» »

Pametni termostat

Pametni termostat

Cupakabra123 ::

Pozdravljeni,

Najprej naj povem, da nimam pojma kako te zadeve delujejo tako, da bom svoj problem poizkusil opisati karseda dobro

Na vikendu imamo sedaj klasicen stenski termostat na baterije, ki se uporablja za vklapljanje in izklapljanje gretja. Gretje je na elektriko z radiatorji.

Ker bi zeleli gretje vklopiti na razdaljo, predno pridemo tja, bi potreboval pametni termostat z wifi opcijo, ki ga lahko nadziram preko aplikacije.

Kaj sploh moram gledati? O napeljavi nimam pojma, verjetno pa rabim nekaj kar bo kompatibilno. Ker je sedanji delal na baterije me skrbi kako sedaj tako napredno stvar priklopiti na elektriko. V kleti je vticnica, nad njo (kjer stoji termostat) pa v blizini niti ne. Kak meter in pol stran (mimo vrat).

Kakrsnkoli nasvet o nakupu in instalaciji bi mi prisel prav.

Gledal sem pa do zdaj Decdeal BHT-6000, nekaj do 60€

europenian ::

Jaz imam TADO, nima veze. Imam za radiatorje in tla.

Aplikacija je super, lahko nastavim glede na GPS, da ko se priblizam domu, se vklopi, s kaksnim zamikom in intenzivnostjo se vklopi, s kaksno temperaturo.
Uporablja tudi vremenske informacije, ali bo naslednji dan soncno, vroce ali hladno in temu primerno prilagaja krivuljo.

Skratka vec nic prckam po aplikaciji, vse dela avtomatika. Skratka super je.
V tistih za radiator so baterije, za tla pa je vezan na strom, trije kabli. Edino baterije imej dobre in polne.

Cupakabra123 ::

Bi prosil za link kjer se ga da kupiti. Hvala.

Kripto mesi ::

Imaš na vikendu sploh internet?

Cupakabra123 ::

Ja

europenian ::

https://www.amazon.de/tado°-Smartes-The...

Moment, ampak ne vem ce ti bo pomagalo, ti imas elektricni radiator? Normalen na 240V steker?

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

Jaz imam podobno Nest in Netatmo termostat...oba delujeta na daljavo in tako kot pri Tado termostatu ne prčkam nič....vse je avtomatika....jest samo kot je konec sezone gretja pritisnem na OFF...in ON ko je začetek sezone gretja.

Cupakabra123 ::

Je kaksna razlika med Nestom za ameriski in evropski trg? Nekje sem prebral, da sta to popolnoma razlicna termostata.

Likalnik ::

Po funkcijah ni razlike...glede priklopa pa mislim, da je res nekoliko drugače....vsekakor priporočam, da ga naročiš v EU (amazon, ebay) in ne iz Amerike

Cupakabra123 ::

Sem odprl trenutni termostat in opazil da ima samo 3 žice. Crno N, modro L in zeleno-rumeno (ozemljitev) Kaksen pametni termostat sploh lahko prikljucim na to? Ta sedanji ima baterije, pametni pa jih nimajo.

DeeCoy ::

Cupakabra123 je izjavil:

Sem odprl trenutni termostat in opazil da ima samo 3 žice. Crno N, modro L in zeleno-rumeno (ozemljitev) Kaksen pametni termostat sploh lahko prikljucim na to? Ta sedanji ima baterije, pametni pa jih nimajo.

Tole ne bo ravno držalo. Ena je verjetno faza (dovod-vedno živ), ena je odvod (kamor termostat pošlje tok ko vklopi radiatorje), možno pa je, da je zraven tudi ozemljitev. Ugibam, da je dovod črn, odvod moder, je pa pametno prej malo pomerit, nikoli ne veš kdo in kako je vezal. To bo znal vklapljat vsak pametni termostat na baterije. Nule zelo verjetno nimaš pripeljane, lahko pa ozemljitveni kabel uporabiš za nulo, narediš zraven vtičnico in potem kupiš pametni termostat, ki se priklopi v vtičnico.

Vse to so samo ugibanja, je zelo težko na pamet govorit..

TheBlueOne ::

Praviloma so priklopi N,1,2
N="minus"
1="faza"
2="Faza na pec"

Ozemljitve se nisem videl na termostatu. Si mislim, da je na kabel 2 vezal ozemljitev, ker je potegnil navadni kabel za instalacije in ni imel na izbiro primerne barve.

DeeCoy ::

TheBlueOne je izjavil:

Praviloma so priklopi N,1,2
N="minus"
1="faza"
2="Faza na pec"

Ozemljitve se nisem videl na termostatu. Si mislim, da je na kabel 2 vezal ozemljitev, ker je potegnil navadni kabel za instalacije in ni imel na izbiro primerne barve.

Če nisem narobe prebral je napisal, da ima termostat na baterije. Nule sigurno niso vozili za okras. Lahko, da je ena žica prosta.

TheBlueOne ::

Zna biti, da je baterija zato, da se mu ne resitira ura in podatki, ce ima display. Ne vem zakaj bi imel ozemljitev. Zna biti, da je samo barva kabla in na napravi nekjer ne pise, da je tam ozemljitev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pametna hiša, stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7617012 (1502) kriptobog
»

wifi termostat z regulatorji radiatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7223763 (12063) JanK
»

kateri smart termostat izbrat za centralno ogrevanje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
152432 (1960) thaddeus
»

Spati pri odprtem radiatorju

Oddelek: Loža
373615 (2144) Samo346
»

priklop termostata za peč?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1011993 (11908) gumby

Več podobnih tem