» »

priklop termostata za peč?

priklop termostata za peč?

teoo ::

Nabavil sem nov sobni termostat za peč na nafto. Zdej mi pa ni ravno jasno kako zadevo priklopiti. A lahko kdo prosim kdo pokomentira vezje s slike:



Od peči dobim tri žice (l, n in zaščito (rumeno,zelen)), na škatlici so 4 priključki, na sliki so označeni z 1,2,3 in 4. Niti približno mi ni jasno kaj predstavlja H in K/C.

Mislil sem zvezati kar 1 na L in 2 in 3 skupaj na N... Kaj misliš? Zaščito kam?
defying gravity
  • zavaroval slike: Azrael ()

gumby ::

C/K pomeni hlajenje (cool/kalt)
H pomeni gretje (heat/heiz)

v tem primeru ti je pec tisti kvadratek z H
torej nulo in ozemlitev povezi direktno na pec, fazo pa preko termostata (dovod na 1, pec na 2)

>> Mislil sem zvezati kar 1 na L in 2 in 3 skupaj na N... Kaj misliš?

pocilo bi, malce bi se skadilo iz termostata, nekdo bi preklinjal:D

gumby ::

se nekaj: direktno lahko prikljucis na termostat majhna bremena (max. tok ti pise nekje na termostatu). ce rabis priklopiti kaj mocnejsega (ali kaj trofaznega), potem bos rabil se kaksen kontaktor...

teoo ::

ok problem: Tisti, ki je prvi vezal je verjeno vedel kaj dela, sam zdej pa bom moral dol vse razkopat, da vidim katera barva je kam vezana na peči. Človek je pač verjetno uporabil navaden trožilni kabel



tako je vezano na prejšnjem termostatu...

a ti to kej pove?
defying gravity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

gumby ::

to je termostat z uro, kabel pa gre direkt na pec?

v tem primeru je verjetno rjava faza(dovod), modra nula, po rumeno-zeleni pa je poslana faza nazaj na pec (da jo vklopi). ni pa tole 100%, zato raje preveri vezavo se na peci


edit: na termostatu mas una dva kontakta v sredini za napajanje ure, levo so kontakti termostata, desno pa kontakti ure (ugibam, ker se na sliki ne vidi ravno najboljse)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

teoo ::

hvala za pomoč. jutri bom pogledal kako je priklopljeno dol, potem pa naprej.
defying gravity

gumby ::

ni za kaj... ce je le mozno, potem pofotkaj zadevo - na ta nacin ti bom lahko dal bolj tocne informacije.
res ne bi rad, da bi kaj pocilo:)

teoo ::

ok, sem pogledal dol v taglavno škatlo in je res tako kot si rekel. fotkat se mi ni splačalo, ker v tisti zmešnjavi žic nebi blo nič videti. Torej faza gre gor na termostat in se prek rumeno-zelenega drata vrne nazaj in gre direkt na peč. nula je nula. Sam zdej še vedno ne vem, kako naj to povežem na novem termostatu...

faza na 1. zelena na 2. in nula v bistvu nikamor ? ni mi jasno zakaj je nula sploh povlečena na termostat, če pa rabimo samo fazo krmilit...prej je bil star termostat in je rabila verjetno za napajanje ure, zdeje termostat digitalen in ima svoje baterijsko napajanje...

upam, da sem dovolj jasno napisal:\ :)
defying gravity

gumby ::

ja, nulo rabi ura v termostatu. ce nov termostat nima ure, potem modro zico samo dobro izoliraj in jo pusti "v luftu".

rjavo vezes na 1, rumeno-zeleno na 2, pec pa pustis na miru

edit: kontakt 4 bi znala bit nula, ce ima termostat kaksen indikator gor... poglej malo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

teoo ::

evo, dela. sem zvezal kot je bilo rečeno in vse štima. najlepša hvala za pomoč gumby.
defying gravity

gumby ::

ni za kaj:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

wifi termostat z regulatorji radiatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7224096 (12396) JanK
»

Priklop grelca bojler s termostatom?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
112775 (2445) billy
»

Inštalacija NEST termostata (gen2) na Junkers plinsko peč

Oddelek: Strojna oprema
173962 (3512) ...:TOMI:...
»

Priklop termostata na konvektor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
124760 (3065) T0RN4D0
»

Plinski kondenzacijski kotel_glasnost in nastavitve

Oddelek: Loža
1812749 (12498) Dr.S

Več podobnih tem