» »

Beg od ponorelega tempa

Beg od ponorelega tempa

1
2
»

kuall ::

vsi. poznam bolj balkanske. a si se našel v opisu al kaj?

LukiYo ::

Ne ne, prepoznal sem ksenofoba. Btw si clan kake stranke? Ne odgovarjat, retoricno...

TheBlueOne ::

Balkanski lenuhi? Kolikor imam jaz izkusenj so se najmanj lenuhi. Cestarji, tezka dela v gradbenistvu, cistilke, tovornjakarji itn. so vecinoma uvozeni iz juga.

Meni se zdijo se najmanj produktivni priviligirani "cistokrvnezi", ki jokcajo, da so premalo priviligirani.

zobnik ::

Delo mora bit ustrezno plačan, saj zato se hodi delat a ne, saj pri nas bo tudi kamlu tako, ampak je še mal prekmal, da bi ljudje nehal delat petke in svetke za min.plačilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Mike_Rotch ::

kuall je izjavil:

enako delo na enak način :)) wtf je to.


Enako delo na enak način je točno to kar piše. Naprimer, da programiraš X stvar po istem principu. V tem primeru lahko govoriš, da več dela prinese več denarja.

Če spremeniš način ali področje dela pa se tvoja teorija podre. Večkrat se izkaže, da več dela prinese celo manjši donos v denarju.

ena lastnost zelo uspešnih ljudi je ta, da ko jim gre zelo dobro se ne ustavjo ampak takrat šele na polno pospešijo. ko enkrat začneš delat pametno takrat moraš šele začet delat več.


Uspeh je povsem subjektivna zadeva. Uspeh pomeni razmerje med zastavljenimi in doseženimi cilji in sam po sebi ne pove nič.

Če je moj cilj zaslužiti 100k na leto in mi uspe zaslužiti 110k, sem uspešen. Če je nekomu cilj zaslužiti 200k in zasluži "samo" 110k, ni uspešen. V resnici sva pa oba na istem.

To, da začneš več delati, ko delaš pametno pa tudi ni nujno res. Pri nekaterih mogoče ja, drugi raje namenijo čas drugim stvarem.

kuall ::

Mike_Rotch je izjavil:

Če spremeniš način ali področje dela pa se tvoja teorija podre. Večkrat se izkaže, da več dela prinese celo manjši donos v denarju.


Nimam nobene teorije. Jaz sem samo trdil, da se motijo tisti, ki pravijo, da ko enkrat delaš pametno delaš nujno tudi manj. To je vse. Ja, lahko delaš manj in se zavestno odrečeš dodatnemu zaslužku, ker ga ne rabiš in raje lenariš.

kuall ::

LukiYo je izjavil:

Ne ne, prepoznal sem ksenofoba. Btw si clan kake stranke? Ne odgovarjat, retoricno...

Ne tlačit politike v vsako temo, ker te poneumlja.
Si pa takoj potrdil mojo teorijo, ko mi limaš neke manjvrednostne nalepke.

Meizu ::

Kuall, prejšnja analogija freelancerja ter nekoga, ki prodaja produkt po mesečni naročnini, je kar precej na mestu, poskusi še enkrat prebrat in razumet.

Če res pametno delaš, potem lahko optimume dosežeš v prej kot 8 urnem delavniku. Ni lahko, pa tudi mesta za vsakemu svojo šanso ni, ampak takšna je realnost. Ko dosežeš nek optimum ti dodatni vložki ur ne bodo prinesli nič občutnega, kar že imaš, saj imajo tudi razni marketingi, ter ostale finese svoj efektivni limit.

Razen če govoriš striktno o gradbenikih, kjer sta 2 zgrajeni hiši na dan pač več kot ena sama, ampak tule pa zaslužek onemogoča tvoj lasten fizični limit, ko pa rabiš za to zaposlit dodatne delavce, se pa ideja o linearnih porastih zaslužka kar precej hitro poruši.

Obstaja razlog, zakaj nekatere firme namenoma ne širijo svojega delovanja z večanjem števila zaposlenih - ker se to včasih ne izplača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Mike_Rotch ::

kuall je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Če spremeniš način ali področje dela pa se tvoja teorija podre. Večkrat se izkaže, da več dela prinese celo manjši donos v denarju.


Nimam nobene teorije. Jaz sem samo trdil, da se motijo tisti, ki pravijo, da ko enkrat delaš pametno delaš nujno tudi manj. To je vse. Ja, lahko delaš manj in se zavestno odrečeš dodatnemu zaslužku, ker ga ne rabiš in raje lenariš.


Aha, no prej sem razumel drugače. Kot, da moraš nujno delati več, če hočeš zaslužiti več. My bad.

Očitno se razumemo in strinjamo, da nekaterim maksimiziranje prihodkov ni edini cilj v življenju.

c3p0 ::

Ko že imaš vse, kar so recimo cilji, ki si jih postaviš na začetku kariere (hiša, v redu avto, nič kreditov), je potrebno razmislit kaj naprej. Ali res rabiš še jahto, helikopter, ferrarija v garaži? Zame je to materialna navlaka in le dodatne skrbi. Raje manj stresa in lagodno življenje, brez želja po še več materialnih dobrin. Koliko prinesejo zares sreče, lahko vidimo.

TheBlueOne ::

Meni je vecji problem, da ko se priblizujem imovini, ki bi lahko bila pasivni dohodek se mi samo potencira delo. Z nepremicninami je kar veliko dela, ce hoces resen projekt, za investicije nonstop preletavas. Ce financiras s prihranki ali krediti je prakticno vseeno.

Mike_Rotch ::

Povsem pasivni dohodek je tricky.

Če vzameš za primer delnice, rabiš kar nekaj kapitala. Če želiš npr. 50k letnega neto prihodka, rabiš vsaj 1M kapitala v delnicah pri nekih povprečnih donosih. Pa še vedno so problem nihanja na trgu. Če gledaš dolgoročno niti ne, če pa živiš od tega in moraš vzeti ven 50k v dipu si pa lahko konkretno pokvariš trend. Pa pogosto se zgodi, da ljudje dvignejo potrošnjo, ko imajo enkrat na računu visoke znenske.

Pri nepremičninah je problem podoben, s tem, da si še manj likviden in še manj je vse skupaj pasivno.

Razni online biznisi so lahko dober vir dohodka, ki ni povsem pasiven, zahteva pa relativno malo upkeepa (malo več vložka na začetku). Če imaš na svojem področju vsaj nadpovprečno znanje, ga lahko dokaj enostavno pretvoriš v nek soliden dodaten dohodek. Če to ponoviš 3x, 4x, 5x in hkrati kombiniraš z investicijami, se da zgraditi nek "pasivni" income.

TheBlueOne ::

Pri delnicah se moras spoznati, kar je pravtako delo. Razen, ce enostavno zaupas nekem X podjetju, kar jaz s svojim edinim denarjem ne bi.

Pri nepremicninah si likviden, ce uspes delati z dobickom, samo ponovno potrebujes kapital ali pa kredit, pri kreditu pa se vec nepremicnin, ker je treba tudi odplacevati kredit. S tem je kar dosti dela.

Jaz tipam vse, sicer povsod delam nek plus ampak se ze dusim v delu. Delamo tudi online projekte ampak tam je se bolj trnova pot, ker dolgo vlagas ogromno dela, ne ves pa ce bo na koncu kaj iz tega.

Malo izgubljam voljo do mejnika pasivnega dohodka. :D @Mike, tebi je kaj uspelo?

Meee ::

S punco oddajava nepremičnino. Ves profit gre v investiranje v različne ETFje, sklade,... Ko enkrat stanovanje približno urediš in imaš najemnika(ki je OK in ni kakšen kreten) potem je to dejansko pasiven dohodek, ki praktično ne terja nobenega dela....seveda dokler se kaj ne pokvari, se soseda pritoži ali hoče najemnik it ven. Potem je pa hitro delo in stroški. Ampak jebat ga, nama se zaenkrat izplača. To da stanovanje ni likvidno nama trenutno ne dela težav, ker ne nameravava prodati pa tudi ne vidim situacije, da bi tok keša rabil takoj oz. v roku nekaj dni/tednov.

Drugače si lahko že sedaj privoščiva, da je punca vzela polovični delovni čas v službi, ki jo dejansko obožuje. Potem pa delat na temu, da nekje pri 50. ali 55. letu še zmanjšaš delovne obveznosti in delaš samo toliko/to kar ti res ustreza.

Ne moreš pa zapravit vsega/večine kar zaslužiš- vodiva budget vsak mesec, vsak Evro se zabeleži, ki ga prejmeva/zapraviva. Ne šparava na zadevah, ki nama veliko pomenijo in nam dajo neko dodano vrednost življenju (kvalitetna hrana, potovanja,..) in paziva na potrošnjo drugje za zadeve, ki vsaj nama ne pomenijo toliko (pijačke, jest zunaj, TV, telefoni, avto,...). Praktično vse kar lahko kupiva second hand (razen npr. otroški avtosedež, jogi za posteljo,..), ne samo da prišparaš, ampak da se tudi ne naredi nov izdelek, ki terja surovine in postane nekoč odpadek.

LukiYo ::

kuall je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Ne ne, prepoznal sem ksenofoba. Btw si clan kake stranke? Ne odgovarjat, retoricno...

Ne tlačit politike v vsako temo, ker te poneumlja.
Si pa takoj potrdil mojo teorijo, ko mi limaš neke manjvrednostne nalepke.


Sam si začel lepit manjvrednostne nalepke na lene balkance - je pa to konsistentno s tvojo politično opcijo, ki jo omenjaš v vsakem tretjem postu.

Mike_Rotch ::

Pri delnicah se moras spoznati, kar je pravtako delo. Razen, ce enostavno zaupas nekem X podjetju, kar jaz s svojim edinim denarjem ne bi.


Se strinjam. Najbolj "trotl ziher" varjanta so kakšni indeksni skladi. Zgodovinsko gledano so letni donosi okoli 7-8% (S&P 500 index je imel od 1957 do 2018 letni donos 7.96%).

Ampak še vedno velja, da je treba vložiti ogromno denarja, da lahko živiš od tega, pa upoštevati je treba, da 8% donos ni garantiran, da je treba od tega plačati davke, da nekaj pobere inflacija...

Malo izgubljam voljo do mejnika pasivnega dohodka. :D @Mike, tebi je kaj uspelo?


2 slabi plači (plača + prispevki za mene in ženo malo več od minimalca) mi predstavljajo "pasivni" dohodki iz online projektov. V resnici zadeva ni čisto pasivna, zahteva kakšno uro ali 2 tedensko upkeepa pa cca. 1x na leto do leto in pol je potreben kakšen bolj konkreten poseg.

Dvomim, da bom kdaj na točki, ko bom lahko živel izključno od pasivnih prihodkov, je pa super, če imaš vsaj nek safety net.

TheBlueOne ::

Mike_Rotch je izjavil:



2 slabi plači (plača + prispevki za mene in ženo malo več od minimalca) mi predstavljajo "pasivni" dohodki iz online projektov. V resnici zadeva ni čisto pasivna, zahteva kakšno uro ali 2 tedensko upkeepa pa cca. 1x na leto do leto in pol je potreben kakšen bolj konkreten poseg.


Kaksne vrste online projektov picis? Ce ni skrivnost.

Mike_Rotch ::

Ene vrste e-commerce dropshipping zadnje čase.

TheBlueOne ::

Uf, to pa ni hec. Jaz sem si malo ogledoval te zadeve pa se mi ni dalo nastudiravati kaksno obliko podjetja moram imeti in kako je z odgovornostjo, ce kaj ne stima. Prodajalec si verjetno ti?

Mike_Rotch ::

Jaz imam malo specifičen setup za specifičen produkt. Delam direktno s proizvajalcem, prodajam načeloma B2B in samo povezujem proizvajalca s potencialnimi trgovci, ki od njega kupujejo za nadaljno prodajo. Jaz sem vmesni člen, dobim povpraševanje, ga avtomatsko posredujem proizvajalcu in on dostavi robo kupcu z lastnim računom, meni pa plača %.

TheBlueOne ::

Kaj ni to "affiliate marketing"?

Mike_Rotch ::

Ne vem kako se uradno reče :) Načeloma je tudi dropshipping ene vrste affiliate, a ni? Skratka, b2b spletna trgovina v kateri jaz fizično nimam opravka z izdelki.

TheBlueOne ::

Menda je dropshipping ko narocijo od tebe, ti pa narocis od ugodnejsega prodajalca in obdrzis razliko. Affiliate marketing pa je ko delas neke vrste reklamo in dobis % od prodajalca.

Naj me kdo popravi, ce ni tako. :)

Mike_Rotch ::

Dropshipping je, ko sprejmeš naročilo, ki ga nato odpremi nekdo drug. Npr. imaš spletno trgovino s kitajskim crapom, ko dobiš naročilo, se to pošlje prodajalcu na aliexpress, ki potem izdelek pošlje direktno kupcu. Včasih v tvojem imenu, včasih v svojem.

Pri affiliate marketingu dobivaš določeno nagrado za vsak produkt, ki ga prodajalec proda preko tvojih "vez". Npr. imaš youtube kanal na katerem narediš reklamo za X produkt. Prodajalec preko tvojega oglasa proda 100 izdelkov in ti plača provizijo za vsakega od teh 100 izdelkov.

V osnovi je koncept lahko podoben, izvedba in detajli se lahko razlikujejo. Npr. pri dropshippingu je front end tvoj, lahko določaš svoje cene in pogoje. Pri affilate marketingu običajno pelješ kupca direktno na spletno stran ponudnika. Čeprav ni nujno. Imaš npr. ljudi, ki furajo cele trgovine z amazon affiliate linki, kar je v praksi praktično dropshipping.

Kakorkoli, nikoli se nisem ukvarjal z detajli kako se čemu reče :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj nadure ne gredo v delovno dobo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5211120 (8336) solatko
»

Delovna doba, ali je pravično? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7410095 (7731) St235
»

Upokojitev pri 40-ih (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8312443 (8342) jakan123
»

Lažne navedbe v CV-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9122130 (17090) PrihajaNodi

Več podobnih tem