» »

Budget "audiophile"

Budget "audiophile"

««
15 / 19
»»

kuglvinkl ::

In kater je boljsi?
Your focus determines your reallity

Okapi ::

Saj je napisal, da ni slišal razlike. Pri 10x razliki v ceni.

Lowink ::

Plata je Gigabyte GA-AB350M gaming CF.
DAC mora imet analogni del, pogovarjamo se o DAC-u v resnici pa o predojačevalcu, zgleda, da je trik v kvaliteti in dizajnu analognega dela. Original zvočna kartica brez signala predvaja "PVM" dogajanje oz karkoli že je ta noise + signalni kabl za ojačevalec gre mimo standarnega gnezda PC pvezav.
Tisti WOW ki sem dal klasičnem ozvočenju: Ojačevalec ni neki biser, slušalk se ne splača poslušat čez ta ojačevalec, sklepam, da je bolši signal bolje eskaliral na ozvočenju ravno zaradi tega.

Ales ::

Tako je, nismo uspeli razločevati med Cambridge Audio DacMagic 200M ter Allo Piano 2.1, kaj šele da bi bilo govora, kateri je zvočno boljši.

Še to, za povezovalne kable smo imeli QED Reference Audio 40 ter nek soliden no name. Smo izmenjevali povezovalne kable, a prav tako brez učinka.

Poslušali smo na različnih kombinacijah:

Sansui AU-x701
in
Yamaha C-60 ter Yamaha P3500 (z utišanimi ventilatorji ter Cordial XLR/RCA)

Jamo 707 ter Magnepan Magneplanar MG-.5-QR (težko najti prav te na netu, tule je vsaj en oglas s slikami).

Zvočniški kabli so bili večino časa Audioquest Rocket 11 Bi-wire, ni se nam jih dalo menjati.

Ob priliki moramo narediti še pravi double blind test med zvočniškim Audioquest Rocket 11 Bi-wire ter telekomunikacijskim J-Y(St)Y 10x2x0,8 mm, ker imamo zdaj že vsi bias k temu, da ne bo slišnih razlik.

Ales ::

Lowink je izjavil:

Ideja je ustvarjanje soundstage na slušalkah kor pri klasični postavitvi "samostoječih" zvočnikov. Regulirano mikasnje stero signala proti mono, v levi kanal postopoma dodajamo desni kanal in obenem obratno. A je kaj na tem?

(hm, tole sem spregledal... eh.)

Sam rad dodam vsaj malo crossfeeda ko poslušam preko slušalk. Odvisno sicer od miksa, nekatere albume mi je prav mučno poslušati brez, nekateri so OK.

Kar bi se rad lotil enkrat, pa se še nisem, je tale projekt:

https://github.com/jaakkopasanen/Impulc...

...od istega avtorja, kot je par postov nazaj omenjeni AutoEQ.

"Impulcifer is a tool for creating binaural room impulse responses (BRIR) for speaker virtualization on headphones."

Kar obljublja je "When done right virtualized speakers can be indistinguishable from real speakers."

Pa tudi če ni ravno tako, bi znalo biti zanimivo. Zahteva nekaj dela, ampak ni nemogoče za izvedbo.

Mimogrede, Sennheiser HD660s so IMHO odlične slušalke, sploh z malo equalizacije.

tomlin ::

Imam še prastare HIFI zvočnike 4 komadov po sobi za kvazi kvadro in sem zadovoljen. Pred kakšnim letom so mi testirali sluh in ugotovili slabše slišanje visokih tonov. Škoda ker nimam HIFI ušes. Ampak zadeva je rešljiva, posebno za poslušanje klasike. Kako- z equalizerjem!, ojačam visoke in delno srednje tone, pa spet slišim kot 16 letni mulc.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Lowink ::

Fajn igrače in peskovnik :). Bio equalizer dve muhi na mah: skerniranje ušes in obenem opreme, predvaja se posamezne frekvence iz tišine do detekcije, jakost glasnosti se zapiše na kontra akso od frekvence.
Impulcifer je dal brainstorm.. ni še zrelo za zapis.

Lowink ::

Disabled:
Impulcifer
1.
- Kolk bi koštalo kilik na dvorano s koncertom in tip slulšalk??
2.
- Zvočnik pod podom sobe AKA true 3d suraund po možnosti trekanja "track ir". stop, give me that

Oktan ::

Zdravo, imam slušalke HD 560S in za poslušanje glasbe preko Android telefona razmišljam o FiiO KA1? Nikoli še nisem uporabljal DAC tako da se ne spoznam najbolje. Všeč mi je ker je kompakten me pa moti da nima možnosti reguliranja jakosti zvoka. Se mi bolj splača dati več za recimo K3 ki ima več funkcij?

Hvala

Ales ::

Sennheiser HD560S so po eni strani zaradi visoke občutljivosti (99 dB pri 1mW) nezahtevne za poganjanje, po drugi strani so pa zahtevne za poganjanje zaradi višje impedance (navedena 120 ohmov, dejansko izmerjena od tam 130, pa vse do 225 ohmov). Podrobnejši testi z meritvami so npr. tu in tu.

Ta kombinacija visoke občutljivosti in višje impedance mi je všeč, ima svoje prednosti...

Posledično so te slušalke pogojno uporabne že direktno s telefonom, brez dodatnega ojačevalca. Jim pa lahko prav pride malo več moči, kadar je na voljo.

FiiO KA1 bi jaz kar na široko zaobšel. Zna biti DAC v telefonu boljši, morda telefon zmore tudi močnejši izhodni signal.


FiiO K3... hm, tudi ni sjajen. Tu je podroben test. Ne morem reči, da je čisto zanič, ni pa to dobra naprava.

Za te slušalke je dovolj močan, ima pa resne pomanjkljivosti pri šumu in popačenju signala.

Splača se podrobno prebrati test zgoraj. Zanimiva je opomba o uporabi line out izhoda, predvsem pa to, da se še najbolje obnaša pri uporabi balanced izhoda, z vklopljenim high-gain.

Sennheiser HD560S z aftermarket kablom omogočajo balanced priklop, samo povem.

Pod črto: jaz bi pogledal še za kak drug, boljši DAC/ojačevalec.

Preden bi sploh razmišljal o FiiO K3, bi ga primerjal s konkretnim telefonom. Če bi se izkazal za boljšo rešitev, bi si absolutno zrihtal balanced kabel za te slušalke. Pri kakem drugem DAC-u tega ne bi bilo treba, tu pa.


Še to, če morda ne poznaš: za Android obstaja Wavelet: headphone specific EQ. Malo neintuitiven vrstni red ima: priklopiš slušalke, zaženeš nek glasbeni vir, v Waveletu klikneš na gumb za vklop in pojavi se (med drugim) opcija AutoEQ. V njej bo iskalnik, s katerim naložiš equalizacijsko krivuljo prav za določen model slušalk, nato z gumbom aktiviraš še sam AutoEQ. Razlika v zvoku bo očitna...

Wolfman ::

Zivijo,
zanima me, ce razmisljam v pravo smer?

Imam vec racunalnikov, ki jih dnevno uporabljam. Trenutno gre zvok preko HDMI / DP na monitor, ki deluje kot hub. Nanj imam priklopljene slusalke (Superlux HD681 Evo oz. Superlux HD668B, se se odlocam katere so mi bolj vsec).
Uporabljam pa tudi zvocnike (zaenkrat neki poceni), ki so priklopljeni zgolj na en racunalnik (ker monitor nima vec audio izhodov).

Cilj: Vsi racunalniki lahko uporabljajo kot audio izhod slusalke ali zvocnike (hkrati je aktiven zgolj en izhod in en vhod). Cim enostavnejse preklapljanje med vhodi in izhodi (npr. PC1 s cim manj truda preklapljanje med slusalkami in zvocniki, cez cas pa npr. preklop na PC2...)

Ideja: USB switch + USB DAC => slusalke / zvocniki.
Idealno ima DAC tudi ze kak amp za slusalke, ter gumb za menjavo izhoda. Mogoce bonus je vhod za mikrofon in bluetooth, ampak to mi je prakticno nepomembno.

Sem priblizno zadel kaj potrebujem, ali ima kdo kaksno boljso idejo?

Ales ::

Ne vem, če bo kaka boljša ideja, lahko dodam verjetno slabši alternativi in kako pripombo...

Torej, trenutno stanje je, da zvok preko HDMI/DP potuje v digitalni obliki, uporabljaš DAC v monitorju.

Kvaliteta takega digitalnega prenosa je merljivo nižja od prenosa preko USB. Vprašanje pa, koliko je razlika slišna!

Kvaliteta DAC-a v monitorju je vprašljiva. Predvsem je verjetno njegova izhodna moč dokaj majhna, kar ima lahko negativen vpliv na kvaliteto zvoka pri uporabi slušalk. Šibkost izhodnega signala seveda ne vpliva na aktivne zvočnike.

Odvisno je od občutljivosti in impedance slušalk, morda to pri tvojih ni problem.

Kar se alternativ tiče:

a) na analogni izhod iz monitorja lahko dodaš analogni preklopnik ter z njim izbiraš, ali bo šel signal na slušalke ali aktivne zvočnike

b) namesto USB switcha in USB povezave lahko uporabiš tudi Bluetooth povezave na nov samostojni DAC/ojačevalec. Mora seveda biti tak, ki to omogoča...

BT povezave so lossy, tudi tiste trenutno najboljše, to je minus. Pri teh najsodobnejših vrstah povezav je spet vprašanje, koliko je lossy signal slišno slabši...

Če bi šel v tej smeri, moraš torej preveriti ali tvoji računalniki zmorejo povezavo s temi trenutno najboljšimi BT codeci, pa DAC jih mora prav tako podpirati. Dobra stran pa je, da se znebiš USB kablov.

Skratka, USB swtich sploh ni slaba ideja, če kabli oz. oddaljenost med napravami ni problem.

Morda bi lahko le ta predzadnji stavek napisal... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

kuglvinkl ::

Dejte mi prosim nekaj obrazlozit. Ce kupim AV, recmo neki za 500e in je source Tidal, zakaj bi potem kupoval se streamer? Tidal je v tem AV reciverju podprt,karkoli to ze pomeni, sel bi iz PC spdif v ta AV.

V cem je fora? razumem da hocjo prodajat, sam a ima smisel v teh mini budgetih?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

DamijanD ::

Nima smisla.

damirj79 ::

Ima smisel samo, če boš streamer priključil na AVR in izklopil DSP funkcije, ker AVR nižjega cenovnega ranga (pa tudi kakšni dražji) ponavadi resamplajo na 16bit/48kHz ali največ 24bit/48kHz. Ponavadi vse streaming funkcije v AVRjih ne zmorejo več od tega, kar zmore DSP. Rešitev je streamer in potem preko analognega vhoda na AVR kjer izklopiš vse DSP funkcije (direct opcija). In upaš, v tem primeru uporablja višji smapling.

damirj79 ::

Ales je izjavil:

Ne vem, če bo kaka boljša ideja, lahko dodam verjetno slabši alternativi in kako pripombo...

Torej, trenutno stanje je, da zvok preko HDMI/DP potuje v digitalni obliki, uporabljaš DAC v monitorju.

Kvaliteta takega digitalnega prenosa je merljivo nižja od prenosa preko USB. Vprašanje pa, koliko je razlika slišna!

Kvaliteta DAC-a v monitorju je vprašljiva. Predvsem je verjetno njegova izhodna moč dokaj majhna, kar ima lahko negativen vpliv na kvaliteto zvoka pri uporabi slušalk. Šibkost izhodnega signala seveda ne vpliva na aktivne zvočnike.

Odvisno je od občutljivosti in impedance slušalk, morda to pri tvojih ni problem.

Kar se alternativ tiče:

a) na analogni izhod iz monitorja lahko dodaš analogni preklopnik ter z njim izbiraš, ali bo šel signal na slušalke ali aktivne zvočnike

b) namesto USB switcha in USB povezave lahko uporabiš tudi Bluetooth povezave na nov samostojni DAC/ojačevalec. Mora seveda biti tak, ki to omogoča...

BT povezave so lossy, tudi tiste trenutno najboljše, to je minus. Pri teh najsodobnejših vrstah povezav je spet vprašanje, koliko je lossy signal slišno slabši...

Če bi šel v tej smeri, moraš torej preveriti ali tvoji računalniki zmorejo povezavo s temi trenutno najboljšimi BT codeci, pa DAC jih mora prav tako podpirati. Dobra stran pa je, da se znebiš USB kablov.

Skratka, USB swtich sploh ni slaba ideja, če kabli oz. oddaljenost med napravami ni problem.

Morda bi lahko le ta predzadnji stavek napisal... :)


HDMI ni tako zelo slab proti USB transportu. Problem USB DACa je ročno pretikanje na več računalnikov. HDMI je s tega vidika mogoče bolj praktičen, imaš stereo ojačevalce s HDMI vhodi (4 ali 5 ali tudi več), ali pa kar AVR. Opcija je tudi bolj enostavno HDMI switch in nato v HDMI- opt konverter ali pa analogni izhod. Žal na PCjih ni ARC funkcije, vsaj ne da bi vedel, kar bi povezovanje še poenostavilo v smislu več PCjev na AVR in nato en monitor na AVR in pa audio izhod je tudi na AVR potem.

kuglvinkl ::

damirj79 je izjavil:

Ima smisel samo, če boš streamer priključil na AVR in izklopil DSP funkcije, ker AVR nižjega cenovnega ranga (pa tudi kakšni dražji) ponavadi resamplajo na 16bit/48kHz ali največ 24bit/48kHz. Ponavadi vse streaming funkcije v AVRjih ne zmorejo več od tega, kar zmore DSP. Rešitev je streamer in potem preko analognega vhoda na AVR kjer izklopiš vse DSP funkcije (direct opcija). In upaš, v tem primeru uporablja višji smapling.


Malo bolj mi je jasno, tnx.
Your focus determines your reallity

Wolfman ::

Mislim, da bom vzel kar nekaj takega: https://www.aliexpress.com/item/1005005...
Sem malo testiral in v bistvu preko monitorja deluje OK, ne slisim nobenih sumov. Zvok preko slusalk najbrz ne bo bistveno boljsi s samostojnim DAC oz. amp.

Hvala za nasvete.

damirj79 ::

To je itak pasivna škatlica in ne more generirati dodatnega šuma. Vsaj ne slišnega, pa tudi merljiv bo zelo težko, razen s kakšanimi zelo preciznimi analizatorji.

Lowink ::

Če ve 7 ljudi je javno:
Mobilno stojalo za zvočnike:
Hipotetično gre ideja v smeri simetrično daljinsko premikanje zvočnikov s spomini v "prostoru".
Seveda je to analogni pristop, zaznavanje spremebe zvoka med premikanjem zvočnikov je nekaj.
- Mogoče 100% analogni EQ
- Orodje-bližnica za mojstra akustike
.
.

Lowink ::

B&W 804s vs focal 736 vs 3ke, subwofer opcija, dedicatet plac + možno zdravljenje. Oz kako se losat audiofilizma in rečt bobu bob?

streki ::

" Oz kako se losat audiofilizma in rečt bobu bob?"
Nemogoče :P

Okapi ::

Lowink je izjavil:

B&W 804s vs focal 736 vs 3ke, subwofer opcija, dedicatet plac + možno zdravljenje. Oz kako se losat audiofilizma in rečt bobu bob?

Ena možnost je narediti dobro izveden slepi primerjalni test. Ko se enkrat na ta način prepričaš, da razlik ne slišiš, greš pomirjen naprej poslušat glasbo ;)

Lowink ::

Slepi test, kako dobit določena para zvočnikov v en prostor + kako bo slišat zadeva doma. Razmišljal sem o neki minimalni ari in poizkus v domačem oklju, to verjetno izloči vse trgovine + prodajalce izven SLO. Opcija je tudi nabavit nekaj cenejšega in imeti dva para zvočnikov, s tem bi se odprla menjava enega para zvočnikov zavoljo poizkusa.
..v trgovini se po pomoti preklopi na "10ke" zvočnike in sem pečen ;((

Okapi ::

Načeloma lahko vse zvočnike, kupljene v spletnih trgovinah v EU, doma "brezplačno" preizkušaš 2 tedna. Se nič ne obrabijo, kakšnega čipa, ki bi beležil rabo (kot recimo v fotoaparatih) pa tudi nimajo.

Strošek takšnega primerjalnega preizkušanja na domu je samo povratna poštnina, ki zna biti malce draga, če so zvočniki veliki. Če kupuješ v slovenski (lokalni) trgovini, recimo BigBang, Harvey... lahko zvočnike, kupljene v spletni trgovini, sam zapelješ nazaj.

Okapi ::

Evo, tole je enkratna priložnost - odlični zvočniki za 350 evrov par. Lastnik firme je umrl, vdova prazni skladišče.

https://www.ebay.de/itm/225398727867?ha...



System Fidelity je bila nekoč slovenska firma, znanec je konstruiral zvočnike, narejeno seveda na Kitajskem. Proizvodna cena teh zvočnikov je bila 2x tega, za kar jih sedaj prodajajo.

Prodajna cena je bila 1000 evrov (in že to je bila ugodna cena, glede na kakovost teh zvočnikov), potem so jih prodajali po 500 evrov + pošnina
http://electronic4audio.at/LAUTSPRECHER...

Sedaj so pa 350 s poštnino vred.

Kdor jih bo kupil, me lahko časti pir;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Okapi ::

Glede System Fidelity - jaz imam že vrsto let njihove zvočnike, 3 različne modele, v dnevni sobi, spalnici in pisarni.

Ales ::

Tukaj so System Fidelity R506 pustili dober vtis (omenja se cena 1.800 EUR, ampak OK...):

MULTIMEDIA HIFI SHOW 2011 LJUBLJANA

250 EUR na Dunaju, to res ni slabo za zvočnike take konfiguracije, ki so očitno solidni.

Zanimivo bi jih bilo primerjati s kakimi Jamo 507.

Okapi ::

Zvočniki, ki jih imam v dnevni sobi, so System Fidelity 5050, precej podobni tem R506. Sem ravnokar vprašal konstruktorja, kakšna je razlika med njimi. Njegov odgovor:
5050 je bil seveda osnova za razvoj tega zvočnika. Prototip R506 v ohišju SF5050 imam doma. Boljše je ujemanje med enotami, boljša je linearnost, boljši je visokotonec (membrana je Scan Speak 9000 serije, fronta je drugačna za boljši frekvenčni potek, pa magnet je brez komore, ker ni pokazalo neke prednosti). V glavnem - R506 je boljši zvočnik.


In sem kliknil Sofort Kaufen ;)

kuglvinkl ::

kul. S čim jih boš pa fural?
Your focus determines your reallity

Okapi ::

Odvisno, kaj bom z njimi naredil. V dnevni sobi imam trenutno Pioneer Ax2AS.

Okapi ::

Evo, v par urah so šli vsi trije pari zvočnikov, ki so bili na voljo.

Darko! ::

Okapi je izjavil:


Kdor jih bo kupil, me lahko časti pir;)






Okapi je izjavil:


... In sem kliknil Sofort Kaufen ;)


A jebi ga.
Zdaj boš pil sam :)

matobeli ::

Par ur me ni na ST pa falim tako zadevo, bemumast. Pa ravno en tak deal iščem že nekaj časa...

Darko! ::

Zmen se z Okapijem.
In ga podkupi s pirom.

Sej jih ne rabi, v resnici !
To samo nabira, ko hrček.

:)

matobeli ::

Haha, pomojem se jih je že navlekel :)
Grem pogledat če so kakšni 5050 že na bolhi...

cordoba ::

A so tole dobri atmos zvočniki? Sparil bi jih z denon x3800h in 5.1 yamaha ns zvočniki...

https://www.amazon.de/-/en/Klipsch-R-40...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cordoba ()

dj_uro ::

Pozdravljeni, ima kdo kaksno dobro opcijo za stojala za KEF R3?

Ne vidim smisla dati 600€ za original s2 stojali..
Kaj bi bila dobra alternativa?
vw-klub.si

damirj79 ::

cordoba je izjavil:

A so tole dobri atmos zvočniki? Sparil bi jih z denon x3800h in 5.1 yamaha ns zvočniki...

https://www.amazon.de/-/en/Klipsch-R-40...


Katere Yamaha NS?

Machete ::

dj_uro je izjavil:

Pozdravljeni, ima kdo kaksno dobro opcijo za stojala za KEF R3?

Ne vidim smisla dati 600€ za original s2 stojali..
Kaj bi bila dobra alternativa?


Daj to naredit nekomu. To je 30 eur materiala, pa 50 eur dela max max.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Darko! ::

dj_uro je izjavil:

Pozdravljeni, ima kdo kaksno dobro opcijo za stojala za KEF R3?

Ne vidim smisla dati 600€ za original s2 stojali..
Kaj bi bila dobra alternativa?



Najboljša opcija stojal za R3 so R5 ;)

Za ne-meta ti celo podarijo 600 EUR.
Fri šiping inkluded.
https://eu.kef.com/products/r5

Eliaz ::

Kompatibilna ja ampak posebej ko vse kupis sam je b.p. ojacevalec mocnejsi. Podjetje, ki je naredilo moj ojacevalec ne dela zvocnikov. Ce bi vzel zvocnike, ki lahko pozrejo vso njegovo moc (RMS/4 Ohm: 2x 300W), namrec ima na voljo stiri kanale, bi lahko ozvocil veckratnik velikosti moje sobe in namesto zvocnikov za 6kEUR verjetno gledal bolj v rangu 30kEUR.

Likalnik ::

kolega ima en aktivni zvočnik....katerega bi rad montiral na teraso....sam zvočnik nima možnosti nobene brezžične povezave....tako, da mora, če želi vrteti glasbo ga priklopiti na kakšno stream napravo....kot je recimo yamaha wxc 50 recimo: https://europe.yamaha.com/en/products/a...

možnosti priključka so na činč oziroma xlr

kaj priporočate? na kaj naj ta aktivni zvočnik priklopi? seveda, da je čim ceneje...če se da do 100€ lahko je tudi rabljeno

Okapi ::

Najceneje je, če kupi bluetooth sprejemnik, se dobijo od 10 evrov dalje. Aktivni zvočnik s tem spremeniš v bluetooth zvočnik. Glasbo pa potem predvaja s telefona, tablice, karkoli pač ima doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

matobeli ::

Če mu ni do bluetootha (ker recimo želi da muzika špila tudi ko gre na skret), pa vzame, kot si že omenil, nek streamer.

Tudi do 100eur ne bi smel bit problem.
https://hifitrends.com/2023/03/23/5-bes...

Če je slučajno vsaj na pol vešč dela z računalnikom pa komot vzame enega rPija

Machete ::

Sem avtomatsko prebral:
Če mu ni do bluetootha (ker recimo ne želi da muzika špila kot da gre na skret).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

matobeli ::

haha, tudi to :))

Likalnik ::

Ok, hvala za pomoc...

-ninja-91- ::

Je kdo zdaj v black friday tednu kupil/opazil kakšen dober deal za slušalke in DAC? Jz sm se ogreval za Fidelio X2HR, ker so bile po 80€, pa sm predolgo tuhtal in je zmanjkalo zaloge...

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.
««
15 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prvi hi-fi sistem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
21539165 (10273) Ales
»

Pomoč pri nakupu zvočnikov do 250e (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
629473 (4332) Ricky_82
»

Stereo sistem za kvaliteten zvok

Oddelek: Zvok in slika
295857 (2540) Likalnik
»

Nakup integriranega ojacevalca

Oddelek: Zvok in slika
379574 (7767) CMpunk

Več podobnih tem