» »

Domače omrežje preko dveh routerjev

Domače omrežje preko dveh routerjev

racunalnicar ::

Pozdravljeni,

imam Amisovo optiko z modemom Genix HRG1000 in statičnim IP naslovom. Nanj imam s kablom priključena dva routerja, ki sta locirana - eden v pritličju (Linksys WRT 54GL), drugi pa v prvem nadstropju hiše (TP-LINK TL-WDR4300). Na TP-Linka imam priključen tudi zunanji disk in tiskalnik, ki sta vidna znotraj omrežja tega routerja - do njiju lahko dostopajo vsi računalniki, ki so povezani s TP-Linkom.
Zanima me, kako bi lahko to omrežje razširil tako, da bi bil Amisov modem v bistvu krovni naslov in bi bili vsi računalniki in naprave, ki so priključeni nanj, vidni med sabo - se pravi vsi računalniki, ki so povezani v katerikoli router, se vidijo med sabo? Tako bi lahko tiskal in dostopal do diska tudi z računalnikov, ki so povezani z Linksysom.

Hvala za pomoč že v naprej!

čuhalev ::

Oba, tako Linksys in Tp-link moraš nastaviti in zvezati kot dostopne točke. Poglej v navodila, kako se to naredi. Potrebni pogoj je izklop dhcp servisa ter prestavitev vseh kablov v vtičnice, označene z LAN.

racunalnicar ::

Kakšen pa moram nastavit lokalni IP na routerju? Do modema dostopam preko 192.168.1.254, če na routerju nastavim 192.168.2.1, do njega več ne morem dostopat in ga moram resetirat. Ali je problem v subnetu?

GTX970 ::

ethelred ::

racunalnicar je izjavil:

Kakšen pa moram nastavit lokalni IP na routerju? Do modema dostopam preko 192.168.1.254, če na routerju nastavim 192.168.2.1, do njega več ne morem dostopat in ga moram resetirat. Ali je problem v subnetu?

Vse naprave morajo biti v enakem subnetu npr. 192.168.1.xxx

"Opinions are like assholes... everyone's got one
and they all stink" (Brandi Kangiser)

racunalnicar ::

Modem ima IP 192.168.1.254. Če želim routerju nastavit IP 192.168.1.10, dobim napako: WAN IP adress and LAN IP adress cannot be in a same subnet. Please input another IP adress.

Lonsarg ::

Tukaj imaš že spisano, kako nastaviti neglavni ruter, da deluje kot switch, to ti rabiš: Router kot network switch?

Še par osnov, preden se lotiš tega:
-v tvojem primeru bo Amisom modem glavni ruter, ostala dva pa switcha
-neglavnia ruterja morata biti povezan na glavni ruter preko LAN-LAN, torej WAN imata fraj! To je najbrž vzrok tvojega error sporočila. WAN mora biti prazen in nastavljen na nekaj, da se ne konflikta z ničemer, magari 1.2.3.4, če že ni možno izklopit.

Razmisli o alternativi, da daš Amisov modem v bridge način(pokličeš na tehnično pomoč), v tem primeru bo deloval samo kot modem, glavni ruter pa bo en od tvojih ruterjev. Drugega boš seveda moral priklopiti na tega glavnega, ne na modem. Zakaj to predlagam? Ker so ti modemi švoh in bo povezava večkrat padla, kot če uporabiš svoj ruter, odločitev je pa tvoja:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

racunalnicar ::

Glede IPjev in mojega problema nisem našel nič v tej temi.

nyler ::

Podobno težavo sem imel tudi jaz. Rešil sem jo tako da sem na 1. router(192.168.1.1 - linksys) priklopil par naprav, v ta router pa še 2. router. Kabel, ki pride od prvega routerja sem vklopil v prvi lan port ne v wan/internet.
Drugemu ruterju sm izklopil dhcp strežnik, nastavil ip (192.168.1.2 - dlink), nastavil wifi SSID isti kot na prvem routerju.

Vodič po katerem sem delal: http://www.wikihow.com/Connect-Two-Rout...

Sedaj lahko iz računalnika A, ki je na drugem routerju (dlink) dostopam do NAS, ki je na prvem routerju (linksys) prav tako tudi do printerja. Vidijo se vse naprave, ki so v omrežju (testiral z pingi in remote connect v windowsih).

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nyler ()

Lonsarg ::

@racunalnicar, tvoja težava je samo posledica nenatančnega sledenja navodil. Glede na tvojo težavo imaš WAN port več kot očitno napačno nastavljen, WAN port ne bi nikoli smel imeti LAN IPja. Zna biti da si ročno pod WAN ta IP vpisoval(static ip), bodisi si na WAN vklopil DHCP, pa je od glavnega ruterja dobil ta IP, ker si pozabil na glavno začetniško napako, da mora biti WAN port na neglavnih ruterjih prazen. Prav tako mora nastavitev v ruterju za WAN port biti prazna, oziroma če ruter tega ne dovoli se jo nastavi na nek čuden static IP, ki ne obstaja, oziroma poljubno, samo da ne bo težil ruter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

racunalnicar ::

To sem rabil - v WAN sem moral vnest kar nek čuden IP naslov, ker ne omogoča, da pustim prazno, sedaj internet deluje in vsi routerji in računalniki so med sabo vidni. Kable sem imel ves čas pravilno priklopljene. Hvala vsem za pomoč!

Sedaj imam pa težavo, da do diska, ki je priključen na router ne morem dostopat. Po spodnjh navodilih, kot je to delovalo prej, ne dela več. Tudi, ko sem priključen na ta router, na katerem je disk. Ne vidim razloga, zakaj ne bi delovalo...
For Windows Vista/7:
Go to Start
Type "run" in the search box
Open the run application
Input "\\tplinklogin.net" in the dialog box
Click OK

PS: Sem uštimal, dostopat moraš preko IPja. ;)

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Ja, ta imena \\ime so mal nezanesljiva in odvisna od ruterja(po novem to zdaj tvoj modem) kako jih propagira, načeloma naj bi sicer delala, najbolj zanesljivo je pa IP ja;) Zna biti da bo po resetu tudi ime začelo nazaj delati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Selotejp ::

Bom kar tule vprašal...

...kako lahko brezžično med seboj povežem dva Dlink routerja? Imam namreč problem s signalom na terasi in sem razmišljal da bi mi drugi router služil le kot "podaljšek". Sem gledal po internetu že po dolgem in počez, poizkusil marsikaj, pa mi ne gre in ne gre. Na obeh routerjih imam nameščen original fw, tam kjer pa nameravam imeti drugi router pa žal nimam možnosti napeljati fizičnega mrežnega kabla. Prvi router že uporabljam za dostop, nastavljen imam DHCP, viden SSID...

Obstaja kak simpl način za rešitev moje težavice?

Invictus ::

Glej WDS ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Selotejp ::

Moj GO RT N150 tega nima... Sem poizkusil z WPS, pa tut ne gre.

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7813944 (12533) styled
»

Dostop do ruterja in modema kako nastavit

Oddelek: Pomoč in nasveti
113368 (3116) StajercSSS
»

Innbox v50 in ruter

Oddelek: Omrežja in internet
199814 (9341) Malajlo
»

Ne morem dostopati do routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
193697 (3388) koli99
»

Postavitev mreže z dvema routerjema

Oddelek: Omrežja in internet
313617 (3091) NeMeTko

Več podobnih tem