» »

Budget iPhone+naročnina

Budget iPhone+naročnina

tt2 ::

Ker mojega sedanje iPhone SE (prva generacija) skoraj ne zmorem več polniti, verjetno je narobe kaj znotraj njega, premišljujem o novem. Ker pa nočem razmetavati z denarjem, iščem res najcenejšo opcijo in to z naročnino vred. Ker so od zadnjega nakupa minila več kot štiri leta, me vse te naročnine malo begajo, zato me zanima pri katerem ponudniku bi dobil najcenejši iPhone+naročnino. Pri naročnini bi si želel vsaj 1GB prenosa podatkov (več, če je možno bo tudi lepo) pa da ni kake čudne omejitve pri kakih klicih/SMS-ih. Pa rad bi da je vsaj iPhone SE2 ali iPhone 11. Ker vidim, da so v ponudbi še vedno kake sedemke in podobno. Te res ne bi vezel.

PS: iPhone pa želim, ker sem že preveč navezan na iOS in se mi ne da ukvarjati s prehodom na Android ter posledično s prenosi vseh zadev, ki so vezani na račun pri Applu...

Lonsarg ::

Ce ne kupujes redno na 2 leti, bo v vsakem primeru dolgorocno cenej kupiti v prosti prodaji in za narocnino kak bob ali hot.

Pri teh paketih k imajo subvencoje moras nujnu vsake 2 leti to koristit z menjavo telefona, drugace stran meces denar z drazjo narocnino v kateri je ta subvencija skrita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

starfotr ::

Lahko daš menjat baterijo. Ne pride drago.

tt2 ::

starfotr je izjavil:

Lahko daš menjat baterijo. Ne pride drago.

Ni kriva baterija, ampak vhod za kabel. Verjetno nima več pravega stika.

Skyman ::

1gb ti porabi sam da se prizge telefon cez mesec.Min racunaj 10+gb,jaz z osnovnim brskanjem porabim cca 25gb mesecno.Drugace pa resitev je seveda brezzicno polnenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

starfotr ::

Kupiš lahko tudi rabljen telefon.

carovnik1900 ::

Skyman je izjavil:

1gb ti porabi sam da se prizge telefon cez mesec.Min racunaj 10+gb,jaz z osnovnim brskanjem porabim cca 25gb mesecno.Drugace pa resitev je seveda brezzicno polnenje.


a vsi appli porabijo toliko podatkov? (a "kliče kam"?) jaz sem skoz na telefonu (pixel) pa preko 6gb ne porabim (povprečno 3gb).
ne gledam videa oz. kakšen krajši klip, kdaj pa kdaj. drugo pa vse.

</head> ::

mimovrste ima nek refurbished program. Mogoče vredno za koga:
https://www.mimovrste.com/znamke/zoot-t...

gtx970op ::

Verjetno moreš samo z zobotrebcom vhod za kabel spucat pa bo se spet polnil. Sem imel podobno težavo.

bambam20 ::

Skyman je izjavil:

1gb ti porabi sam da se prizge telefon cez mesec.Min racunaj 10+gb,jaz z osnovnim brskanjem porabim cca 25gb mesecno.Drugace pa resitev je seveda brezzicno polnenje.


Mogoče tebi porablja, ko ne znaš izklopit v ozadju programov.

25 GB mesečno ni samo osnovno brskanje, pač pa zajema zraven tudi Youtube. Youtube pa ni osnovno brskanje.

tt2 ::

gtx970op je izjavil:

Verjetno moreš samo z zobotrebcom vhod za kabel spucat pa bo se spet polnil. Sem imel podobno težavo.

Pa res. Ne morem verjeti koliko prahu se je nabralo v tem malem prostoru. Telefon se spet normalno polni. Hvala! :D Bom zaenkrat še odložil nakup. Vseeno hvala vsem za predloge. :D

issak ::

Pri A1 je iPhone SE 360eur + 15eur naročnine za A1 Go! S, mogoče je to ok opcija.

Ali pa iz Nemčije v prosti prodaji in HoT za 7-10eur.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

shadeX ::

tt2 je izjavil:

gtx970op je izjavil:

Verjetno moreš samo z zobotrebcom vhod za kabel spucat pa bo se spet polnil. Sem imel podobno težavo.

Pa res. Ne morem verjeti koliko prahu se je nabralo v tem malem prostoru. Telefon se spet normalno polni. Hvala! :D Bom zaenkrat še odložil nakup. Vseeno hvala vsem za predloge. :D


Imel isti problem pri 7. Ne razumem kako se lahko vhod tako zapacka pri iPhonih. Zadevo sem isto rešil z zobotrebcem in spihavanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Stipex ::

Js sem vedno iphone kupoval na bolhi od ljudi, ki so jih vzemali na obroke na naročnino in po isti oz. nižji subvencionirani ceni prodajali na bolhi za gotovino.

hipertija ::

Stipex je izjavil:

Js sem vedno iphone kupoval na bolhi od ljudi, ki so jih vzemali na obroke na naročnino in po isti oz. nižji subvencionirani ceni prodajali na bolhi za gotovino.

jaz pa ali to, ali pa ko je prišel nov telefon, sem kupil eno različico starejše, ker so freaki zmeraj na tekočem in hočejo imet telefone v koraku s časom, meni pa je telefon z enoletno zamudo povsem ok... prodajajo po smešnih cenah, da lahko rečejo doma, da so prodali oz. da se bodrijo, medtem ko jim očka in mama pristavita zraven za novega... naredil že ene 3 takšne posle
Prekle za kurnk

Glugy ::

budget pa iphone mi ne gre skp ampak dobr, verjetn najboljš varianta kupit rabljen iphone od koga ki mu zaupaš.

shadeX ::

hipertija je izjavil:

Stipex je izjavil:

Js sem vedno iphone kupoval na bolhi od ljudi, ki so jih vzemali na obroke na naročnino in po isti oz. nižji subvencionirani ceni prodajali na bolhi za gotovino.

jaz pa ali to, ali pa ko je prišel nov telefon, sem kupil eno različico starejše, ker so freaki zmeraj na tekočem in hočejo imet telefone v koraku s časom, meni pa je telefon z enoletno zamudo povsem ok... prodajajo po smešnih cenah, da lahko rečejo doma, da so prodali oz. da se bodrijo, medtem ko jim očka in mama pristavita zraven za novega... naredil že ene 3 takšne posle


I cringed a lot by reading this.

Nekdo je malo sfrustriran, ker bi rad nov telefon, pa mu ni vreden tistega denarja, pa bi rad da bi. Auč :)

prodajajo po smešnih cenah


No ne pretiravaj, ker toliko smešne cene pa spet niso. Če gledaš iPhone 11 PRO MAX 512GB (letos bo star 2 leti), je cena novega 150€ cenej kot pred izidom. In podobno razmerje v ceni (%) imajo tudi drugi modeli.

naredil že ene 3 takšne posle


Torej menjaš telefon na koliko.. 2 leti? Fak, pa sej si skor na slabšem kot fanboyi ki imajo vsako leto novega, s tem da ti kupuješ rabljene modele. Kaj ko bi star model znucal do konca cca 5,6 let in si nato privoščil zadnji model? Ja, vsakemu svoje, ampak ti tvoji manevri ne izpadejo ravno inteligentno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Lonsarg ::

Sam tko mimogrede, SE imajo zlo slabo kamero, tak da če ti je kamera vsaj malo pomembna rabiš običnega in ne SE. Raje obični 2 leti star model kot novi SE.

hojnikb ::

Telemach revolucija, z 50% off karticami te pride 3,5EUR na mesec, za telefon pa investiraš kakšen evro več v 12mini, cca 635e v prosti prodaji
https://geizhals.eu/apple-iphone-12-min...

Če to razdeliš na 2 leti, te pride telefon z "naročnino" vred manj k 30e/mesec
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

tt2 ::

Bi pa še vseeno prosil za pomoč pri izbiri naročnine. Sedaj imam Telekomov Naj A paket, za katerega plačujem 17€. Se mi zdi absolutno preveč za to kar ponuja. Gledam razne ostale ponudbe in so precej boljše. Zanima me predvsem kako je s temi Bob (a je lastnik A1?), Hofer HoT, tudi Telemachova za 8.89 EUR/mes se mi zdi super, itd... Kako je s podporo v primeru težav... A imajo kakšne klicne centre, ko bom potreboval pomoč, ali kakšno spremembo... V glavnem rabim naročnino, prenos telefonske številke in pa da je v paketu dovolj enot za klicanje, sms-ov ter vsaj 2GB (mogoče 3GB) prenosa podatkov.

hojnikb ::

kot ze napisano, telemach revolucija je najcenejsa opcija, ce filas z karticami po 50% cene (3,5e na mesec) mas pa 10 ali 20 tisoc enot, odvisno od mesca. cenej od tega ni.
#brezpodpisa

Lonsarg ::

Ja tale revolucija je najcenejsa zgolj ce ti ni odvec to tecno filanje z karticami.

Sicer so cenovno tam-tam, je pa Bob edini izmed teh treh, ki ponuja redno mesecno placevanje (se vedno lahko tudi predplacnisko placujes ce hoces). Z bobom nisem imel tezav, sem sirso familijo na to spravil, klicni center bolj odziven kot pri Telemach in A1. Mozno je tudi vse urejat preko spleta ali preko SMSov, tudi trajnike, spremembe paketov,... Za ostala dva nimam izkusenj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

hojnikb ::

kupiš zalogo kartic, nafilaš in je to to. Sj ni treba polnit več kot 4x na leto.
#brezpodpisa

vonStokovsky ::

Hofer HOT je kar ugoden. Moti me le to, da nimajo še kakšnega vmesnega paketa. Drugače prenos podatkov je dovolj za gledanje vsaj 1080p pretočne vsebine, če želiš še več, imajo tudi opcijo za povišanje prenosa (2 €).
Pazi tudi na MMS-je, saj so ti plačljivi (mislim da ali 0,5 ali 4 cente).
Viva la Vida

mirancar ::

če boš imel težave z baterijo (al pa da se ti telefon greje) na iphone SE, sem sam kupil tole baterijo:
https://www.polarcell.de/handyakkus/app...
mam jo 2 mesca in zaenkrat zgleda je legit. telefon spet kot nov, če ne clo mal bolš.
menjava je tudi preprosta, ker nima tega zalimanga ohišja kot novejši telefoni

za naročnino pa priporočam HOT, 7€ ali 10€, odvisno kak porabnik si

Vetrpiha ::

Ampak originalna pa ni, ker ima Apple tako politiko.

mirancar ::

stari iphone SE nima teh novih politik glede 3rd party baterije, zaslona, kamer


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup iphone 8 - kdaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
23731037 (24551) shadeX
»

Kateri high-end pametni telefon? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
24259365 (52492) PrimozR
»

Iphone uradno v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
21535281 (24825) Keyser Soze
»

Poleti manjša različica iPhona, brezplačen MobileMe?

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
359975 (8001) Limit-sky
»

iPhone 4 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
16725165 (20145) Keyser Soze

Več podobnih tem