» »

Vprašanje o regresu

Vprašanje o regresu

FiReFTW ::

Enostavno bolj ko berem bolj mi ni jasno

Piše da ti pripada celotni regres če si zaposlen celotno leto pri firmi, v nasprotnem primeru pa delni regres, ampak regres se izplača do 1.julija, torej kako lahko delaš celo leto če se more izplačati regres samo po polovici leta? To nima nobenega smisla...

Jaz sem se recimo zaposlil lani oktobra pri novem delodajalcu, in vse od takrat delam pri tej firmi, torej koliko regresa mi potemtakem pripada? Polni ali samo delni??

Hatchback678 ::

Delni in delni se ti izplača tudi pri starem delodajalcu saj ti tako ali tako pripada.

Kako velik pa je je seveda odvisno od delodajalca.

cleanac ::

Polni.

z3ro ::

Pripada ti polni regres za to leto, seveda če boš zaposlen še dalje pri tej firmi. Če daš odpoved ali te odpustijo pred koncem leta potem sorazmerni del vrneš..vsaj tako je pri nas.

krho ::

Prejšnjemu delodajalcu bi moral vrniti sorazmerni delež. Novi pa ti mora izplačati za lansko leto prav tako sorazmerni delež.
Delež se pa računa 1/12 za vsak polni mesec! Še pravi če ne zamenjaš s 1 v mesecu si izgubil 1/12 regresa in 1/12 dopusta
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

IL_DIAVOLO ::

Sorazmerni regres se izplača za tako dolgo kot imas pogodbo, poračun za preostanek ob koncu leta.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

bozicek ::

Regres se izplačuje za tekoče leto vnaprej.

Recimo da si se zaposlil lani oktobra prvič.

Tvoj novi delodajalec bi ti za lani moral izplačati 3/12 lanskega regresa (Od oktobra do decembra). To je 235€ (lani je bil minimalni regres 940€)
Letos boš dobil minimalno 1024€ za celo leto.
Če pa se sredi leta odločiš da odideš, moraš tisti del regresa ko ne delaš več, vrniti.
Recimo da ti z avgustom zaključiš pri njemu.
Od Januarja do Julija ti pripada regres (595€), od avgusta do decembra pa moraš vrniti (425€)

Zaposliš se v novi firmi...
In potem ti novi delodajalec da 425€ (če si takoj pričel delati drugje) in drugo leto polni regres (če odideš sredi leta se ponovi zgornja zgodba)

To je za minimalni regres ki je določen.
Višji regres je odvisen od firme do firme.
Darila letos samo za poredne

FiReFTW ::

bozicek je izjavil:

Regres se izplačuje za tekoče leto vnaprej.

Recimo da si se zaposlil lani oktobra prvič.

Tvoj novi delodajalec bi ti za lani moral izplačati 3/12 lanskega regresa (Od oktobra do decembra). To je 235€ (lani je bil minimalni regres 940€)
Letos boš dobil minimalno 1024€ za celo leto.
Če pa se sredi leta odločiš da odideš, moraš tisti del regresa ko ne delaš več, vrniti.
Recimo da ti z avgustom zaključiš pri njemu.
Od Januarja do Julija ti pripada regres (595€), od avgusta do decembra pa moraš vrniti (425€)

Zaposliš se v novi firmi...
In potem ti novi delodajalec da 425€ (če si takoj pričel delati drugje) in drugo leto polni regres (če odideš sredi leta se ponovi zgornja zgodba)

To je za minimalni regres ki je določen.
Višji regres je odvisen od firme do firme.


Lanskega regresa še nisem dobil, oziroma mi ga niso izplačali, a je do zdaj že propadel ali mi še vedno pripada in bi moral vprašati o tem?

FireSnake ::

Hatchback678 je izjavil:

Delni in delni se ti izplača tudi pri starem delodajalcu saj ti tako ali tako pripada.

Kako velik pa je je seveda odvisno od delodajalca.


Popolna dezinformacija!
Tole sploh ni res (pa tudi nobenega smisla nima).

Zgoraj bozicek lepo razložil.

FiReFTW: težko ti kdo odgovori, če niti vprašati ne znaš.
Za lansko leto sta ti regres dolžni dve firmi:
- ena 9/12
- druga 3/12

Katerega regresa nisi dobil?
Firmo, od katere regresa nisi dobil, kontaktiraj.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Gambino ::

Dobiš polni regres, če pa boš fermo zapustil prej v tem letu, potem ga vračaš sorazmerno.

UganiKdo ::

FiReFTW je izjavil:

bozicek je izjavil:

Regres se izplačuje za tekoče leto vnaprej.

Recimo da si se zaposlil lani oktobra prvič.

Tvoj novi delodajalec bi ti za lani moral izplačati 3/12 lanskega regresa (Od oktobra do decembra). To je 235EUR (lani je bil minimalni regres 940EUR)
Letos boš dobil minimalno 1024EUR za celo leto.
Če pa se sredi leta odločiš da odideš, moraš tisti del regresa ko ne delaš več, vrniti.
Recimo da ti z avgustom zaključiš pri njemu.
Od Januarja do Julija ti pripada regres (595EUR), od avgusta do decembra pa moraš vrniti (425EUR)

Zaposliš se v novi firmi...
In potem ti novi delodajalec da 425EUR (če si takoj pričel delati drugje) in drugo leto polni regres (če odideš sredi leta se ponovi zgornja zgodba)

To je za minimalni regres ki je določen.
Višji regres je odvisen od firme do firme.


Lanskega regresa še nisem dobil, oziroma mi ga niso izplačali, a je do zdaj že propadel ali mi še vedno pripada in bi moral vprašati o tem?

Še vedno ti pripada, izplačat ti ga je pa dolžno podjetje, ker si bil zaposlen v tistem času. Najboljše se je obrnit na osebo, ki je zadolžena za plače. Če ne boš dobil ustreznega dogovora pa seveda pozoveš delodajalca najprej pisno, potem sledi delovna inšpekcija in če vse drugo odpove ti ostane še tožba.

Načeloma terjatve iz naslova delovnega razmerja zastarajo šele po petih letih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Regres! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609856 (876) edi123
»

Me je firma nategnila?

Oddelek: Loža
366175 (3488) MadMicka
»

Izplačilo regresa za dopust

Oddelek: Loža
327682 (1680) MadMicka
»

Ali jo pripada regres za letni dopust?

Oddelek: Loža
71511 (1070) harmony
»

menjava službe

Oddelek: Loža
286119 (5372) alesr

Več podobnih tem