» »

Profesorji na Bežigradu?

Profesorji na Bežigradu?

Temo vidijo: vsi

Mafioso ::

Živjo,

Razmišljam o vpisu na gimnazijo Bežigrad. Zanima me kakšni so profesorji, če ste hodili ali hodite? Kateri so fajn in kateri ne?

A110 ::

Gimnazija je gimnazija. Na faksu nebos imel nobene prednosti kot sošolci iz drugih srednjih šol. Ajde če imaš 3 različne v bližini potem si izberi eno ampak če živiš pa recimo izven lj je pa nesmiselno se voziti vsak dan in izgubljati vsak dan recimo 3h na transportu in čakanju če imaš lokalno gimnazijo bližje.

Smurf ::

Mafioso je izjavil:

Živjo,

Razmišljam o vpisu na gimnazijo Bežigrad. Zanima me kakšni so profesorji, če ste hodili ali hodite? Kateri so fajn in kateri ne?

Sicer je ze veliko let od kar sem bil tam, ampak takrat (~15) let nazaj so bili profesorji v povprecju precej ok. Seveda pa se je nasel tudi kaksen, ki je bil katastrofalen.

Bi pa priporocal gimnazijo predvsem zaradi sosolcev.

TheBlueOne ::

Jaz takim, ki vedo, da bodo tehniki ne bi priporocal gimnazije. Prevec solata za to, da se vpisujes tja, kjer pogosto niti ni omejitev.

Badwolff ::

Mogoče si že mal zamudil vpis.

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:

Jaz takim, ki vedo, da bodo tehniki ne bi priporocal gimnazije. Prevec solata za to, da se vpisujes tja, kjer pogosto niti ni omejitev.

Nekoliko bolj naravoslovne gimnazije (med katere Bezigrad gotovo sodi) so zgodovinsko bile zmeraj bolj uspesne v tehniki, kot tehniske srednje sole. Tako na tekmovanjih, povprecni oceni na maturi, kot uspesnosti kasneje na faksu.

TheBlueOne ::

Smurf je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Jaz takim, ki vedo, da bodo tehniki ne bi priporocal gimnazije. Prevec solata za to, da se vpisujes tja, kjer pogosto niti ni omejitev.

Nekoliko bolj naravoslovne gimnazije (med katere Bezigrad gotovo sodi) so zgodovinsko bile zmeraj bolj uspesne v tehniki, kot tehniske srednje sole. Tako na tekmovanjih, povprecni oceni na maturi, kot uspesnosti kasneje na faksu.


Tako lahko delas promocijo mamicam. Meni so tekmovanja in povprecne ocene popolnoma irelevantni. Ce bodo moji otroci v tej dilemi bom svetoval dosti lazjo tehnicno solo in omogocil, da imajo doma delavnico in opremo za hobije. Deloma lahko dela z mano. Mu raje pomagam, da ima izhodisce za podjetnistvo kot pa, da se grem tole solsko marketinsko igro.

Se pa strinjam, da je na faksu vsaj na zacetku vecinoma nekoliko lazje za bivse gimnazijce ampak v praksi ni nek pokazatelj za uspeh po koncu solanja, niti v smislu kdo bo prigural do konca.

Zase lahko recem, da od gimnazije nisem imel kaj pametnega. Me pa zanima, ce ima kdo drugacno izkusnjo, da je tehnik in mu je gimnazija bila v korist. Bi me zanimali detajli. Ker jaz vem, da sem 80% casa porabil za kar me ni zanimalo, ker kar ti ne gre terja dodaten trud. Ce bi ta cas vlagal v karkoli konkretnega, bi med faksom imel malo boljse podjetje, kot pa sem ga dejansko imel.

fikus_ ::

Gimnazija je za tiste, ki bodo pri šolanju dosegli mag. ali dr. in se ukvarjali bolj s teorijo.
Za ostalo tehnične šole, kjer je poudarek na stroki.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

dild0idis ::

Bistveno vprašanje je samo, ali boš potem še študiral ali ne.

Če misliš iti še naprej študirati, je gimnazija vredu možnost.

Če pa hočeš prej služiti denar, pa pojdi raje na tehnično šolo, kjer boš imel po koncu celo nek poklic.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

TheBlueOne ::

Ce ves, da bos studiral tehnicni poklic, zakaj bi cas vlagal v nepotrebne predmete. Vpises se pa ja lahko na faks tudi iz tehnicnih srednjih sol?

dild0idis ::

TheBlueOne je izjavil:

Ce ves, da bos studiral tehnicni poklic, zakaj bi cas vlagal v nepotrebne predmete. Vpises se pa ja lahko na faks tudi iz tehnicnih srednjih sol?


To pa itak, če že veš, kaj bi rad delal in kaj študiral, se raje vpiši na tisto smer in ne izgubljaj časa na gimnaziji.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

zmist ::

Ce se zanimas za tehnicne smeri, ti priporocam, da obides Bezigrajsko gimnazijo, tam se bos naucil predvsem kako postati snob. Komentar nase(ga) profesorja/profesorice ne-povem-kje, ki je presedl(ala) na Gimnazijo Bezigrad ob vprasanju cez nekaj let, kako je tam: "Glede ucenja ste bili na easy, ste bili pa vsaj ljudje.". In drzi kot pribito.

Si morda pogledal: https://www.vegova.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

Machete ::

Sbo si ali pa nisi, ne naučit te tega jebena gimnazija.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

SeMiNeSanja ::

Sin je letos maturiral na Bežigradu, tako da so vtisi še dokaj sveži.

Kot prvo je navdušenec za matematiko in fiziko, zaradi česar je bil Bežigrad zanj posebej privlačen, saj ima poseben 'matematični' razred.

Drugi razlog, zakaj smo se odločili za Bežigrad, pa je bila dostopnost z javnim prevozom - tudi na to je treba misliti, če si z obrobja mesta.

Pred vpisom smo slišali razne skeptične opazke na račun Bežigrajske gim. Celo do nivoja "Če hočeš otroka uničiti, ga vpišeš na Bežigrad".

Po 4 letih šolanja na Bežigradu lahko rečem, da za sina nebi mogli najti boljše šole!

Že res, da je tisti matematični razred nekakšna 'elita', vendar so si sošolci izredno pomagali med seboj. Nobene fovšije, nobenega rivalstva, nič 'snobizma' ali izključevanja.
Ne morem pa reči, ali je to bila posebnost njihovega razreda, pa če tudi v drugih razredih vlada podobna kolegialnost.

Kar se tiče učiteljev, pa imaš takšne, ki trdno stojijo za principom "če nam pošljejo najboljše učence, kar jih je možno dobiti - pa ja ne bomo nori, da bi jih uničili!".
No, žal niso čisto vsi učitelji 100% na temu tiru, a takšne izjeme se najdejo na vsaki šoli. Lahko bi rekel, da je tudi to del vzgojnega procesa, da se naučiš, da ne bo vedno vse šlo zlahka.

Pred leti sem imel priliko spoznati 'sistem' na Aškerčevi gimnaziji. Dejansko je kot dan in noč. Na Aškerčevi so vpisali 'vsakogar', posledično pa je bil tudi učni proces na nivoju za 'vsakogar'. Praktično ni bilo testa, ki ga nebi ponavljali, ipd.

Na Bežigradu, v 4 letih, kar ga je sin obiskoval, niso ponavljali niti enega samega testa!
Nekaj k temu pripomore medsebojna pomoč med učenci, še več pa 'zdravo okolje', ker je zelo malo tistih tipičnih 'zabušantov', ki menijo, da moraš skozi šolo priti, ne da bi s prstom mignil.

Če razmišljaš o vpisu na Bežigrad, verjetno nimaš dvojk in trojk v spričevalu. Praktično nimaš kaj dosti možnosti za vpis, če nisi odličnjak. Izbira srednješoljskega / gimnazijskega okolja še kako vpliva na to, ali boš na temu nivoju tudi ostal, ali pa boš stagniral in hodil v šolo samo zato da boš enega dne dobil tisto zaključno spričevalo.

Se pa drugače kar precej spodbuja sodelovanje na različnih tekmovanjih in raziskovalnih nalogah. Sin je bil predvsem uspešen pri raziskovalnih nalogah iz matematike in fizike, vendar je tudi vložil ogromno časa in truda vanje. Se je pa po drugi strani naučil marsikaj, kar se sicer nebi. No, pa še mentor pri zadnji raziskovalni bo zdaj njegov profesor na fakulteti...

Glede tehničnih šol, pa mislim, da je to predvsem vprašanje vsakega posameznika, kaj mu bolj ustreza. Dejstvo je, da se iz tehnične srednje šole redko kdo vpiše na študij matematike, fizike, jezikoslovja ali celo medicine. Ti programi so za tiste, ki stremijo za nekoliko krajšo potjo do lastnega kruha, v kakšnem poklicu, ki je nekoliko bolj 'praktične' narave.
S tem ni nič narobe. Vsakdo se mora vprašati, kaj njemu bolje ustreza.
Nekaterim je celo tehnična srednja šola preveč, pa bi raje šli v poklicno šolo in se izučili za mehanika, kleparja, trgovca, frizerja, kuharja,....

Jaz sem pred desetletji obiskoval srednjo kemijsko šolo in niti pod razno nikoli nebi zamenjal to izkušnjo s katerokoli drugo. V veliki meri tudi zaradi sošolcev, s katerimi smo se res dobro razumeli kot razred (kar tudi ne preseneča pri ogromnem številu ur, ki smo jih preživeli skupaj v pri laboratorijskih vajah).

A vprašanje je bilo konkretno o gimnaziji Bežigrad. Verjetno zanjo ne bo spraševal nekdo, ki razmišlja o tem, s katerim ključem mora priviti matico na menjalniku avtomobila?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Machete ::

Ne pametuj, bil tam. Snob je bil zgolj vsak 20., kar je pomoje itak kar neko povprečje med populacijo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

SeMiNeSanja ::

zmist je izjavil:

Ce se zanimas za tehnicne smeri, ti priporocam, da obides Bezigrajsko gimnazijo, tam se bos naucil predvsem kako postati snob. Komentar nase(ga) profesorja/profesorice ne-povem-kje, ki je presedl(ala) na Gimnazijo Bezigrad ob vprasanju cez nekaj let, kako je tam: "Glede ucenja ste bili na easy, ste bili pa vsaj ljudje.". In drzi kot pribito.

Si morda pogledal: https://www.vegova.si

Žal poznam tudi osebe, ki pravijo da bog ne daj na Vegovo.
Poznam celo enega, ki so ga na Vegovi tako zbuzerirali v 4. letniku na enem levem strokovnem predmetu, da šole nikoli ni dokončal (ima vse ostale predmete opravljene!) in se je zaposlil kot z osnovno šolo.

Kje je tukaj potem tista "ste vsaj ljudje"?

Zame šola, ki uničuje človeka in mu jemlje voljo, ni šola!
Naloga šole je motiviranje, ne pa teptanje.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Smurf ::

@SeMiNeSanja

zelo lepo povedano. Ravno to sem mislil, da na gimnazijo gres zaradi sosolcev in ne uciteljev. Ni samo pomaganje, ampak je res kako neverjetno pomaga, da si v okolju, ker imas precej inteligentne ljudi. Tako tudi sam napredujes hitreje/bolje kot bi sicer. Poleg tega sem svojo najpomembnejso socialno mrezo zgradil ravno takrat. Danes imam iz tisith casih odlicne prijatelje, ki pa so se poleg tega strokovnjaki na svojem podrocju (pa bodimo posteni, poznati dobrega zdravnika ali odvetnika pride zmeraj prav).

Zimonem ::

To nima veze če si zavezan svojim ciljem, greš čež. Sicer spremeniš Kurz. Seveda so podjebavanja določenih učiteljev , predavateljev. Ampak tudi z šefi in naročniki je podobno. Stvar je treba rešiti ne se it politično korektnost.
Stvar pri dobrih učiteljih je kaj se ti od njih naučiš. Ne po kaki poti.

pegasus ::

Smurf je izjavil:

Ravno to sem mislil, da na gimnazijo gres zaradi sosolcev in ne uciteljev.
Očitno si imel srečo. Jaz je nisem imel - v moji generaciji je bila hčerka prominentnega slo politika in tisto leto čudežno ni bilo omejitve pri vpisu na Bežigrad. Posledično je bila sprejeta vsa drhal, ki se je oddala vpis kot šalo in pristal sem v razredu green dragonsov. Imam pa vsaj na profesorje dobre spomine, večina jih je bila super, le ena je bila črna ovca in nedorasla svoji vlogi.

dreknapalci ::

Kolikor sem imel opravka z mularijo in prfoksi na GimB-u, lahko rečem da je ZELO velika(95%) mularije čist normalnih. Je res, da se vidi da je to mednarodna šola, in da v njo zahaja kar nekaj tujih otrok(Diplomati), vendar za njih lahko rečem, da nisem zasledil niti malo snobizma, se vidi, da je pri njih tudi drugačna vzgoja in znajo biti zadržani. Verjetno zaradi tega nekateri dobijo občutek da so snobi, pa vendar ni tako. Preprosto nekateri ne razumejo, da se je velika večina teh otrok veliko selila, in težje navezujejo stike.

Bolj so problem nekateri profesorji. Za nekatere izmed njih lahko rečem da so prileteli z drugega planeta ali pa kar prilezli z nekega predpotopnega kamna. In ravno teli profesorji so imeli povečini največ težav s prilagodbo na pandemične čase (delo od doma, izobrazevanje od doma).
Nekateri izmed teh profesorjev pa so pač snobi. Imensko ne bom, vendar lahko rečem, da imajo zanič smisel za humor.
Nekateri otroci takim profesorjem radi nagajajo (Iz računalnikov izklapjajo usb kable (in jih delno vtaknejo nazaj) , ki so povezane z multimedijsko tablo, ostale reči.. Če se me kakroli vpraša, je to normalno otroštvo in sem se zaradi teh stvari samo rezal ;)

Lahko pa se dotaknem Vegove šole, ker sem se tam šolal. Lahko rečem, da so nekateri profesorji zelo zamerljivi , in je dobro ne se zamerit tem. (Angleščina, Slovenščina)
Za tehnični predmet, pa se ne spomnem nobenega profesorja ki bi bil zamerljive sorte, razen če se misli na Pešca..

@pegasus: zver? :D

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

pegasus je izjavil:

Smurf je izjavil:

Ravno to sem mislil, da na gimnazijo gres zaradi sosolcev in ne uciteljev.
Očitno si imel srečo. Jaz je nisem imel - v moji generaciji je bila hčerka prominentnega slo politika in tisto leto čudežno ni bilo omejitve pri vpisu na Bežigrad. Posledično je bila sprejeta vsa drhal, ki se je oddala vpis kot šalo in pristal sem v razredu green dragonsov. Imam pa vsaj na profesorje dobre spomine, večina jih je bila super, le ena je bila črna ovca in nedorasla svoji vlogi.

Ja, to je smola, mislim, da se je vsakih nekaj let to zgodilo. Ampak verjetno je bilo vseeno boljse kot na Askercevi.

Sej bom cisto posten tudi punca je iz Bezigrada (spoznala sva se sele kasneje), ona je vec prijateljev nasla kasneje na medicinskem faksu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegova (LJ) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Šola
30140954 (1157) WizzardOfOZ
»

Vegova Tehniška Gimnazija Ljubljana - ja/ne?

Oddelek: Šola
131516 (1171) Smurf
»

Vegova tehniška gimazija - izkušnje prosim

Oddelek: Šola
185160 (4402) Unknown_001
»

Punca -> Tehnik računalništva, Vegova LJ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
12931377 (25038) x128
»

Izbira srednje šole - Računalništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6014656 (12344) amacar

Več podobnih tem