» »

Kako ugotoviti koliko kapacitete ima baterija

Kako ugotoviti koliko kapacitete ima baterija

Joze1982 ::

Imam električni skuter, tomos e lite, pa me zanima kako bi ugotovil koliko Ah ima baterija. Ko sem jo polnil s hitrim polnilcem 6A je bila napolnjena v dveh urah, ko sem se vozil z motorjem sem naredil okoli 25 km, vmes tudi nekaj strmejšega klanca, ostalo je še 12% baterije. Vozil sem se s povprečno hitrostjo 30km/h, eco način.

hojnikb ::

napolnes do konca in sprazneš do konca z namenskim loadom. Rezultat praznjenja ti bo kapaciteta baterije.

#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Joze1982 ::

nimam inštrumenta, a se ne da nekak izračunat če polni 2 uri pri 6A koliko Ah ali Wh je kapaciteta baterije

mirator ::

Brez inštrumenta ne bo šlo.
Za tvoj primer si akumulator v dveh urah pri polnilnem toku 6 A, napolnil do 12 Ah. Kapaciteto sicer dobiš tako, da akumulator prazniš dokler ne doseže napetosti 10,5 V. Če si meril čas in tok praznjenja, potem je njun zmnožek kapaciteta akumulatorja.
Kapaciteto v Wh pa dobiš tako, da kapaciteto v Ah pomnožiš z napetostjo akumulatorja (n.pr. 12 V).
Je pa pri praznjenju treba vedeti, da je kapaciteta odvisna tudi od starosti akumulatorja in velikosti praznilnega toka. Ker so v akumulatorju tudi notranje izgube bo pri večjih praznilnih tokih, kapaciteta manjša.

link_up ::

racunaj 70% nekje.
In and Out

Joze1982 ::

vredu, hvala za informacije

Joze1982 ::

Danes sem se peljal do službe, naredil 25 km, ostalo 40% baterije, peljal sem se s tempomatom večinoma 25-37km/h in en srednji breg vmes

hojnikb ::

glede na to da ze lep čas ne delajo teh mopedov, bo tut verjetno baterija slej k prej za v smeti
#brezpodpisa

Joze1982 ::

baterijski set je na novo narejen, ni original, tud bms in krmilnik je vse na novo izdelano, eden ki se ukvarja s predelavo e koles in skuterjev je kupil iz stečajne mase Tomosa več teh mopedov brez baterij in elektronike, in jih sam naredil, so litijske baterije


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polnilec akumulatorjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11119213 (9560) FireSnake
»

Overcharge in polnilne baterije (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6412029 (4225) int47
»

UPS in avtomobilski akumulator.... (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7614756 (3812) Assass1n
»

Vezava li-ion celic

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
363755 (2724) darkolord
»

Naj kupim nov akumolator ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
508952 (7852) RejZoR

Več podobnih tem