» »

PC ne najde omrežja prek zidne vtičnice

PC ne najde omrežja prek zidne vtičnice

IcyFox ::

Zdravo, imam eno težavo na domačem omrežju pa me zanima če bi kdo vedel kako to rešiti. V sobe imam iz sobe, kjer je mode, napeljane stenske vtičnice. Težava je v tem, da se moj PC prek te vtičnice nikakor ne more povezati na internet. Napiše mi, da je povezava vzpostavljena, celo hitrost izpiše prav, ne uspe pa se mu povezati na dejanski internet. Težava ni v vtičnici, ker se določeni računalniki prek istega kabla brez težav povežejo. Poskusil sem mu tudi že dodeliti statični IP, na žalost brez uspeha. Bi kdo vedel, kaj še lahko poskusim?

P.S. V PC-ju uporabljam mrežno na matični, bi bila mogoče ta lahko kriva?

Hvala in lep pozdrav

floyd1 ::

Izklopiš firewall na PC in vse mrežne nastavitve na "auto" (DHCP). Potem ostane še menjava kabla...

sbawe64 ::

Na prazen USB z yumi Legacy namestiš live linux
http://ftp.nluug.nl/os/Linux/distr/port...

Yumi
https://www.pendrivelinux.com/yumi-mult...

Če tam net dela, potem imaš softverske težave v trenutnem Osju.

Os Win 7-10 ? 'Safe mode with network support' , bootaš v ta način.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

IcyFox ::

floyd1 je izjavil:

Izklopiš firewall na PC in vse mrežne nastavitve na "auto" (DHCP). Potem ostane še menjava kabla...

Ne dela, probal z večimi kabli, na večih vtičnicah...

sbawe64 je izjavil:

Na prazen USB z yumi Legacy namestiš live linux
http://ftp.nluug.nl/os/Linux/distr/port...

Yumi
https://www.pendrivelinux.com/yumi-mult...

Če tam net dela, potem imaš softverske težave v trenutnem Osju.

Os Win 7-10 ? 'Safe mode with network support' , bootaš v ta način.

Tudi v Linuxu ne najde mreže...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IcyFox ()

Invictus ::

crknila mrežna...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Poldi112 ::

Glede na to, da je kabel ok na drugih mašinah, ter da je težava neodvisna od OS-a, je najverejetneje krivec mrežna.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

IcyFox ::

Dvomim da je mrežna, ker zadeva ne dela na večih napravah + če priklopim direktno na modem (ne prek stene) zadeva dela...
Je pa zlo čudno vse skupi, ker je pred menjavo modema vse delalo bp

IcyFox ::

A pa bi bilo možno, da je težava v kaki nastavitvi? Gre namreč zato, da sem pred tem imel DHCP in vse kable povezane na modem, danes pa sem zaradi določenih težav to prestavil na TP-Link router, in je nehalo delat...

MrStein ::

Potem si nekaj narobe "prestavil". A po novem nobena naprava če ne dela?
Priklop kabla direkt v ruter?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

IcyFox ::

Delajo naprave, ki se povežejo preko Wi Fi, in pa direktno preko kabla. Pri stenskih vtičnicah pa delata samo 2 napravi, en laptop in pa access point, ne delajo pa ostali PC ji in pa switch...

Klemen86 ::

Kakšen IP imata ta laptop in AP, ki sta povezana na internet? Kako je TP-Link router priklopljen na napravo od operaterja? Katera naprava dodeluje IP naslove LAN napravam?

IcyFox ::

Klemen86 je izjavil:

Kakšen IP imata ta laptop in AP, ki sta povezana na internet? Kako je TP-Link router priklopljen na napravo od operaterja? Katera naprava dodeluje IP naslove LAN napravam?

Laptop in AP imata dinamičen IP. Tp Link je prek WAN porta priklopljen na modem (coax), ki je v bridge modu, TP-Link ima vklopljen DHCP server in dodeljuje naslove.

Klemen86 ::

Že že dinamični, ampak imata IP z nabora 192.168.x.x ali kakšen drug IP naslov?

IcyFox ::

Klemen86 je izjavil:

Že že dinamični, ampak imata IP z nabora 192.168.x.x ali kakšen drug IP naslov?

192.168.1.x

Klemen86 ::

Potem izgleda, da imaš nastavitve omrežja OK. Nimam dodatne ideje, kaj bi lahko bilo narobe. Kakšen IP pa dodeli nedelujočemu računalniku, če ga nastaviš, da sam pridobi IP?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemen86 ()

IcyFox ::

Klemen86 je izjavil:

Potem izgleda, da imaš nastavitve omrežja OK. Nimam dodatne ideje, kaj bi lahko bilo narobe. Kakšen IP pa dodeli nedelujočemu računalniku, če ga nastaviš, da sam pridobi IP?

Sploh mu ga ne dodeli, javi da je povezan ampak ni interneta

sbawe64 ::

Start menu, run, cmd (desni klik, run as admin),

ipconfig/all

prilepi izpis na nedelujočem pcju.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

IcyFox ::

sbawe64 je izjavil:

Start menu, run, cmd (desni klik, run as admin),

ipconfig/all

prilepi izpis na nedelujočem pcju.

Sem opazil eno zanimivo stvar med tem ko sem testal zadevo. Med tem ko v Windowsu za omrežje javlja Identifying, dejansko ipconfig /all pokaže pravi IP (tak kot bi moral biti - 1. screenshot), ampak mu ga iz nekega razloga ne uspe "Identificirati". Ko pride do stanja "Unidentified Network - No Internet" (2. screenshot) izgleda ipconfig /all kot na tretjem screenshotu
 1. screenshot

1. screenshot


 2. screenshot

2. screenshot


 3. screenshot

3. screenshot

IcyFox ::

Sem pa našel neki zanimivega. Na spodnji sliki stolpca 197 in 198 predstavljata povezavo prek zidne vtičnice (samo 2, ker ni REQUEST in ACK vrstic), zgornji 4 pa ko je priklopljen direktno na modem (ko internet dela). Bi lahko to kaj pomagalo?
 Router logi

Router logi

DostMam ::

Iz pripetih logov je videti, da stroj, ki se ne more povezati, ne dobi OFFER, čeprav ga je router poslal, zato privzame naslov iz področja 169.254.x.y. Nekajkrat sem videl podobno situacijo, zato neumno vprašanje: kdaj ste nazadnje na novo pognali ta stroj? Pri tem mislim na ponovni zagon in ne samo zbujanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DostMam ()

anketar ::

a si na siolu?

IcyFox ::

Evo vam dam končni update, sem danes preventivno menjal vse vtičnice po hiši in glej si ga zlomka, vse so bile bodisi okvarjene/nekega starejšega standarda, ki ni podpiral mojega modema. Po menjavi dela vse bp
Mi je pa vseeno zelo čudno, zakaj je pred tem delalo na določenih računalnikih, na večini pa ne...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IcyFox ()

DostMam ::

Ne bi bilo slabo vedeti, kateri modeli niso, kateri so delovali in s katerim routerjem.

IcyFox ::

DostMam je izjavil:

Ne bi bilo slabo vedeti, kateri modeli niso, kateri so delovali in s katerim routerjem.

S tem misliš modele naprav ali vtičnic? Vtičnice so bile vse enake, delal pa je en novejši prenosnik in pa access point, ni pa delal PC, TV in še en drug laptop

Tomas 33 ::

Mogoče kakšen speed negotiation problem. Ti je nastavilo na 1G, pa so bili slabi kabli, konektorji?

DostMam ::

Mislil sem na tipe vtičnic in routerja oz. naprave, ki skrbi za DHCP.

Invictus ::

Daj se začni že prav izražat, da boš res lahko razložil kaj je narobe...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IcyFox ::

Tomas 33 je izjavil:

Mogoče kakšen speed negotiation problem. Ti je nastavilo na 1G, pa so bili slabi kabli, konektorji?

Sem probal speed in duplex nastavit ročno v ethernet adapterju, pa ni nič rešilo

DostMam je izjavil:

Mislil sem na tipe vtičnic in routerja oz. naprave, ki skrbi za DHCP.

Vtičnice so bile podometne, CAT 5 kolikor sem lahko razbral iz nalepke. DHCP router je pa tisti TP-Link, ki sem ga zgoraj omenil (TL-WR940N)

Invictus je izjavil:

Daj se začni že prav izražat, da boš res lahko razložil kaj je narobe...

Oprostite gospoda, se bom pred naslednjo objavo posvetoval z vami o "pravilnem izražanju"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IcyFox ()

DostMam ::

Jaz se opravičujem. Napačno sem iz uvodnega posta razumel, da gre za omrežno povezavo prek električnih vtičnic.

Torej: sklepati je, da je težava bila v slabih kontaktih na UTP vtičnicah, kjer so bolj občutljive naprave obupale?

IcyFox ::

DostMam je izjavil:

Jaz se opravičujem. Napačno sem iz uvodnega posta razumel, da gre za omrežno povezavo prek električnih vtičnic.

Torej: sklepati je, da je težava bila v slabih kontaktih na UTP vtičnicah, kjer so bolj občutljive naprave obupale?

To je pomoje najbolj verjetna razlaga, ampak nisem prepričan zakaj bi prenosnik in PC, ki sta izdelana istega leta in imata zelo podobni mrežni kartici, bila različno občutljiva :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IcyFox ()

MrStein ::

Ko je kontakt na meji delovanja, so simptomi pogosto presenetljivi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

sese12 ::

DAnes tudi pri meni linija kar naprej pada. Siol internet - optika, enako na WIN in Linux. Pa nisem spreminajl nibenih nastavitev.

DostMam ::

Pokličite 080 1000!

DeeCoy ::

IcyFox je izjavil:

A pa bi bilo možno, da je težava v kaki nastavitvi? Gre namreč zato, da sem pred tem imel DHCP in vse kable povezane na modem, danes pa sem zaradi določenih težav to prestavil na TP-Link router, in je nehalo delat...

Naj kar hitro rešim.. Je tole kak pocen tplink? Smo po hiši že nove kable videli, ker poceni ruterček ni bil sposoben signala spravit 20m. Na koncu je pomagal le nov, spodoben ruter. Delal je tudi stari kabel.

IcyFox ::

DeeCoy je izjavil:

IcyFox je izjavil:

A pa bi bilo možno, da je težava v kaki nastavitvi? Gre namreč zato, da sem pred tem imel DHCP in vse kable povezane na modem, danes pa sem zaradi določenih težav to prestavil na TP-Link router, in je nehalo delat...

Naj kar hitro rešim.. Je tole kak pocen tplink? Smo po hiši že nove kable videli, ker poceni ruterček ni bil sposoben signala spravit 20m. Na koncu je pomagal le nov, spodoben ruter. Delal je tudi stari kabel.

Pač ja, ni neki zmogljiv modem, ne vem točno koliko je stal ampak ni bilo nad 50€. Je pa težava zdaj rešena z novimi vtičnicami, tako da ne bom menjal če ne bo nujno

IcyFox ::

IcyFox je izjavil:

DeeCoy je izjavil:

IcyFox je izjavil:

A pa bi bilo možno, da je težava v kaki nastavitvi? Gre namreč zato, da sem pred tem imel DHCP in vse kable povezane na modem, danes pa sem zaradi določenih težav to prestavil na TP-Link router, in je nehalo delat...

Naj kar hitro rešim.. Je tole kak pocen tplink? Smo po hiši že nove kable videli, ker poceni ruterček ni bil sposoben signala spravit 20m. Na koncu je pomagal le nov, spodoben ruter. Delal je tudi stari kabel.

Pač ja, ni neki zmogljiv modem, ne vem točno koliko je stal ampak ni bilo nad 50€. Je pa težava zdaj rešena z novimi vtičnicami, tako da ne bom menjal če ne bo nujno

Router seveda, ne modem, da ne bo kakih pripomb :)

DostMam ::

OP je ponudil log, kjer vidimo, da router normalno funkcionira. Tudi napako je odstranil z zamenjavo vtičnic, zato ni potrebe po iskanju krivca v poceni strojni opremi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548344 (535) Lonsarg
»

Kako vzpostaviti omrežje z več ruterji in enim modemom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8725573 (6439) fpopla87
»

Siol box + router

Oddelek: Omrežja in internet
255412 (3753) Daniel
»

Domače omrežje preko dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
152865 (2432) Invictus
»

Težava s TP-linkom

Oddelek: Omrežja in internet
224319 (3834) Hayabusa

Več podobnih tem