» »

tehnični pregled vidijo tudi na državni meji

tehnični pregled vidijo tudi na državni meji

Likalnik ::

Živjo,

kaj se mi je naredilo pri povratku iz dopusta (Hrvaška)....med dopustovanjem mi je potekel tehnični pregled na avtomobilu...seveda te "malenkosti" nisem preveril pred odhodom na dopust. Opazil sem šele med dopustom....ampak takrat nisem mogel nič narediti kot, da zaključim dopust in ko se vrnem domov naredim tehnični pregled.

Ko se vračam domov na meji zahteva osebni dokument in potrdilo o testiranju...vse preveri tudi v računalniku...nakar mi reče, da naj mu pokažem še vozniško dovoljenje in prometno dovoljenje (sem kar zelen postal...nisem si mislil, da bom imel tako srečo, da bo tudi to zahteval...še nikoli ni).

mu vse to pokažem nakar zahteva še zavarovalno polico (ta je bila še veljavna...nisem imel urejeno na isti datum tehnični in zavarovanje zaradi menjave avtomobila..)

Na koncu mi vse te dokumente vrne...me opozoril, da mi je potekel tehnični pregled in da naj to čim prej uredim...da tokrat sem dobil samo opozorilo. (sedaj je že vse urejeno)

več kot očitno mu je v računalniku, ko je skeniral moj osebni dokument mu izpisalo, da je tehnični potekel....res vse te podatke vidijo? so sistemi povezani? tehnični pregledi/sistem na mejnem prehodu?

zelo pa dvomim, da sem imel tako "srečo" da je čisto slučajno zahteval še prometno dovoljeno za pregled? in opazil, da je pretečen datum

T743 ::

No saj brati pa že znajo, dobro poglej prometno dovoljenje...

Likalnik ::

vem, da brati znajo (kljub temu, da so policaji) zanimivo je to, da je zahteval na mejnem prehodu prometno dovoljenje...kar se ponavadi ne dogaja (praktično je prvič od mene to zahteval)....in si nisem mislil, da tudi to kdaj je tehnični narejen, da jim to piše v sistemu....me zanima kaj še vidi notri ko skenira moj osebni dokument....lastništvo ostalih vozil?, nepremičnin?

eventyrer ::

Bolj sumim da imajo kamere na mejnih prehodih. Kamera mu je najbrž prebrala tvojo registersko tablico in mu izpisala da je tehnični pretekel.

Če imajo tak sistem ali ne pa nimam pojma.

Zgodovina sprememb…

borut_p ::

Od mene so ze zahtevali prometno - lahko da imas privlacen avto in je nakljucno preveril

eventyrer ::

tole sicer ni povsem povezano vendar policija ima to takole urejeno... ne da se mi iskat kako imajo cariniki urejeno.

https://zakonodaja.com/zakon/znppol/113...

113. člen
(uporaba tehničnih sredstev pri zbiranju podatkov)

(1) Pri opravljanju policijskih nalog smejo policisti, ko je to potrebno zaradi zbiranja osebnih in drugih podatkov, namenjenih dokazovanju prekrškov in kaznivih dejanj ter identificiranju kršiteljev oziroma storilcev v skladu z zakonom, uporabljati tehnična sredstva za fotografiranje ter video in avdio snemanje ter tehnična sredstva za označevanje ali identifikacijo oseb, vozil in predmetov, ki so v uporabi v policiji. Posnetki, ki ne bodo uporabljeni za dokazovanje prekrškov in kaznivih dejanj ter identificiranje kršitev oziroma storilcev, se brišejo takoj, ko je to mogoče, najpozneje pa v 30 dneh od njihovega nastanka.

Zgodovina sprememb…

ginekk ::

Če ti je potekel tehnični, potem je bila tudi prometna že potečena, kajti v nobenem primeru ni veljavna dalj (lahko pa je krajši čas).
Je lahko enostavno videl po datumu na dokumentu.

Likalnik ::

tudi prometna je bila potečena tako je...čudno mi je, da je zahteval prometno, če pač nima nekega povoda za to (imel opombo v sistemu, sumljiv avto, kamera katere skenira tablico in mu javi)....težko verjamem, da je imel on tako srečno roko ali pa jaz tako smolo, da me je ravno takrat čisto slučajno vprašal po prometnem dovoljenju...izpit imam 20 let in še nikoli nisem na meji kazal prometnega dovoljenja.

ampak..vse je enkrat prvič

smetko ::

Najprej si je potrebno razčistiti, kdo opravlja obmejno kontrolo.
Glede na pravilnik zlasti člen 4, so to obmejni policisti. Ti pa imajo pravico videti tudi podatke o tvojem vozilu.
No comment

Horas ::

to ni malenkost. tehnični pregled, potek datuma, za mene ni malenkost. da to pozabiš samo kaže na to kake sorte človeka si.

kaj vse ljudje pozalbjate... potek vozniške recimo. jaz vem za oba avta datuma tehničnih. vem za potek moje vozniške, to je leta 2066 :)) brez heca!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

;-) ::

Ne vidim tvoje logike, da si imel tehnični pregled pred iztekom police zavarovanje, to sploh nesme nastat-polica se dela do tehničnega pregleda pa naj bo jutri ali čez en teden ali čez eno leto. Razen v primeru ko si oproščen tehničnega pregleda če imaš bolj nov avto potem imaš poljubno vmes police.

smetko ::

Horas je izjavil:

to ni malenkost. tehnični pregled, potek datuma, za mene ni malenkost. da to pozabiš samo kaže na to kake sorte človeka si.

kaj vse ljudje pozalbjate... potek vozniške recimo. jaz vem za oba avta datuma tehničnih. vem za potek moje vozniške, to je leta 2066 :)) brez heca!


Če imaš slovensko vozniško dovoljenje, potem tudi ti ne veš, kdaj ti poteče. Pri svojih 35 letih, pač ne veš vsega.
No comment

ginekk ::

Horas je izjavil:

to ni malenkost. tehnični pregled, potek datuma, za mene ni malenkost. da to pozabiš samo kaže na to kake sorte človeka si.

kaj vse ljudje pozalbjate... potek vozniške recimo. jaz vem za oba avta datuma tehničnih. vem za potek moje vozniške, to je leta 2066 :)) brez heca!


Ma ja. Jaz sem se več kot mesec vozil brez. Odkupil sem svoj služben avto, prej so to urejali na firmi in mi je datum totalno ušel iz glave, dokler nisem dobil obvestila od UE naj grem odjavit avto in prinesem tablice, ker že nekaj časa ni bil na novo registriran.

Prej sem se vozil cel mesec povsem brez skrbi, naslednji dan pa skor nisem upal več na tehničnega. :)

Likalnik ::

;-) je izjavil:

Ne vidim tvoje logike, da si imel tehnični pregled pred iztekom police zavarovanje, to sploh nesme nastat-polica se dela do tehničnega pregleda pa naj bo jutri ali čez en teden ali čez eno leto. Razen v primeru ko si oproščen tehničnega pregleda če imaš bolj nov avto potem imaš poljubno vmes police.


Logika je cist enostavna…ko bos menjal avto bos zastopil…gre pa takole.
Kupis “nov” rabljen avto…ob nakupu ga moras zavarovati..kar pomeni, ce ga kupis marca sklenes novo zavarovalno polico na ta dan (sorazmerni delez od prejsnega zavarovanja dobis nazaj) placas to novo zavarovanje…avto ima pa tehnicni pregled avgusta…in pac marca ne gres delati se enkrat tehnicni pregled..ker ti potece sele v avgustu…zato imas dva razlicna datuma….ko gres avgusta na tehnicni pregled…takrat pa zopet sklenes novo zavarovalno polico(sorazmerni deles prejsne dobis nazaj) in na ta nacin prides do istega datuma tako za tehnicni kot zavarovanje…
To je cist redni standardni postopek..zato imas doloceno vmesni obdboje razlicna datuma zavarovanja in tehnicnega pregleda…kar ti pa v praksi ne predstavlja nobene ovire.

@Horas glede tvojega komentarja pa ne bi izgubljal besed…dvomim, da se osebnost cloveka izraza v tem, ce ves na pamet datum tehnicnega pregleda. Glede na to, da imam avto sele pol leta si tega datuma nisem zapomnil(naceloma ga vem, ko imam avto ze dalj casa) tudi sedaj sem vedel, da je enkrat avgusta..tocnega datuma zal ne…tudi pred dopustom tega nisem preverjal…na koncu sem zamudil za dva dni….kljub temu mislim, da sem fajn oseba tudi ce sem za dva dni zamudil tehnicni pregled…nismo vsi tako popolni kot si ti…se opravicujem za zamudo…se ne bo ponovilo:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

DePalmo ::

Likalnik je izjavil:

... ce ga kupis marca sklenes novo zavarovalno polico na ta dan (sorazmerni delez od prejsnega zavarovanja dobis nazaj) placas to novo zavarovanje…avto ima pa tehnicni pregled avgusta…in pac marca ne gres delati se enkrat tehnicni pregled..ker ti potece sele v avgustu…zato imas dva razlicna datuma….ko gres avgusta na tehnicni pregled…takrat pa zopet sklenes novo zavarovalno polico(sorazmerni deles prejsne dobis nazaj) in na ta nacin prides do istega datuma tako za tehnicni kot zavarovanje…
To je cist redni standardni postopek..zato imas doloceno vmesni obdboje razlicna datuma zavarovanja in tehnicnega pregleda…kar ti pa v praksi ne predstavlja nobene ovire.

A? A še nisi slišal da se da zavarovanje skleniti tudi krajše od enega leta? Jaz vedno uredim tako da imam zavarovanje DO tehničnega pregleda, takrat pa naredim na novo za celo leto.

Likalnik ::

Slisal ampak nikoli ne zavarujem za pol leta...oziroma agent kar sam od sebe naredi na ta nacin...mogoce mu je lazje kaj pa jaz vem...dokler nimam visjih financnih stroskov mi je vseeno ali je za celo leto, pol leta ali p samo za en mesec.

Kot receno...to potem uredim ob tehnicnem pregledu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

;-) ::

Logika je cist enostavna...ko bos menjal avto bos zastopil...gre pa takole.
Kupis "nov" rabljen avto...ob nakupu ga moras zavarovati..kar pomeni, ce ga kupis marca sklenes novo zavarovalno polico na ta dan (sorazmerni delez od prejsnega zavarovanja dobis nazaj) placas to novo zavarovanje...avto ima pa tehnicni pregled avgusta...in pac marca ne gres delati se enkrat tehnicni pregled..ker ti potece sele v avgustu...zato imas dva razlicna datuma....ko gres avgusta na tehnicni pregled...takrat pa zopet sklenes novo zavarovalno polico(sorazmerni deles prejsne dobis nazaj) in na ta nacin prides do istega datuma tako za tehnicni kot zavarovanje...
To je cist redni standardni postopek..zato imas doloceno vmesni obdboje razlicna datuma zavarovanja in tehnicnega pregleda...kar ti pa v praksi ne predstavlja nobene ovire.


Glede na to da živim od prodaje avtomobiliv in sklepanja zavarovanj se s tabo ne morem strinjat. Če kupiš avto marca in ima teh. pregled avgusta, se naredi polica do datuma teh.pregleda, reče se ji prorata polica.

Bilo kako drugače delati polico ni pravilno, ker bo itak na dan podaljšanja treba dat novo polico in stara ne velja več oz. Je niti sistem ne sprejme da bi jo pokuril do konca. Datume je treba usklajevat takoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

IL_DIAVOLO ::

Naredi se zavarovanje za pol leta, ko se dela tehnični in normalno sklenitev zavarovanja za 1 leto.

Tak je vedno blo 8-)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

;-) ::

Pri OPu je šlo za skadenco tehničnega pregleda. Potekla je registracija v njegivem primeru tudi tehnični.

Policist te je spustil, ker si imel letno polico-pri letni je 30 dnevni respiro rok, pri katerem kritje JE v primeru da pride do nezgode in podaljšaš polico pri isti zavarovalnici s celoletno.

Policist ti sicer lahko napiše kazen za neregistrirano vozilo-po želji, imel si srečo.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Naredi se zavarovanje za pol leta, ko se dela tehnični in normalno sklenitev zavarovanja za 1 leto.

Tak je vedno blo 8-)

Tako je OP je mel tak. Polica je se veljala ker je bila v respiro roku 30dni, druge možnosti ni. Komot pa bi dobil kazen za neregistrirano vozilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Likalnik ::

;-) je izjavil:

Logika je cist enostavna...ko bos menjal avto bos zastopil...gre pa takole.
Kupis "nov" rabljen avto...ob nakupu ga moras zavarovati..kar pomeni, ce ga kupis marca sklenes novo zavarovalno polico na ta dan (sorazmerni delez od prejsnega zavarovanja dobis nazaj) placas to novo zavarovanje...avto ima pa tehnicni pregled avgusta...in pac marca ne gres delati se enkrat tehnicni pregled..ker ti potece sele v avgustu...zato imas dva razlicna datuma....ko gres avgusta na tehnicni pregled...takrat pa zopet sklenes novo zavarovalno polico(sorazmerni deles prejsne dobis nazaj) in na ta nacin prides do istega datuma tako za tehnicni kot zavarovanje...
To je cist redni standardni postopek..zato imas doloceno vmesni obdboje razlicna datuma zavarovanja in tehnicnega pregleda...kar ti pa v praksi ne predstavlja nobene ovire.


Glede na to da živim od prodaje avtomobiliv in sklepanja zavarovanj se s tabo ne morem strinjat. Če kupiš avto marca in ima teh. pregled avgusta, se naredi polica do datuma teh.pregleda, reče se ji prorata polica.

Bilo kako drugače delati polico ni pravilno, ker bo itak na dan podaljšanja treba dat novo polico in stara ne velja več oz. Je niti sistem ne sprejme da bi jo pokuril do konca. Datume je treba usklajevat takoj.


To je pa potem krivda agenta, da na ta nacin dela…poleg tega mi pa zavarovalnica vrne sorazmerni delez zavarovanja nazaj…ce bi bil ta nacin tako zelo narobe kot pravite bi se mi lahko zelo hitro zakompliciralo pri vracilu denarja…kot receno, ce gre zavarovalnici in agentu na ta nacin skozi pa naj gre…ocitno mu tudi sistem to dovoljuje, da na tak nacin dela.

Kaj bi bilo, ce bi mi na dan, ko mi je potekel tehnicni poteklo tudi zavarovanje...vprasanje, ce bi me spustil naprej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

;-) ::

Polica bi enako veljala kot je sedaj ce bi bila celoletna ker je 30 dni respiro rok.

Saj letos ti nebi smelo iti tako skozi na teh. Datum se mora uskladit.

val46 ::

Tudi sam sem že večkrat imel tak primer, da sem kupil rabljen avto, kateremu je tehnični veljal še par mesecev. Vedno, ampak res vedno, in to pri različnih zavarovalnicah, se je prvo zavarovanje sklenilo do datuma naslednjega tehničnega pregleda. Še nikdar nisem slišal, da bi mi sklenili zavarovanje za celo leto, potem pa mi čez par mesecev, ko bi imel tehnični, le to razliko vračali. Vrnjeno razliko zavarovanja sem dobil le v primeru, da sem svoj avto prodal in naredil prepis nekje na sredini zavarovanja.

Kar se pa pri konkretnem primeru OP in mejnega prehoda tiče, ne bi vedel, če imajo policisti v pogled kdaj ti poteče tehnični za avto, samo s skeniranjem tvoje osebne izkaznice. Mene tudi v vseh letih, kar se vozim v druge države, še nikdar na bloku niso vprašali ne po vozniškem, še manj po prometnem dovoljenju. Mogoče je res kaj na tem, kot ne nekdo gor opisal, da ima OP kak tak avto oz znamko avtomobila, ki se jih rado krade ali kaj podobnega, pa potem take na meji kdaj pa kdaj tudi po teh dokumentih povprašajo.

fikus_ ::

OP vas trola!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Likalnik ::

zakaj že? tebi je tudi vsaka tema trol tema...važno, da so tvoje legit...

mihagr ::

Ja mladi "gospodje", malo poglejte okoli sebe in se izobrazite za življenje.
Na naslovu "https://e-uprava.gov.si/ lahko, po prijavi seveda, vidite tudi kdo je vaša soproga, poroka, EMŠO otrok, prekrške, nepremičnine, ves o avtomobilu, plovila, itd...

fikus_ ::

Likalnik je izjavil:

zakaj že? tebi je tudi vsaka tema trol tema...važno, da so tvoje legit...


Ne bodi užaljen, poleg tega se prvo prepričaj in potem piši!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

mujek ::

Likalnik je izjavil:

nakar mi reče, da naj mu pokažem še vozniško dovoljenje in prometno dovoljenje


Mene so tudi že prosili za prometno dovoljenje na meji (ni bilo pretečeno - vse brez posebnosti).
Mogoče bo kdo od starejših rekel, da so to nekoč bolj pogosto počeli kot sedaj.

V prehodu v določene države pa vedno prosijo za prometno (in tudi vozniško, ter zeleno karto). Najbližji primer je BiH.

Likalnik ::

fikus_ je izjavil:

Likalnik je izjavil:

zakaj že? tebi je tudi vsaka tema trol tema...važno, da so tvoje legit...


Ne bodi užaljen, poleg tega se prvo prepričaj in potem piši!


to bolj zate velja, da se prvo prepričaj ali je trol tema ali ne in potem komentiraj.

fikus_ ::

Si še vedno užaljen?

Na meji te je policaj pač prosil za dokumente in iz tega videl potečen tehnični, ni to nikakršna zarote!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Likalnik ::

ni bilo tudi nikoli mišljeno, da je kakšna zarota...(očitno slabo bereš)...pa ne provociraj, da se ne bo tema nadaljevala v čisto drugo smer...lahko se pa tudi zaklene...več ali manj smo se pogovorili.

pojdi smetit kakšno drugo temo.

fikus_ ::

Tvoja izjava: ". . . več kot očitno mu je v računalniku, ko je skeniral moj osebni dokument mu izpisalo, da je tehnični potekel...."

In ja, imel si "srečo", da je pogledal še druge dokumente in iz teh videl da je tehnični potekel.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

GupeM ::

Kaj pa imaš za en avto, če ni skrivnost? Mogoče si mu bil sumljiv s takšnim avtom, pa je preveril če je res tvoj. Mogoče je bil pred kratkim kakšen podoben avto ukraden, pa so preverjali? Malo dvomim, da bi jim to tam pisalo. Lahko pa, da se motim.

Likalnik ::

15 let star Audi karavan..trenutno vreden 4000€...pač nič konkretnega oziroma zanimivega...kupit ga noben noče...je na prodaj:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tehnični, zavarovanje?

Oddelek: Loža
132359 (1763) MIHAc27
»

Prepis avta (novi zakoni) in tenični pregled?

Oddelek: Na cesti
4531041 (10758) smacker
»

Registracija

Oddelek: Na cesti
91914 (1651) simone
»

Registracija avtomobila

Oddelek: Na cesti
204665 (3878) krneki0001
»

Vožnja brez urejenega avto zavarovanja

Oddelek: Na cesti
2711046 (10119) St235

Več podobnih tem