» »

Koliko doz, za zascito pred delto?

Koliko doz, za zascito pred delto?

««
2 / 35
»»

billy ::

Ne pa jih ni, veliko rizičnih se je cepilo, itak je pa umrlo samo 4000 ljudi zaradi alfe, cepljenih je pa preko 900k.

Problem bo nastal, ko bodo forsirali ukrepe na podlagi okuženih, v bolnicah pa bo 5-10 na intenzivnem - potem ne bo nikoli konec tega.

vnetidebater ::

billy je izjavil:

Ne pa jih ni, veliko rizičnih se je cepilo, itak je pa umrlo samo 4000 ljudi zaradi alfe, cepljenih je pa preko 900k.

Problem bo nastal, ko bodo forsirali ukrepe na podlagi okuženih, v bolnicah pa bo 5-10 na intenzivnem - potem ne bo nikoli konec tega.


Res je. Najbrž bo konec šele ko bodo vsi cepljeni. Anticepilci nas bodo jebali v glavo še desetletje.

49106 ::

Aston_11 je izjavil:

Razen če si ti tisti, potem ti te puhle besede pač nič ne pomenijo.


Tudi bodo vedno obstajali. Tudi če covida ne bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

eric_cartman ::

vnetidebater je izjavil:

Bohvedi kaj bo. Dejstvo je da cepljenci še vedno prenašajo virus in dokler je le 40% slovencev cepljenih nam sigurno grozi jesensko zaprtje vsega. 60% slovencev (minus tisti ki so zboleli pred kratkim) je še vedno ogroženih glih tolk kot marca 2019.


Se strinjam.. Ampak če je 60% cepljenih ravno tistih, ki spadajo v ogrožene skupine.. Zakaj bi potem zapirali? To je edino kar ne razumem..Zakaj bi zapiral stvari zaradi mlajše populacije?

Zapirat bi morali samo če se število hospitalizacij poveča nad zmogljivostjo bolnišnice.. Kar pa po vsej logiki ne bi smelo bit, če pa je cepljenih 60%, ki naj bi spadali med "ogrožene" vrste.

vnetidebater ::

Najbrž ker cepivo ne drži večno ampak le določeno obdobje tako da se bodo cepljenci morali enkrat ponovno cepiti.

Če se ne bodo, bohvedi kaj bo. Jaz nevem. veš ti?


Pomojem bodo rekli da ne morejo zagotoviti cepiva za 2 milijona državljanov na enkrat in bodo gladko zapirali.

Zgodovina sprememb…

49106 ::

billy je izjavil:

Islandija: Facing a huge new #Covid outbreak that translates into ~100,000 new US cases a day, the country's chief epidemiologist now says natural infection is the only way to reach herd immunity...


Tole je dejansko zelo slaba reklama za cepivo.

FoxKnox ::

vnetidebater je izjavil:

mertseger je izjavil:

Sem 2x cepljen, 3 doza je nesmiselna kar je povedal že CDC in WHO + nobene študije ki bi dokazovala njeno smiselnost. Dokler je bo cepivo prilagojeno za delta+ (je še osnovno za vuhansko različico ki je ni več) se nima smisla še 3-ič cepit. Ko bosta izpolneva vsaj 2 pogoja od teh ki sem jih napisal se bom pa cepil.

p.s: Lapanje Beovičeve ali Kreka me ne zanima, za isto mnenj lko vprašam tudi brajevko na tržnici.


Tole drži, žal pa drži tudi da cepivo ne drži večno ampak ga je po določenem obdobju treba obnavljati.

Ponovna doza bo "dodatno" zaščito nudila šele ko bo originalno cepivo prenehalo delovati. Nimam pojma koliko časa delujejo.
Vsekakor pa ni nobene potrebe po novem cepljenju da bi s tem "zagotovili imunost" na kakšne nove seve.

Trenutna cepiva proti covidu nimajo nobenega časa delovanja in tudi sama po sebi ne ščitijo pred okužbo.Edini namen teh cepiv je stimuliranje in informiranje lastnega imunskega sistema, da tvori protitelesa kot odziv na virus.Ta protitelesa nam nudijo imunost na virus od nekaj mesecev do nekaj let, koliko časa to traja pa se nobenemu ne da ugotavljat, ker ni ekonomske računice.

vnetidebater ::

eric_cartman je izjavil:


Zapirat bi morali samo če se število hospitalizacij poveča nad zmogljivostjo bolnišnice..



Tole popolnoma drži. Bohvedi če se bodo takega načela držali.

filip007 ::

Jaz pa drugič potem, če sem cepljen z J&J, sploh pa cepiva dražijo, na koncu bomo mogli še doplačevati.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

vnetidebater ::

FoxKnox je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

mertseger je izjavil:

Sem 2x cepljen, 3 doza je nesmiselna kar je povedal že CDC in WHO + nobene študije ki bi dokazovala njeno smiselnost. Dokler je bo cepivo prilagojeno za delta+ (je še osnovno za vuhansko različico ki je ni več) se nima smisla še 3-ič cepit. Ko bosta izpolneva vsaj 2 pogoja od teh ki sem jih napisal se bom pa cepil.

p.s: Lapanje Beovičeve ali Kreka me ne zanima, za isto mnenj lko vprašam tudi brajevko na tržnici.


Tole drži, žal pa drži tudi da cepivo ne drži večno ampak ga je po določenem obdobju treba obnavljati.

Ponovna doza bo "dodatno" zaščito nudila šele ko bo originalno cepivo prenehalo delovati. Nimam pojma koliko časa delujejo.
Vsekakor pa ni nobene potrebe po novem cepljenju da bi s tem "zagotovili imunost" na kakšne nove seve.

Trenutna cepiva proti covidu nimajo nobenega časa delovanja in tudi sama po sebi ne ščitijo pred okužbo.Edini namen teh cepiv je stimuliranje in informiranje lastnega imunskega sistema, da tvori protitelesa kot odziv na virus.Ta protitelesa nam nudijo imunost na virus od nekaj mesecev do nekaj let, koliko časa to traja pa se nobenemu ne da ugotavljat, ker ni ekonomske računice.


ja, logično. In za stimuliranje imunskega sistema rabiš osvežitveno cepivo vsake toliko časa.
Drugače po določenem času imunski sistem enostavno ne propizvaja več protiteles.

Zgodovina sprememb…

billy ::

49106 je izjavil:

billy je izjavil:

Islandija: Facing a huge new #Covid outbreak that translates into ~100,000 new US cases a day, the country's chief epidemiologist now says natural infection is the only way to reach herd immunity...


Tole je dejansko zelo slaba reklama za cepivo.


Veliko slabša reklama je Izrael.

IL_DIAVOLO ::

Torej cepivo-boost-refresh?

:D:))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

jotunn ::

vnetidebater je izjavil:

billy je izjavil:

Ne pa jih ni, veliko rizičnih se je cepilo, itak je pa umrlo samo 4000 ljudi zaradi alfe, cepljenih je pa preko 900k.

Problem bo nastal, ko bodo forsirali ukrepe na podlagi okuženih, v bolnicah pa bo 5-10 na intenzivnem - potem ne bo nikoli konec tega.


Res je. Najbrž bo konec šele ko bodo vsi cepljeni. Anticepilci nas bodo jebali v glavo še desetletje.

Ce do danes se nisi ugotovil, nepreboleli necelpljeni kot kaze dovolj dobro skrbijo za zdravje, da se jim v letu in pol ni uspelo okuziti in posledicno ne ogrozajo nikogar. Ce te kdo jebe v glavo so to tisti, ki sprejemajo taksne omejitve in vsi, ki jim veselo ploskate. Tako da obrni ta gnev proti sebi in vsem, ki veselo ploskate omejitvam ki jih postavlja vlada, ter pa vladi sami. Tisti, ki dovolj dobro skrbijo za svoje zdravje in higieno in se jim v letu in pol ni uspelo okuziti, nimajo s temi omejitvami nic.

vnetidebater ::

jotunn je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

billy je izjavil:

Ne pa jih ni, veliko rizičnih se je cepilo, itak je pa umrlo samo 4000 ljudi zaradi alfe, cepljenih je pa preko 900k.

Problem bo nastal, ko bodo forsirali ukrepe na podlagi okuženih, v bolnicah pa bo 5-10 na intenzivnem - potem ne bo nikoli konec tega.


Res je. Najbrž bo konec šele ko bodo vsi cepljeni. Anticepilci nas bodo jebali v glavo še desetletje.

Ce do danes se nisi ugotovil, nepreboleli necelpljeni kot kaze dovolj dobro skrbijo za zdravje, da se jim v letu in pol ni uspelo okuziti in posledicno ne ogrozajo nikogar. Ce te kdo jebe v glavo so to tisti, ki sprejemajo taksne omejitve in vsi, ki jim veselo ploskate. Tako da obrni ta gnev proti sebi in vsem, ki veselo ploskate omejitvam ki jih postavlja vlada, ter pa vladi sami. Tisti, ki dovolj dobro skrbijo za svoje zdravje in higieno in se jim v letu in pol ni uspelo okuziti, nimajo s temi omejitvami nic.


Niso se okužili zaradi omejitev.

Omejitvam ne ploska nihče, lol. Zato se je 40% slovencev cepilo, da so 100% neomejeni.


ps.: lol, to bi bla dobra reklama za Telekom mobilno omrežje. 100% neomejeni, tudi če država vse zapre domov! :D rofl.

Zgodovina sprememb…

billy ::

Higiena nima kaj dosti pri kovidu, ker se prenaša po luftu. Najbolj smešen ukrep je bil sterilizacija površin v večstanovanjskih stavbah :)

feryz ::

vnetidebater je izjavil:

feryz je izjavil:


Ker v Sloveniji alfe praktično ni več, delta pa se bliskovito širi, je zaključek več kot na dlani.


če tole kar praviš drži, torej drži da cepivo učinkovito ščiti tudi pred delto, sodeč po statistiki NIJZ.
Če bi virus širili v glavnem necepljeni, bi obe verziji. Ne samo novo.

vnetidebater ::

billy je izjavil:

Higiena nima kaj dosti pri kovidu, ker se prenaša po luftu. Najbolj smešen ukrep je bil sterilizacija površin v večstanovanjskih stavbah :)


No, men se je tisto zdelo kar fajn. Končno hodniki blokov niso več smrdeli saj so jih končno konkretno počistli.

feryz je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

feryz je izjavil:


Ker v Sloveniji alfe praktično ni več, delta pa se bliskovito širi, je zaključek več kot na dlani.


če tole kar praviš drži, torej drži da cepivo učinkovito ščiti tudi pred delto, sodeč po statistiki NIJZ.
Če bi virus širili v glavnem necepljeni, bi obe verziji. Ne samo novo.


Poglej statistiko na NIJZ. Število okuženih cepljenih in necepljenih.

Seveda jo širijo oboji ampak sori....cepljenih je okuženih 7.5x manj kot necepljenih.

Zgodovina sprememb…

jotunn ::

vnetidebater je izjavil:

Omejitvam ne ploska nihče, lol. Zato se je 40% slovencev cepilo, da so 100% neomejeni.

Shit sedaj se pa pocasi ze odlocite zakaj ste se cepili. Da zavarujete druge? Da boste sami ostali zdravi ali kot trdim ze cel cas pa se nikoli ne strinjate s tem, razen ko vam pase in sami napisete tocno to.... Da se izognete omejitvam. Pa se to zgolj do septembra ko vse, cepljen ali ne, caka ponovno isto sranje. Pa ne zaradi necepljenih pac pa zaradi vlade, ki bo to sprejela vi boste pa navduseno ploskali. ;)

vnetidebater ::

Jaz se ne rabim nič odločati.


Vsak ima svoj razlog zakaj se je cepil. Če ti čakaš da te država zapre da boš jokal dalje po forumih je to tvoj problem.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Jaz čakam, da vas država zapre, da bo več placa zame.

vnetidebater ::

Pa ja, zaklenejo naj spet vse domov, da bodo cepljenci lahko v miru šli na sprehod po tihem centru mesta.

In v notranjost barov, kjer je končno popolna tišina.

Zgodovina sprememb…

billy ::

feryz je izjavil:

Jaz čakam, da vas država zapre, da bo več placa zame.


Imaš prav, tisti prvi dan zaprtja lanskega leta je bila AC tako prazna, kot še nikoli. Prav fojn se je bilo furat.

jotunn ::

Jaz leto in pol kljub "omejitvam" zivim in potujem povsem normalno. Ja test gor ali dol, ampak kar se mene tice z izjemo testa delam vse kar sem delal pred tem. Pa se nisem okuzil. Priznam pa da je lazje preziveti zimo brez okuzbe, tudi brez prehlada ali gripe, ker imajo ljudje maske gor in ne trosijo bacilov naokoli.
Tako da zares realno mene te omejitve niti ne motijo prevec. Zaradi mene lahko ostanejo in tudi ce pride nov lockdown me ne tangira prav veliko. Pac bo vec racunov na firmo in to je to. Enako kot je bilo do sedaj.

mahoni ::

Se zmeraj ne stekam tega boosta, ce za delto zbolevajo tudi tisti, ki so 2x naspikani. V Izraelu celo tretjic in se zmeraj so dobili delto. Tu nekaj ne stima. Najbrz je problem vakcine, ker ce dobivajo isto vakcino kot so jo januarja kaj je fora.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

mertseger ::

vnetidebater je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

mertseger je izjavil:

Sem 2x cepljen, 3 doza je nesmiselna kar je povedal že CDC in WHO + nobene študije ki bi dokazovala njeno smiselnost. Dokler je bo cepivo prilagojeno za delta+ (je še osnovno za vuhansko različico ki je ni več) se nima smisla še 3-ič cepit. Ko bosta izpolneva vsaj 2 pogoja od teh ki sem jih napisal se bom pa cepil.

p.s: Lapanje Beovičeve ali Kreka me ne zanima, za isto mnenj lko vprašam tudi brajevko na tržnici.


Tole drži, žal pa drži tudi da cepivo ne drži večno ampak ga je po določenem obdobju treba obnavljati.

Ponovna doza bo "dodatno" zaščito nudila šele ko bo originalno cepivo prenehalo delovati. Nimam pojma koliko časa delujejo.
Vsekakor pa ni nobene potrebe po novem cepljenju da bi s tem "zagotovili imunost" na kakšne nove seve.

Trenutna cepiva proti covidu nimajo nobenega časa delovanja in tudi sama po sebi ne ščitijo pred okužbo.Edini namen teh cepiv je stimuliranje in informiranje lastnega imunskega sistema, da tvori protitelesa kot odziv na virus.Ta protitelesa nam nudijo imunost na virus od nekaj mesecev do nekaj let, koliko časa to traja pa se nobenemu ne da ugotavljat, ker ni ekonomske računice.


ja, logično. In za stimuliranje imunskega sistema rabiš osvežitveno cepivo vsake toliko časa.
Drugače po določenem času imunski sistem enostavno ne propizvaja več protiteles.


To je razumljivo ampak zaenkat še nihče ni dokazal da bi cepivo tako itro postalo neučinkovito, ravno nasprotno najprej so govorili o 6 mesecih potem o 1 letu, potem so bile neke ideje doživljensko. CDC je na odgovor Phizerja podal mnenje, da glede na trenutno stopnjo protiteles po 2 cepljenjih ni še nobene potrebe po 3 dozi. Tak odgovor mei zadostuje, če so zadaj še kakšni relevantni podatki pa še toliko bolje.
To kar pravi Beovičeva ali pa Jerala iz kemijskega v smislu dobro bi se bilo tretjič cepit kar tako na pamet so zame buće. Pokaži šdijo. pokaži rezultate testiranj da je to smiselno. Do takrat pa te buče prodajaj komu drugemu.

vnetidebater ::

mahoni je izjavil:

Se zmeraj ne stekam tega boosta, ce za delto zbolevajo tudi tisti, ki so 2x naspikani. V Izraelu celo tretjic in se zmeraj so dobili delto. Tu nekaj ne stima. Najbrz je problem vakcine, ker ce dobivajo isto vakcino kot so jo januarja kaj je fora.


ojoj. Še tisotič: cepivo te ščiti da ne hudo močno zboliš. Še vedno boš zbolel.

feryz ::

billy je izjavil:

feryz je izjavil:

Jaz čakam, da vas država zapre, da bo več placa zame.
Imaš prav, tisti prvi dan zaprtja lanskega leta je bila AC tako prazna, kot še nikoli. Prav fojn se je bilo furat.
Ufff, kaj smo ga tiščali.
Jaz sem šel tisto marčevsko nedeljo iz Nemčije proti domu. Ceste duhov.

jotunn ::

vnetidebater je izjavil:

Pa ja, zaklenejo naj spet vse domov, da bodo cepljenci lahko v miru šli na sprehod po tihem centru mesta.

In v notranjost barov, kjer je končno popolna tišina.

No si upam staviti da lahko vzames se 5 boostov in 13 refreshov pa bos v lockdownu enako zaprt, kot tisti, ki ne bo imel niti osnovnega cepiva ;) Tako da bos bolj svoh uzival to kar si mislis da bos ;)

billy ::

mahoni je izjavil:

Se zmeraj ne stekam tega boosta, ce za delto zbolevajo tudi tisti, ki so 2x naspikani. V Izraelu celo tretjic in se zmeraj so dobili delto. Tu nekaj ne stima. Najbrz je problem vakcine, ker ce dobivajo isto vakcino kot so jo januarja kaj je fora.


Nikoli nikjer ni omenjalo, da se za kovidom NE zboli, če si cepljen ali polno cepljen.

vnetidebater ::

mertseger je izjavil:


To kar pravi Beovičeva ali pa Jerala iz kemijskega v smislu dobro bi se bilo tretjič cepit kar tako na pamet so zame buće. Pokaži šdijo. pokaži rezultate testiranj da je to smiselno. Do takrat pa te buče prodajaj komu drugemu.


Jaz zaupam prijateljem biokemikom (ki so to študirali na faksu), ne Beovičevi. Kaj ona bluzi nisem prebral že od zime.
In kakor praviš, to kar trdi je popolna bedarija. Dokler cepivo drži nima nobenega smisla se še 100x cepit z istim cepivom.

jotunn je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

Pa ja, zaklenejo naj spet vse domov, da bodo cepljenci lahko v miru šli na sprehod po tihem centru mesta.

In v notranjost barov, kjer je končno popolna tišina.

No si upam staviti da lahko vzames se 5 boostov in 13 refreshov pa bos v lockdownu enako zaprt, kot tisti, ki ne bo imel niti osnovnega cepiva ;) Tako da bos bolj svoh uzival to kar si mislis da bos ;)


Sigurno ne. Še zdaj lahko potuješ kamorkoli. Ponekod, če greš ven iz EU, se pač moraš dodatno testirati da jim ne prineseš virusa v državo.

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

billy je izjavil:


Kje pa se je zalomilo v Izraelu?
Ali so lagali o precepljenosti, ali jih je pfaizer nategnil, ali pa je nekaj tregjega vmes - čeprav ne vem kaj bi lahko bilo?


Zalomilo se je v tem, da je velik del ljudi rahlo omejen in dojame samo tri verjetnosti: 0%, 50% in 100%.
Za velik del populacije so verjetnosti kot so 94%, 80% in podobno preprosto nedojemljive številke in jih razumete kot "100%".

Ne skrbi, še zdaleč nisi edini.

feryz ::

vnetidebater je izjavil:

Seveda jo širijo oboji ampak sori....cepljenih je okuženih 7.5x manj kot necepljenih.
No, tole pa je izjava leta.
Okuženih cepljenih je točno toliko, kot jih pristane v bolnici.
Okuženih necepljenih pa ..., hmmm, pa relativno malo, glede na zgornjo ugotovitev.

Miki N ::

No dejansko je zadnji teden dva opaziti počasno izumiranje "cepivo uspešno preprečuje okužbe" reklame - povsod po svetu. Se pravi smo v novi fazi tega plesa.

Kar je komično ta produkt se je prodajal še mesec dva nazaj pod geslom "Edina rešitev s katero zavarujete sebe IN druge".

Očitno je to zdaj samo še pol rešitve. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

vnetidebater ::

Smrekar1 je izjavil:

billy je izjavil:


Kje pa se je zalomilo v Izraelu?
Ali so lagali o precepljenosti, ali jih je pfaizer nategnil, ali pa je nekaj tregjega vmes - čeprav ne vem kaj bi lahko bilo?


Zalomilo se je v tem, da je velik del ljudi rahlo omejen in dojame samo tri verjetnosti: 0%, 50% in 100%.
Za velik del populacije so verjetnosti kot so 94%, 80% in podobno preprosto nedojemljive številke in jih razumete kot "100%".

Ne skrbi, še zdaleč nisi edini.



ja pač imaš 7.5x manjšo verjetnost da zboliš in 20x manjšo verjetnost da boš končal v bolnici. Če si dovolj izpostavljen virusu ker je narod glup do amena boš ob dovoljšni izpostavljenosti virusu še vedno pristal v bolnici.

Miki N je izjavil:

No dejansko je zadnji teden dva opaziti počasno izumiranje "cepivo uspešno preprečuje prenos" okužbe reklame - se pravi smo v novi fazi tega plesa.

Kar je komično ta produkt se je prodajal še mesec dva nazaj pod geslog "Edina rešitev s katero zavarujete sebe IN druge".


Očitno je to zdaj samo še pol rešitve. :))




Pusti butaste reklame naših retardiranih politikov, poišči kakšnega biokemika (saj jih je ogromno) in ga prosi za točno razlago. Zaupaj akademskim znanstvenikom, ne nategunom (politikom).

feryz je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

Seveda jo širijo oboji ampak sori....cepljenih je okuženih 7.5x manj kot necepljenih.
No, tole pa je izjava leta.
Okuženih cepljenih je točno toliko, kot jih pristane v bolnici.
Okuženih necepljenih pa ..., hmmm, pa relativno malo, glede na zgornjo ugotovitev.


ne, okuženih je več kot jih je v bolnici.






Skratka antivaxerji bodo zapirali državo še vsaj 10 let. Začnite nakazovati denar lokalnim barom, frizerjem in ostalim storitvam saj bodo šli popolnoma vsi v bankrot.

Zgodovina sprememb…

Conini ::

feryz je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

Seveda jo širijo oboji ampak sori....cepljenih je okuženih 7.5x manj kot necepljenih.
No, tole pa je izjava leta.
Okuženih cepljenih je točno toliko, kot jih pristane v bolnici.
Okuženih necepljenih pa ..., hmmm, pa relativno malo, glede na zgornjo ugotovitev.


Na vso silo hočeš prikazat, da je cepljenje brezvezno.
Samo zapravljaš čas in smetiš temo.

billy ::

Zakaj bi bil nekdo, ki se ne cepi, antivaxer?

feryz ::

Conini je izjavil:

Na vso silo hočeš prikazat, da je cepljenje brezvezno.
Samo zapravljaš čas in smetiš temo.
Lažeš. Lepo sem napisal, da je izkoreninilo alfo.

Ne, se opravičujem. Prav imaš.
Cepljenje je brezvezno.
Prej je imelo smisel. Pred delto.

vnetidebater ::

Dokaži svojo trditev.

V Sloveniji naj bi prevladovala delta (sodeč po člankih v časopisih), pa je okuženih cepljenih mnogo manj kot necepljenih.

billy je izjavil:

Zakaj bi bil nekdo, ki se ne cepi, antivaxer?


Ker je ponosen na svoje butasto dejanje da se ni cepil in ga reklamira po vseh forumih, facebookih in pivih s prijatelji.
Avtomatično postane anti-vaxer.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

vnetidebater je izjavil:

Dokaži svojo trditev.

V Sloveniji naj bi prevladovala delta (sodeč po člankih v časopisih), pa je okuženih cepljenih mnogo manj kot necepljenih.

Začni testirati cepljene za delto in boš takoj presenečen.

Bolj je vprašanje, zakaj sploh so cepljeni med okuženimi in kako vedo zanje.

vnetidebater ::

Ker dobijo simptome in se gredo testirati.

feryz ::

Kako če so cepljeni? Kakšne simptome?

jotunn ::

vnetidebater je izjavil:

Dokaži svojo trditev.

V Sloveniji naj bi prevladovala delta (sodeč po člankih v časopisih), pa je okuženih cepljenih mnogo manj kot necepljenih.

Glede na to, da je cepljenih dobrih 30% ljudi, kar pomeni da je necepljenih slabih 70%, je ze cisto matematicno povsem logicno, da je tudi okuzenih vec necepljenih kot pa cepljenih. Je pretezko razumeti to?

vnetidebater ::

Simptome okuženosti za covid-19.

Zato ker vsa cepiva delujejo tako da ti onemogočijo hud potek bolezni ampak še vedno lahko zboliš (prav vsa cepiva tega sveta tako delujejo).

jotunn je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

Dokaži svojo trditev.

V Sloveniji naj bi prevladovala delta (sodeč po člankih v časopisih), pa je okuženih cepljenih mnogo manj kot necepljenih.

Glede na to, da je cepljenih dobrih 30% ljudi, kar pomeni da je necepljenih slabih 70%, je ze cisto matematicno povsem logicno, da je tudi okuzenih vec necepljenih kot pa cepljenih. Je pretezko razumeti to?



Seveda je težko razumeti. Cepljenih je 40% ljudi (sodeč po statistiki NIJZ). Okuženih pa je 7.5x manj cepljenih kot necepljenih. Če tvoja matematika drži bi moralo biti okuženih cepljenih 40%. Pa ni. Jih je ogromno manj.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

A to so tvoje besede? Nas so drugače učili, crack in kompanija.
Da nas bo to rešilo zaprtja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

vnetidebater ::

Ne, te besede je napisala zadnja možganojedka ki sem jo še imel in je zaradi tebe izstradala.

shadeX ::

ajdov2 je izjavil:

c00L3r je izjavil:

Če se ne želiš okužit z neko boleznijo se moraš izolirat od družbe. Če se cepiš pa boš z veliko verjetnostjo bolezen prebolel v lažji obliki. V primeru Covida je skoraj zagotovljeno, da cepljen ne boš rabil ventilatorja in tako ne boš obremenjeval postelj na intenzivni negi. Velika večina cepljenih pa bo Covid okužbo prebolelo kot prehlad ali rahlo gripo. Izjema so seveda tisti z kroničnimi boleznimi.

Poživitveni odmerki so primerni zato tiste, kateri imajo oslabljen imunski sistem. Za ostale nima pretiranega efekta.

Ker pa ne bomo uspeli cepit celega sveta, niti ne razvitega sveta, bo virus zelo verjetno spet mutiral. Tako je možno, da bomo potrebovali drugo leto prilagojeno cepivo. Bomo videli kako efektivna bo takrat zaščita od prejšnjega cepljenja ali prebolelosti prvih covid sevov. Trenutno daje oboje še dobro zaščito pred Delta varianto.

Če si pod 45 imaš v vsakem primeru zanemarljivo možnost da boš rabil ventilator


Verjetno res ni pa nemogoče. Soseda od part erke, športnica, popolnoma zdrava (vsaj kar jaz vem) stara 42 je pred nekaj meseci zbolela za covidom in pristala na respiratorju.

jotunn ::

vnetidebater je izjavil:

Simptome okuženosti za covid-19.

Zato ker vsa cepiva delujejo tako da ti onemogočijo hud potek bolezni ampak še vedno lahko zboliš (prav vsa cepiva tega sveta tako delujejo).

Ja? si cisto preprican v to? Ker ce bi to drzalo, bi recimo pri steklini umrl. Ker pri steklini ni tezjega ali lazjega poteka bolezni, je zgolj eden kateremu sledi skoraj 100% zanesljiva smrt (mislim da je do sedaj prezivelih ene 16 na celem svetu v vsej zgodovini clovestva).

feryz ::

shadeX je izjavil:

Verjetno res ni pa nemogoče. Soseda od part erke, športnica, popolnoma zdrava (vsaj kar jaz vem) stara 42 je pred nekaj meseci zbolela za covidom in pristala na respiratorju.
Moj sosed je pri 42 umrl brez covida in brez ventilatorja.

What is your point?

vnetidebater ::

jotunn je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

Simptome okuženosti za covid-19.

Zato ker vsa cepiva delujejo tako da ti onemogočijo hud potek bolezni ampak še vedno lahko zboliš (prav vsa cepiva tega sveta tako delujejo).

Ja? si cisto preprican v to? Ker ce bi to drzalo, bi recimo pri steklini umrl. Ker pri steklini ni tezjega ali lazjega poteka bolezni, je zgolj eden kateremu sledi skoraj 100% zanesljiva smrt (mislim da je do sedaj prezivelih ene 16 na celem svetu v vsej zgodovini clovestva).


CEPLJENJE PROTI BORELIJI

Borelioza je bolezen sesalcev, ki jo povzroča bakterija Borrelia burgdorferi. Prenašajo jo klopi. Pri psih se najpogosteje kaže s povišano telesno temperaturo, šepanjem, oteklimi sklepi, povečanimi bezgavkami in neješčnostjo. V redkih primerih lahko povzroči tudi hudo okvaro ledvic, srčne motnje in vnetje osrednjega živčevja. Tipičen izpuščaj, ki se pri ljudeh pojavi na mestu ugriza klopa, se pri psih ne razvije.

Cepivo proti boreliozi vsebuje mrtvo bakterijo Borrelia burgdorferi sensu stricto. Pse prvič cepimo v 12. tednu starosti, prvič ponovimo čez 1 mesec. Odpornost po cepljenju je kratkotrajna, zato je potrebno cepljenje letno obnavljati. Najbolje je, da psa cepimo tik pred klopno sezono, da ga maksimalno zaščitimo v času, ko je klopov veliko. Kljub cepljenju je potrebno uporabljati tudi zaščito proti klopom, ker cepivo ni 100 % učinkovito in klopi prenašajo še druge bolezni.

Zgodovina sprememb…

jotunn ::

Cepivo proti boreliji za ljudi ne obstaja, o psih, laboratorjskih misis ali kobilicah pa se tu ne pogovarjamo. ;)
««
2 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Pfizer, PCT test in neprofesionalni zdravnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10620088 (16281) Mr.B

V Izraelu kljub visoki precepljenosti krivulja navzgor (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
41657657 (51399) bluefish

Več podobnih tem