» »

Laserski tiskalnik + skener za doma / domačo pisarno

Laserski tiskalnik + skener za doma / domačo pisarno

McAjvar ::

Zelo podobna tema sicer že obstaja, ampak ker so tule potrebe malo drugačne...

Kupujem multifunkcijsko napravo za uporabo doma oziroma domačo pisarno. Primarno bi se uporabljalo skeniranje, sem ter tja tudi tiskanje, ki pa je zelo... nepredvidljivo. Včasih par strani na mesec, kdaj pa morda par sto. Ampak večinoma par do par deset.

Zahteve / želje so:

  • lasersko (imel sem slabe izkušnje z brizgalniki, zapacana glava, ...) barvno + črno-belo dvostransko tiskanje, velikost A4 je dovolj

  • skener z avtomatskim zajemom in dvostranskim skeniranjem ter kopiranjem

  • skeniranje idealno na mrežni pogon

  • posledično možnost priklopa na mrežo, kabel ali wifi

  • tisk dokumentov s ključka je lep bonus, ni pa nujno

  • idealno čim nižji obratovalni stroški, dobra zanesljivost delovanja, ne preveč divje cene novih tonerjev, ...


Cena recimo da do nekje 500 €, z dobrim razlogom lahko tudi kaj čez.

Gledal sem nekatere HP modele, vendar jih nekateri hvalijo, drugi spet pljuvajo... Podobno za Canon, Brother... Res ne vem, za kaj se odločiti. Hvala vnaprej.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

fikus_ ::

En predlog

https://www.ricoh-europe.com/products/o...

https://www.vibor.si/produkt/barvna-vec...

Preveri, če izpolnjuje vse tvoje zahteve.

En - je jemanje sprintanih listov iz "luknje".
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

McAjvar ::

Hah, na Ricoh se nisem spomnil. Izgleda precej v redu. Minus, ki ga omenjaš, se sploh ne sliši tako grozno :)

Edino ne najdem tega modela naprodaj v Belgiji... Bom še malo brskal naokoli, če ga imajo kje. Hvala!
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Robert ::

Imam tega Canona mf635cx in sem z njim zelo zadovoljen, ne vem pa če se še prodaja, je pa malo težji 22 kg:

https://www.mimovrste.com/laserski-tisk...

McAjvar ::

Omenjenega Ricoh modela v Belgiji ne najdem. Canona MF635Cx tudi ne, je pa MF645Cx. Hvala za predlog.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Ijus ::

McAjvar, daj ti tle mal poglej:

https://geizhals.eu/?cat=prl

pa še

https://geizhals.eu/?cat=scn

upam, da kaj najdeš primernega zase.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

smarkic ::

Mi imamo Kyocero ECOSYS M5521cdw, zaenkrat zadovoljni. Uporabljamo večinoma samo osnovne funkcije (tisk, kopiranje, občasno skeniranje). Tiskanje preko wifi deluje brez težav tudi iz Androida, ostalih mrežnih funkcij zaenkrat niti ne rabimo. Tonerjev še nismo menjali. Je pa kar masivna naprava.

Furbo ::

A ima sploh še kak takle multipraktik še podajalnik za posamezne liste? Dostikrat moram tiskati kakšne oslarije v dimenziji razglednice za familijo in vsi novi laserji so nekako brez.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ginekk ::

Jaz mam Brother DCP-9022CDW

Deluje brez težav že šest let, kar je najdlje od vseh tiskalnikov do zdaj.

Zimonem ::

Trenutno se ne da kaj dosti zmišljevat. Naprav v tem razredu skoraj ni nikjer na zalogi.

joze67 ::

McAjvar je izjavil:

Zelo podobna tema sicer že obstaja, ampak ker so tule potrebe malo drugačne...

Kupujem multifunkcijsko napravo za uporabo doma oziroma domačo pisarno. Primarno bi se uporabljalo skeniranje, sem ter tja tudi tiskanje, ki pa je zelo... nepredvidljivo. Včasih par strani na mesec, kdaj pa morda par sto. Ampak večinoma par do par deset.

Zahteve / želje so:

  • lasersko (imel sem slabe izkušnje z brizgalniki, zapacana glava, ...) barvno + črno-belo dvostransko tiskanje, velikost A4 je dovolj

  • skener z avtomatskim zajemom in dvostranskim skeniranjem ter kopiranjem

  • skeniranje idealno na mrežni pogon

  • posledično možnost priklopa na mrežo, kabel ali wifi

  • tisk dokumentov s ključka je lep bonus, ni pa nujno

  • idealno čim nižji obratovalni stroški, dobra zanesljivost delovanja, ne preveč divje cene novih tonerjev, ...


Cena recimo da do nekje 500 €, z dobrim razlogom lahko tudi kaj čez.

Gledal sem nekatere HP modele, vendar jih nekateri hvalijo, drugi spet pljuvajo... Podobno za Canon, Brother... Res ne vem, za kaj se odločiti. Hvala vnaprej.

Imam hp M281fdw
Good:

  • laserski, A4
  • skener z avtomatskim zajemom. Obstajajo višji modeli, ki imajo dvostransko skeniranje in kopiranje.
  • na mrežni pogon
  • priklop USB, kabel ali wifi; RJ45 za telefon
  • tisk dokumentov s ključka
  • HW zanesljiv, tonerji so 3 barve + čb, skupaj okoli 200 ...
  • Deluje brez računalnika
  • Priložena hp Smart aplikacija je funkcionalno tam, kjer si jo želim


Bad:

  • Priložena hp Smart aplikacija ima grozen UX - pisana v Javi, v Windowse se zlije kot Tkačenko med pigmejce (bližnjice na tipkovnici pozabi, dela TAB in nič drugega; ko se priTABaš do gumba, ga ne moreš pritisniti ne z ENTER ne s SPACE in si nazaj na podgani)
  • Priložena hp Smart aplikacija se hoče na vsak način prijaviti v hp oblak. Sprejme ne kot odgovor, a je prepričana, da si boš premislil, in čez čas spet poskusi
  • Priložena hp Smart aplikacija posodobi firmware brez nadležnih vprašanj
  • Priložena hp Smart aplikacija se posodobi brez nadležnih vprašanj
  • Priložena hp Smart aplikacija od sobotne posodobitve ne deluje

joze67 ::

Še to: za razliko od nekega cenenega Samsunga, ki sem ga imel pred leti, si tale hp Smart sicer puli bitke in bajtke, ker ne zamenjam kartuš, ki so po njeni oceni prazne -- mi pa dovoli tiskati s "praznimi" kartušami. Samsung šteje in ko natisneš 1.500 praznih listov, črnila ni več. (Jasno, da v drugo smer ne gre - 1.500 listov je ob neki "standardni" pokritosti.)

Lonsarg ::

Ma kaj jaz vem, meni je HP Smart tudi načeloma nadležna, sploh s tem cloud. Ampak po drugi strani pa deluje kot mora. Uporabljam itak zgolj za scan, torej redko. Print namreč deluje avtomatsko brez driverjev preko driverless Mopria standarda, ki ga W10 podpira.

Všeč mije vseeno, da na mobitel ni potrebno namestiti te uradne HPjeve aplikacije. Namreč že standardna "Mopria Print" in "Mopria Scan" delujeta super z temi modernimi HP Tiskalniki ki podpirajo Mopria standard.

Zimonem ::

Na koncu sem jaz vzel Ricoh mc250fwb.
Zaenkrat ko sprobavam kar nekako vse dela.
350e.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Zimonem ::

Zadeva usposobljena in stestirana.
Vmesnik malo zastarel sicer dela pa vse.mopria, scan2mail, scann2folder,...
Sicer večji del skeniram prek naps2. Ampak dobro od viška ne boli glava.
Zadeva je težka prek 25kg.
Ko sem kupoval ni nikjer pisalo ampak ima dadf, kar je super radf skenerji radi zvijajo papir.
Tonerji bi mi morali trajat par let potem se jih da pa napolnit in resetirat čipe.
Faxa pa nisem sprobal.
Zaenkrat zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

aborko ::

Kako par let? A niso tonerji za 2300 strani? Tolk jst natisnem v enem mesecu in to z ink-jetom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

Zimonem ::

Jaz jih krog 30 včasih pa nič. Včasih tudi več. Odvisno kaj administracija hoče od mene. V glavnem inkjet je več pucanja kot printanja. Dokumente pa arhiviram elektronsko in po potrebi natisnem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

BorutO ::

Midva mava laserskega HP Color LaserJet PRO MFP M277dw

Več kot zadovoljna z njimi. Original barve od HPja so drage, cheap verzija kar neke xy firme so pa zelo poceni, a barve so pa ... rdeča izgleda kot vijolična itd ... kar nekaj.

Aja, pa itak majo verjetno vsi novejši laserski (pa tudi brizgalni) printerji že povezavo z wifi, kar pomeni, da lahko prek telefona sprintaš eno stran, lahko na printerju nastaviš mail, določeno vsebino pošlješ na mail tiskalnika pa ti ta avtomatsko sprinta tisto. Ima tudi dvostransko printanje, ampak samo, če printaš iz računalnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutO ()

novak-t ::

Zdravo,
kaj bi mi predlagali, lahko novo ali rabljeno:
- barvni laserski
- tiskanje a3
- lan priklop
- skener

Sem mislil počakati pa pršparat mal, za en res dober tiskalnik, do takrat pa potrpet z črnobelim laserskim a4 tiskalnikom brez skenerja. Za tisto redko skeniranje (za kar ni bilo dost dobro slikanje z telefonom) sem uporabljal tiskarno, za tisk a3 pa službenega. Ampak sedaj se je pa pojavila nuja za skener doma zaradi skoraj vsakodnevnega skeniranja, tako da me zanima kaj se da pametnega dobiti za normalen denar, če ne bom neki pocen a4 z skenerjem vzel.

Zimonem ::

A3 barvni lasersc... Je vse relativno drago. Če gre samo za a3 printe. Dvomim da se splača.

novak-t ::

okej, po pregledu in razmisleku sem se premislil. Ne rabim toliko nujno a3, da bom dajal 1200EUR+ za tiskalnik. me ceneje pride printanje v tiskarni, tist strošek bom pa že iztržil. Sedaj gledam a4 barvne laserske. Sedaj po pregledu teme, se mi najbolj dopade RICOH MC250FWB. Kako je potem z polnjenjem tonerjev z neoriginalno barvo? ker kot gledam, bi bil strošek tonerjev na vsake cca 2 leti v rangu novega tiskalnika.

Imate kakšen predlog še za kakšen manjši tiskalnik od tega RICOH MC250FWB? Ok, pač se odrečem obojestranskemu tiskanju in skeniranju. Kaj je potem best buy?
pogoji:
- neproblematično polnjenje tonerjev (da ne teži kot znajo HP-ji)
- lan povezava (ajde mogoče bi preživel z wifi)
- skeniranje
vse ostalo ni toliko pomembno, ne rabim recimo predala za papir, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: novak-t ()

Zimonem ::

Tonerji se dajo polnit, iirc je cena seta okrog 80e. Čipi se dajo resetirat.
Glede dimenzij je tiskalnik predvsem globlji in višji od primerljivih, ker ima predal za papir pravokotno na scaner. Po širini pa zavzema povsem enako kot ostali z flatbed scanerjem.

Trenutno me moti edino, da naps2 ko dam duplex in poravnavo strani izpušča zadnjo stran. Tako da skeniram brez poravnave in jo storim kasneje. Ampak to je stvar programa. Ok pa mopria ga iz telefona včasih ne zbudi iz spanja. Windowsi ga vedno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
694140414 (37) musli
»

Laserski multifunkcijski tiskalnik.

Oddelek: Kaj kupiti
7680 (518) rejven
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17036989 (20703) gazer
»

Katero MFC napravo se izplača kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
317367 (4364) 1309976
»

NAKUP TISKALNIKA

Oddelek: Pomoč in nasveti
236021 (5717) kixs

Več podobnih tem