» »

Gužve na meji z hrvaško

Gužve na meji z hrvaško

«
1
2

FiReFTW ::

Zanima me glede na to da je dosti objav in člankov zadnje čase da se čaka po 4 ali 5 ali 6 ur na meji z hrvaško, kakšne so vaše izkušnje z tem? Jaz grem ta teden v petek vjutro čez mejo v hrvaško, ali lahko pričakujem veliko čakalno dobo?
Je kje kakšna stran kjer lahko preveriš v realnem času vse mejne prehode in čakalne dobe?

Ben Dover ::

če se čaka 4 ure se čaka 4 ure, če je 5 ur se jih 5, tako to gre. Jaz grem kar z motorjem, se je fino peljat mimo kolone in pomahat, folk čist živčen, meni je pa lepo..

Zgodovina sprememb…

fopi ::

pic
promet.si

tam načeloma dobiš podatke o čakalnih dobah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fopi ()

bastadu ::

Odvisno kateri prehod in kdaj, recimo mi smo prehod Jelšane proti Hrvaški prestopali v petek ob ca. 6:30 uri, vsega skup smo čakali kakšnih 5 minut ...

Horas ::

vsako leto eno in isto bedaki rinejo v hrčkovino, pa vejo da bojo kolone, zdaj pa še testiranja! adijo pamet.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: slawc ()

FiReFTW ::

bastadu je izjavil:

Odvisno kateri prehod in kdaj, recimo mi smo prehod Jelšane proti Hrvaški prestopali v petek ob ca. 6:30 uri, vsega skup smo čakali kakšnih 5 minut ...


Gruškovje

fopi je izjavil:

pic
promet.si

tam načeloma dobiš podatke o čakalnih dobah.


vidim da so podatki na promet.si, ampak zgleda da so samo glavni mejni prehodi, samo 4 prehodi imajo informacije

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FiReFTW ()

FoxKnox ::

Greš od doma ob 4 ih zjutraj, ob 5 ih si skoraj sam na meji in to je to.
Če pa rad spiš, greš pa ob 9 ih in stojiš 5 ur na soncu.

Ben Dover ::

pa vodo vzemi s sabo, ker na meji baje niti vode ne ponudijo!!!

FiReFTW ::

FoxKnox je izjavil:

Greš od doma ob 4 ih zjutraj, ob 5 ih si skoraj sam na meji in to je to.
Če pa rad spiš, greš pa ob 9 ih in stojiš 5 ur na soncu.


Od doma vsekakor ne morem it ob 5 saj ob 5-6 že moram biti v zagrebu na letališču.

Badwolff ::

Ben Dover je izjavil:

pa vodo vzemi s sabo, ker na meji baje niti vode ne ponudijo!!!


Pa kdo bi ti jo ponudil?

Scer pa, maloobmejni prehodi.
V soboto smo za vstop imeli pred sabo en avto, za izstop so bili pa trije, štirje. Na par km oddaljenem glavnem avtocestnem prehodu pa 10+km vrsta, recimo 3, 4 ure.

Yossarian ::

Danes zjutraj okrog 8.15 ure, mejni prehod Ormož, trije avti pred mano; po radiu sem poslušal o dvoinveč urnih zastojih na Gruškovju, Zavrču, Rogatcu...
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

c3p0 ::

Greš sredi tedna in ne v špicah. Izbereš kak manj znan prehod. V vrhu sezone sem čakal 5 minut za vstop v HR in 30 min za izstop.

hipertija ::

To, da je na promet.si samo nekaj prehodov se motiš. Podatki so prav z vseh mejnih prehodov, lepo si poglej karto. Ta stran je uporabna tudi za ostale informacije. Tisti, ki v avtih ne poslušate kakšnega radia kot je npr. val 202, je super vsaj pred in med potjo preverjati situacjo. Najbolje osvežena je točno promet.si, iz katere črpajo podatke prav vse radijske postaje.

Drugače pa, če ne želiš čakati, čim prej zjutraj na pot, to je dobra rešitev + pejdi na manjši mejni prehod... teh je kar nekaj. Prednost pred tujci je ravno v tem, da lahko prečkaš maloobmejne prehode, ki jih mednarodni promet ne sme.
Prekle za kurnk

Badwolff ::

To glede tujcev najbrz ni res, smo se že v podobni temi menli, pa tudi na teh prehodih srečaš tujce.

RockyS ::

c3p0 je izjavil:

Greš sredi tedna in ne v špicah. Izbereš kak manj znan prehod. V vrhu sezone sem čakal 5 minut za vstop v HR in 30 min za izstop.


Hrvati redko ponujajo (vsaj pred sezono) rezervacije s termini sred tedna. Ker je nekako v navadi da so menjave ob vikendih. Drugače imajo par dni izpada. Zato je ob koncih vikendov povečan promet. Ne, ker Joža ne bi želel v sredi iz službe.

sbawe64 ::

Ben Dover je izjavil:

če se čaka 4 ure se čaka 4 ure, če je 5 ur se jih 5, tako to gre. Jaz grem kar z motorjem, se je fino peljat mimo kolone in pomahat, folk čist živčen, meni je pa lepo..

zmaugy = Ben Dover = zmist
Trol

Greš ti z motorjem 1:25 po kuhinji.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

janezvalva ::

ja, ja. kdor se hoče namakat mora počakat. :))
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

hipertija ::

Badwolff je izjavil:

To glede tujcev najbrz ni res, smo se že v podobni temi menli, pa tudi na teh prehodih srečaš tujce.

kako je pa to možno? Zakaj jih ne obračajo?
Prekle za kurnk

Utk ::

Odkar smo v EU so "tujci" samo državljani tretjih držav.

c3p0 ::

RockyS je izjavil:


Hrvati redko ponujajo (vsaj pred sezono) rezervacije s termini sred tedna. Ker je nekako v navadi da so menjave ob vikendih. Drugače imajo par dni izpada. Zato je ob koncih vikendov povečan promet. Ne, ker Joža ne bi želel v sredi iz službe.


Če greš na agencijo, kjer ti ponudi ceno, podpisat moraš pogodbo, odpoved ni brezplačna, bluzi 2 uri kako je užival v borovi senci in da ne gre več v življenju na plažo brez borove sence in pusha svoje variante, beri: kjer imajo največ marže.

Ali greš na Booking.com in si rezerviraš poljubni termin in še par € prišparaš (moja zgodba letos).

gruntfürmich ::

gasterbarjterji, ki večinoma rinejo na hrvatijo, pač radi čakajo v koloni ker so tega navajeni iz velikih evropskih mest.
pahnjeni jugonostalgiki sicer radi govorijo o tem kako petični zahodni gostje rinejo na jadran, ampak resnica je čisto drugačna že ko bežno preletiš avte, in vidiš na eni strani nemške avte svete trojice, na drugi pa dejanske nemške turiste s kombiji ali avtodomi, prikolicami z vsaj kolesi za rekreacijo. tega gasterbajterji ne marajo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

GupeM ::

FiReFTW je izjavil:

Od doma vsekakor ne morem it ob 5 saj ob 5-6 že moram biti v zagrebu na letališču.

Če moraš biti tako zgodaj na letališču, skoraj zagotovo ne boš imel gužve na meji. Sicer pa ko greš od doma nastaviš Google Maps navigacijo, pa ti pokaže kako je z zastoji in čas potovanja. Po potrebi te celo preusmeri. Ravno včeraj mi je prihranil cca 10 minut v cca 1 uro dolgi vožnji. Je bila nesreča nekje pri Brezovici, meni je pa lepo povedal, da bo 10 minut hitreje, če grem po stari cesti od Vrhnike do Brezovice. Na stari cesti je sicer bil nekoliko zgoščen promet tudi na tej cesti, ampak smo se peljali tekoče do Brezovice. Na vzporedni avtocesti pa parking proti Lj.

Ko smo šli pred časom z morja, me je pa namesto preko Dragonje peljal preko Sečovelj, nato pa po cesti ki gre vzporedno s hrvaško mejo, nazaj proti Dragonji, kjer sem se priključil na isto cesto, kot da bi prišel z Dragonje (tik za mejnim prehodom). Tako mi je prihranil nekaj minut čakanja na Dragonji, nato pa še nekaj minut na cesti Sečovlje - Koper, ki se tudi rada zabaše.

hipertija ::

gruntfürmich je izjavil:

gasterbarjterji, ki večinoma rinejo na hrvatijo, pač radi čakajo v koloni ker so tega navajeni iz velikih evropskih mest.
pahnjeni jugonostalgiki sicer radi govorijo o tem kako petični zahodni gostje rinejo na jadran, ampak resnica je čisto drugačna že ko bežno preletiš avte, in vidiš na eni strani nemške avte svete trojice, na drugi pa dejanske nemške turiste s kombiji ali avtodomi, prikolicami z vsaj kolesi za rekreacijo. tega gasterbajterji ne marajo...

Skoraj večina "nemških" tablic je od gasterbajterjev, ki imajo korenine v državah bivše juge. Pravih Nemcev je malo, veliko delam s firmami iz Nemčije, in ko se pogovarjam z Nemci, večini ni folklora, da bi vsako poletji dirkali proti hrvaško-jadranski obali, je pa res, da je Nemčija velika in glede na lokacijo ima izhodišče v vse smeri Evrope. Vseeno pa slovenčki v večini ne razumemo, da hrvaška obala ne nudi prav dosti: pravzaprav samo neokrnjeno naravo in lep ambient, kar se tiče možnost za rekreacijo, zabavo in neke dodane vrednosti, pa tam ne najdeš. Za zgarane slovenčke in nostalgike, da se pajsajo 14 dni je pa seveda dovolj.
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Jaz sem šel na enodnevni izlet v soboto, ponedeljek in v četrtek, prejšnji teden.
Najdlje sem čakal v ponedeljek zvečer za nazaj, cca. 10 min.
Vse ostalo gladko kot po maslu.

harvey ::

c3p0 je izjavil:

Greš sredi tedna in ne v špicah. Izbereš kak manj znan prehod. V vrhu sezone sem čakal 5 minut za vstop v HR in 30 min za izstop.

Bil prejšno sredo v Opatiji, na vstop v SLO mp Jelšane čakal več kot 1 uro ob ene 15 vozilih, ker je bil med njimi 'kovid zanikovalec' z registrsko oznako MB, potem jim je končno le potegnilo, da ga dajo na stran in se mu še posebej posvetijo. Takle imamo 8-O, sem pa govoril z znancem, ki je šel obiskat svoje sorodnike v Nemčijo, Švedsko in Dansko. Rekel je, da je potekalo vse brez problemov, ker kot je sam ocenil ljudje, ki nimajo urejenih papirjev za vstop v države, se pač ne odpravljajo na pot. Vse te navade in dojemanje je precej drugačno nekaj južno....
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

gruntfürmich ::

feryz je izjavil:

Jaz sem šel na enodnevni izlet v soboto, ponedeljek in v četrtek, prejšnji teden.
Najdlje sem čakal v ponedeljek zvečer za nazaj, cca. 10 min.
Vse ostalo gladko kot po maslu.

ta vikend so bile hude kolone, ker se začne avgust in posledično glavni dopusti.
v petek sem šel na izlet v strunjan, in dol je zjutraj šlo lepo, za nazaj popoldan pa je bila začuda kriza (par nesreč), zanimivo pa da proti slovenskem morju pa ni bilo neke gneče videti, je pa bila 10km kolona na obrežju, ki je verjetno glavni point za nemce v dalmacijo in kvarner...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

fikus_ ::

Ta vikend (v petek ali soboto, ne vem točno) je hrvatom zagodla tehnika (preverjanje QR) in so mejo zaprli, zato so bile zelo dolge kolone, Vinica npr. čakanja do 9 ur (v kolini v glavnem AT in DE, ker se izogibajo plačilu AC).
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Vanquish ::

Horas je izjavil:

vsako leto eno in isto bedaki rinejo v hrčkovino, pa vejo da bojo kolone, zdaj pa še testiranja! adijo pamet.


in kam gres ti?

digitalcek ::

Horas je izjavil:

vsako leto eno in isto bedaki rinejo v hrčkovino, pa vejo da bojo kolone, zdaj pa še testiranja! adijo pamet.


PA pojdi v do konca "okuženo", popolnoma "rdečo" Španijo. Celo priporočam... Adijo pamet!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Horas ::

nikamor. vsak tedn gremo v aqualuno in to je to. tisto preseravanje da je treba vsako leto pod must na morje nama ni všeč. otroka sta pa itak več kot zadovolnja že jezerom.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Vanquish ::

Horas je izjavil:

nikamor. vsak tedn gremo v aqualuno in to je to. tisto preseravanje da je treba vsako leto pod must na morje nama ni všeč. otroka sta pa itak več kot zadovolnja že jezerom.


to ni preseravanje ampak vsakemu svoje.
Dopust je dopust - nekomu je dopust, da gre na morje, drugemu v gore, tretjemu v toplice, cetrtemu jezero, enim pa da ostanejo doma pa vrtickajo.
Cisto vse je ok, dokler sluzi namenu.

RockyS ::

hipertija je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

gasterbarjterji, ki večinoma rinejo na hrvatijo, pač radi čakajo v koloni ker so tega navajeni iz velikih evropskih mest.
pahnjeni jugonostalgiki sicer radi govorijo o tem kako petični zahodni gostje rinejo na jadran, ampak resnica je čisto drugačna že ko bežno preletiš avte, in vidiš na eni strani nemške avte svete trojice, na drugi pa dejanske nemške turiste s kombiji ali avtodomi, prikolicami z vsaj kolesi za rekreacijo. tega gasterbajterji ne marajo...

Skoraj večina "nemških" tablic je od gasterbajterjev, ki imajo korenine v državah bivše juge. Pravih Nemcev je malo, veliko delam s firmami iz Nemčije, in ko se pogovarjam z Nemci, večini ni folklora, da bi vsako poletji dirkali proti hrvaško-jadranski obali, je pa res, da je Nemčija velika in glede na lokacijo ima izhodišče v vse smeri Evrope. Vseeno pa slovenčki v večini ne razumemo, da hrvaška obala ne nudi prav dosti: pravzaprav samo neokrnjeno naravo in lep ambient, kar se tiče možnost za rekreacijo, zabavo in neke dodane vrednosti, pa tam ne najdeš. Za zgarane slovenčke in nostalgike, da se pajsajo 14 dni je pa seveda dovolj.


Ne nudi rekreacije? Na Lošinj lahko furaš downhill če ti je želja, imajo world cup proge. Singlc za laufanje in pohodništvo koliko hočeš.
Enako velja za Pašman in Ugljan.
Tudi fitnes na prostem se najde, če že ne v hotelih ali telovadnicah.
Pa skoraj povsod kar sem bil na Hrvaškem lahko normalno plavaš iz ene uvale v drugo, krasna rekreacija.

Zabava? Torej zate vsi dogodki v Zrcah, na Braču in na Hvaru niso zabava. Kaj pa je potem zate zabava? Klape? Odpelji se do Korčule. Svirajo vsaki dan. Bi rad poslušal slovensko glasbo? Odpelji so Pašmana kjer imajo Slovensko noč.

Tak čez palec bi rekel, da pojma nimaš o Hrvaški obali in o tem kaj nudi.

Glede gasterbajterjev pa drži. Ampak enako velja za Nemce in njihovo Majorko. Masovne migracije vsako leto. Prideš na otok in se počutiš kot v Berlinu.

Avstrijci so že malo bolj drugačni in izbirčni,oni grejo v Grčijo in na Kanarske za 2500€/osebo in se hvalijo kako dobro ponudbo so dobili. Letos ko ne letijo toliko (covid in te fore) pa so najjaci ko placajo 250€/noč za apartma v Rovinju in ponovno poslusaš hvalisanje kako dober deal je to.

energetik ::

hipertija je izjavil:

Vseeno pa slovenčki v večini ne razumemo, da hrvaška obala ne nudi prav dosti: pravzaprav samo neokrnjeno naravo in lep ambient, kar se tiče možnost za rekreacijo, zabavo in neke dodane vrednosti, pa tam ne najdeš. Za zgarane slovenčke in nostalgike, da se pajsajo 14 dni je pa seveda dovolj.
Lej, nekateri ne rabimo več od razmeroma čistega morja in bližine, ker otroci težko prenašajo vožnjo. Rabijo pa samo kanglico, lopatke, pesek in morje. Jst imam na voljo kolikor hočem cest za specialko, moja pa rabi samo morje za ornk plavanje.

Zakaj torej bi rinil kamorkoli dalj in si kompliciral življenje z raznimi letališči ipd?
Seveda pa gremo vsako leto tudi v hribe za kak teden, na naša jezera, soteske ipd.

Slopek ::

Več kot zadovoljna z jezerom, a pelješ ju na bazen...vsakomur svoje.
Meni je morje zakon. Jezera so ql, a ne morejo nadomestiti morske klime, tistega, ko sem 14dni bos in pač vsega morskega. Imam pa vedno morje brez tv-ja. Še nikoli v lajfu nisem imel morskega dopusta s televizijo, res ne. Bazeni so mi pa samo za vmes, par krat letno Aqualuna, da se otroka malo "zdivjata".
Pravim, vsak po svoje. Tako pa tudi na pot. Vsak po svoje, po svojem času, pa bo najmanj gužve. Jaz se vozim v špico Istre vedno pozno popoldne, ali pa ponoči, pa se vedno peljem skozi kontrolo, skoraj brez ustavljanja. Je pa potem jeba, ko se na avtocesti proti Ljubljani, moraš 174x iz 130km/h ustavit na 0km/h. Katastrofa od vožnje.

energetik ::

hipertija je izjavil:

To, da je na promet.si samo nekaj prehodov se motiš. Podatki so prav z vseh mejnih prehodov, lepo si poglej karto. Ta stran je uporabna tudi za ostale informacije. Tisti, ki v avtih ne poslušate kakšnega radia kot je npr. val 202, je super vsaj pred in med potjo preverjati situacjo. Najbolje osvežena je točno promet.si, iz katere črpajo podatke prav vse radijske postaje.
promet.si je dober le za predvideno čakalno dobo na meji. Za ažurnost in vse drugo pa zmaga Gmaps.

NejcSSD ::

To soboto in nedeljo gor in dol čez Babno polje. Za tja 5 avtov normalno zjutraj okrog 7-8h, za nazaj okol 12h naslednji dan - nedelja tut enih 5.
Istočasno je bilo na Vinici in Metliki po 4h+ če je verjeti Radiu. Se pa drajsaš potem do Delnic 50km od Prezida do Delnic, jebiga, raje se vozim kot da stojim.

Zadnjič ponedelje za ke Vinica 5 avtov, za nazaj torek zvečer Vinica nobenga oba polcaja spala v kiosku.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Horas ::

Slopek je izjavil:

Več kot zadovoljna z jezerom, a pelješ ju na bazen...vsakomur svoje.
Meni je morje zakon. Jezera so ql, a ne morejo nadomestiti morske klime, tistega, ko sem 14dni bos in pač vsega morskega. Imam pa vedno morje brez tv-ja. Še nikoli v lajfu nisem imel morskega dopusta s televizijo, res ne. Bazeni so mi pa samo za vmes, par krat letno Aqualuna, da se otroka malo "zdivjata".
Pravim, vsak po svoje. Tako pa tudi na pot. Vsak po svoje, po svojem času, pa bo najmanj gužve. Jaz se vozim v špico Istre vedno pozno popoldne, ali pa ponoči, pa se vedno peljem skozi kontrolo, skoraj brez ustavljanja. Je pa potem jeba, ko se na avtocesti proti Ljubljani, moraš 174x iz 130km/h ustavit na 0km/h. Katastrofa od vožnje.


če bi na jezeru imeli take tobogane ju ne bi vozil. tk pa se še js rad pelem po tistih toboganih.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Vanquish ::

Horas je izjavil:


če bi na jezeru imeli take tobogane ju ne bi vozil. tk pa se še js rad pelem po tistih toboganih.


ampak s tem si sam sebe demantiral.
Ce bi jezero imelo tako vreme in tak slano vodo ljudje ne bi hodili na morje.

za vsakega obstaja nek ce zakaj gre tja in verjamem, da se tudi ti zavedas, da ne grejo ljudje na hrvasko na morje, kr majo radi hrvate, ampak kr jim je vsec kaj jim tam nudijo.

juroz ::

glej gmaps.
NE gledat promet.si ker je bullshit - že večkrat opaženo.

včeraj za dragonjo piše 1-2h, gmaps cca 10-15min.

čakal okrog 10min.

energetik je izjavil:

hipertija je izjavil:

Vseeno pa slovenčki v večini ne razumemo, da hrvaška obala ne nudi prav dosti: pravzaprav samo neokrnjeno naravo in lep ambient, kar se tiče možnost za rekreacijo, zabavo in neke dodane vrednosti, pa tam ne najdeš. Za zgarane slovenčke in nostalgike, da se pajsajo 14 dni je pa seveda dovolj.
Lej, nekateri ne rabimo več od razmeroma čistega morja in bližine, ker otroci težko prenašajo vožnjo. Rabijo pa samo kanglico, lopatke, pesek in morje. Jst imam na voljo kolikor hočem cest za specialko, moja pa rabi samo morje za ornk plavanje.

Zakaj torej bi rinil kamorkoli dalj in si kompliciral življenje z raznimi letališči ipd?
Seveda pa gremo vsako leto tudi v hribe za kak teden, na naša jezera, soteske ipd.

istra?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: juroz ()

energetik ::

Ja, Istra.

Kodrnusa ::

Ravno prišel iz Radomelj v Šilo na Krku. Rabil 4:20, na meji 1:40 čakal, pa še pred mostom je vse stalo. Je pa pivo mrzlo :)

gruntfürmich ::

fikus_ je izjavil:

Ta vikend (v petek ali soboto, ne vem točno) je hrvatom zagodla tehnika (preverjanje QR) in so mejo zaprli, zato so bile zelo dolge kolone, Vinica npr. čakanja do 9 ur (v kolini v glavnem AT in DE, ker se izogibajo plačilu AC).

možno, ampak okoli 1.8. so vsako leto takšne kolone.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

GupeM ::

Jap. Še huje je bilo običajno zadnji vikend v avgustu, vendar s Hrvaške proti Sloveniji. Istarski ipsilon takrat postane največje parkirišče na svetu.

mitkos ::

hipertija je izjavil:



Drugače pa, če ne želiš čakati, čim prej zjutraj na pot, to je dobra rešitev + pejdi na manjši mejni prehod... teh je kar nekaj. Prednost pred tujci je ravno v tem, da lahko prečkaš maloobmejne prehode, ki jih mednarodni promet ne sme.


Maloobmejni mejni prehodi so namenjeni le ljudem, ki živijo lokalno na območju je zadnjič pisalo v članku, ko je bil članek, da so tujcu dali kazen, mislim da 1200€, zaradi prehoda na maloobmejnem prehodu. Kako je s tem? Res le za lokalno prebivalsvo ali za vse državljane Slovenije?

UganiKdo ::

Ali si bral članek pred 20 leti, ali pa si zelo površno bral.

https://www.policija.si/index.php/compo...

Prestop državne meje na mejnih prehodih za obmejni promet je dovoljen za upravičence po Sporazumu o obmejnem prometu in sodelovanju (obmejne dovolilnice) in vse državljane, ki uživajo pravico Evropske unije do prostega gibanja.

Gagatronix ::

Guzve na meji s Hrvasko so samo zato, ker folk ob neumnih urah rine dol. Mi smo vedno hodili ali zgodaj zjutraj (odrines ob stirih, ob sedmih si na destinaciji) ali pa pozno zvecer (odrines ob devetih, ob polnoci si na destinaciji).

Vsaj v smeri HR->SLO je zadeva se enostavnejsa ce imas tisto HR avtocestno zadevo, ker imajo HR prehodi ponavadi loceno vrsto za imetnike le-te.

GupeM ::

UganiKdo je izjavil:

Ali si bral članek pred 20 leti, ali pa si zelo površno bral.

https://www.policija.si/index.php/compo...

Prestop državne meje na mejnih prehodih za obmejni promet je dovoljen za upravičence po Sporazumu o obmejnem prometu in sodelovanju (obmejne dovolilnice) in vse državljane, ki uživajo pravico Evropske unije do prostega gibanja.

Verjetno je bral tole:
https://www.zurnal24.si/slovenija/avstr...

Sem že jaz linkal v eni temi. Kasneje sem bral še tole, kar si ti prilepil, in mi zdaj ni povsem jasno, kdo ima prav. Sklepam da tisto, kar piše na spletni strani policije drži, vendar v tem primeru ne vem, zakaj bi Avstrijci dobili kazni. Je pa res, da Žurnal ni ravno zaupanja vreden vir.

Badwolff ::

Na Slovenski vasi so tujci prestopali mejo brez težav.

Precej logično bi bilo, da bi jih zavrnili, če bi bili v prekršku.

Je pa bila nekaj dni nazaj novica, da nekatere iz Hrvaške v Slovenijo pripelje navigacija mimo mejnih prehodov. Ko neke lokalne ceste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

fikus_ ::

Gagatronix je izjavil:

Guzve na meji s Hrvasko so samo zato, ker folk ob neumnih urah rine dol. Mi smo vedno hodili ali zgodaj zjutraj (odrines ob stirih, ob sedmih si na destinaciji) ali pa pozno zvecer (odrines ob devetih, ob polnoci si na destinaciji).

Vsaj v smeri HR->SLO je zadeva se enostavnejsa ce imas tisto HR avtocestno zadevo, ker imajo HR prehodi ponavadi loceno vrsto za imetnike le-te.


Tukaj je edino težava, na destinaciji si ob 7.00 in moraš čakat na nastanitev npr. do 11. ure ali celo dlje, otroci pa tečni.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Invictus ::

Se greš pač ob 8h kopat, big deal..
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

motoristi na mejnem prehodu (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Na cesti
76280407 (30176) Unchancy

Blaznost na slovensko-hrvaški meji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23638344 (31969) ADIJOOO
»

Promet sezona Koper <-> Istrski Y

Oddelek: Na cesti
103423 (2899) Andrej51
»

Pristojnosti policistov na mejnih prehodih (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821012 (17999) Tomi

Več podobnih tem