» »

Beg od ponorelega tempa

Beg od ponorelega tempa

«
1
2

enemon ::

Tudi Kitajci očitno več niso pripravljeni delati cele dneve in dajejo odpovedi ter gredo živet tja, kjer so stroški nižji. Skupaj z nizko rodnostjo kot posledico omejitev rojstva v preteklosti se jim že pozna pomanjkanje delavcev.

https://www.nzherald.co.nz/lifestyle/ur...

Na Japonskem je ta trend prisoten že kar nekaj let, a tam odrasli bolj ostajajo s starši.

Je stvar res tako razširjena kot se prikazuje? Se to pojavlja tudi v Sloveniji? Sam pri nas še nisem zasledil tega, da bi ljudje pri štiridesetih dajali odpovedi in si ga vzeli na izi ...

vnetidebater ::

Japonci delajo od jutra do večera (vmes imajo nekaj kratkih pavz), pogosto celo čez noč prespijo v pisarni.

Najbrž bi lahko pri nas enak članek pripravil kjer bi napisal da je nekaj ljudi zapustilo nor vsakdan pisarniškega dela in se začelo ukvarjat s turističnimi kmetijami.
Pa bi se japonci spraševali če se to res pri nas dogaja..... :)

V vsak članek na netu se splača podvomiti.

enemon je izjavil:

Skupaj z nizko rodnostjo kot posledico omejitev rojstva v preteklosti se jim že pozna pomanjkanje delavcev.


lol. Delavcev jim primanjkuje ker je preveč dela. Njihova ekonomija je brutalno ogromna.

Zgodovina sprememb…

SuperKripto ::

enemon je izjavil:

Tudi Kitajci očitno več niso pripravljeni delati cele dneve in dajejo odpovedi ter gredo živet tja, kjer so stroški nižji. Skupaj z nizko rodnostjo kot posledico omejitev rojstva v preteklosti se jim že pozna pomanjkanje delavcev.

https://www.nzherald.co.nz/lifestyle/ur...

Na Japonskem je ta trend prisoten že kar nekaj let, a tam odrasli bolj ostajajo s starši.

Je stvar res tako razširjena kot se prikazuje? Se to pojavlja tudi v Sloveniji? Sam pri nas še nisem zasledil tega, da bi ljudje pri štiridesetih dajali odpovedi in si ga vzeli na izi ...

nastel si naroda, ki so verjetno za elito najboljsa. Po merilu poslusnosti. Zato bodo verjetno selili kapital na vzhod. Severna amerika pa evropa so pa glih kontra. Prevec samosvoji, neposlusni pa najbolj zahtevni. Niso ravno priljubljeni. Na vzhodu, a majo korona ukrepe? Kaj pa v severni ameriki in evropi? je kaksna razlika med zahodom in vzhodom? kar se tice ukrepov pa vplivov na gospodarstvo? ena stran stagnira, druga cveti?

Zgodovina sprememb…

enemon ::

vnetidebater je izjavil:

Japonci delajo od jutra do večera (vmes imajo nekaj kratkih pavz), pogosto celo čez noč prespijo v pisarni.

Najbrž bi lahko pri nas enak članek pripravil kjer bi napisal da je nekaj ljudi zapustilo nor vsakdan pisarniškega dela in se začelo ukvarjat s turističnimi kmetijami.
Pa bi se japonci spraševali če se to res pri nas dogaja..... :)

V vsak članek na netu se splača podvomiti.

enemon je izjavil:

Skupaj z nizko rodnostjo kot posledico omejitev rojstva v preteklosti se jim že pozna pomanjkanje delavcev.


lol. Delavcev jim primanjkuje ker je preveč dela. Njihova ekonomija je brutalno ogromna.


Med mladi Japonci je to kar razširjeno, pravijo jim NEET - not in education, employment or training.

Kar se tiče Kitajcev, pa so oblasti prepovedale razširjanje stvari, ki nosijo logotip gibanja, kar pomeni, da to oblasti vsaj malo boli.

SambaShare ::

enemon je izjavil:


Je stvar res tako razširjena kot se prikazuje? Se to pojavlja tudi v Sloveniji? Sam pri nas še nisem zasledil tega, da bi ljudje pri štiridesetih dajali odpovedi in si ga vzeli na izi ...


Ni ravno razširjen, se pa dogaja. V bivši službi vem za tri take, vsi v sredi 40ih. Pa za vse bi rekel da so bili zelo nadpovprečni, v bistvu velika škoda za družbo.

vnetidebater ::

enemon je izjavil:


Med mladi Japonci je to kar razširjeno, pravijo jim NEET - not in education, employment or training.

Kar se tiče Kitajcev, pa so oblasti prepovedale razširjanje stvari, ki nosijo logotip gibanja, kar pomeni, da to oblasti vsaj malo boli.


Med našimi strankami ti zagotavljam da delajo po cel dan. Kako je na drugih firmah pa dejansko priznam da nevem.

Je pa res da neka primerjava med narejenim delom ni ravno možna. Rekel bi da mi delamo mnogo bolj "stresno" in fokusirano tistih 8 ur kot oni 12-13 ur.

Zgodovina sprememb…

spam321 ::

Jaz imam že dolgo poln k. vsega, a finance žal (še) ne dopuščajo, da bi poslal vse skupaj nekam in začel uživati lajf - delati 24h/dan kar si sam želim, ne kar moram, da imam na koncu meseca plačilo.

D4G4 ::

Mislim, da bo tega vedno več, ker ljudje počasi spoznavajo, kaj so dejanske potrebe, kaj pa so potrebe vsiljene s strani potrošniške družbe in marketinga.

Sam delam na tem, da grem pri 50-ih v penzijo. Ne da se mi sodelovati v rat race in marsikdo bi rekel, da živim brezvezen lajf, ker mi statusni simboli in luksuz ne pomenijo nič. Ampak zato lahko prišparam 2/3 prihodkov, kar mi omogoča da mi ni treba prenašati vsakega sranja kretenskih šefov ali naročnikov + da bom (če bo vse po sreči) pri 50-ih v penziji in samo občasno delal kaj za svoje veselje.

TheBlueOne ::

D4G4 je izjavil:


Sam delam na tem, da grem pri 50-ih v penzijo. Ne da se mi sodelovati v rat race in marsikdo bi rekel, da živim brezvezen lajf, ker mi statusni simboli in luksuz ne pomenijo nič. Ampak zato lahko prišparam 2/3 prihodkov, kar mi omogoča da mi ni treba prenašati vsakega sranja kretenskih šefov ali naročnikov + da bom (če bo vse po sreči) pri 50-ih v penziji in samo občasno delal kaj za svoje veselje.


Kako pa delas na tem? Ce dajes denar na stran te tepe inflacija, ce pa investiras pa pogosto bolj delas oz. porabis vec casa za investicije, kot za delo.

Sparkxl ::

Kaj ti se hecaš? Primerjaš nas z japonci in kitajci?? Komediant. Japonec dela vsaj 12 ur na dan, kitajc isto, fraj ima 2 dni na mesec.
Slovenec? Delovnik 7.5 ur, od tega 1 uro kofetka, 2 ure klepeta s sodelavci, 1 ura fb. Ostanejo 4 ure dela. In ti bi pri nas pričakoval beg od "norega tempa"? Ti si res na hece. Tako malo kot se pri nas dela, se redko kje, tak da nimaš od česa bežat, ker si že v raju.

zmist ::

enemon je izjavil:

Je stvar res tako razširjena kot se prikazuje? Se to pojavlja tudi v Sloveniji? Sam pri nas še nisem zasledil tega, da bi ljudje pri štiridesetih dajali odpovedi in si ga vzeli na izi ...


Ponudbe za delo dezujejo za vec denarja, pa mi na kraj pameti ne pade, da bi menjal vec denarja za vec dela. Bo vredu?

spam321 ::

Sparkxl je izjavil:

Kaj ti se hecaš? Primerjaš nas z japonci in kitajci?? Komediant. Japonec dela vsaj 12 ur na dan, kitajc isto, fraj ima 2 dni na mesec.
Slovenec? Delovnik 7.5 ur, od tega 1 uro kofetka, 2 ure klepeta s sodelavci, 1 ura fb. Ostanejo 4 ure dela. In ti bi pri nas pričakoval beg od "norega tempa"? Ti si res na hece. Tako malo kot se pri nas dela, se redko kje, tak da nimaš od česa bežat, ker si že v raju.


Kje ti delaš? Resno me zanima. Se vam z veseljem pridružim. :)

zmist ::

spam321 je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Kaj ti se hecaš? Primerjaš nas z japonci in kitajci?? Komediant. Japonec dela vsaj 12 ur na dan, kitajc isto, fraj ima 2 dni na mesec.
Slovenec? Delovnik 7.5 ur, od tega 1 uro kofetka, 2 ure klepeta s sodelavci, 1 ura fb. Ostanejo 4 ure dela. In ti bi pri nas pričakoval beg od "norega tempa"? Ti si res na hece. Tako malo kot se pri nas dela, se redko kje, tak da nimaš od česa bežat, ker si že v raju.


Kje ti delaš? Resno me zanima. Se vam z veseljem pridružim. :)


JU verjetno.

Ganon ::

spam321 je izjavil:

Kje ti delaš? Resno me zanima. Se vam z veseljem pridružim. :)


Takole nakladajo tisti, ki so brez dela.

IL_DIAVOLO ::

Ko sem bil par mesecev doma(čakanje na delo), ne vem ce sem tip človeka ki bi se dejansko upokojil, vsaj ne tako zgodaj. Morda za koga je, ampak za možgane in zdravje se mi zdi da je fajn, da imas neko skrb iti na delo vsaj nekaj dni na teden.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Utk ::

Ja, ni problem hodit v službo. Problem je, če MORAŠ hodit v službo.

buttcrack ::

Kakšen cilj imaš zastavljen pri 50ih, da ti bo to omogočeno? Vsaj okvirno, ker tudi sam razmišljam v tej smeri.

D4G4 ::

TheBlueOne je izjavil:

D4G4 je izjavil:


Sam delam na tem, da grem pri 50-ih v penzijo. Ne da se mi sodelovati v rat race in marsikdo bi rekel, da živim brezvezen lajf, ker mi statusni simboli in luksuz ne pomenijo nič. Ampak zato lahko prišparam 2/3 prihodkov, kar mi omogoča da mi ni treba prenašati vsakega sranja kretenskih šefov ali naročnikov + da bom (če bo vse po sreči) pri 50-ih v penziji in samo občasno delal kaj za svoje veselje.


Kako pa delas na tem? Ce dajes denar na stran te tepe inflacija, ce pa investiras pa pogosto bolj delas oz. porabis vec casa za investicije, kot za delo.


Trenutno ena nepremičnina, ki z oddajanjem nosi 500€/mesec, čez 2-3 leta bom (upam) imel dovolj za še eno, če ne bodo cene šle še bolj gor. Do 50. leta računam, da bom z delom in oddajanjem teh dveh nepremičnin uspel prihraniti še za tretjo.

mr_chai ::

D4G4 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

D4G4 je izjavil:


Sam delam na tem, da grem pri 50-ih v penzijo. Ne da se mi sodelovati v rat race in marsikdo bi rekel, da živim brezvezen lajf, ker mi statusni simboli in luksuz ne pomenijo nič. Ampak zato lahko prišparam 2/3 prihodkov, kar mi omogoča da mi ni treba prenašati vsakega sranja kretenskih šefov ali naročnikov + da bom (če bo vse po sreči) pri 50-ih v penziji in samo občasno delal kaj za svoje veselje.


Kako pa delas na tem? Ce dajes denar na stran te tepe inflacija, ce pa investiras pa pogosto bolj delas oz. porabis vec casa za investicije, kot za delo.


Trenutno ena nepremičnina, ki z oddajanjem nosi 500EUR/mesec, čez 2-3 leta bom (upam) imel dovolj za še eno, če ne bodo cene šle še bolj gor. Do 50. leta računam, da bom z delom in oddajanjem teh dveh nepremičnin uspel prihraniti še za tretjo.


Tvoj recept je nekako deloval do sedaj. Ni pa nujno, da bo še dolgo deloval. Boš kupil drugo nepremičnino, pa bo čez pol leta zgubila 20 % vrednosti, ker se bo končno zgodila kriza. Kaj pa pol ? Že tako bi jo moral cca 20 let oddajati, potem pa boš rabil 24 let, da jo boš odplačal, pa to govorimo o 5% letnem donosu, ki je močno pretiran, prej računaj na 3 %. Potem pa še vračunaj inflacijo, ki bo ziher 3 % in več, pa boš dejansko delal izgube s tem tvojim lepim planom...

Jaz bi raje dal v Vanguard ali kaj podobnega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

Webmojster ::

TheBlueOne je izjavil:

D4G4 je izjavil:


Sam delam na tem, da grem pri 50-ih v penzijo. Ne da se mi sodelovati v rat race in marsikdo bi rekel, da živim brezvezen lajf, ker mi statusni simboli in luksuz ne pomenijo nič. Ampak zato lahko prišparam 2/3 prihodkov, kar mi omogoča da mi ni treba prenašati vsakega sranja kretenskih šefov ali naročnikov + da bom (če bo vse po sreči) pri 50-ih v penziji in samo občasno delal kaj za svoje veselje.


Kako pa delas na tem? Ce dajes denar na stran te tepe inflacija, ce pa investiras pa pogosto bolj delas oz. porabis vec casa za investicije, kot za delo.


Enkrat na mesec vložit denar v en ETF pa res ni jako veliko časa za investiranje.

enemon ::

Webmojster je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

D4G4 je izjavil:


Sam delam na tem, da grem pri 50-ih v penzijo. Ne da se mi sodelovati v rat race in marsikdo bi rekel, da živim brezvezen lajf, ker mi statusni simboli in luksuz ne pomenijo nič. Ampak zato lahko prišparam 2/3 prihodkov, kar mi omogoča da mi ni treba prenašati vsakega sranja kretenskih šefov ali naročnikov + da bom (če bo vse po sreči) pri 50-ih v penziji in samo občasno delal kaj za svoje veselje.


Kako pa delas na tem? Ce dajes denar na stran te tepe inflacija, ce pa investiras pa pogosto bolj delas oz. porabis vec casa za investicije, kot za delo.


Enkrat na mesec vložit denar v en ETF pa res ni jako veliko časa za investiranje.


Tako je, z VWCE pokriješ praktično vse firme, v katere se da investirati.

enemon ::

Pa recimo, če bi imeli zagotovljen nek minimalen prihodek iz naložb, da bi pokrili vse osnovne stroške, bi še delali? Ker meni je malo bz čakati do tiste prave penzije, takrat je vprašanje, kaj lahko še sploh počneš ...

Sparkxl ::

spam321 je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Kaj ti se hecaš? Primerjaš nas z japonci in kitajci?? Komediant. Japonec dela vsaj 12 ur na dan, kitajc isto, fraj ima 2 dni na mesec.
Slovenec? Delovnik 7.5 ur, od tega 1 uro kofetka, 2 ure klepeta s sodelavci, 1 ura fb. Ostanejo 4 ure dela. In ti bi pri nas pričakoval beg od "norega tempa"? Ti si res na hece. Tako malo kot se pri nas dela, se redko kje, tak da nimaš od česa bežat, ker si že v raju.


Kje ti delaš? Resno me zanima. Se vam z veseljem pridružim. :)


Jaz delam pri severnih kapitalistih in tu delamo ko biki. Ko sem še delal v sloveniji, pa je bil gornji scenarij. Vedno. V 5 privat firmah. Kako izgleda v JU niti pomislit ne upam. Aja pa razlika je tudi v tem ali samo delaš, ali tudi kaj narediš. Dodana vrednost pa to. Tu slovenci blestimo. Na repu seveda. Pa znano se tudi delat da delamo. Tu smo svetovni prvaki.

filip007 ::

6 urni delavnik za manjše plačilo, 2 nadure za polno plačilo, potem bi se sigurno več naredilo v tem času.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

stara mama ::

Sparkxl je izjavil:

Kaj ti se hecaš? Primerjaš nas z japonci in kitajci?? Komediant. Japonec dela vsaj 12 ur na dan, kitajc isto, fraj ima 2 dni na mesec.
Slovenec? Delovnik 7.5 ur, od tega 1 uro kofetka, 2 ure klepeta s sodelavci, 1 ura fb. Ostanejo 4 ure dela. In ti bi pri nas pričakoval beg od "norega tempa"? Ti si res na hece. Tako malo kot se pri nas dela, se redko kje, tak da nimaš od česa bežat, ker si že v raju.

Še nekdo, ki je kitajca videl samo od daleč.
Ne boš verjel, ampak kitajci so prav tako ljudje. Brez heca!! Niso neki pridni bio roboti, ampak se utrudijo v istem času kot mi!

Res je, kitajci nam zavidajo koliko imamo prostega časa in dopusta, a pozabijo na detajl: Njihovih nacionalnih praznikov je več, kot našega celotnega dopusta skupaj (komunizem pa to, treba se je spomnit na državo in jo častit vsaka 2 tedna, seveda z dela-prostimi dnevi).
Na normalni delovni dan sicer dela enako kot mi, ko je malica jaz šibam, pojem in grem nazaj na delovno mesto (pol ure), kitajc pa raztegne malico na 1 uro in drema na delovnem mestu, ali pa se vsaj na nek drug način relaksira. Prav smešno, ko si v celi pisarni edini pokonci, če preveč ružiš te pa že grdo gledajo. Ko spet "pride k sebi" sem jaz že naredil polovico njegovega popoldanskega dela, zato lahko tudi prej zaključim in grem domov k domačim obveznostim/aktivnostim, on je pač razpotegnil svoj delavnik do večera.
Zvečer sva oba enako utrujena.

Ne pa zraven mešat gnilega javnega sektorja (1 ura kave, 2 uri klepeta, 1 ura fb), ker takšno ravnanje na prostem trgu ne preživi niti mesec dni. Javni sektor je pri nas ena posebnost, leglo "komunistov" ki se jim ne da preveč delat.

Za japonce pa ne bom rekel nič, ker jih ne poznam.

Zgodovina sprememb…

hawkwood ::

Glavni problem velikh mest na Kitajskem (Peking, Shanghai, Shenzhen) je sistem Hukou, s katerim omejujejo število prebivalcev. Brez Hukou-a v mestu otroci na morejo it v lokalno šolo, nimaš socialnega zavarovanja v mestu, težko prideš do nepremičnine, ne moreš imet avta... Praktično ni prihodnosti. Po drugi strani se preseliš v manjše mesto in takoj dobiš vsa dovoljenja, socialno zavarovanje, nepremičnina je velik bolj cenovno dostopna, otroci gredo lahko v šolo kjer živiš.

Da dobiš Hukou kot priseljenc rabiš zaposlitev v dobri firmi ki ti ga lahko zrihta, za kar ima mesto letne kvote in konkurenca je zelo huda. Ali pa se poročiš z lokalcem, ker je tudi težko ker so večinoma bolj premožni in nočejo nekoga brez nepremičnine v mestu. Prav tako rabiš dovolj denarja za nepremičnino, kar te stane vsaj pol milijona EUR v Pekingu za 50 kvadratov na slabi lokaciji. Plače so pa na nivoju Ljubljane.

Sam to ni nič novega, ?? - "lying flat" je samo internetni sleng, ki se uporablja kot humor. Še vedno si vsi želijo živet v največjih mestih, ker to pomeni najboljše šole, najboljše zdravstvo in če že imaš nepremičnino zelo enostavno življenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hawkwood ()

Invictus ::

zmist je izjavil:

Ponudbe za delo dezujejo za vec denarja, pa mi na kraj pameti ne pade, da bi menjal vec denarja za vec dela. Bo vredu?

To je bedarija, ker več denarja ne pomeni nujno tudi več dela...

Sam bolj pametno delo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Meee ::

V prejšnji službe sem imel super rezultate, največ sem prodal od vseh (preverjeno, ne nakladam). Ampak sem imel podpovprečno plačo glede na večino sodelavcev, ki so podobno delali.. Zakaj? Ker je bil direktor ekstra slabe volje, ko smo se pogovarjali o moji plači in ker nisem bil eden izmed njegovih priljubljenih . Zakaj? Ker sem oddelal svoje (in to dobro) nato pa šel domov. Nisem (velikokrat) hodil na pijače s sodelavcimi (in šefom), ne na kosila, nisem podaljševal vsak dan kar tako za 30 ali 60 minut, da sem pokazal svoj "team spirit",... Doma sem mel otroka lol, kaj misliš da je prioriteta?

Skratka kar želim povedat je, da lahko delaš dobro in veliko pa še vedno ni nujno, da ti priteče kar si zaslužiš, se mi zdi da še vedno velikokrat največ velja to, da cele dneve meglo mešaš v pisarni (prvi prideš, zadnji greš pa take neumnosti), kot pa dejanski rezultati. Ljudje cele lajfe zagonijo v službah potem pa kar naenkrat ugotovijo, da nimajo nič za počet v penzionu oz. da ne znajo biti sami s seboj (gledal na svojih starših) - službe več ni, sodelavcev tudi ne, otroci majo svoj lajf -> dolgčas. Delaj raje več na sebi/za sebe ne toliko za šefa.

Menjal službo, dobim malo več keša, si večinoma sam izberem urnik dela, delam malo manj in sem dosti več s familijo. Win.

kuall ::

Invictus je izjavil:

To je bedarija, ker več denarja ne pomeni nujno tudi več dela...

Sam bolj pametno delo...

Če več delaš in pametno bo več denarja. Mešaš stvari.

Kvinta ::

Ganon je izjavil:

spam321 je izjavil:

Kje ti delaš? Resno me zanima. Se vam z veseljem pridružim. :)


Takole nakladajo tisti, ki so brez dela.


Idi ti rajši zatožit koga moderatorjem ko si največja tožibaba tu bo bolj pametno ...
A.C.A.B

showsover ::

kuall je izjavil:

Invictus je izjavil:

To je bedarija, ker več denarja ne pomeni nujno tudi več dela...

Sam bolj pametno delo...

Če več delaš in pametno bo več denarja. Mešaš stvari.

Več in pametno nista sopomenki.

Mike_Rotch ::

Tukaj je ena zanimiva stran s podatki o delovnih urah.

https://clockify.me/working-hours

Japonska je po številu ur za Ameriko. Slovenci smo pa očitno tudi kar deloholiki.

IMHO je za različna pisarniška dela, kjer ni potrebna fizična prisotnost cca. 2-3 ure intenzivnega dela na dan idealno.

kuall ::

showsover je izjavil:

Več in pametno nista sopomenki.

Ne razumeš. Če delaš več IN pametno boš več zaslužil.
Več dela se ne izključuje s pametnim delom. Generalno še vedno drži: več ko delaš več zaslužiš. Razen če je količina dela omejena, kar ponavadi ni, potem pametno delo ne pomeni, da manj časa delaš ampak samo to, da več zaslužiš.

showsover ::

Ok, ti kar pojdi kidat sneg na Aljasko (da ne rečem, pesek na kup zlagat v Sahari), boš imel veliko dela. Bom pa jaz vseeno ostal v EU, bom raje afne guncal v 'pisarni', tu in tam kaj rekel in to je to.

Če delaš zelo pametno (sploh ni nujno, da načrtno), si lahko milijonar v nekaj letih, za programerje je običajno malo slabše, se strinjamo vsaj glede tega?

Zgodovina sprememb…

kuall ::

spet kar nekaj pišeš v tri krasne, da ne vem, kaj bi rad povedal. vidva z antijanšistom sta napisala, kot da se več in pametno delo izključujeta, kar ni res. tudi če boš delal pametno je še vedno pametno veliko delat, če hočeš čimveč zaslužit.

showsover ::

Potem pa, za spremembo, bodi enkrat jasen, kaj pomeni delati veliko in kaj pomeni delati pametno.

Ampak glede na temo... hmmm... :-)

Zgodovina sprememb…

kuall ::

samo to ti hočem dopovedat, da tudi če spremeniš način dela iz neumnega v pametnega to ne pomeni, da lahko delaš manj. če bi bilo to res bi se delovnik skrajševal pa ostaja konstanten 8 ur že stoletja.

showsover ::

Pa ti si ja mimo, koliko 'dela' Jeff Bezos, recimo? Ali pa Richard Branson, ki si res lahko privoščita beg iz tega sveta?

Potrebno je definirati, kaj pomeni, ker vidim, da imamo tu velikeeeee razlike v dojemanju:
- delati
- pametno

Zgodovina sprememb…

kuall ::

Spet mešaš stvari. Ti ljudje so že v penziji, so že zaslužili in delajo, kolikor se jim da. Več ko bi delali več bi zaslužili, še vedno drži.
Raje poglej, koliko je delal Bill Gates? Cele dneve. Zato pa je tako uspešna firma danes.

Ti si mimo, saj te že poznam. Vse debate s teboj so mimo.

showsover ::

kuall je izjavil:

Spet mešaš stvari. Ti ljudje so že v penziji, so že zaslužili in delajo, kolikor se jim da. Več ko bi delali več bi zaslužili, še vedno drži.
Raje poglej, koliko je delal Bill Gates? Cele dneve. Zato pa je tako uspešna firma danes.

Ti si mimo, saj te že poznam. Vse debate s teboj so mimo.

Ti pa boš več delal ves čas do smrti (pa že do sedaj si), pa še zelo verjetno ne boš niti bogat, kaj šele primerljivo bogat, recimo, niti toliko kot sta Nejc Kodrič in Damijan Merlak, če stvari postavimo v slovenski kontekst in vašo starost... Z drugimi besedami - ne delaš dovolj pametno, delaš pa ja, verjamem. Tudi na Aljaski bi, ko bi kidal sneg.

Zgodovina sprememb…

kuall ::

showsover je izjavil:

ne delaš dovolj pametno

kako pa ti veš?
največja značilnost tega foruma in nasploh ljudi je taka, da se hočejo sami glede sebe počutiti bolje, če druge prikažejo kot zanič. cenen nagravžen trik, ki se ga ovce sploh ne zavedate. se ga pa uporablja non stop.
nagravžni so mi tudi razni balkanski lenuhi, ki iščejo izgovore za svojo lenobo.

showsover ::

kuall je izjavil:

kako pa ti veš?

Vem seveda ne, le predvidevam daleč najbolj verjeten izid.
Mi boš oprostil, če se slučajno izkaže, da sem se (z)motil?
Jaz tebi, recimo, bi :-)

Mike_Rotch ::

Generalno še vedno drži: več ko delaš več zaslužiš.


Tole niti slučajno ne drži. Problem je, da preveč ljudi temu še vedno verjame.

Primer:

Oseba 1 freelanca za 50 eur na uro. Na dan naredi 8 ur in s tem zasluži 400 eur.

Oseba 2 razvije produkt, ki ga prodaja za 50 eur mesečne naročnine. Ko dobi cca. 170 naročnikov je na istem kot oseba 1, s tem, da je vložek časa potreben za vzdrževanje dohodka bistveno manjši od 8 ur na dan.

Oseba 2 tudi bistveno lažje podvoji svoj prihodek, ker njegov zaslužek ni vezan neposredno na porabljen čas, med tem, ko je oseba 1 že blizu limita.

Invictus ::

kuall je izjavil:

spet kar nekaj pišeš v tri krasne, da ne vem, kaj bi rad povedal. vidva z antijanšistom sta napisala, kot da se več in pametno delo izključujeta, kar ni res. tudi če boš delal pametno je še vedno pametno veliko delat, če hočeš čimveč zaslužit.

Od kar sem freelancer, delammanj kot prej v redni službi.

Služim pa x5...

Torej... Zaključek je, delaš pametno in ne več...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kuall ::

Jaz tudi zdaj delam 2x manj kot sem včasih in zaslužim 5x več. To pomeni samo to, da se mi zdaj obrestujejo vse ure učenja iz tistih let. Še vedno pa velja dejstvo, da če bi danes več delal bi več zaslužil. Kar mi je tudi cilj - čimveč delat.

Zmede vas dejstvo, da je pri veliko slabo plačanih delih treba delati več kot pri dobro plačanih delih.

Mike_Rotch ::

e vedno pa velja dejstvo, da če bi danes več delal bi več zaslužil. Kar mi je tudi cilj - čimveč delat.


Še vedno imaš narobe.

Tvoja trditev velja le v primeru, da opravljaš enako delo na enak način.

kuall ::

enako delo na enak način :)) wtf je to.

ena lastnost zelo uspešnih ljudi je ta, da ko jim gre zelo dobro se ne ustavjo ampak takrat šele na polno pospešijo. ko enkrat začneš delat pametno takrat moraš šele začet delat več.

spam321 ::

Če želiš imeti res veliko €€€, ni druge kot da drugi delajo zate, ti pa si odrežeš mastno provizijo kot "posrednik" aka big boss.

PrihajaNodi ::

lol. Delavcev jim primanjkuje ker je preveč dela. Njihova ekonomija je brutalno ogromna.


Shangai ima ze povprecno placo 800 eur. Brez problema dosegljivo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

LukiYo ::

kuall je izjavil:

showsover je izjavil:

ne delaš dovolj pametno

kako pa ti veš?
največja značilnost tega foruma in nasploh ljudi je taka, da se hočejo sami glede sebe počutiti bolje, če druge prikažejo kot zanič. cenen nagravžen trik, ki se ga ovce sploh ne zavedate. se ga pa uporablja non stop.
nagravžni so mi tudi razni balkanski lenuhi, ki iščejo izgovore za svojo lenobo.


A prav balkanski lenuhi so ti nagravzni, ali tudi severno irski? Oziroma ali si 100% ali samo 50% ksenofob?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj nadure ne gredo v delovno dobo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5210381 (7597) solatko
»

Delovna doba, ali je pravično? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
749380 (7016) St235
»

Upokojitev pri 40-ih (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8311785 (7684) jakan123
»

Lažne navedbe v CV-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9121227 (16187) PrihajaNodi

Več podobnih tem