» »

CPU throttling?

CPU throttling?

billy ::

Niti ne vem, če naj to napišem pod strojno ali programsko opremo...

Je že kdo kdaj imel primer, da mu na prenosniku, CPU ni želel delati z večjo frekvenco kot najnižjo, na bateriji. Če pa je priklopljeno napajanje pa deluje b.p. Problem je v multiplikatorju, ki se ne spremeni in ostane na najnižji vrednosti, čeprav se CPU obremenjuje.
Tudi če v power managementu nastavim na full performance, to vpliva spet samo takrat, ko je na napajanju, ko se le-to izklopi, spet pade multiplikator.

sumim že na kak hardware failure, ker tu je govora o nekoliko starejšem laptopu, ki se je dlje časa pregreval in mogoče se je kak senzor not skuril, ipd?
Poskusil sem windows10 in pa windows7, gonilniki/bios/firmware je vse updejtano, ni pa bilo teh težav na začetku.

Stari89 ::

Poglej še pod napredne nastavitve power managementa:


Če ti na štromu dela na 100%, potem to najverjetneje ni throttling zaradi temperature.

dev ::

Lahko poskusiš tudi s programom ThrottleStop, ki ignorira temperaturne warninge in dela procesor kot ga nastaviš. Seveda s tem tvegaš kakšne druge probleme ampak, če veš kaj delaš najbrž ne bo težav. Uporabljam že več let ta program.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

billy ::

Sem probal že tale program ja, pa vedno pade na 6x množilnik in ostane tam, vseeno kar določim.

Pogledam čez vikend, če mi iz enega drugega laptopa paše not CPU, ker vedno bolj sumim da je nekaj na njem krivo...

dev ::

Pa si kliknil spodaj desno gumb turn on? Namreč ima 2 načina delovanja, samo monitoring (default) in override (to kar želiš) :)
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

BorutK-73 ::

Baterija tudi stara?

billy ::

Baterija je stara, ampak samo 18% wear.

hojnikb ::

bios reset pa baterijo ven za par minut si probu ?
#brezpodpisa

billy ::

Probam še tole, ko bom menjaval CPU, upam da ni baterija prilotana gor...

Vem, da je bil ta laptop pregrevan leta in leta, ko sem razdrl hlajenje cpu je bila pasta kot beton. Ampak sem potem spucal, novo pasto, in sedaj sploh ne pride več nad 50 stopinj...

billy ::

Menjal CPU in isto sranje, wtf. Sumim da nekaj na plati odpovedalo, ampak sila čudno, da vse ostalo dela, samo v tem primeru zataji...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hp compaq 6830s težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
352752 (2068) userf480
»

Prenosnik LENOVO R61i piskanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
132499 (2259) markolino
»

Problem pri zaustavitvi sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
211738 (1370) energetik
»

T5600 na prenizkem taktu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91134 (1063) Valvoline
»

Se da spraviti Pentiuma M 1.5 ghz na manj kot 600 mhz

Oddelek: Strojna oprema
352116 (1412) Damjan Jagar

Več podobnih tem