» »

Koliko doz, za zascito pred delto?

Koliko doz, za zascito pred delto?

««
3 / 35
»»

feryz ::

Dobro, dobro, vemo, da boš vsake dva meseca v vrsti stal. Niti to ti ne bo treba, ker ni gužve.
Eni pač ne bomo. Tisti, ki nas evolucija ni obšla.

vnetidebater ::

jotunn je izjavil:

Cepivo proti boreliji za ljudi ne obstaja, o psih, laboratorjskih misis ali kobilicah pa se tu ne pogovarjamo. ;)


princip cepiva je popolnoma enak. Protitelesa dobijo.

Thats it.

Ne postaneš 100% imun.

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

Fantje in ostali dženderji: vi ste ujeti v krožni drk.

Rešitve, ki so vam jih prodajali "tam gor" niti pod razno niso kupljen izdelek - nategnjeni ste bili in sedaj hočete ublažiti pekoče ritke. Raje se sprijaznite in naslednjič uporabljajte mazivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

vnetidebater ::

Steklina pri ljudeh se po izpostavljenosti lahko prepreči, če je ocena tveganja za okužbo pravočasna in pravilna, ter če so pravočasno izvedeni vsi preventivni ukrepi (oskrba rane, aktivna in pasivna zaščita po izpostavitvi). V tem primeru je cepivo proti steklini zelo učinkovito. Pri preventivnem cepljenju se ustrezna raven zaščite vzpostavi po treh odmerkih. Tudi pri cepljenju ljudi, ki so potrebovali zaščito po izpostavitvi steklini, so študije pokazale, da je raven zaščitnih protiteles ustrezna že po 3. odmerku cepiva.


NIkjer ne piše da je cepivo proti steklini 100%.

billy ::

vnetidebater je izjavil:

Dokaži svojo trditev.

V Sloveniji naj bi prevladovala delta (sodeč po člankih v časopisih), pa je okuženih cepljenih mnogo manj kot necepljenih.

billy je izjavil:

Zakaj bi bil nekdo, ki se ne cepi, antivaxer?


Ker je ponosen na svoje butasto dejanje da se ni cepil in ga reklamira po vseh forumih, facebookih in pivih s prijatelji.
Avtomatično postane anti-vaxer.


Kaj pa nekdo, ki se je cepil proti klopnemu meningitisu, za kovid pa ne? A ta je pa half-antivaxer? :)

vnetidebater ::

Ne, samo antivaxer je.


Ko začneš širit strah pred cepivi se bo ta strah razširil na vsa cepiva.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Hvala k..., da taki še obstajajo.

jotunn ::

vnetidebater je izjavil:

jotunn je izjavil:

Cepivo proti boreliji za ljudi ne obstaja, o psih, laboratorjskih misis ali kobilicah pa se tu ne pogovarjamo. ;)


princip cepiva je popolnoma enak. Protitelesa dobijo.

Thats it.

Ne postaneš 100% imun.

Ja mogoce je pri kaksnem cepivu za pse to mozno. Pogovarjamo se o cepivih za ljudi, ceprav je mogoce res, da bi se glede na izkazano inteligenco lahko pogovarjali o cepivu za kaksno drugo vrsto. Anyway... napisal si da je princip enak pri cisto vseh cepivih in da povsod zbolis. Jaz sem ti dal en primer, kjer to niti pod razno ni res. Ce bi bilo, bi zbolel za steklino in rezultat te bolezni bi bila skoraj 100% smrt. Tudi recimo za KME ne zbolis, se pa strinjam da cepivo za KME ni 100% zascita, ampak ni da vseeno zbolis samo potek je lazji. Tako da tvoje trditve so navadne blodnje in cisto nic vec.

vnetidebater ::

https://www.cepljenje.info/bolezni-in-c...


NIkjer ne piše da je cepivo proti steklini 100%. Samo da ima hudo visoko učinkovitost.

Zgodovina sprememb…

billy ::

vnetidebater je izjavil:

Ne, samo antivaxer je.


Ko začneš širit strah pred cepivi se bo ta strah razširil na vsa cepiva.


Mislim, da večina "antivaxerjev" ne vidi smisla v cepivu, ne da bi jih bilo strah tega. Ali?

Podobno, kot 90% ljudi, ki se vsako sezono ne cepi proti gripi. Ali so ti tudi antivaxerji?

vnetidebater ::

Antivaxer je vsak bedak, ki to javno oglašuje. Kdor se briga zase in se ne cepi je to pač njegov osebni problem. In mi je prav tako. Če se noče se noče. Prav. Kul.


Na podlagi slabih informacij ki si jih prebral ko si šel srat potem to oglašuješ po forumih. Torej si povsem tipičen anti-vaxer.

Zgodovina sprememb…

jotunn ::

vnetidebater je izjavil:

Antivaxer je vsak bedak, ki to javno oglašuje. Kdor se briga zase in se ne cepi je to pač njegov osebni problem. In mi ne prav tako.


na podlagi slabih informacij ki si jih prebral ko si šel srat potem to oglašuješ po forumih.

Glede na tvoje trditve, ki so dobesedno vse po vrsti napacne, tudi tvoje informacije niso dosti boljse, pa nimas problemov z oglasevanjem tega po forumih. Kaj je potem razlika? ;)

vnetidebater ::

jotunn je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

Antivaxer je vsak bedak, ki to javno oglašuje. Kdor se briga zase in se ne cepi je to pač njegov osebni problem. In mi ne prav tako.


na podlagi slabih informacij ki si jih prebral ko si šel srat potem to oglašuješ po forumih.

Glede na tvoje trditve, ki so dobesedno vse po vrsti napacne, tudi tvoje informacije niso dosti boljse, pa nimas problemov z oglasevanjem tega po forumih. Kaj je potem razlika? ;)


Dunning-Krugerjev u%C4%8Dinek @ Wikipedia

Dunning-Krugerjev učinek predstavlja kognitivno pristranskost, kjer se neusposobljeni posamezniki ne zavedajo lastnega nivoja znanja o določenem področju, kar vodi k slabim odločitvam in zmotnim zaključkom. Posameznikom lastna nesposobnost preprečuje, da bi spoznali svoje napake. Visoko usposobljeni posamezniki pa podcenjujejo svojo usposobljenost, saj napačno predpostavljajo, da so naloge, ki so enostavne za njih, enostavne tudi za druge ljudi.




Razlika je da sem jaz svojo odločitev osnoval na podlagi izjav akademikov ki so to študirali.

Zgodovina sprememb…

mahoni ::

billy je izjavil:

mahoni je izjavil:

Se zmeraj ne stekam tega boosta, ce za delto zbolevajo tudi tisti, ki so 2x naspikani. V Izraelu celo tretjic in se zmeraj so dobili delto. Tu nekaj ne stima. Najbrz je problem vakcine, ker ce dobivajo isto vakcino kot so jo januarja kaj je fora.


Nikoli nikjer ni omenjalo, da se za kovidom NE zboli, če si cepljen ali polno cepljen.

Joj no. To mi je jasno. Ampak, da imamo stanje popolnoma enako oziroma ajde podobno kot 08/2020 mi pove, da cepivo ne deluje in da cepljeni se kako sirijo virus asimptomatsko.

Problem je, ker se je nehalo testirati cepljene in tako smo dobili spet iste stevilke, a z manj kriticnimi primeri. Ob narascanju primerov, pa bo seveda slej ko prej naraslo tudi stevilo tezje obolelih.

Uvesti PCR testiranje do konca leta in uvesti stroge karantene za tiste, ki so pozitivni. PCR - karantena 14 dni - PCR (ce je negativen) si frej, drugace spet 14 dni.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

vnetidebater ::

mahoni je izjavil:

billy je izjavil:

mahoni je izjavil:

Se zmeraj ne stekam tega boosta, ce za delto zbolevajo tudi tisti, ki so 2x naspikani. V Izraelu celo tretjic in se zmeraj so dobili delto. Tu nekaj ne stima. Najbrz je problem vakcine, ker ce dobivajo isto vakcino kot so jo januarja kaj je fora.


Nikoli nikjer ni omenjalo, da se za kovidom NE zboli, če si cepljen ali polno cepljen.

Joj no. To mi je jasno. Ampak, da imamo stanje popolnoma enako oziroma ajde podobno kot 08/2020 mi pove, da cepivo ne deluje in da cepljeni se kako sirijo virus asimptomatsko.


seveda deluje. Ljudje se mnogo manj pazijo.
Lani nihče od vseh ljudi ki sem jih poznal ni potoval na dopust. Morda je šel kdo za kak dan na bližnjo plažo na hrvaško.

Letos hodijo v španijo, afriko, italijo kot da virusa ni. Ene par ki se jih je vrnilo iz dopustov so bili seveda okuženi (ker so bili na dopustu hudo sproščeni).


Lani ni bilo družinskih piknikov. Letos je čisto normalno da se zbere 20 ljudi na majhnem vrtu.

Zgodovina sprememb…

ajdov2 ::

Conini je izjavil:

billy je izjavil:

Islandija: Facing a huge new #Covid outbreak that translates into ~100,000 new US cases a day, the country's chief epidemiologist now says natural infection is the only way to reach herd immunity...


V bolnici jih imajo 18. Hud outbreak, a? Pecepljeni so in to je to.

glih berem twite Marka Cubana, ki je prišel danes v SLO.
https://twitter.com/mcuban/status/14245...

Njihovih 18 je ~150 naših

vnetidebater je izjavil:

mahoni je izjavil:

billy je izjavil:

mahoni je izjavil:

Se zmeraj ne stekam tega boosta, ce za delto zbolevajo tudi tisti, ki so 2x naspikani. V Izraelu celo tretjic in se zmeraj so dobili delto. Tu nekaj ne stima. Najbrz je problem vakcine, ker ce dobivajo isto vakcino kot so jo januarja kaj je fora.


Nikoli nikjer ni omenjalo, da se za kovidom NE zboli, če si cepljen ali polno cepljen.

Joj no. To mi je jasno. Ampak, da imamo stanje popolnoma enako oziroma ajde podobno kot 08/2020 mi pove, da cepivo ne deluje in da cepljeni se kako sirijo virus asimptomatsko.


seveda deluje. Ljudje se mnogo manj pazijo.
Lani nihče od vseh ljudi ki sem jih poznal ni potoval na dopust. Morda je šel kdo za kak dan na bližnjo plažo na hrvaško.

Letos hodijo v španijo, afriko, italijo kot da virusa ni. Ene par ki se jih je vrnilo iz dopustov so bili seveda okuženi (ker so bili na dopustu hudo sproščeni).


Lani ni bilo družinskih piknikov. Letos je čisto normalno da se zbere 20 ljudi na majhnem vrtu.

Lansko poletje smo se mi družili čisto normalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ajdov2 ()

vnetidebater ::

ajdov2 je izjavil:


Lansko poletje smo se mi družili čisto normalno.


Eni redkih.

ajdov2 ::

mahoni je izjavil:

billy je izjavil:

mahoni je izjavil:

Se zmeraj ne stekam tega boosta, ce za delto zbolevajo tudi tisti, ki so 2x naspikani. V Izraelu celo tretjic in se zmeraj so dobili delto. Tu nekaj ne stima. Najbrz je problem vakcine, ker ce dobivajo isto vakcino kot so jo januarja kaj je fora.


Nikoli nikjer ni omenjalo, da se za kovidom NE zboli, če si cepljen ali polno cepljen.

Joj no. To mi je jasno. Ampak, da imamo stanje popolnoma enako oziroma ajde podobno kot 08/2020 mi pove, da cepivo ne deluje in da cepljeni se kako sirijo virus asimptomatsko.

Problem je, ker se je nehalo testirati cepljene in tako smo dobili spet iste stevilke, a z manj kriticnimi primeri. Ob narascanju primerov, pa bo seveda slej ko prej naraslo tudi stevilo tezje obolelih.

Uvesti PCR testiranje do konca leta in uvesti stroge karantene za tiste, ki so pozitivni. PCR - karantena 14 dni - PCR (ce je negativen) si frej, drugace spet 14 dni.

Ukinit vsako testiranje zdravih ljudi. Neglede na to a so cepljeni ali ne. Testiranje zdravih je osnova covid histerije.

Smrekar1 ::

jotunn je izjavil:


Ja? si cisto preprican v to? Ker ce bi to drzalo, bi recimo pri steklini umrl.


Saj to se tu ali tam zgodi.

https://www.livescience.com/49583-rabie...
https://academic.oup.com/cid/article/50...

Na srečo so primeri res redki, ker je cepivo izredno učinkovito.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

jotunn ::

vnetidebater je izjavil:

Razlika je da sem jaz svojo odločitev osnoval na podlagi izjav akademikov ki so to študirali.


Tako kot recimo to izjavo si tudi podal na podlagi izjav akademikov, ki so to studirali?

vnetidebater je izjavil:

Zato ker vsa cepiva delujejo tako da ti onemogočijo hud potek bolezni ampak še vedno lahko zboliš (prav vsa cepiva tega sveta tako delujejo).


Sam vprasam, glede na to koliko napacna je, kar sem ti tudi zelo hitro dokazal.

vnetidebater ::

jotunn je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

Razlika je da sem jaz svojo odločitev osnoval na podlagi izjav akademikov ki so to študirali.


Tako kot recimo to izjavo si tudi podal na podlagi izjav akademikov, ki so to studirali?

vnetidebater je izjavil:

Zato ker vsa cepiva delujejo tako da ti onemogočijo hud potek bolezni ampak še vedno lahko zboliš (prav vsa cepiva tega sveta tako delujejo).


Sam vprasam, glede na to koliko napacna je, kar sem ti tudi zelo hitro dokazal.



vsako cepivo deluje tako da ti da protitelesa, ki so pač učinkovita do 99.9999999999%, ne pa 100%.


Vsako (prav vsaaaaako) cepivo deluje tako da je učinkovito dokler nosiš protitelesa v vsebi.
Vsako (prav vsaaaaako) cepivo deluje zgolj kot boost tvojega imunskega sistema.

Smrekar1 je izjavil:

jotunn je izjavil:


Ja? si cisto preprican v to? Ker ce bi to drzalo, bi recimo pri steklini umrl.


Saj to se tu ali tam zgodi.

https://www.livescience.com/49583-rabie...
https://academic.oup.com/cid/article/50...

Na srečo so primeri res redki, ker je cepivo izredno učinkovito.


Učinkovitost vseh cepiv tega sveta je pač do 99.99999999999999999999999 (nevem koliko 9 je še)%, ni pa 100%.




Naprimer pri steklini..če si ugriznjen 1x in nisi zbolel to ne pomeni da si lahko ugriznjen milijonkrat in ne boš 1x staknil stekline.

Zgodovina sprememb…

jotunn ::

Smrekar1 je izjavil:

jotunn je izjavil:


Ja? si cisto preprican v to? Ker ce bi to drzalo, bi recimo pri steklini umrl.


Saj to se tu ali tam zgodi.

https://www.livescience.com/49583-rabie...

Na srečo so primeri res redki.

Si funckionalno pismen? Ja? No potem preberi vse in ne zgolj nekaj lupat. Point je v tem, da je model trdil da cisto vsa cepiva delujejo tako, da se vedno zbolis, samo da je potek bolezni lazji. No pri steklini in cepivu za steklino to definitivno ne drzi. Ja lahko kljub cepivu zbolis, ampak umres, razen ce imas jebeno sreco, ne pa da zbolis in imas lazji potek bolezni. Bo slo sedaj?

vnetidebater ::

Seveda drži. Pri steklini si zaščiten določen %. Če imaš nesrečo boš pač zbolel (in pri steklini umrl).


Cepivo proti steklini boostne tvoj imunski sistem da se hudo dobro bori proti virusu stekline. Žal pa ni 100%.

Zgodovina sprememb…

borko ::

vnetidebater je izjavil:

Zato ker vsa cepiva delujejo tako da ti onemogočijo hud potek bolezni ampak še vedno lahko zboliš (prav vsa cepiva tega sveta tako delujejo).


HPV cepivo načeloma preprečuje infekcijo.

dild0idis ::

Moderatorji zaprite to temo, ker je samo vprašanje časa, kdaj se bo spet izrodila!
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

c00L3r ::

ajdov2 je izjavil:

c00L3r je izjavil:

Če se ne želiš okužit z neko boleznijo se moraš izolirat od družbe. Če se cepiš pa boš z veliko verjetnostjo bolezen prebolel v lažji obliki. V primeru Covida je skoraj zagotovljeno, da cepljen ne boš rabil ventilatorja in tako ne boš obremenjeval postelj na intenzivni negi. Velika večina cepljenih pa bo Covid okužbo prebolelo kot prehlad ali rahlo gripo. Izjema so seveda tisti z kroničnimi boleznimi.

Poživitveni odmerki so primerni zato tiste, kateri imajo oslabljen imunski sistem. Za ostale nima pretiranega efekta.

Ker pa ne bomo uspeli cepit celega sveta, niti ne razvitega sveta, bo virus zelo verjetno spet mutiral. Tako je možno, da bomo potrebovali drugo leto prilagojeno cepivo. Bomo videli kako efektivna bo takrat zaščita od prejšnjega cepljenja ali prebolelosti prvih covid sevov. Trenutno daje oboje še dobro zaščito pred Delta varianto.

Če si pod 45 imaš v vsakem primeru zanemarljivo možnost da boš rabil ventilator


Drži. Pod 45 skoraj ziher preživiš covid, imaš pa različne oblike obolelosti. Pod 45 + cepljen pa skoraj ziher preživiš covid v obliki prehlada.

Kvatebrigic ::

c00L3r je izjavil:

ajdov2 je izjavil:

c00L3r je izjavil:

Če se ne želiš okužit z neko boleznijo se moraš izolirat od družbe. Če se cepiš pa boš z veliko verjetnostjo bolezen prebolel v lažji obliki. V primeru Covida je skoraj zagotovljeno, da cepljen ne boš rabil ventilatorja in tako ne boš obremenjeval postelj na intenzivni negi. Velika večina cepljenih pa bo Covid okužbo prebolelo kot prehlad ali rahlo gripo. Izjema so seveda tisti z kroničnimi boleznimi.

Poživitveni odmerki so primerni zato tiste, kateri imajo oslabljen imunski sistem. Za ostale nima pretiranega efekta.

Ker pa ne bomo uspeli cepit celega sveta, niti ne razvitega sveta, bo virus zelo verjetno spet mutiral. Tako je možno, da bomo potrebovali drugo leto prilagojeno cepivo. Bomo videli kako efektivna bo takrat zaščita od prejšnjega cepljenja ali prebolelosti prvih covid sevov. Trenutno daje oboje še dobro zaščito pred Delta varianto.

Če si pod 45 imaš v vsakem primeru zanemarljivo možnost da boš rabil ventilator


Drži. Pod 45 skoraj ziher preživiš covid, imaš pa različne oblike obolelosti. Pod 45 + cepljen pa skoraj ziher preživiš covid v obliki prehlada.


Dejstvo, da je to igra procentov, ko si bomo enkrat priznali da nihče trenutno zagotovo ne ve kakšne so v resnici te verjetnosti, nam bo vsem lažje.
Moj kolega je pri 28 umrl za rakom, pa ni nikjer pisalo in pihalo ljudem na dušo, da se moramo raka pazit...

mahoni ::

Res me preseneca, da je vse drugo krivo, kot pa nedelovanje cepiva. Sedaj so kriva druzenja, sedaj so krivi dopusti, pa pikniki na vrtu, pa seks s prostitutkami brez maske in se in se.

A je toliko tezko priznati, da je kovid vakcina en velik fail, posebej ce gledam koliko stranskih ucinkov folk ima po spikici?
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Horzen ::

Kvatebrigic je izjavil:

Dejstvo, da je to igra procentov, ko si bomo enkrat priznali da nihče trenutno zagotovo ne ve kakšne so v resnici te verjetnosti, nam bo vsem lažje.
Moj kolega je pri 28 umrl za rakom, pa ni nikjer pisalo in pihalo ljudem na dušo, da se moramo raka pazit...


Zato ker se ne gre za ljudi niti se ni nikdar šlo. Gre se za dobiček, oblast in moč.

c00L3r ::

mahoni je izjavil:

Res me preseneca, da je vse drugo krivo, kot pa nedelovanje cepiva. Sedaj so kriva druzenja, sedaj so krivi dopusti, pa pikniki na vrtu, pa seks s prostitutkami brez maske in se in se.

A je toliko tezko priznati, da je kovid vakcina en velik fail, posebej ce gledam koliko stranskih ucinkov folk ima po spikici?


Če ti ne razumeš kako VSA cepiva delujejo, ti bo težko razumet, kako deluje covid cepivo. Iz pandemije, katera polni bolnišnice, lahko preidemo na virus, kateri je enako ali manj nevaren kot vsak drug prehlad. Je pa seveda več denarja v zdravljenju covid bolnikov, kot cepljenju. Zato je tudi farmacija zadovoljna z anticeplici, saj jim zagotavljajo še leta in leta dobičkov.

m0LN4r ::

Bi se to nonstop ponavljajoce cepljenje dalo resit z neko tableto, sirupom? Al pa da si das inekcijo doma, kot marsikatero drugo inekcijo?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

c00L3r ::

m0LN4r je izjavil:

Bi se to nonstop ponavljajoce cepljenje dalo resit z neko tableto, sirupom? Al pa da si das inekcijo doma, kot marsikatero drugo inekcijo?


Trenutno morajo bit cepiva hranjenja na nizkih temperaturah. Nekaj ur sicer zdržijo na sobni temperaturi. Mogoče bomo čez par let res videli mRNA zdravila, katera bodo dolgoročno stabilna pri sobnih temperaturah.

Potem pa so še specifike zakaj je boljše vbrizgat določena zdravila v mišično tkivo https://www.healthline.com/health/intra...

Telbanc ::

vnetidebater je izjavil:

Ne, samo antivaxer je.


Ko začneš širit strah pred cepivi se bo ta strah razširil na vsa cepiva.


S tem se absolutno ne strinjam. Jaz se bom še zmeraj cepil proti tetanusu. Staro dobro preiskušeno cepivo. Drgač bi blo mogoče bolje, da bi politiki manj lagali, (recimo o množičnem orožju o Iraku, kje so pol pobili en kup ljudi, posredno z sankcijami tud otroke) orožja pa pol niso našli...In se človek potem vpraša, a zaj pa govorijo vse tko ko je res?...Mogoče pa majo zaj tud kaki skriti interes, pa nam spet lažejo. ??

Zanimiva situacija je v UK ju. Kjer je št. novo okuženih danes spet nekoliko padlo, po parih dneh naraščanja. Število umrlih pa je relatino malo za tako populacijo. So pa odprti.

V UK tretjega odmerka ne bo, otroke pa ne bodo cepili, vsaj tko je blo men znano.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

M.B. ::

Ponovno cepljenje se splača ko bo cepivo za Kappo. Je namreč prva varianta, ki spreminja spike protein na vseh 3 možnostih. Vse prej so na 2. Kar pomeni problem za vse cepljene in manj tudi prebolele. Ker preostanejo samo še T celice pri katerih pa noben ne ve kako bodo reagirale.

Glede testiranja pa ni ravno najbolj učinkovito glede na članek
"In light of our findings that more than half of individuals with positive PCR test results are unlikely to have been infectious, RT-PCR test positivity should not be taken as an accurate measure of infectious SARS-CoV-2 incidence. Our results confirm the findings of others that the routine use of 'positive' RT-PCR test results as the gold standard for assessing and controlling infectiousness fails to reflect the fact 'that 50-75% of the time an individual is PCR positive, they are likely to be post-infectious.'" (Stang et al, Journal of Infection, May 2021)
Pa spet nič v medijih o tem.


Problem covida je da se širi najbolj pred pojavom simptomov.
The Australian coronavirus outbreak in June 2021 confirmed the key role played by pre-symptomatic aerosol transmission: in a major Sydney cluster, a pre-symptomatic person infected an entire birthday party of 24 people; a pre-symptomatically infected flight attendant went on five domestic flights before testing positive; and an infected nurse traveled for 10 days before testing positive, having already infected several of her contacts.



Of most concern is the large fraction of speech aerosol that is intermediate-sized because it remains suspended in air for minutes and can be transported over considerable distances by convective air currents. The abundance of this speech-generated aerosol, combined with its high viral load in pre- and asymptomatic individuals, strongly implicates airborne transmission of SARS-CoV-2 through speech as the primary contributor to its rapid spread.
Vir Zato so največji problem notranji nezračeni prostori. (ala night clubi, fitnesi etc.)

V izraelu je uspešnost cepiva proti težki bolezni padla na 80%. Podatki z anglije so podobni ugotavljajo pa da delta ni tako kužna kot alpha.

Nekje čez pol leta je število protiteles praktično 0 pri cepivu. Ali to pomeni 0 odziva ali ne se še ne ve, ker ostajajo tudi T celice. Vir Problem pa je da cepiva ne dosežejo imunosti v sluznici, za razliko od prebolele okužbe, kar mogoče pomeni da je preboleli na boljšem. Tako da cepit se da ne bo hudega potem pa prebolet bi blo mogoče najboljše.

In pa CDC potrjuje tudi da cepljeni in necepljeni širijo virus isto močno.

Tako da če bi hoteli da je res varno covid potrdilo bi se morali testirati vsi vsakič pred obiskom lokala in meje, če se še morajo necepljeni. Ker trenutno je problem ker se vedno večji % populacije ne testira ker je cepljen/prebolel, širijo pa vseeno lahko. Upam vsaj da bodo plačljivi testi prinesli da bo testov manj in s tem manj okuženih za zapiranje ampak ne verjamem.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

mahoni ::

Jebiga stari komu naj zdej verjamem?

Variants of SARS-CoV-2 continue to emerge. The B.1.617.2 (Delta) variant is highly transmissible.

ali
https://dailysceptic.org/2021/08/06/dev...
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

LeQuack ::

Fora je da so proizvajalci dali ven tiste cifre 90+% učinkovitost in zdaj vsi to jemljejo kot sveto. To je kot nek proizvajalec zobne paste kjer piše da jo 90% zobozdravnikov priporoča.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

mahoni ::

LeQuack je izjavil:

Fora je da so proizvajalci dali ven tiste cifre 90+% učinkovitost in zdaj vsi to jemljejo kot sveto. To je kot nek proizvajalec zobne paste kjer piše da jo 90% zobozdravnikov priporoča.

Sploh pa kako so prisli do te neke cifre? To se vedno sprasujem. Ja, statistike, ampak tu je se n varijabl.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Prospekt ::

mahoni je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Fora je da so proizvajalci dali ven tiste cifre 90+% učinkovitost in zdaj vsi to jemljejo kot sveto. To je kot nek proizvajalec zobne paste kjer piše da jo 90% zobozdravnikov priporoča.

Sploh pa kako so prisli do te neke cifre? To se vedno sprasujem. Ja, statistike, ampak tu je se n varijabl.

https://cdn.pfizer.com/pfizercom/2020-1...
https://www.cdc.gov/vaccines/acip/meeti...

Pač mal so zračunal.

shadeX ::

feryz je izjavil:

shadeX je izjavil:

Verjetno res ni pa nemogoče. Soseda od part erke, športnica, popolnoma zdrava (vsaj kar jaz vem) stara 42 je pred nekaj meseci zbolela za covidom in pristala na respiratorju.
Moj sosed je pri 42 umrl brez covida in brez ventilatorja.

What is your point?


Da ljudje umirajo že brez covida in ventilatorja in tega velikokrat ne morejo preprečiti, zakaj bi sedaj povečal možnosti za smrt oz hujši potek bolezni če imaš na voljo možnost ki ta status skorajda izniči, hkrati pa pomaga da virus težje mutira?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

multivac ::

DarwiN je izjavil:

Kolk jaz razumem, je zelo cepivo zelo preprosto optimizirat za nove seve..

Oziroma prevedeno za vas antivaxerje: Dodajo malo aluminija in nekaj celic od splavljenih zarodkov.. Rešeno. Vax good to go. Lahko razširite to pomembno informacijo naprej na Facebooku in Twitterju.


Se boš torej cepil z gensko terapijo vsak teden? Srečno.

c00L3r je izjavil:

Če se ne želiš okužit z neko boleznijo se moraš izolirat od družbe. Če se cepiš pa boš z veliko verjetnostjo bolezen prebolel v lažji obliki. V primeru Covida je skoraj zagotovljeno, da cepljen ne boš rabil ventilatorja in tako ne boš obremenjeval postelj na intenzivni negi. Velika večina cepljenih pa bo Covid okužbo prebolelo kot prehlad ali rahlo gripo. Izjema so seveda tisti z kroničnimi boleznimi.

Poživitveni odmerki so primerni zato tiste, kateri imajo oslabljen imunski sistem. Za ostale nima pretiranega efekta.

Ker pa ne bomo uspeli cepit celega sveta, niti ne razvitega sveta, bo virus zelo verjetno spet mutiral. Tako je možno, da bomo potrebovali drugo leto prilagojeno cepivo. Bomo videli kako efektivna bo takrat zaščita od prejšnjega cepljenja ali prebolelosti prvih covid sevov. Trenutno daje oboje še dobro zaščito pred Delta varianto.


Nisi dobil pisma z islandije
https://twitter.com/AlexBerenson/status...

Obupali so nad cepivom in pravijo, da je eko/bio najbrž najboljša pot.

mertseger je izjavil:

Sem 2x cepljen, 3 doza je nesmiselna kar je povedal že CDC in WHO + nobene študije ki bi dokazovala njeno smiselnost. Dokler je bo cepivo prilagojeno za delta+ (je še osnovno za vuhansko različico ki je ni več) se nima smisla še 3-ič cepit. Ko bosta izpolneva vsaj 2 pogoja od teh ki sem jih napisal se bom pa cepil.

p.s: Lapanje Beovičeve ali Kreka me ne zanima, za isto mnenj lko vprašam tudi brajevko na tržnici.


Komaj čakam, da se trojno cepljeni spravijo na dvojno cepljene. Takrat boš videl, kaj pomeni, ko te nekdo sili v nek bullšit.

In ne mislit, da se boš ognil boosterja. WHO si zgolj krije hrbet z disclaimerjem.
Države imajo že zakupljene boosterje. Jeseni te bodo klicali na poživitev.
Če se ti zdi neumno in ne boš šel, boš nam delal družbo v kampih.

Vam očitno ni jasno, da ko Tony Blair, vojni kriminalec, propagira pandemične ukrepe...bi se moral obrniti in laufati karseda daleč stran.
To mi res ni jasno...Tonija Blaira naj bi skrbelo za vaše zdravje? :))

DarwiN je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ventilatorji so bili napačno zdravljenje, ker so skoraj vsi, ki so jih tako zdravili, umrli...

Linke si najdi sam, Italijani so vse dokumentirali...

Zakaj pa potem še danes uporabljajo ventilatorje?

Hint: ventilator se uporablja kot skrajni ukrep, zadnja možna rešitev, in tudi če vent reši le 10% teh najbolj bolnih pacientov, je še vedno VELIIIIKO bolje kot ~0%.


Vprašaj se zakaj ne raje uporabljamo številna zdravila, ki so pomagala že številnim ljudem.
Zakaj ji do danes vse naše uradne institucije zavračajo in zahtevajo nenormalno visoke pogoje za njihovo verifikacijo?
Daj mi razloži zakaj je lažje spravit v promet eno leto staro gensko terapijo kot 40 let staro zdravilo?

hendriks je izjavil:

Ne vem zakaj se folk boji morebitne tretje doze. Cepljen sem tudi proti klopnemu meningitisu in bom konec leta dobil tretjo dozo. Bavbav?


No. So že začeli. Bodoči trocepljenčki že tarnajo nad dvocepljenčki.

Ta zima bo epic.
Public Health Emergency of International Concern -> PHEIC

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: multivac ()

DarwiN ::

Opa, avgustovska izdaja "propagandnih pravljic" za vas anti-vaxerje in trumptarde:

- Covid wipes out anti-vaxxer family: Son loses father, 73, mother, 65, and brother, 40, to virus within a week of family meal after they refused the jab
- Anti-vaxxer radio host Dick Farrel who branded Covid a 'scam-demic' dies from the disease aged 65 after telling friends 'I wish I had gotten the shot'
- Anti-vaxxer club boss, 56, dies of Covid after mocking people for getting 'experimental' vaccine and warning of 'big pharma' conspiracy
- Cambridge-educated anti-vaxx solicitor, 58, recorded video saying Covid 'is nothing to be afraid of' and explaining why he is still against the vaccine - nine days before dying from the disease
- Texas councilman who called doctor 'an absolute enemy of the people' for telling people to get the COVID-19 vaccine dies from the virus
- 'He thought he was immortal': Twin sister's heartbreak as body-building brother, 42, who rejected jab because he 'didn't want vaccine in his body' died four weeks after catching Covid... 'wishing he'd listened' to her
- Self-confessed vaccine sceptic, 34, who said 'if he could turn back time he would' after he fell sick with virus, dies from Covid
- Hillsong member, 34, who tweeted 'got 99 problems but a vax ain't one' dies after month-long battle with COVID-19 and final 'pray for me' message

Madonca, se kar nabira teh zgodbic iz dneva v dan.. Ampak še imam ogromno mojih Darwinovih nagrad na zalogi. Ne bo zmanjkalo, brez skrbi. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

multivac ::

kriptobog je izjavil:

Zakaj v dnevno statistiko štejejo samo PCR teste in ne tudi hitrih testov? ČE bi šteli vse opralvjene teste je delež pozitivnih testov pod 1%...


Vsem ki niso slepi je jasno zakaj.
Public Health Emergency of International Concern -> PHEIC

M.B. ::

Pa še ena velika razlika je bila pri testiranju cepiva. Testiralo se ga je med polnim oz delnim lockdownom (odvisno od države) z veliko socialne distance. Sedaj pa se ga uporablja brez lockdowna in socialne distance. Vsako cepivo je lahko 100% učinkovito če se sam izoliraš in nikamor ne greš.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

multivac ::

vnetidebater je izjavil:

Statistika NIJZ pravi da so cepci tisti ki se niso cepili. Če se cepiš imaš 7.5x manjšo verjetnost da boš zbolel in 20x manjšo verjetnost da boš pristal v bolnici (če zboliš).


Pred zimo so te statistike bolj larifari. Iz par podatkov delajo neke zaključke.
Dajmo pustit virusu prosto pot med cepljenčki, sredi 0C.
To bo pravi test.

Aston_11 je izjavil:

ajdov2 je izjavil:

Če si pod 45 imaš v vsakem primeru zanemarljivo možnost da boš rabil ventilator
Razen če si ti tisti, potem ti te puhle besede pač nič ne pomenijo.


Isto velja za številne katastrofalne stranske učinke cepiva.
Držite se konsistence že enkrat.
Public Health Emergency of International Concern -> PHEIC

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: multivac ()

mahoni ::

Evo tudi Sputnik je za pol penisa vredn - https://www.rtv.rs/sr_lat/koronavirus/a...

Enako se bere povsod, kjer so presegli 50+ procentov spikic
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

multivac ::

mertseger je izjavil:


To je razumljivo ampak zaenkat še nihče ni dokazal da bi cepivo tako itro postalo neučinkovito, ravno nasprotno najprej so govorili o 6 mesecih potem o 1 letu, potem so bile neke ideje doživljensko. CDC je na odgovor Phizerja podal mnenje, da glede na trenutno stopnjo protiteles po 2 cepljenjih ni še nobene potrebe po 3 dozi. Tak odgovor mei zadostuje, če so zadaj še kakšni relevantni podatki pa še toliko bolje.
To kar pravi Beovičeva ali pa Jerala iz kemijskega v smislu dobro bi se bilo tretjič cepit kar tako na pamet so zame buće. Pokaži šdijo. pokaži rezultate testiranj da je to smiselno. Do takrat pa te buče prodajaj komu drugemu.


Zakaj nihče ne dopušča možnost, da vse skupaj lažejo in zavajajo?

Zakaj zaupate Beovičevi in Kreku? Lagali so od začetka in zakaj bi sedaj nehali?
Isto velja za Tedrosa. Lagal je ob izbruhu in sedaj naj bi bil pošten?

Resno, dopustite možnost, da interesi v ozadju manipulirajo s podatki, da vam prikažejo sliko tako kot jo želijo.
V bisvu že imamo dokaze. O CDCju smo že večkrat poročali kako manipulira.

Tko da te 6 mesecev, 1 leto...to je najbrž vse BS.

Sredi poletja delamo neke dokončne sklepe...sigurno.

vnetidebater je izjavil:


Jaz zaupam prijateljem biokemikom (ki so to študirali na faksu), ne Beovičevi. Kaj ona bluzi nisem prebral že od zime.
In kakor praviš, to kar trdi je popolna bedarija. Dokler cepivo drži nima nobenega smisla se še 100x cepit z istim cepivom.


6 mesecev nazaj bi te oklicali za norega anticepilca, ker se nočeš niti z enim cepit.
Te tvoje prijatelje iz biokemijske pa bi označili za dr. Potrče iz FBja.

Počasi boš občutil kar smo mi občutili arila/maja.

Trocepljeni te bodo zatirali isto kot nas dragi prijatelj.
Public Health Emergency of International Concern -> PHEIC

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: multivac ()

multivac ::

Miki N je izjavil:

No dejansko je zadnji teden dva opaziti počasno izumiranje "cepivo uspešno preprečuje okužbe" reklame - povsod po svetu. Se pravi smo v novi fazi tega plesa.

Kar je komično ta produkt se je prodajal še mesec dva nazaj pod geslom "Edina rešitev s katero zavarujete sebe IN druge".

Očitno je to zdaj samo še pol rešitve. :))


Res je.
Samo čakam, da bo Jerala prebral novice iz Islandije, kjer so se odločili za eko/bio pot.

Nadvse uživam, ko se jim narativa maje kot peščeni kup.
Public Health Emergency of International Concern -> PHEIC

ajdov2 ::

multivac ::

mahoni je izjavil:

Res me preseneca, da je vse drugo krivo, kot pa nedelovanje cepiva. Sedaj so kriva druzenja, sedaj so krivi dopusti, pa pikniki na vrtu, pa seks s prostitutkami brez maske in se in se.

A je toliko tezko priznati, da je kovid vakcina en velik fail, posebej ce gledam koliko stranskih ucinkov folk ima po spikici?


To tudi meni ni jasno.
Falirani poskusi mainstream medicine so v zgodovini številni.

Zakaj cepljenci pričakujejo, da sedaj je vse pošteno?
Ker so zastavili svoje telo za narativo? To že razumem, ampak naj vsaj bodo iskreni in direktni.
Public Health Emergency of International Concern -> PHEIC

Horzen ::

Folk zdej pa konc zajebancije. Vlada dela in se trudi za vaše dobro, tako kot vaša mamica. Bože ne daj da več berem kaj kontra ukrepom ka bom dvignu telefon ej ne bo dobro... majke mi!

Jaz sem bom cepil 4x. Tako da se ne zajebavajte!
««
3 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Pfizer, PCT test in neprofesionalni zdravnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10620088 (16281) Mr.B

V Izraelu kljub visoki precepljenosti krivulja navzgor (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
41657656 (51398) bluefish

Več podobnih tem