» »

Budget "audiophile"

Budget "audiophile"

««
17 / 19
»»

LogiTeCh123 ::

Prodajam Q acustics 3050i če koga zanima :)

https://www.bolha.com/trosistemski-zvoc...

Darko! ::

damirj79 je izjavil:


https://www.audiophonics.fr/en/integrat...

Ampak mene moti zunanji napajnik...


Ja, nekak pritepeno zgleda, nebodigatreba :)
Sploh Topping to skoz počne. Najverjetneje so ugotovili, da je ceneje, kot, če večajo ohišja in bi se to pri ceni končnih produktov preveč poznalo.

Po drugi strani pa zunanji napajalc, če zanemariš estetiko, sploh ni tako slaba ideja.
Če crkne ga z lahkoto zamenjamo, tudi če o elektroniki nimamo pojma.
No, pa še znanstveno-raziskovalne poizkuse lažje opravimo ko primerjamo, če ima napajanik (npr. za 10, 60, 350 ali 1000 EUR) kakšen vpliv na zvok, za ušesa, ki ga poslušajo.

;)


ps.:
Za malo smeha.
Ker sem gor omenjal Lintone pa Andrewa Robinsona. Sem ugotovil, da Andrew ne gre samo men na kurac.
Možak pa si je poleg njega privoščil še drugega Darkota.

Svaka čast. Komplimenti! :)




Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

damirj79 ::

gregor je izjavil:

Zdravo

Kateri sooundbar za cca. 300 EUR priporočate?

Imel pa bi samo glavno enooto, brez nizkotonca in ostalih zvočnikov.

Hvala

LP


Včeraj na hitro poslušal Sonos Beam. Mogoče bi bil Ok, res pa ni za neko glasno predvajanje. Pa dražji je kot 300€, ampak ne dosti več. Pa fajn je, da lahko kadarkoli kasneje dodajaš dodatke, sub, rear zvočnike ipd. ki pa niso več poceni.

Lowink ::

Dare, sočustvujem z audiofili ki so dosegli svoj budget limit, veliko bolj zanimiv in pomemben je proces/majhni zaznavni koraki do individualnega budgeta, to je nekaj kar bi se moralo promovirat.

Darko! ::

Darko!, lahko Darko, lahko mi rečeš tudi Eeeee moj Dario, ne pa Dare.
Dare se ne sliši tok lepo mojim ušesom. Pregrobo. Sej veš, radi imamo mehko zveneče naprave.
;)

Sem skoraj potočil solzo! Za promocijo v tej smeri imaš slovenski forum audio kontakt. In kup tujih. Good luck!
Ker "tu" ni kraj, kjer bi stvari jemali preveč resno. Nope.

Zato sam že zapisal, da tole temo smatram kot temo o joškah. Zakaj je do tega prišlo, veš, če temo spremljaš od začetka. Ker kot pred letom ali dvema dokazano, lahko resne audiofilske izzive modeliramo z banalnimi situacijami iz vsakdanjega življenja, ki so povprečnim ljudem bolj zanimivi in jasni (kot npr. problem kelnarčinih jošk *).

In od takrat sem zares promoviral samo eno zadevo, to so bili KEF LSX, z razlogom, kot sem pojasnil, da za jurja - bolje zvenečega, lepšega, mehkejšega, enostavnejšega za prinest in uporabljat doma - ter na par jošk spominjajočega HiFi sistema - nisem srečal. Na žalost so se med tem že podražili. In drugega kot jošk, za svoje veselje in džabe, res ne mislim promovirat, sploh.
:))

Ker sem pa tudi sam "fant od fare", kakršnih je čedalje manj, pa še božični čas je in kot praviš

veliko bolj zanimiv in pomemben je proces/majhni zaznavni koraki do individualnega budgeta, to je nekaj kar bi se moralo promovirat.

pa dejva skupaj zapisat kakšno modro o eni izmed zelo pomembnih zadev v svetu hajfija, ki prinese znatne izboljšave. Bova v ta namen kot dva stara prašiča izkoristila ubogega in nič hudega slutečega kolega, ki je zgoraj podal link, da prodaja par florstanderjev:

https://www.bolha.com/trosistemski-zvoc...

No, kaj je fundamentalno narobe (s stališča dobrega zvoka v sobi) s tema dvema fotografijama in bodiva tudi zelo pozorna na oba odseva v tv ekranu?

Kaj bi se dalo tu uredit, da bi se zagotovo bolje slišalo?
(ne glede na to, kako se sedaj sliši in ali je človek zadovoljen s svojim zvokom ali pa tudi ne)



* bolj znan kot problem flat soundstejdža

Lowink ::

1 promil časa zvočne hitrosti bodo meritve laboratoriske glede na odsev. Lahko pa obišče soseda, pretvarjajmo se da je slika stara 25 let:
 Sollution

Sollution

Machete ::

Meni so KEF LSX za rock zveneli preveč 'kovinsko'.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

LogiTeCh123 ::

Darko! je izjavil:

Darko!, lahko Darko, lahko mi rečeš tudi Eeeee moj Dario, ne pa Dare.
Dare se ne sliši tok lepo mojim ušesom. Pregrobo. Sej veš, radi imamo mehko zveneče naprave.
;)

Sem skoraj potočil solzo! Za promocijo v tej smeri imaš slovenski forum audio kontakt. In kup tujih. Good luck!
Ker "tu" ni kraj, kjer bi stvari jemali preveč resno. Nope.

Zato sam že zapisal, da tole temo smatram kot temo o joškah. Zakaj je do tega prišlo, veš, če temo spremljaš od začetka. Ker kot pred letom ali dvema dokazano, lahko resne audiofilske izzive modeliramo z banalnimi situacijami iz vsakdanjega življenja, ki so povprečnim ljudem bolj zanimivi in jasni (kot npr. problem kelnarčinih jošk *).

In od takrat sem zares promoviral samo eno zadevo, to so bili KEF LSX, z razlogom, kot sem pojasnil, da za jurja - bolje zvenečega, lepšega, mehkejšega, enostavnejšega za prinest in uporabljat doma - ter na par jošk spominjajočega HiFi sistema - nisem srečal. Na žalost so se med tem že podražili. In drugega kot jošk, za svoje veselje in džabe, res ne mislim promovirat, sploh.
:))

Ker sem pa tudi sam "fant od fare", kakršnih je čedalje manj, pa še božični čas je in kot praviš

veliko bolj zanimiv in pomemben je proces/majhni zaznavni koraki do individualnega budgeta, to je nekaj kar bi se moralo promovirat.

pa dejva skupaj zapisat kakšno modro o eni izmed zelo pomembnih zadev v svetu hajfija, ki prinese znatne izboljšave. Bova v ta namen kot dva stara prašiča izkoristila ubogega in nič hudega slutečega kolega, ki je zgoraj podal link, da prodaja par florstanderjev:

https://www.bolha.com/trosistemski-zvoc...

No, kaj je fundamentalno narobe (s stališča dobrega zvoka v sobi) s tema dvema fotografijama in bodiva tudi zelo pozorna na oba odseva v tv ekranu?

Kaj bi se dalo tu uredit, da bi se zagotovo bolje slišalo?
(ne glede na to, kako se sedaj sliši in ali je človek zadovoljen s svojim zvokom ali pa tudi ne)



* bolj znan kot problem flat soundstejdža


Dobrega nasveta se pa nebi branil :) , ce bi lahko bi zvocnike seveda bolj odmaknil od zidu in kota, kaj drugega pa nevem.

gregor ::

damirj79 je izjavil:

gregor je izjavil:

Zdravo

Kateri sooundbar za cca. 300 EUR priporočate?

Imel pa bi samo glavno enooto, brez nizkotonca in ostalih zvočnikov.

Hvala

LP


Včeraj na hitro poslušal Sonos Beam. Mogoče bi bil Ok, res pa ni za neko glasno predvajanje. Pa dražji je kot 300€, ampak ne dosti več. Pa fajn je, da lahko kadarkoli kasneje dodajaš dodatke, sub, rear zvočnike ipd. ki pa niso več poceni.


Zdravo

Hvala za nasvet. Bom vsekakor preveril.
Kje se ga dobi za malo več kot 300 €?

Hvala

LP

Darko! ::

LogiTeCh123 je izjavil:

[

Dobrega nasveta se pa nebi branil :) , ce bi lahko bi zvocnike seveda bolj odmaknil od zidu in kota, kaj drugega pa nevem.


Ja ne vem, obišči soseda pravi kolega :)

floyd1 ::

Ena meritev sobe bi dala več odgovorov kot moje ugibanje, bom pa vseeno poskusil. Jaz vidim zraven zgoraj omenjenega predvsem same prazne stene, ki ne vplivajo blagodejno na zvok. Na eni strani zvočnik skoraj v (levi) steni, na drugi ne, oba ful preblizu zadnje stene. Preproga spredaj, ki je tu edina koliko-toliko dobra novica je žal premalo.
Jaz bi dal čez celo steno zadaj eno fajn nabrano, debelo, težko zaveso od stropa do tal, če bi šlo za sobo za poslušanje. Vse skupaj pa bi seveda bilo treba še "malo" prestaviti. Tudi vsaj še ta stena levo bi morala biti nekako "oblečena". A to je čisto na pamet.
Ker pa gre v teh primerih velikokrat za dnevno sobo, pač narediš to, kar ti boljša polovica še dovoli, ostalo pa rešuješ z vedno večjimi vložki v sistem, kar pa je že v osnovi povsem zgrešeno. In tudi vse te vedno bolj kompleksne room correction "novotarije" v ojačevalcih ne morejo shendlat vseh teh popačenj, ki jih ustvari taka prazna soba.

damirj79 ::

gregor je izjavil:

damirj79 je izjavil:

gregor je izjavil:

Zdravo

Kateri sooundbar za cca. 300 EUR priporočate?

Imel pa bi samo glavno enooto, brez nizkotonca in ostalih zvočnikov.

Hvala

LP


Včeraj na hitro poslušal Sonos Beam. Mogoče bi bil Ok, res pa ni za neko glasno predvajanje. Pa dražji je kot 300€, ampak ne dosti več. Pa fajn je, da lahko kadarkoli kasneje dodajaš dodatke, sub, rear zvočnike ipd. ki pa niso več poceni.


Zdravo

Hvala za nasvet. Bom vsekakor preveril.
Kje se ga dobi za malo več kot 300 €?

Hvala

LP


https://www.euronics.de/xxl-luedinghaus...

In uporabiš enega od parcel delivery servisov.

Lowink ::

floyd1 je izjavil:

Ena meritev sobe bi dala več odgovorov kot moje ugibanje, bom pa vseeno poskusil. Jaz vidim zraven zgoraj omenjenega predvsem same prazne stene, ki ne vplivajo blagodejno na zvok. Na eni strani zvočnik skoraj v (levi) steni, na drugi ne, oba ful preblizu zadnje stene. Preproga spredaj, ki je tu edina koliko-toliko dobra novica je žal premalo.
Jaz bi dal čez celo steno zadaj eno fajn nabrano, debelo, težko zaveso od stropa do tal, če bi šlo za sobo za poslušanje. Vse skupaj pa bi seveda bilo treba še "malo" prestaviti. Tudi vsaj še ta stena levo bi morala biti nekako "oblečena". A to je čisto na pamet.
Ker pa gre v teh primerih velikokrat za dnevno sobo, pač narediš to, kar ti boljša polovica še dovoli, ostalo pa rešuješ z vedno večjimi vložki v sistem, kar pa je že v osnovi povsem zgrešeno. In tudi vse te vedno bolj kompleksne room correction "novotarije" v ojačevalcih ne morejo shendlat vseh teh popačenj, ki jih ustvari taka prazna soba.


Nekaj strani nazaj je bil omenjen macola pristop, to je seveda ultimativno in povečini ni realno. Za nadljevanje rečmo da nima druge možnosti kot je na sliki. Prvo kauč stran od zadnje stene, drugo je akustične panele na steno kodr so prvi odboji levga in desnega zvočnika, tretje akustične panele na zadnjo steno. To bi blo zagotovo dovolj kot korak, bi to že nagrajevalo polslušanje, mogoče, je pa sigurno osnova za naprej.

matobeli ::

A akustični paneli so že postali kaj dostopnejši? Oziroma koliko jih je sploh potrebno dat na steno, po občutku ali je kakšna čez palc formula glede na dimenzijo sobe?

Lowink ::

Old school trik z ogledalom. Pozicija sedenja vidi v ogledalu zvočnik = lokacija AP. Ideja je bila super budget priprava blokovskih sob za sorazmerno kvalitetnejše ozvočenje, se pravi okvir za AP ki ga večina ne more izdelat doma in potem posameznik kupi primerno polnilo in pralno prevleko.

PS: tipka dva mi ne dela na tipkovnici, pa še wot igram umes :)), dont push to hard..

BigWhale ::

matobeli je izjavil:

A akustični paneli so že postali kaj dostopnejši? Oziroma koliko jih je sploh potrebno dat na steno, po občutku ali je kakšna čez palc formula glede na dimenzijo sobe?


Jaz sem jih par dni gledal, pa se mi zdijo cene kar ok. Okrog 110 EUR za 270cmx60cm panel, odvisno od proizvajalca.

Bellzmet ::

Kje pa si gledal?

Okapi ::

Guglaj akustični panel..

Lowink ::

Verjetno topla voda: ušesa kot individualni umestnik, uzel bi mikrofon simulacija glave z nastavki različnih ušes in delal meritve.

kuglvinkl ::

Ce imam npr. Denon 2800. Kaj potem naredi network streamer? Kolk je razlike, ce je source telefon s Tidal storitvijo?
Your focus determines your reallity

DamijanD ::

A ne podpira Denon Tidala že direktno?

kuglvinkl ::

Ja, sej to me zanima. Kaj natedi potem dedicated streamer.
Your focus determines your reallity

matobeli ::

A to se nasplošbo "ve"? Mam jaz tud to pa nisem sploh nikol pomislil da je kaj drugač kot če not pripelješ drug digitalni vhod. Za BT vemo da šiba prek različbih protokolov različen signal, sam da bi namenski streamer še dodatno digitalno obdeloval signal preden ga spravi do daca, bi blo pa verjetno mal brezveze, or is it?

Sej če je to res pol bi razumel zakaj bi bilo res najbolje imet posebej vsako komponento...

streki ::

Na Tidal izberes komad(e),izbereš Denon kot streamer in uživaš v glasbi,deluje pa tudi preko HEOS aplikacije. ;)

matobeli ::

Vprašanje je če Denon še dodatno kaj po komadu šari al ga direktno servira dacu

streki ::

Če se ne motim gre preko integriranrga daca,za šarjenje po komadu poznam ROON,Audirvana.

matobeli ::

Pred dacom se še lahko šari, razne kompresije (v primeru če streamaš preko BT recimo) in podobno. Dac je tako dober kot je.

kuglvinkl ::

Res zelo malo vem o hifijih ampak tole se men zdi da rabi ojacevalec https://www.whathifi.com/reviews/cambri...

Ker just ad speakers sistemi - kar si sam predstavljam kot reciver + stream so pr CA krepo cez jurja.
Your focus determines your reallity

DamijanD ::

Za spotify vem (za ostale je pa skor 100% enako), da denon stream direktno iz spotify strežnikov - tukaj nima veze, da sprožiš predvajanje na telefonu/PCju. Dejansko lahko potem telefon ugasneš in muzika špila dalje. To je sicer zelo fajn, razen za kakšne obskurne komade, ki jih pač ni na spotifyju imaš jih pa lokalno v aplikaciji in jih lahko poslušaš preko telefona, ne moreš pa preko receiverja...

damirj79 ::

kuglvinkl je izjavil:

Ja, sej to me zanima. Kaj natedi potem dedicated streamer.


Dedicated streamer zato, ker mogoče nimajo vsi streamerja vgrajenega oz imajo samo npr močnostni ojačevalec brez naprednih funkcij. Ali pa ga imajo a ne podpira želene storitve.

damirj79 ::

DamijanD je izjavil:

Za spotify vem (za ostale je pa skor 100% enako), da denon stream direktno iz spotify strežnikov - tukaj nima veze, da sprožiš predvajanje na telefonu/PCju. Dejansko lahko potem telefon ugasneš in muzika špila dalje. To je sicer zelo fajn, razen za kakšne obskurne komade, ki jih pač ni na spotifyju imaš jih pa lokalno v aplikaciji in jih lahko poslušaš preko telefona, ne moreš pa preko receiverja...


Vsi delajo tako, da se stream iz takšnih pretočnih storitev zaključuje na napravi in ne na tlefonu, telefon je samo posredni člen za upravljanje. Telefon je lahko tudi zaključnih člen in potem iz telefona dalje preko BT ali wifi ali airplay ali Chromecast castaš na naslednjo napravo, ki potem posreduje na zvočnike. Z izjemo Chromecast so ostale tri opcije izgubne in signal v digitalni obliki dosatno obdelajo zaradi kodekov in zaradi omejitev digitalnega vzorčenja ter kompresije. V obeh primerih pa je potrebno še vedeti, da tudi direkten stream na streamer ali receiver bo digitalno obdelan na način kot jih zmore ta naprava. Na avr receiverjih je velikokrat vzorčenje interno omejeno in krr ga niti ne moreš spremeniti, je boljše kupiti avr tak, ki zmore čimvišje vzorčenje, a še dandanes smo nekje na max 96khz in 24bit, teli denoni pioneerji, marantzi do srednjega cenovnega razreda lahko tudi samo 48khz, se posebej ce se vklopi kakšen live dirac ali audisey za room correction. S tega vidika je bolj imeti ločen streamer, kjer nalepka HiRes tudi dejansko pomeni res to in podpirajo vzorčenja vse tja do 32bit ter 576khz ali pa ustrezno manj ali pa tudi več in potem prek digitalnih izhodov pelješ na ustrezen DAC. Pri teh visokoh vzorčenjih seveda ne koax ali optični, ker večinoma ne podpirajo tega po standardu, imamo za to druge, namneske digitalne izhode in vhode, ki zmorejo to, npr i2s.

kuglvinkl ::

Ok, lepa hvala za jasno razlago. Moj zakljucek je, da v budget segmentu povsem zadostuje v avr vgrajena podpora za pretocne muzicke servise.
Your focus determines your reallity

Okapi ::

Če nimaš ušes s supermanskimi sposobnostmi je to dovolj tudi v hi-end segmentu, ker razlike itak ne boš slišal.

damirj79 ::

Verjetno drži, ni za zdaj o tem...

Ti bodo pa vsi tudi v budget klasi prodali tidal hires ipd. ampak v resnici oprema ne podpira tega.

BigWhale ::

Jaz imam Denon X2700H, ki ima 384 kHz/32 Bit DAC od AKMja, to je vrh glave za karkoli mu vrzes.

damirj79 ::

Interno vzorčenje, ki ga dsp opravlja nad signali nima veze z DAC sposobnostmi

Okapi ::

damirj79 je izjavil:

Verjetno drži, ni za zdaj o tem...

Ti bodo pa vsi tudi v budget klasi prodali tidal hires ipd. ampak v resnici oprema ne podpira tega.

Bom kar tule vprašal, da ne odpiram nove teme.

Jaz za muziko uporabljam YouTube Music (premium) in mi načeloma povsem zadostuje. Zanima pa me, ali Tidal ali kakšna druga pretočna storitev poleg "hi-res" (ki me ne zanima) omogoča tudi večkanalno muziko (quadro, 5.1...)?

damirj79 ::

Mislim, da so vsi music streaming servisi 5.1 enostavo preskočili, itak ni bilo ponudbe in so šli kar na atmos vsebine. Tega pa imaš že kar nekaj na voljo.

BigWhale ::

damirj79 je izjavil:

Interno vzorčenje, ki ga dsp opravlja nad signali nima veze z DAC sposobnostmi


Nisem preprican, da vem kaj bi rad s tem povedal. A lahko razlozis bolj podrobno?

damirj79 ::

Denon x2800 ima vgrajen dac pcm5102, ki zmore do 32bit do 384khz vzorčenja, ampak ima snr samo 110db in thd -93db, se pravi je ze itak v rangu 16bit vzorčenje, dodatno so mu pa pri denonu v modeli x1800 do x4800 interno omejili frekvenco vzorcenja na 96khz v pure direct nacinu, ce vklopis audisey pa na 48khz. Kar je pač tudi ok, jst nimam s tem problema.. pac izbira tega daca ni nobenemu jasna in se o tem veliko debatira in špekulira.

roki11 ::

Pozdravljeni,

nisem iz foha, niti ne poznam dobro tehnologije na avdio področju tudi nisem audiofil, mi je pa dober zvok pri gledanju TV in poslušanju muzike pomemben. Niti nimam ne vem kakšne opreme, rabim pa vaš nasvet, ker ste bolj na tekočem in se spoznate za avdio zadeve.
Doma imam hišni kino, ki je začel izgubljati nekaj funkcij (povezljivosti, dvd/cd), ampak glede na to, da je že 10+let star, me to niti ne čudi. Osnovna funkcija, da predvaja zvok ob gledanju TV, je zadovoljiva.
Tehnika napreduje, z njim tudi "pametna hiša" (home assistant) in druge funkcionalne povezljivosti (jellyfin domač server, spotify za ženo in otroke, youtube itn.). Poleg tega bi rad razširil "smart zvočnike" še na druge prostore (vsaj 2 recimo za začetek) z možnostjo announce iz home assistanta (integracija preko media playerja).

Ker je philipsov HTS sistem sicer še funkcionalen za povezavo s TVjem, ne pa tudi za predvajanje iz AUX (izbiranje na sistemu zašteka in je potreben izklop), nekako ne vidim uporabne prihodnosti sistema, ampak mogoče samo zvočnikov, ki je 2+1 in za prvo silo bi bili OK, če bi jih obdržal dokler ne najdem drugih za kakšno pametno ceno.

Prvo vprašanje, ali bi bili samo zvočniki iz tega sistema (HTS7202) še uporabni? Gre za:
2 x Satellite speakers (1 Tweeter, 2 x 3" Woofers)
Satellite speaker freq range    150-20k  Hz
Satellite speaker impedance,    5  ohm
Subwoofer type    Passive
Subwoofer driver    1 x 6.5" woofer
Subwoofer freq range    20-150  Hz
Subwoofer impedance    3  ohm


Drugo, s čim nadomestiti sistem domačega kina, streamanja muzike iz domačega serverja, spotify ali YT?
Pa ne sprašujem po konkretnih produktih, ampak bolj v smislu, ali iskati posebej ojačevalec, dac konverter in še kaj? Ali iskati nekaj v smislu WiiM Amp in potem z DIY pristopom povezat še RPi + HiFiBerry (z npr. Volumio OS).

Tretje, nekako za v prihodnje razmišljam, da ne bi kupoval "vse v enem" kot sedaj, ker ipak gre tehnologija prehitro naprej, ampak, da bi iskal sisteme posebej, torej ojačevalec posebej, zvočnike posebej, streamer posebej itn., da pač zamenjam tisto, kar želim in ko želim npr. upgrejdati, če bo volja in denar.

Iskal sem že DIY variante, da bi sam sestavil sistem, ampak nekako premalo vem o avdio področju, da bi se šel iz prve, mogoče za začetek kakšen manjši zvočnik...

Vsak komentar, da me "prizemlji" ali usmeri naprej, je dobrodošel.

Pa srečno in zdravo 2024 vsem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: roki11 ()

tikitoki ::

Rabim nekaj za PC. Razmisljam o Onkyo CS-N755 (mogoce kaksen novejsi model). Nej bi imel ok DAC, pa omogoca direkt priklop PCja preko USB kabla. Moc ojacevalca zadostuje, ker ne rabim ni pretirano glasnega.

Kdo priporoca kaj podobnega v podobnem cenovnem rangu (cca. 200 EUR, lahk malenkost vec)? Rabljeno.

Trenutno imam Denon M41. Sam ne omogoca priklopa PCja preko USB kabla.

Verjetno audiofili razpravljate o drazji in bolj zmnoglji opremi. Mogoce pa se najde kaksen nasvet za budget opcijo:).

kuglvinkl ::

Zakaj potrebuješ USB povezavo? a se ne poveže to preko SPDIF/optike? oz. 3,5mm činča?
Your focus determines your reallity

matobeli ::

SPDIF ni več samoumeven na PCjih, prek analognega 3.5mm pa nočeš povezat

kuglvinkl ::

Resno? Nisem vedel...
Your focus determines your reallity

Zimonem ::

Večji del imaš ali da ti da USB dac ven analogen signal in prek kablov , ali pa kar wifi. Če ima interni dac.

damirj79 ::

tikitoki je izjavil:

Rabim nekaj za PC. Razmisljam o Onkyo CS-N755 (mogoce kaksen novejsi model). Nej bi imel ok DAC, pa omogoca direkt priklop PCja preko USB kabla. Moc ojacevalca zadostuje, ker ne rabim ni pretirano glasnega.

Kdo priporoca kaj podobnega v podobnem cenovnem rangu (cca. 200 EUR, lahk malenkost vec)? Rabljeno.

Trenutno imam Denon M41. Sam ne omogoca priklopa PCja preko USB kabla.

Verjetno audiofili razpravljate o drazji in bolj zmnoglji opremi. Mogoce pa se najde kaksen nasvet za budget opcijo:).


Nisem prav prepričan da tale Onkyo res podpira priklop PCja prek USB. Tudi če, se mi zdi bolj slaba izbira, razen če rabiš all-in-one škatlo.

Jaz bi tole vzel:
https://www.amazon.de/SMSL-AO300-Leistu...

matobeli ::

kuglvinkl je izjavil:

Resno? Nisem vedel...


No, vsaj z najbolj razširjenim toslink priključkom ne (razen če se je v zadnjih par letih odkar sem kupoval MB z toslink to spet drastično spremenilo). Headerji so verjetno še vedno nek na MB. Ampak sej je itak mal zastarel že za filmski audio. Za stereo je pa še zmerej čisto dober.

Zimonem ::

damirj79 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Rabim nekaj za PC. Razmisljam o Onkyo CS-N755 (mogoce kaksen novejsi model). Nej bi imel ok DAC, pa omogoca direkt priklop PCja preko USB kabla. Moc ojacevalca zadostuje, ker ne rabim ni pretirano glasnega.

Kdo priporoca kaj podobnega v podobnem cenovnem rangu (cca. 200 EUR, lahk malenkost vec)? Rabljeno.

Trenutno imam Denon M41. Sam ne omogoca priklopa PCja preko USB kabla.

Verjetno audiofili razpravljate o drazji in bolj zmnoglji opremi. Mogoce pa se najde kaksen nasvet za budget opcijo:).


Nisem prav prepričan da tale Onkyo res podpira priklop PCja prek USB. Tudi če, se mi zdi bolj slaba izbira, razen če rabiš all-in-one škatlo.

Jaz bi tole vzel:
https://www.amazon.de/SMSL-AO300-Leistu...

To je 50% dražje od zastavljenega cilja. In če source za dac ni optimalen, kar najbrž ni glede na opis. Je .... Masturbacija kot pri kablih.

damirj79 ::

Ni, ampak vsaj ne boš omejen na 16b/48khz kar zmore toslink. Si potem že lahko privošči kaj več. Sicer pa cenejsih opcij ne manjka.

https://www.amazon.de/-/en/AL200-Amplif...

Ali pa za bistveno manj kot 200€:
https://www.amazon.de/-/en/AO200-Blueto...

roki11 je izjavil:

Pozdravljeni,

nisem iz foha, niti ne poznam dobro tehnologije na avdio področju tudi nisem audiofil, mi je pa dober zvok pri gledanju TV in poslušanju muzike pomemben. Niti nimam ne vem kakšne opreme, rabim pa vaš nasvet, ker ste bolj na tekočem in se spoznate za avdio zadeve.
Doma imam hišni kino, ki je začel izgubljati nekaj funkcij (povezljivosti, dvd/cd), ampak glede na to, da je že 10+let star, me to niti ne čudi. Osnovna funkcija, da predvaja zvok ob gledanju TV, je zadovoljiva.
Tehnika napreduje, z njim tudi "pametna hiša" (home assistant) in druge funkcionalne povezljivosti (jellyfin domač server, spotify za ženo in otroke, youtube itn.). Poleg tega bi rad razširil "smart zvočnike" še na druge prostore (vsaj 2 recimo za začetek) z možnostjo announce iz home assistanta (integracija preko media playerja).

Ker je philipsov HTS sistem sicer še funkcionalen za povezavo s TVjem, ne pa tudi za predvajanje iz AUX (izbiranje na sistemu zašteka in je potreben izklop), nekako ne vidim uporabne prihodnosti sistema, ampak mogoče samo zvočnikov, ki je 2+1 in za prvo silo bi bili OK, če bi jih obdržal dokler ne najdem drugih za kakšno pametno ceno.

Prvo vprašanje, ali bi bili samo zvočniki iz tega sistema (HTS7202) še uporabni? Gre za:

2 x Satellite speakers (1 Tweeter, 2 x 3" Woofers)
Satellite speaker freq range 150-20k Hz
Satellite speaker impedance, 5 ohm
Subwoofer type Passive
Subwoofer driver 1 x 6.5" woofer
Subwoofer freq range 20-150 Hz
Subwoofer impedance 3 ohm


Drugo, s čim nadomestiti sistem domačega kina, streamanja muzike iz domačega serverja, spotify ali YT?
Pa ne sprašujem po konkretnih produktih, ampak bolj v smislu, ali iskati posebej ojačevalec, dac konverter in še kaj? Ali iskati nekaj v smislu WiiM Amp in potem z DIY pristopom povezat še RPi + HiFiBerry (z npr. Volumio OS).

Tretje, nekako za v prihodnje razmišljam, da ne bi kupoval "vse v enem" kot sedaj, ker ipak gre tehnologija prehitro naprej, ampak, da bi iskal sisteme posebej, torej ojačevalec posebej, zvočnike posebej, streamer posebej itn., da pač zamenjam tisto, kar želim in ko želim npr. upgrejdati, če bo volja in denar.

Iskal sem že DIY variante, da bi sam sestavil sistem, ampak nekako premalo vem o avdio področju, da bi se šel iz prve, mogoče za začetek kakšen manjši zvočnik...

Vsak komentar, da me "prizemlji" ali usmeri naprej, je dobrodošel.

Pa srečno in zdravo 2024 vsem!


Wii Amp ima že streaming funkcije in po mojem mnenju z volumio ne pridobiš nič. Ima tudi že možnost streamanja prek lokalne mreže in diskov tako da je že vse v kompletu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()
««
17 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prvi hi-fi sistem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
21539888 (10996) Ales
»

Pomoč pri nakupu zvočnikov do 250e (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
629690 (4549) Ricky_82
»

Stereo sistem za kvaliteten zvok

Oddelek: Zvok in slika
295949 (2632) Likalnik
»

Nakup integriranega ojacevalca

Oddelek: Zvok in slika
379642 (7835) CMpunk

Več podobnih tem