pri applu je 5 mestna cifra) mi pravi da je PIN napačen. Ko probam to storiti s tisto cifro 814 pa pin brez problema zazna (štiri mestni PIN tisti ki ga dobiš na kartici). Keep in mind da sem jaz tisto cifro 816 uporabljal pri prejšnjem Iphonu 6.

fikus_ ::

Potem naj ti kdo posodi iPhone za test 816.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

hojnikb ::

WallSreet je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Kaj pa problematična 816 SIM v drugem Tel dela?


Ko dam to SIM kartico v Samsung in ko vtipkal PIN kodo (pri applu je 5 mestna cifra) mi pravi da je PIN napačen. Ko probam to storiti s tisto cifro 814 pa pin brez problema zazna (štiri mestni PIN tisti ki ga dobiš na kartici). Keep in mind da sem jaz tisto cifro 816 uporabljal pri prejšnjem Iphonu 6.

da nisi pozabo dejansko pin kodo kartice.

Ker mas geslo za icloud, pin za odklep telefona in pin za odklep _sim kartice_.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

WallSreet ::

hojnikb je izjavil:

WallSreet je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Kaj pa problematična 816 SIM v drugem Tel dela?


Ko dam to SIM kartico v Samsung in ko vtipkal PIN kodo (pri applu je 5 mestna cifra) mi pravi da je PIN napačen. Ko probam to storiti s tisto cifro 814 pa pin brez problema zazna (štiri mestni PIN tisti ki ga dobiš na kartici). Keep in mind da sem jaz tisto cifro 816 uporabljal pri prejšnjem Iphonu 6.

da nisi pozabo dejansko pin kodo kartice.

Ker mas geslo za icloud, pin za odklep telefona in pin za odklep _sim kartice_.


Nisem ker se s številko 816 lahko vpišem v svoj novi Iphone (govorimo o PIN). PIN ne deluje na Samsungu, zakaj pa ne vem...Mimogrede, zanimivo kako mi PIN zazna na novem Iphonu medtem ko mi zgoraj piše "no service". Za popizdit.

Kakorkoli. Zdajle mi je uspelo odpreti novi Icloud račun (preko številke 814). Kljub temu bi jaz rad prišel do Icloud računa za število 816. Resnično mi ni jasno zakaj številke ne zazna? Ali bi morda pri A1 vedeli kaj več o tem problemu???

Zgodovina sprememb…

WallSreet ::

Ali bi morda pri A1 vedeli odgovor za nastali problem? Mislim kaj oni sploh lahko storijo?

hojnikb ::

ce nebos preveru, nebos nikol vedu.
#brezpodpisa

WallSreet ::

hojnikb je izjavil:

ce nebos preveru, nebos nikol vedu.


Hahahahaha ti si res car, tule si me pa nasmejal, meni gori v glavi ti pa takole, pa saj imaš po eni strani prav.

Še en lep primer zakaj potrebujem tisto cifro 816. Zdajle sem želel uporabiti paypal račun in zahteva dvojno verifikacijo, in mi cifro pošiljajo na številko 816. Nekaj bo potrebno storiti kajti ne mislim odpirati novega paypal računa. Paypal pa rabim da si nakažem gor denar, da kupim tisto baterijo ki mi jo je mirancar predlagal, da probam usposobiti tisti Iphone 6, funny how that works kajne? :). Obljubim da če mi rata usposobiti Iphone 6 po menjavi baterije in ko pridem do beležke in slik in ko jih prenesem na komp, telefon fuknem čez balkon, no brainer!!!

xseki ::

Če bi bil jaz na tvojem mestu, bi prvo probal dat 816 v nek drugi iPhone. Če tam slučajno SIM kartica deluje, je skoraj zagotovo problem v tvojem telefonu.

Poklical bi na A1 in razložil zadevo. Po vsej verjetnosti, ti bodo oni znali kaj več povedat. Imajo več izkušenj z tem kot pa mi tukaj na forumu.

Lahko pa jutri zjutraj hitro letiš v eno izmed njihovih poslovalnic in se tam zmeniš. Verjetno ti bodo dali tudi iPhone v katerega boš vstavil 816 in preveril če res deluje ali ne.

Goodluck!

WallSreet ::

xseki je izjavil:

Če bi bil jaz na tvojem mestu, bi prvo probal dat 816 v nek drugi iPhone. Če tam slučajno SIM kartica deluje, je skoraj zagotovo problem v tvojem telefonu.

Poklical bi na A1 in razložil zadevo. Po vsej verjetnosti, ti bodo oni znali kaj več povedat. Imajo več izkušenj z tem kot pa mi tukaj na forumu.

Lahko pa jutri zjutraj hitro letiš v eno izmed njihovih poslovalnic in se tam zmeniš. Verjetno ti bodo dali tudi iPhone v katerega boš vstavil 816 in preveril če res deluje ali ne.

Goodluck!


Hvala dober komentar. Ja doma nihče nima Appla vsi so na Samsungu. Jutri jih bom zagotovo poklical in razložil zadevo verjetno se bom tudi oglasil pri njih. Res nimam sreče pa da ga je*eš. Bi bilo lepo da se mi pokaže signal. Resnično me jezi ker pri drugi SIM kartici pa ni nobenega problema. Ampak kaj mi če ta kartica ko pa je moja cifra 816 in preko katere opravljam praktično vse pomembnejše stvari smh. Če se pri tistem starem Iphone noče baterija prižgati, bi mi pa lahko vsaj tule prizanesli no! Tole bodo še problemi kajti več kot očitno to nekomu ustreza, komu pa ne vem, tistemu zgoraj verjetno.

Technics111 ::

Refurbished elektronike se ne kupuje ker, ne obnovijo plat tako na telefonih kot na računalnikih, da bi lahko zagotavljali nemoteno delovanje na daljši rok. Torej matična plošča je edina komponenta ki ostane rizična in je tudi najbolj pokvarljiva.. torej vrni jim to nazaj in čao pero.

widj3098dj32 ::

Epska tema. Menjaj ta sim za 816 ali pa sprobaj z drugo jabko pa bos vedel v cem je problem.

WallSreet ::

Evo pa smo ugotovili kje tiči problem. Najprej sem klical na A1 in jim povedal problem na kar me je vprašala kdaj sem nazadnje polnil telefon oziroma kdaj sem nazadnje uporabljal to številko, in sem ji rekel da mesece nazaj, na kar me je vprašala če je možno da več kot 9 mesecev nazaj, in sem ji rekel da je možno, na kar je rekla da se številka sama izbriše če je ne uporabljaš več kot 9 mesecev. Je preverila če se ji moja številka izpiše na seznamu in se ji ni.

Potem sem šel še na A1 in jim tudi tam povedal problem in če lahko probajo mojo SIM dati v nek drugi telefon. Pri tem ni bilo problema, sicer ni bil Apple ampak nek drug telefon, kljub temu ji SIM kartice tudi v tem primeru ni zaznalo. Potem je še dodatno preverila na svojem računalniku in tudi tam nič. S tem sem prišel do zaključka da je bil problem pri neuporabi kartice in da si lahko zdaj z njo obrišem rit. No če ne drugega zdaj vsaj vem kje je bil problem in se s tem ne mislim več sekirati.

Kar moram zdaj storiti je spremeniti številko na vseh računih ki jih uporabljam in kjer zahtevajo dvojno verifikacijo, kar pomeni veliko pisanja in pogovorov preko mailov, kjer bom moral razlagati probleme in težave smh.

Zdaj pa še eno retardirano vprašanje. Glede nato da želim usposobiti tisti stari Iphone 6 in glede nato da je šla številka po gobe, kaj to pomeni za moje slike in tisto beležko na telefonu??? Želim naročiti baterijo da bi usposobil telefon, ampak če rabim za dostop tisto SIM kartico potem se lahko na glavo postavim. Ali so slike in ostale stvari na telefonu neglede na SIM??? Ali gre za dve ločeni stvari, ali je vse skupaj vezano?

Kako je pa zdaj z Icloudom? Verjetno to pomeni bye bye in lahko tisti Apple ID račun pod številko 816 izbrišem? Ali obstaja kakršnakoli druga možnost da se logiram v Apple ID pod številko 816? Verjetno še nihče ni bil v takšnem zanikrnem položaju in se vam zdi da se mi je popolnoma odtrgalo vendar me resnično zanima če obstaja še kakršnakoli druga možnost za vstop v tisti ICloud?

Edit: Resnično upam da moje slike in beležka nista vezani na moj PIN. KEr drugače sem pa res v kurcu do amena.

stevemcq_ ::

Katero oblačno storitev uporabljaš za shranjevanje teh datotek?

xseki ::

Predlagam, da čim prej usposobiš stari iPhone. Preko njega boš lahko migriral vse slike, datoteke, aplikacije na tvoj novi iPhone (brez iClouda!!!). Če se ne motim ne rabiš niti simke. Dve leti nazaj sem migriral vse iz iPhone 6 na iPhone 11 pro max. Dejansko se je vse preneselo, od A do Ž. Trajalo je nekje 5minut.

Tutorial:


Če želiš rešit Apple ID boš moral zagnati 'Apple ID Recovery proces': https://support.apple.com/en-us/HT204921 . Kadar bo proces končan, boš lahko resetiral svoje geslo in se ponovno logiral v iCloud in druge Apple storitve. Ampak to lahko traja nekaj dni/tednov (glej link).

bojsi ::

Če boš uspel usposobit stari telefon (ni nujno da je simka noter), lahko v nastavitvah dolociš, da ti ta verification code pošlje tudi na ta stari telefon.

Če to ne bo šlo pa poskusi preko iforgot.apple.com, kar pa je spet zgodba zase.

V vsakem primeru pa je koristno, da med trusted number dodaš še kakšno rezervno številko (od partnerja, starša ali kaj podobnega).

WallSreet ::

xseki je izjavil:

Predlagam, da čim prej usposobiš stari iPhone. Preko njega boš lahko migriral vse slike, datoteke, aplikacije na tvoj novi iPhone (brez iClouda!!!). Če se ne motim ne rabiš niti simke. Dve leti nazaj sem migriral vse iz iPhone 6 na iPhone 11 pro max. Dejansko se je vse preneselo, od A do Ž. Trajalo je nekje 5minut.

Tutorial:


Če želiš rešit Apple ID boš moral zagnati 'Apple ID Recovery proces': https://support.apple.com/en-us/HT204921 . Kadar bo proces končan, boš lahko resetiral svoje geslo in se ponovno logiral v iCloud in druge Apple storitve. Ampak to lahko traja nekaj dni/tednov (glej link).


Ej najlepša ti hvala za tole. Ja jutri verjetno naročim baterijo (upam da je problem pri Iphone6 baterija). Upam da še ni vse izgubljeno, tale post mi daje upanja. Mater se mi stari Iphone ne želi prižgati pa sem probal že vse...resnično upam da je problem v bateriji in da ko jo zamenjal da ga bo ponovno zbudilo. Res hvala za tole. Se pravi moram najprej telefon "zbuditi"...Se še slišiva ko dobim baterijo in ko mi uspe zagnati telefon...

bojsi je izjavil:

Če boš uspel usposobit stari telefon (ni nujno da je simka noter), lahko v nastavitvah dolociš, da ti ta verification code pošlje tudi na ta stari telefon.

Če to ne bo šlo pa poskusi preko iforgot.apple.com, kar pa je spet zgodba zase.

V vsakem primeru pa je koristno, da med trusted number dodaš še kakšno rezervno številko (od partnerja, starša ali kaj podobnega).


Tudi tole bo prišlo še kako prav. Bom upošteval tudi tvoj komentar in se slišimo ko dobim baterijo. Hvala za pomoč, upam da bo na koncu vse v redu. Je pa res da tako globoko v luknji še nikoli nisem bil in bom potreboval kar nekaj "sreče" in to večkrat. Upam da se na koncu dobro izteče.

stevemcq_ je izjavil:

Katero oblačno storitev uporabljaš za shranjevanje teh datotek?


Po pravici pvoedano niti nisem prepričan da so slike v Icloudu (zato bi rad prišel notri da vidim). Ne vem ali Iphone samodejno shranjuje slike v Icloud? Jaz po navadi slike pustim v mapi tako da ne nisem prepričan glede Iclouda.

Zgodovina sprememb…

stevemcq_ ::

Mislim, da avtomatično dobi vsak uporabnik iclouda 5gb prostora. Ni veliko, ampak zna biti da so nekatere zadeve shranjene notri, med njimi tudi beležka.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Budget iPhone+naročnina

Oddelek: Mobilne tehnologije
261932 (1143) mirancar
»

Apple predstavil nov poceni iPhone SE (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
32850525 (35248) MrStein
»

Iphone 6 Charging Port Replacement

Oddelek: Mobilne tehnologije
363450 (2877) WallSreet
»

Ali se splača kupiti iPhone SE v 2018? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6911713 (9552) Furbo
»

ali je iphone ki ga nameravam kupiti ponaredek??

Oddelek: Kaj kupiti
335680 (4552) Turboslav

Več podobnih tem