» »

Delo v BigBangu

Delo v BigBangu

1
2
»

MadMax ::

Jaz sem pa v BB že dobil izdelek pod lastno zastavljeno ceno.
Npr. cena 300, sam si zastavim da 250 še dam, podrezam prodajalca za koliko bi šlo (ker 300 je bilo res preveč...) in tip v ene 10 minutah zrihta za 220.
Polovico tega extra popusta (15) sem mu nato stisnil v roko.

Bi rekel, da s(m)o za marsikaj krivi tudi kupci sami, z nerealnimi pričakovanji, škrtostjo, dlakocepstvom, ... Včasih že lepa beseda zaleže ogromno. Če pa ne, pa gremo dalje, no hard feelings...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

koyotee ::

bambam20 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

delavec44 je izjavil:

A nimajo neke fore, da ti izenačijo ceno z najnižjo na netu?


Ne. Izenačijo ceno z mimovrste, če je ta slučajno nižja. Vsaj tako je bilo. S tem, da izdelek ni smel biti v akciji.


izenačijo ceno z SLO trgovcem če ni v akciji ja.


Samo ne vem, če z vsakim. Dvomim, da gredo na ceneje.si in potem dobiš najnižjo možno ceno.


Ti lahko dvomiš ker nimaš pojma, dobiš najnižjo ceno.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Malcolm_Y ::

MadMax je izjavil:

Jaz sem pa v BB že dobil izdelek pod lastno zastavljeno ceno.
Npr. cena 300, sam si zastavim da 250 še dam, podrezam prodajalca za koliko bi šlo (ker 300 je bilo res preveč...) in tip v ene 10 minutah zrihta za 220.
Polovico tega extra popusta (15) sem mu nato stisnil v roko.

Bi rekel, da s(m)o za marsikaj krivi tudi kupci sami, z nerealnimi pričakovanji, škrtostjo, dlakocepstvom, ... Včasih že lepa beseda zaleže ogromno. Če pa ne, pa gremo dalje, no hard feelings...
No, to. Očitno imajo malo lufta, zato ena torba za 20 € pri kupčiji za jurja ne bi smela biti tak nezaslišan problem.
17,99

bambam20 ::

Malcolm_Y je izjavil:

MadMax je izjavil:

Jaz sem pa v BB že dobil izdelek pod lastno zastavljeno ceno.
Npr. cena 300, sam si zastavim da 250 še dam, podrezam prodajalca za koliko bi šlo (ker 300 je bilo res preveč...) in tip v ene 10 minutah zrihta za 220.
Polovico tega extra popusta (15) sem mu nato stisnil v roko.

Bi rekel, da s(m)o za marsikaj krivi tudi kupci sami, z nerealnimi pričakovanji, škrtostjo, dlakocepstvom, ... Včasih že lepa beseda zaleže ogromno. Če pa ne, pa gremo dalje, no hard feelings...
No, to. Očitno imajo malo lufta, zato ena torba za 20 € pri kupčiji za jurja ne bi smela biti tak nezaslišan problem.
17,99


Sej bi moral dobit pri nakupu avta tudi set dodatnih gum, pa jih ne dobiš. Pa bi bilo prav, ker trgovci tako dobijo gume smešno po nizki ceni.

dexterboy ::

Khm... zakaj udrihate čez prodajalce. Kaj pa lastniki? Pohlepni pra*ci? Kot prvo, morali bi stopiti na stran prodajalcev, ne pa lastnikov kapitala... sej niste vse amebe, mar ne?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

inzenir1337 ::

Kaj imajo cene veze s plačo? Eni res nimate fokusa tri minute. Človek sprašuje ali se splača postati prodajalec v Big Bangu. Splača se ne, za nič do malo dela pa dobiš okoli 1000€ neto, gor dol lahko zanihaš kakšnih 20% in to je to. Spodaj si tako ali tako omejen s plačo 900€ neto, ki je po novem minimalna plača. Z malico in povprečnimi potnimi lahko računaš na izplačila okoli 1300€. Za nič dela ni tako slabo.

koyotee ::

bambam20 je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

MadMax je izjavil:

Jaz sem pa v BB že dobil izdelek pod lastno zastavljeno ceno.
Npr. cena 300, sam si zastavim da 250 še dam, podrezam prodajalca za koliko bi šlo (ker 300 je bilo res preveč...) in tip v ene 10 minutah zrihta za 220.
Polovico tega extra popusta (15) sem mu nato stisnil v roko.

Bi rekel, da s(m)o za marsikaj krivi tudi kupci sami, z nerealnimi pričakovanji, škrtostjo, dlakocepstvom, ... Včasih že lepa beseda zaleže ogromno. Če pa ne, pa gremo dalje, no hard feelings...
No, to. Očitno imajo malo lufta, zato ena torba za 20 € pri kupčiji za jurja ne bi smela biti tak nezaslišan problem.
17,99


Sej bi moral dobit pri nakupu avta tudi set dodatnih gum, pa jih ne dobiš. Pa bi bilo prav, ker trgovci tako dobijo gume smešno po nizki ceni.


Največkrat jih dobiš za 1€, ker zastonj ti jih ne smejo podariti.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

MadMax ::

Tako je, gume za 1eur, zastonj ne smejo.
Za dodatni 1eur pa še original gumijaste tepihe za pozimi.
Z lepo besedo še poln tank bencina.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

WhiteAngel ::

bambam20 je izjavil:


Pravilno bi bilo, da poleg prenosnika za tisočaka, pa ne samo za tisočaka , tudi za manj dobiš zraven torbo.


Torbe običajno da proizvajalec zraven. Svoj čas sem dobil MSI ruzak zraven prenosnika in zdajle vidim, da tudi Asus zraven daje torbe.

Je pa tako, te torbe so bolj tako tako. Sam sem kupil ornk HPjev oblazinjen ruzak in ga 6 let dnevno nosil, dokler se mi ni strgal. Zdaj imam Samsonite. Dobre torbe niso poceni (tudi 100eur+).

MadMax ::

Mah, torbe so tako specifične glede na uporabnika, da je brez veze dajat zraven nekaj večinoma neuporabnega.
V najcenejši šrot itak komaj že napajalnik stlačiš, kaj šele kaj drugega...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

bambam20 ::

inzenir1337 je izjavil:

Kaj imajo cene veze s plačo? Eni res nimate fokusa tri minute. Človek sprašuje ali se splača postati prodajalec v Big Bangu. Splača se ne, za nič do malo dela pa dobiš okoli 1000€ neto, gor dol lahko zanihaš kakšnih 20% in to je to. Spodaj si tako ali tako omejen s plačo 900€ neto, ki je po novem minimalna plača. Z malico in povprečnimi potnimi lahko računaš na izplačila okoli 1300€. Za nič dela ni tako slabo.


Jaz tud pravim, da je to nič dela plača... Si sicer tam da projdaša, ampak to je daleč od tistega, kar se ubijajo v hoferju pa lidlnu, ko pridejo domov ubiti od dela. Tle prideš domov spočit.

mancini ::

Še zlasti če si v nekem manjšem BB, ti so praktično vedno prazni

Mato989 ::

Boste morali prvo it malo delat da boste vidli to nič delo... za razliko od vas komentatorjev sem jaz v BBju delal... zagotovo se večino časa dela... verjetno manj kot v Lidlu, pol manj pa tudi ne...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

inzenir1337 ::

Mato989 je izjavil:

Boste morali prvo it malo delat da boste vidli to nič delo... za razliko od vas komentatorjev sem jaz v BBju delal... zagotovo se večino časa dela... verjetno manj kot v Lidlu, pol manj pa tudi ne...

Boljše je it za kuharja ali natakarja. Če si priden lahko neseš vsaj 3 kratnik tega kar zaslužiš kot prodajalec.

Mato989 ::

inzenir1337 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Boste morali prvo it malo delat da boste vidli to nič delo... za razliko od vas komentatorjev sem jaz v BBju delal... zagotovo se večino časa dela... verjetno manj kot v Lidlu, pol manj pa tudi ne...

Boljše je it za kuharja ali natakarja. Če si priden lahko neseš vsaj 3 kratnik tega kar zaslužiš kot prodajalec.



Seveda, danes res samo glavni minus natakarja in kuharja ali pomocnika je delovni cas.... Delat v sob do 24.00 ali dalj je pac fail... In se ukvarjat s pijancki

Ja nekateri se ne rabijo ampak vecina se mora
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

issak ::

Cveto je izjavil:

njyngs je izjavil:

Cveto je izjavil:

Včasih se tudi kaj splača. Jaz sem TV kupoval skoraj dve leti, gledal tukaj gor po vseh temah, obrnil vse prodajalce tukaj in v sosednjih državah... Kupil sem pa potem v BB. Takrat, v onem trenutku in za želeni model so bili pač najcenejši. Lahko bi sicer prišparal par deset eur in šel v avstrijo, samo če gledaš gorivo, izgubljeni čas in vse, se ne splača.

Skoraj dve leti si kupoval TV? A lahko poveš kaj delaš takega na tem TVju, da si naokoli obrnil vsako podrobnost in da je trajalo tolko časa?

Zadnje čase sem razmišljal o menjavi TV-ja za novejšega, pa sem začel zehat in vse skupaj zaprl že po pol ure iskanja. Kaj maš pa za komplicirat? Izberi velikost, izberi panel (OLED,LED,QLED...), izberi TV z priključki ki jih rabiš (to bi tudi moral vedet še preden začneš iskat) in si bolj kot ne pri koncu z iskanjem.


Ah, ne me narobe razumet: ene dve leti je bilo od prvih idej o menjavi do realizacije. Najprej malo pregleda trga, novosti, cenovno, potem sem čakal na nove modele, želja je bil OLED, pa da ima Android, DTS prehod in da ni predrago. Potem so novo modeli bili, čakal Black Friday, ni bilo nič ceneje, vmes sem hotel še v živo videt posamezne modele. Če bi res hotel, bi šel in kupil. Samo, ker sva si ženo (seveda bolj zaradi nje) omejila budget, se mi je šlo, da se dobi za ta denar čimveč. Tako pa sem čakal, vsako toliko malo casual pogledal cene, kak opis... Pač imam veselje s tem. Isto za avto, pa za kak RC model, pa še marsikaj.


Mi smo tudi razmišljali "kaj pa če bi kupili nov TV" ene 2 leti, ampak ko je padla odločitev sem imel izbran model v par dneh, v BigBang (heh) sem šel pogledat kako izgleda OLED zraven LCDja, se jasno odločil za OLED, na Slo Techu so mi rekli da moram vzeti LG C2 in to sem kupil.

Se pa kot zanimivost najde v BigBangu včasih kaj ceneje kot drugje - Sonicare otroška krtačka je bila takrat ko sem jo kupoval v BigBangu daleč najceneje, Logitech Superlight roza barve je bila znižana na ceno primerljivo Nemčiji, njihova dostava in odvoz pralnega stroja je bila vredna tistih 20€... Tako da včasih je ok.
Če imaš namen kaj kupiti tam vedno vprašaj za popust, ponavadi dobiš par %.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Twixz ::

Mato989 je izjavil:

Boste morali prvo it malo delat da boste vidli to nič delo... za razliko od vas komentatorjev sem jaz v BBju delal... zagotovo se večino časa dela... verjetno manj kot v Lidlu, pol manj pa tudi ne...


Sej ni noben reku da je to nič delo.
Ni pa to primerljivo s trgovinami gradbenega, živilskega ali kmetijskega kova. Tu je pač potrebno mal več znanja in mal manj fizike, napram ostalim.

Mato989 ::

Twixz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Boste morali prvo it malo delat da boste vidli to nič delo... za razliko od vas komentatorjev sem jaz v BBju delal... zagotovo se večino časa dela... verjetno manj kot v Lidlu, pol manj pa tudi ne...


Sej ni noben reku da je to nič delo.
Ni pa to primerljivo s trgovinami gradbenega, živilskega ali kmetijskega kova. Tu je pač potrebno mal več znanja in mal manj fizike, napram ostalim.


Seveda, ampak žal je tako da take trgovine tega niso nikdar cenile... in zato je ostal v njih tak kader kot je, kader ki nima pojma o tehniki...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Twixz ::

Mato989 je izjavil:

Twixz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Boste morali prvo it malo delat da boste vidli to nič delo... za razliko od vas komentatorjev sem jaz v BBju delal... zagotovo se večino časa dela... verjetno manj kot v Lidlu, pol manj pa tudi ne...


Sej ni noben reku da je to nič delo.
Ni pa to primerljivo s trgovinami gradbenega, živilskega ali kmetijskega kova. Tu je pač potrebno mal več znanja in mal manj fizike, napram ostalim.


Seveda, ampak žal je tako da take trgovine tega niso nikdar cenile... in zato je ostal v njih tak kader kot je, kader ki nima pojma o tehniki...


Sej če pogledamo trgovsko branžo kot tako, je zelo redko nagrajena pridnost in znanje.

Alien123 ::

Bigbang bodo zaprli na Ptuju. Folk je verjetno skužil, da se bolj splača kje drugje kupovat

inzenir1337 ::

Ne samo na Ptuju. Trgovine takega tipa se bodo v naslednjih petih letih zaprle vse do zadnje. Ostanejo samo največji in najboljši. Mogoče pride celo kak Amazon.si in povozi še mimovrste. Pred časom so imeli v načrtu nakupiti ogromne površine in imeti pri nas skladišča. Držimo pesti.

Invictus ::

Ja, držimo pesti za Amazon skladišče.

Kolega v Nemčiji živi 10 km od skladišča stran, pravi da lahko prekine naročilo še med dostavo :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Alien123 ::

Upam da res pride kakšen amazon, ker naši lahko zaradi mene vsi propadnejo s takšnimi cenami.

D3m ::

Ne vem, če si bom lahko privoščil plačevanja prispevkov za toliko ljudi na sociali ali nadomestilu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Gregor P ::

Meni bi te fizične trgovine prišle prav, da mi trgovci znajo pomagat pri izbiri in, da če in ko gre kaj narobe, mi pomagajo pri tranziciji do najboljše rešitve, tudi če je treba ponovno kaj kupiti. Za takšno storitev sem vedno pripravljen plačati tudi malo več (ampak ne več kot 20 % se razume) - popustov se pa seveda ne branim (recimo če bi moral ponovno kupiti enako napravo pri njih, ker je ravno včeraj potekla garancija ipd.). Verjamem pa, da za to plačilo pač ne bodo dobili tako strokovnih prodajalcev.

Tako pa ko pridem tja, moram sam preučiti že prej vse modele, ki jih imajo v prodaji, ker od prodajalca ne bom dobil nobene pametne informacije; ker če se ne bom pozanimal prej sam, mi lahko še napačno svetuje.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

velikBrokoli ::

D3m je izjavil:

Ne vem, če si bom lahko privoščil plačevanja prispevkov za toliko ljudi na sociali ali nadomestilu.


Ker Amazon pa ne zaposluje ljudi? Plačajo tudi tipično kar visoko, v primerjavi z ostalimi..

D3m ::

Če pridejo v SLO.

Trenutno jih ni. Žal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

OutOfTheBox ::

inzenir1337 je izjavil:

Ne samo na Ptuju. Trgovine takega tipa se bodo v naslednjih petih letih zaprle vse do zadnje. Ostanejo samo največji in najboljši. Mogoče pride celo kak Amazon.si in povozi še mimovrste. Pred časom so imeli v načrtu nakupiti ogromne površine in imeti pri nas skladišča. Držimo pesti.


Bigbang ne gre nikamor. Poslovalnice se zapirajo zato ker ljudje naročujejo v spletni trgovini namesto v fizični.

m0LN4r ::

velikBrokoli je izjavil:

D3m je izjavil:

Ne vem, če si bom lahko privoščil plačevanja prispevkov za toliko ljudi na sociali ali nadomestilu.


Ker Amazon pa ne zaposluje ljudi? Plačajo tudi tipično kar visoko, v primerjavi z ostalimi..

Amazon placuje v nemciji minimalko, ostalo nadrkas z nadurami. Norma pa je zelo visoka, ce je na doloceno leto ne dosegas, te hitro zamenjajo.
Tudi dostavljalci, ki se vozijo za amazon naokoli so na s.pji in za 2000€ v DE mi je kazal, dela po 250ur na mesec oz. od zgodi zjutraj do vecera.
Mi je zadnjic prinesel paket ob sedmih zvecer in mi razlagal, da vozi ze od sestih zjutraj, da rabi dnar.
Kak izgorel mora bit za volanom... grozno.

Gregor P je izjavil:

Meni bi te fizične trgovine prišle prav, da mi trgovci znajo pomagat pri izbiri in, da če in ko gre kaj narobe, mi pomagajo pri tranziciji do najboljše rešitve, tudi če je treba ponovno kaj kupiti. Za takšno storitev sem vedno pripravljen plačati tudi malo več (ampak ne več kot 20 % se razume) - popustov se pa seveda ne branim (recimo če bi moral ponovno kupiti enako napravo pri njih, ker je ravno včeraj potekla garancija ipd.). Verjamem pa, da za to plačilo pač ne bodo dobili tako strokovnih prodajalcev.

Tako pa ko pridem tja, moram sam preučiti že prej vse modele, ki jih imajo v prodaji, ker od prodajalca ne bom dobil nobene pametne informacije; ker če se ne bom pozanimal prej sam, mi lahko še napačno svetuje.
V nemciji se to placa posebej. Tam od 49 pa vse do 99€ na uro, kot storitev.
Ampak to je beyond slovenska mentaliteta, da bi clovek za to extra placal.

To je tako, kot obstajajo lokali kjer placas hrano, strezbo pa seveda se posebej dodatno, ce pac ne ti recejo, saj lahk gres do stojnice za vogalom.

Dozivel v Budimpesti, Münchnu, Frankfurtu... Je pa strezba in izkusnja nekaj drugega, kot prinas studentarija.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

inzenir1337 je izjavil:

Ne samo na Ptuju. Trgovine takega tipa se bodo v naslednjih petih letih zaprle vse do zadnje. Ostanejo samo največji in najboljši. Mogoče pride celo kak Amazon.si in povozi še mimovrste. Pred časom so imeli v načrtu nakupiti ogromne površine in imeti pri nas skladišča. Držimo pesti.

Se be bojo.
Zaposleni v trgovini bodo zaposleni od proizvajalcev samih in povrsina se da v najem.
Pejt v Berlin v Mediamarkt Alexa, bos videl povsem nov koncept.

Online shopping ala amazon bo za klosarje, kot kak aliexpress.
Jaz sem pr 20ih vse narocil na netu, ampak mi je pri nekaterih stvareh pomembno da jih prej vidim v zivo. Pakete odpirat, zapakirat in posiljat nazaj se mi pa ne da vec, samo ce res ni druge opcije.

PS: amazonu ne gre vec glih dobro, so zaceli biti kr pizde. Pa 90€ za prime ipd. pa niti najcenejsi vec niso, tisti marketplacerji pa lahk odfukajo, ko alibaba robo prodajajo kot neke premium izdelke
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kow ::

Problem je, da dober trgovec stane. Pogresam vecje in dobro zalozene trgovine, PLUS kvalitetno osebje, ki se tehnicno dobro razume. Na enega mladega fanta sem nekaj mesecev naletel ravno v BigBangu - mi je precej podrobno razlagal o razlicnih TV tehnologijah, prednostih/slabostih itd. Sicer nisem kupoval, ampak sem cakal na boljso polovico - vseeno, tak trgovec te preprica, da se se kdaj vrnes v isto trgovino.

Bojim se, da smo slovenci kar velike skrtice in kvalitetnih storitev ne maramo placevati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

kow je izjavil:

Problem je, da dober trgovec stane. Pogresam vecje in dobro zalozene trgovine, PLUS kvalitetno osebje, ki se tehnicno dobro razume. Na enega mladega fanta sem nekaj mesecev naletel ravno v BigBangu - mi je precej podrobno razlagal o razlicnih TV tehnologijah, prednostih/slabostih itd. Sicer nisem kupoval, ampak sem cakal na boljso polovico - vseeno, tak trgovec te preprica, da se se kdaj vrnes v isto trgovino.

Bojim se, da smo slovenci kar velike skrtice in kvalitetnih storitev ne maramo placevati.



Problem je tudi da podjetje ne vidi teh potencialov... se spomnim v mojem času ko sem odhajal, sem bil zadnji ki se je res spoznal na PCje in iz glave povedal kaj se splača, to da prebereš z listka dol to za mene ni prodajalec, samo za minimalca se jim pač ne ljubi nič več... če pa delaš to ker ti je hobi je pa drugače, samo potem ne sme bit minimalka... niti 50 ali 100 bruto več lol
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

BigBang (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12318558 (14205) dzinks63
»

Prodajalci v tehničnih trgovinah (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
709749 (7190) d4vid
»

Big bang "se zgodi" in njihova popolna ignoranca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9921605 (18303) RejZoR

Več podobnih tem