» »

Laptop pregrevanje

Laptop pregrevanje

care20 ::

Zdravo... Pred kratkim sem se uporabljal throttlestop in je delalo vse ok, temperature normalne...zdaj kar naenkrat temperatura naraste preko 90...laptop sem ocistil in je isto, opazil pa sem da je poraba dosti visja kot prej... Prej je recimo slo do cca 45w,zdaj je vecina cca 65w,vcasih gre mal gor, vcasih dol... Procesor je i7 8750h...mogoce kdo ve, v cem je problem?
  • spremenilo: care20 ()

hojnikb ::

ja, za začetek menjaj termalno pasto in dobro očisti prah v rebrah hladilnika.
#brezpodpisa

care20 ::

To sem naredil, problem je v porabi elektrike...ignorira tpl nastavitve v throttlestop programu

hojnikb ::

mogoče si updejtal bios, ki ignorira externe nastavitve za tdp.
#brezpodpisa

care20 ::

Pred pol leta sem updejtal bios, pa windows sem tud formatiral pa na novo instaliral brez ksnega update pa spet ne dela...

hojnikb ::

potem je ze v osnovi zajeb laptop. Pr stock nastavitvah se stvar pač nebi smela pregrevat.
#brezpodpisa

care20 ::

Res je, brez undervolta ne gre niti pod razno...bom dal screenshot od nastavitv za throttlestop ko pridem domov...mogoce nimam kaj prav nastavljeno

TheBlueOne ::

S frendom sva za hobi resevala njegov laptop, ki je s casom postajal bolj vroc. Zamenjala vse paste, seveda bios update, undeclockala, pocistila, pomagalo ni nic. Merila temperature pri ventilatorju in je delovalo kakor da heatpipei vec ne opravljajo svojega dela, morda izpuhtela tekocina v notranjosti.

hojnikb ::

yep, lahko je fuč heatpipe. ali slab stik hladilnika z procom
#brezpodpisa

TheBlueOne ::

hojnikb je izjavil:

yep, lahko je fuč heatpipe. ali slab stik hladilnika z procom


Ce so headpipei, potem verjetno ni nekih pametnih opcij?

hojnikb ::

ja, zamenjaš cel cooling sistem in je problem rešen
#brezpodpisa

care20 ::

Nekaj je z voltazo ker je visoka... Heatpipe ni ker so vsi laptopi s tem procesorjem nad 90c...gpu je gtx 1070 in pride tam do 70c ob polni obremenitvi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: care20 ()

hojnikb ::

izklopi turbo boost, če lahko.
#brezpodpisa

TheBlueOne ::

care20 je izjavil:

Nekaj je z voltazo ker je visoka... Heatpipe ni ker so vsi laptopi s tem procesorjem nad 90c...gpu je gtx 1070 in pride tam do 70c ob polni obremenitvi


Poskusi meriti temperaturo izpuha. Pri tistem, kjer smo na koncu krivdo dali na heatpipe pri neki temperaturi ni vec bilo neke razlike v temperaturi zraka. Kar hitro je bil na max obratih, temperature v sistemu so rastle, zrak pa je bil prilicno konstantno vroc. Tam je slo underclockati zadeve, ampak ni pomagalo niti to.

hojnikb je izjavil:

ja, zamenjaš cel cooling sistem in je problem rešen


Pa dobis nove za neko normalno ceno? Pri starem pa je verjetno podobna zgodba, ker je laptop znan po tem, da se s casom vedno bolj pregreva. Mi smo na ebayju nasli samo rabljene, s tem rizicne in se dragi so bili.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Hp?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

care20 ::

Hp omen an116nm...je mozno da proizvajalci programirajo kdaj naj procesor vzame vecjo voltazo pa da se zacne pregrevat?slisi se smesno ampak mogoce je to taksen marketing...pac si prisiljen kupiti novega

TheBlueOne ::

care20 je izjavil:

Hp omen an116nm...je mozno da proizvajalci programirajo kdaj naj procesor vzame vecjo voltazo pa da se zacne pregrevat?slisi se smesno ampak mogoce je to taksen marketing...pac si prisiljen kupiti novega


Maloverjetno, ker tvoj naslednji verjetno ne bo HP.

IL_DIAVOLO ::

Brez kristalne kugle.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

care20 ::

https://ibb.co/fQKqG8x

https://ibb.co/dD394Gk

https://ibb.co/kBrmz1m

Prilozil sem slike od throttlestop...drugace pa se vidi v hw info da je potrdilo undervolt

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: care20 ()

srus ::

HP, kaj drugega. Ali se bo laptop pregreval, ali pa baterija napihnila. Klasika, boš vsaj drugič vedel česa ne kupovati. Če si ga kupil pri nas, gre morda za kakšno defektno serijo za vzhodnjake.

Da bi poraba narastla z 45W na 65W zaradi defektnega hlajenja oz. paste, kot nekateri razmišljajo zgoraj, pa ni verjetno.

Zakaj poganjaš programe, ki jih ne potrebuješ (throttlestop)? Windowsi in HP ti ponujajo dovolj nadzora nad razmerjem performance/segrevanje, ni potrebe za dodatno solato. Raje inštaliraj MS Process Explorer in poglej kdo ti troši CPUje.

care20 ::

Baterija je itak defekt,mi vsakic ko prizgem laptop, pokaze opozorilo...v njej je tudi vgrajena Cmos baterija... Je mozno da zaradi te baterije ne dela?

TheBlueOne ::

care20 je izjavil:

Baterija je itak defekt,mi vsakic ko prizgem laptop, pokaze opozorilo...v njej je tudi vgrajena Cmos baterija... Je mozno da zaradi te baterije ne dela?


To ti zna vedno resetirat BIOS.

vnetidebater ::

care20 je izjavil:

Baterija je itak defekt,mi vsakic ko prizgem laptop, pokaze opozorilo...v njej je tudi vgrajena Cmos baterija... Je mozno da zaradi te baterije ne dela?


če je baterija napihnjena je to huda nevarnost za požar.

Dodatno se ti poleg defektne (najbrž to pomeni napihnjene?) baterije še močno pregreva prenosnik kar to nevarnost je močno poveča.

Reši čimprej (menjaj baterijo)!!

Zgodovina sprememb…

care20 ::

A je komu ze uspelo odklenit bios na hp omen?

Riff ::

nabavi si kooler za laptop : https://www.mimovrste.com/hladilniki-in...

care20 ::

imam boljsega od tega pa ne pomaga...sem ze sel nazaj na stari bios in je dosti boljse...rad bi ga pa se odklenil ker ima dodatne nastavitve


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laptop cooling pad

Oddelek: Kaj kupiti
192020 (877) dela
»

Pregrevanje GPU

Oddelek: Pomoč in nasveti
191538 (1080) ExSpirit
»

Nepravilen nanos termalne paste? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
737718 (5834) care20
»

Reset bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
321743 (1327) DeeCoy
»

CPU throttling?

Oddelek: Strojna oprema
9835 (476) billy

Več podobnih tem