» »

Registracija avtomobila

Registracija avtomobila

heero ::

pozdravljeni

me zanima ce kupim avto ki mu bo tehnicni potekel cez 5 mesecev in ko naredimo prepis jaz in prodajalec ali jaz moram zavarovanje placati na novo ali lahko do takrat ko mu iztece tehnicni ?
zavarovanje bo delano prvic ker bo to prvi avto tako da zavarovalne police ali kaj drugega v zvezi z zavarovalnico nimam.

Hvala

eric_cartman ::

Ti boš naredil prepis avta na sebe in avtu boš podaljšal registracijo in zavarovanje do izteka tehničnega pregleda. Torej boš plačal le za 5 mesecev registracije in zavarovanja.

Potem pa ponovno opraviš tehnični pregled in ga registriraš za polnih 12 mesecev.

Zgodovina sprememb…

heero ::

Hvala za hiter odgovor

fosil ::

Po moje se to niti ne splača narest.
Ker ko boš po petih mesecih podaljšal zavarovanje ne boš dobil bonusa.
Če pa sedaj narediš vse na novo, pa boš ob podaljšanju čez 12 mesecev dobil višji bonus.
Tako je!

MIHAc27 ::

Jaz imam narejeno takole.. oktobra moram imeti tehničnega, maja pa poteče zavarovanje.
Maja naredim zavarovanje za 1 leto. Ampak na prometni potem potrdijo samo do oktobra.
Oktobra naredim tehnični, in prometno podaljšajo do maja, ko izteče zavarovanje.

Dobra stvar tega... za cestnine plačam samo vsakič polovico, namesto celega zneska.
Slabost... 2x moraš iti na šalter letno, vsakič računajo 8€ za štempiljko in podpis v prometni. Pa še prometno moreš menjati na 2 leti namesto na 4.

Ampak jaz imam vseeno tako, da dobim čim prej bonus na zavarovalnici.

MOJ NASVET: Ker kupuješ rabljen avto ti jaz svetujem, da ga pelješ na tehnični in ga tam pregledajo. Tako bo tudi tehnični veljal zopet 1 leto, ti pa boš bolj miren da je avto OK. Razen če veš, da kupuješ kripo, ki 5 mesecev mogoče niti ne zdrži oziroma se sam dobro spoznaš na avte.
Tako nameravam naslednjič naredit, ko menjam.

Mare2 ::

Običajno se registracija in zavarovanje naredi za 5 mesecev. :)

So pa še druge možnosti.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

MIHAc27 ::

Mare2 je izjavil:

Običajno se registracija in zavarovanje naredi za 12 mesecev. :)

So pa še druge možnosti.


Evo popravljeno.

Mare2 ::

MIHAc27 je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Običajno se registracija in zavarovanje naredi za 12 mesecev. :)

So pa še druge možnosti.


Evo popravljeno.

Ni treba popravljat mojih sporočil. Človek bo kupil avto ki mu bo tehnični potekel cez 5 mesecev. Ojoj, kam smo padli.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

St235 ::

MIHAc27 je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Običajno se registracija in zavarovanje naredi za 12 mesecev. :)

So pa še druge možnosti.


Evo popravljeno.


Kaj ko bi delal na svoji funkcionalni pismenosti namesto, da govoriš neumnosti?

Govora je o nakupu avtomobila, ki mu tehnični poteče čez 5 mesecev in tukaj niti pod razno ni običajno, da se registracija in zavarovanje naredi za 12 mesece. Oba možna scenarija imaš razložena zgoraj in večinoma je bolj enostavno uredit vse skupaj za 5 mesecev, potem pa normalno za eno leto.

shmandi ::

Se mi zdi, da če želiš zavarovat avto za 12 mesecev, moraš odjaviti iz prometa, vrniti tablice, naredit ponovno tehničnega in prijavo. Se mi zdi, da je to malce več stroškov kot pa tist bonus, ki ga ne boš dobil za 5 mesecev.

dragana ::

Po moje je čisto dovolj, če narediš nov tehnični in zavaruješ za celo leto. Zavarovanja za pol leta so ponavadi dražja (če gledamo cena/dan oz/leto).

St235 ::

Lahko se greš žoganje kot je opisal Mihac27 v 5 postu, ko je še spremljal temo.

Mare2 ::

dragana je izjavil:

Po moje je čisto dovolj, če narediš nov tehnični in zavaruješ za celo leto. Zavarovanja za pol leta so ponavadi dražja (če gledamo cena/dan oz/leto).

Cena tehn. pregleda 33,97 €.

Ugibaš, da je dražje?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

shmandi ::

Načeloma se zavarovanja izračunajo čisto proporcionalno glede na preostanek dni. Tako je vsaj po mojih izkušnjah. Se pa verjetno za celo leto lahko zmeniš za večji popust.

eric_cartman ::

Ah dajte no.. Ta popust se verjetno šteje tam nekje do 10€ če sploh, seveda v primeru, da ga zavaruješ za polnih 12 mesecev.

Sploh ne vem zakaj komplikacije. Ko sem jaz kupoval avto, sem ga peljal na "tehnični pregled".. Tist mehankar, ga je stestiral na tisti progi za tehnične preglede.. In na koncu sem mu dal tistih 5€ za kavo, samo toliko, da mi je povedal ali je kaj narobe ali ne.

Podaljšal sem pa mu registracijo in zavarovanje za tistih preostalih par mesecev, ker je bilo tako najmanj dela.

MIHAc27 ::

Ma ne trdim, da se ne da za 5 mesecev zavarovati in registrirati. Menim pa, da bi večina ljudi, ki namerava vozilo uporabljati več kot 1 leto, raje zavarovala za celo leto.
Seveda če nimajo še maksimalnega bonusa. Potem jim je itak vseeno. Ali če je avto kripa, ki mu je to mogoče zadnjih 5 mesecev in čez tehničnega niti ne pride več. Kakšen avto je, ni nikjer omenjeno.

Meni je bonus na zavarovalnici pomemben, in bi ga rad čim prej dobil čim več. Letos sem plačal približno 40€ manj kot lani za isto vozilo. Če odštejem 8€, ki jih plačam za podaljšanje prometne.. še vedno 32€ v plusu.

St235 ::

Odštej še čas, ki ga dodatno porabiš in to, da moraš potem sledit dvema različnima datumoma, ter se moraš dvakrat letno ukvarjat z registracijo in ti bo jasno, da se večina ljudi niti pod razno ne bo šla tega žoganja zato, da 5 mesecev prej dobi bonus.

MIHAc27 ::

No in, saj jaz mu svetujem na naredi tehničnega na novo, in za 1 leto zavaruje.
Ker če samo podaljša, bo čez 5 mesecev zopet na šalterjih.

krneki0001 ::

St235 je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Običajno se registracija in zavarovanje naredi za 12 mesecev. :)

So pa še druge možnosti.


Evo popravljeno.


Kaj ko bi delal na svoji funkcionalni pismenosti namesto, da govoriš neumnosti?

Govora je o nakupu avtomobila, ki mu tehnični poteče čez 5 mesecev in tukaj niti pod razno ni običajno, da se registracija in zavarovanje naredi za 12 mesece. Oba možna scenarija imaš razložena zgoraj in večinoma je bolj enostavno uredit vse skupaj za 5 mesecev, potem pa normalno za eno leto.


Ni običajno, vendar nas je kar nekaj, ki v takem primeru naredimo tehničnega in plačamo vse skupaj za 12 mesecev, da imamo mir potem.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

tku009 ::

MIHAc27 je izjavil:

No in, saj jaz mu svetujem na naredi tehničnega na novo, in za 1 leto zavaruje.
Ker če samo podaljša, bo čez 5 mesecev zopet na šalterjih.

Sem poskušal enkrat narediti to, pa se niso dali prepričati na tehničnih. So me prisilili v krajše zavarovanje do veljavnosti teh. pregleda, da sem lahko uskladil zav. in teh. pregled.

krneki0001 ::

tku009 je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

No in, saj jaz mu svetujem na naredi tehničnega na novo, in za 1 leto zavaruje.
Ker če samo podaljša, bo čez 5 mesecev zopet na šalterjih.

Sem poskušal enkrat narediti to, pa se niso dali prepričati na tehničnih. So me prisilili v krajše zavarovanje do veljavnosti teh. pregleda, da sem lahko uskladil zav. in teh. pregled.


Pri Španu to uredijo brez problemov
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Registracija / prepis vozila s pooblastilom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5624972 (8987) johanblond
»

Nekaj ur prometno dovoljenje poteklo

Oddelek: Na cesti
214097 (2781) zobnik
»

Veljavnost tehnicnega pregleda

Oddelek: Na cesti
2330046 (12970) Horas
»

Prepis avta (novi zakoni) in tenični pregled?

Oddelek: Na cesti
4530868 (10585) smacker
»

Tehnični pregled in veljavnost prometne

Oddelek: Na cesti
225932 (5430) AndrejO

Več podobnih tem