» »

Tenis

Tenis

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3 4

Hypathia ::

Zgodovinski uspeh naše tenisačice Tamare Zidanšek, prva Slovenka v samostojni državi, ki se je prebila v četrtfinale enega od štirih teniških turnirjev za grand slam. Bravo in upajmo, da se ji uspe prebiti še dlje, morda celo do finala, nič ni nemogoče.

Konlov ::

Kapo dol...

Ben Dover ::

Slovenci razturamo povsod! GG :)

kow ::

Kocno ena k zna igrat. 2 razreda boljsa od Srebotnikove, Herzogove itd.

Hypathia ::

Točno opoldne se začne obračun pri Rolland Garosu.

Glavni protagonistki: Tamara Zidanšek (Slovenija) in Paula Badosa (Španija)

Nagrada: mesto med četverico najboljših

Prenos v živo https://4d.rtvslo.si/zivo/tvs2

Hypathia ::

Živčen začetek naše, že 0-3. Ajde, gremo zdaj Štajerke.

Q: Kako prepoznaš Slovenca na tribuni Rolland Garosa?
A: Masko ima pod brado.

Sram naj vas bo, balkanjerosi!!

Super nadaljevanje, je že ujela priključek, 2-3.

Evo ga, imamo 1. niz. Gremo še po drugega!

Meltdown Badose, vse bolj diši po polfinalu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

Hypathia ::

Uf, škoda za izgubljeno priložnost. Odločal bo 3. niz.

Hypathia ::

Tooooooo. Tamara v polfinalu in to več kot zasluženo.

Kurzweil ::

Respect za deklino... to je velik uspeh... škoda, da so dvoboji ob tako nemogočem času, da ni mogoče tega gledat...

Poleg samega športnega uspeha, kakšne pa so kaj denarne nagrade oz. koliko recimo dobi za tole uvrstitev v polfinale? Upam, da čim več, ker vemo kako težko je v Sloveniji v večini teh individualnih športnih... ali pa če rečem ka v športu nasploh...

kow ::

https://www.perfect-tennis.com/prize-mo...

To vrne iskalnik. 375k bruto, ce prav razumem.

GupeM ::

Vsa čast. Ko sem jo pred dvema letoma prvič videl igrati, se mi je zdelo, da iz nje še nekaj bo.

Sicer pa polfinalist dobi 375.000 eur.

kixs ::

Se nagrade sestevajo?

no comment ::

Začel sem gledat pri 7-5 in 4-2. Ugasnil, ko je bila break down 0-2 v tretjem in upal, da sem jaz kriv, da ji ne gre (v 6 igrah, ki sem jih gledal, je naredila eno (1!) piko, vse drugo je bilo "kako si pa ti prišla do sem?").

Očitno je delovalo. Ji pošljem moj TRR...

Hypathia ::

Ne samo 375.000 evrov, s to zmago se je prebila tudi med prvih 50 na WTA in uvrstila na OI v Tokiu. Tenis je meni osebno najzanimivejši šport ampak če bi dobili tekmovalko med najboljšimi je pa še dodaten čar in Tamara očitno ima potencial. Morala bo še delati na servisu, ki je njena šibka točka, tudi to, da je bolj majhna (165 cm) ji ne gre na roko, je pa borka z dobrimi živci. Tu je še Kaja Juvan.

tonic ::

bravo Konjičanka Tamara Zidanšek :D

pokaži jim kak se špila 8-)

vsaka ji čast

GupeM ::

Hypathia je izjavil:

Ne samo 375.000 evrov, s to zmago se je prebila tudi med prvih 50 na WTA in uvrstila na OI v Tokiu. Tenis je meni osebno najzanimivejši šport ampak če bi dobili tekmovalko med najboljšimi je pa še dodaten čar in Tamara očitno ima potencial. Morala bo še delati na servisu, ki je njena šibka točka, tudi to, da je bolj majhna (165 cm) ji ne gre na roko, je pa borka z dobrimi živci. Tu je še Kaja Juvan.

Na OI ne bo šla. Tenisačem OI tako ali tako ne pomenijo toliko kot drugim športnikom.

Zimonem ::

Ženski tenis je kot limonada iz jabolk. Vsak igralec na ATP lestvici med 1000 nagoni prvo igralko WtA. Plačane so pa kot nore. To bi bilo treba prepovedati.

PacificBlue ::

Billie Jean King je v treh setih premagala Bobby Riggsa. :D
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Zimonem ::

Ki je igral z berglo.

Hypathia ::

GupeM je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Ne samo 375.000 evrov, s to zmago se je prebila tudi med prvih 50 na WTA in uvrstila na OI v Tokiu. Tenis je meni osebno najzanimivejši šport ampak če bi dobili tekmovalko med najboljšimi je pa še dodaten čar in Tamara očitno ima potencial. Morala bo še delati na servisu, ki je njena šibka točka, tudi to, da je bolj majhna (165 cm) ji ne gre na roko, je pa borka z dobrimi živci. Tu je še Kaja Juvan.

Na OI ne bo šla. Tenisačem OI tako ali tako ne pomenijo toliko kot drugim športnikom.

A to je kakšen uraden info? Ker res ne vem zakaj ne bi šla na OI, če so dobre za Sereno, Federerja, Nadala.... so tudi za njo. Sicer bo v Tokiu trda podlaga, ki ji verjetno ne ustreza najbolje, bo pa leta 2024 v Parizu pesek in morda takrat priložnost za medaljo.

GupeM ::

Hypathia je izjavil:

GupeM je izjavil:

Na OI ne bo šla. Tenisačem OI tako ali tako ne pomenijo toliko kot drugim športnikom.

A to je kakšen uraden info? Ker res ne vem zakaj ne bi šla na OI, če so dobre za Sereno, Federerja, Nadala.... so tudi za njo. Sicer bo v Tokiu trda podlaga, ki ji verjetno ne ustreza najbolje, bo pa leta 2024 v Parizu pesek in morda takrat priložnost za medaljo.

Da.
Konjičanka bo na ponedeljkovi WTA-lestvici že med najboljših 50 na svetu, kar pomeni tudi uvrstitev na olimpijske igre, a se je Zidanšek odločila, da v Tokio ne bo odpotovala. "Že pred Roland Garrosem smo se odločili tako. Vemo, da bodo te igre specifične. Športniki bomo v mehurčkih. Po eni strani mi je Japonska všeč, bi rada šla, a še bo priložnost za OI, tako da se bom osredotočila rajši na turnirje in WTA Tour," je sklenila Tamara Zidanšek.


Vir: rtvslo.si

Hypathia ::

Škoda, ker turnirji in WTA Tour so vedno, OI pa samo na vsake 4 leta in kdove kaj bo takrat, lahko pride kakšna poškodba, slaba forma...

PacificBlue ::

Tenis je eden redkih športov, kjer olimpijska zlata ne pomeni ravno veliko.. kot pa zmaga v Wimbledonu ali Rolland Garros-u.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Hypathia ::

Če ne bi pomenila veliko, potem top playerji ne bi hodili tja, letošnje igre so zaradi pandemije res specifične in zato jih veliko še razmišlja ali bi se jih udeležilo, kar bi bila še dodatna priložnost za nižje rangirane, ker Tamara zase res pravi, da je ambiciozna, ampak serijska zmagovalka grand slamov pa vseeno ne bo, če smo realistični.

Rafa o OI:

"Honestly, I can't give you a clear answer because I don't know," Nadal said at the Italian Open in Rome. "I don't know my calendar. In a normal world I will never see about missing the Olympics, of course. There is no doubt about that. Everybody knows how important it has been for me to always play in the Olympics.

PacificBlue ::

Zmaga na Grand Slamih je vedno pomenila več, ko pa zmaga na olimpijskih igrah. Tenis na olimpijskih igrah nikoli ni bil premierni šport. Lahko preveriš, kateri teniški asi nikoli niso osvojili olimpijske zlate pa so z zlatimi črkami zapisani v zgodovino tenisa.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

harvey ::

PacificBlue je izjavil:

Zmaga na Grand Slamih je vedno pomenila več, ko pa zmaga na olimpijskih igrah. Tenis na olimpijskih igrah nikoli ni bil premierni šport. Lahko preveriš, kateri teniški asi nikoli niso osvojili olimpijske zlate pa so z zlatimi črkami zapisani v zgodovino tenisa.

sploh pred ero, ko 'profesionalci' niso smeli nastopati na OI:)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

PacificBlue ::

Ja, since 1984:) Becker, Sampras, Federer..itd, noben od teh.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Hypathia ::

A dej nehi, Feder ima medaljo tudi v dvojicah, ne samo posamično. Kot je bilo že rečeno, včasih profesionalci niso mogli nastopati na OI zato niso bile pomembne, sedaj je drugače.


An 18-year-old Federer made his Olympic debut at Sydney in 2000, where he entered the singles competition. He surprised many by reaching the semifinals but lost to Tommy Haas in the semifinals and then to Arnaud Di Pasquale in the bronze medal match, causing Federer to leave Sydney empty handed.[264][265]

At the 2004 Summer Olympics in Athens, Federer was the clear favorite after claiming the world No. 1 ranking earlier in the year and capturing the Australian Open and Wimbledon titles. However, he lost in the second round to 18-year-old Tomáš Berdych. In doubles, he and compatriot Yves Allegro lost in the second round.[266]

At the 2008 Summer Olympics in Beijing, Federer was again the top seed and favorite, but lost in the quarterfinals to James Blake.[267] However, he found more success on the doubles court, capturing the gold medal in men's doubles with compatriot Stan Wawrinka, defeating Simon Aspelin and Thomas Johansson of Sweden.[268] At both the Athens and Beijing Olympic Games, Federer was the flagbearer for Switzerland in the opening ceremony.[269]

At London 2012, Federer won his first singles medal, losing to Andy Murray in the final to claim the silver. He and Wawrinka were unable to defend their gold medal in doubles, losing in the second round to Jonathan Erlich and Andy Ram of Israel.[270][271]

Federer did not compete in the 2016 Rio Olympics after taking the rest of the season off after Wimbledon to recover from a knee injury.[272]

PacificBlue ::

Morda res, da olimpijske igre nimajo tradicije v tenisu in zato nimajo toliko veljave, kot po mojem mnenju Grand Slam turnirji.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Zgodovina sprememb…

no comment ::

Top playerji gredo na OI bolj zaradi pritiska domače javnosti. Letos Zidanškova brez problema zlufta OI, če bo enkrat res top klasa si ne bo več upala rečt "ne".

PacificBlue ::

Čestital ji je tudi Nole:
https://twitter.com/TennisChannel/statu...
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Hypathia ::

So what? Kralj peska je Nadal in za moje preference bi bilo idealno, da v nedeljo s Tamaro zaplešeta na zaključni zabavi, v ponedeljek pa foto termin pod Eifflovim stolpom, like this:

PacificBlue ::

Ne vem kaj se ti sekiraš, verjamem pa da je to zelo dobra motivacija za Tamaro. Respect Noletu!
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Hypathia ::

Ja, postaral se je Nadal, vse to pajsanje na soncu ravno ne koristi lepoti, vseeno navijam, da vzame svoj 20. slam.

Hypathia ::

PacificBlue je izjavil:

Ne vem kaj se ti sekiraš, verjamem pa da je to zelo dobra motivacija za Tamaro. Respect Noletu!

"Sekiram" se ker je to "moja" tema in ker imam tudi sicer pravico povedati, da mi je Djokovič skrajno antipatičen, tudi eden večjih seksistov v teniški karavni, ki otresa gobec, kako da si ženske ne zaslužijo enakih nagrad etc. Verjamem, da ima Tamara dovolj motivacije tudi brez tega.

PacificBlue ::

Ljubica, ne sekiraj se. Upam, da bo zmagal tvoj Nadal. Če boš pridna, morda dobiš še avtogram.;)
Zdaj ravno tvoj ljubljenec igra, tako da vso srečo:D
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Ales ::

Hypathia je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Ne vem kaj se ti sekiraš, verjamem pa da je to zelo dobra motivacija za Tamaro. Respect Noletu!

"Sekiram" se ker je to "moja" tema in ker imam tudi sicer pravico povedati, da mi je Djokovič skrajno antipatičen, tudi eden večjih seksistov v teniški karavni, ki otresa gobec, kako da si ženske ne zaslužijo enakih nagrad etc. Verjamem, da ima Tamara dovolj motivacije tudi brez tega.

Kaj pa tebe mede? Mislim, je bolj retorično vprašanje, ampak vseeno.

"Pravico imaš povedati" marsikaj, tudi čiste laži. Najmanj kar bo posledica pa je, da ti bo nekdo zabrusil, da lažeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

kow ::

Dajmo se drzati teme. Nobene potrebe ni, da vase/nase frustracije iz drugih tem, preselimo se v to.

bambam20 ::

Hypathia je izjavil:

Ja, postaral se je Nadal,


Lasje se mu redčijo. Samo to je. Če bi imel še vedno košato grivo bi zgledal 10 let mlajši.

Hypathia ::

Tudi v obraz se mu pozna, pač, sonce je največji faktor staranja/gubanja. Pa da ne boste spet očitali, da gre za moje disanje tipov, tudi Becker je povedal isto. Da izgledajo kot starci, pa da jih vse boli.... vrhunski šport na današnjem nivoju pač ni blagodejen za telo.

Nadal je pa gladko dobil svoj match, za razliko od lanske zmagovalke, ki je izpadla, kar gre verjetno na roke tudi naši, ki se ji je še malo bolj odprla pot do zmage.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

Hypathia ::

Sicer pa nisem vedela, da se je Nadal naučil govoriti francosko, lepo, glede na to, da je Roland Garros in Pariz skoraj njegov drugi dom. Pa moram se popravit, on letos naskakuje 21. naslov za grand slam, 20 jih že ima v žepu.

bambam20 ::

Hypathia je izjavil:

Tudi v obraz se mu pozna, pač, sonce je največji faktor staranja/gubanja. Pa da ne boste spet očitali, da gre za moje disanje tipov, tudi Becker je povedal isto. Da izgledajo kot starci, pa da jih vse boli.... vrhunski šport na današnjem nivoju pač ni blagodejen za telo.



Saj ni nikoli bil. Sploh pri športih, kjer je veliko hitrih zaustavljanj ( nogomet, košarka, tenis.. ) ..

IL_DIAVOLO ::

Umetni lasje pač ne nadomestijo naravnega volumna :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

bambam20 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Umetni lasje pač ne nadomestijo naravnega volumna :)


Kok ne. Aggasi je imel volumen iz umetne čupe. Prav legenda je bil dec.

Drugače je pa sumljivo velik teh igralcev tennisa, ki so jim ušli lasje. Agassi, Sampras..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Hypathia ::

Stalno nošenje kape in potenje pod njo nista ravno dober recept za goste lase.

bambam20 ::

Hypathia je izjavil:

Stalno nošenje kape in potenje pod njo nista ravno dober recept za goste lase.


Agassi pa Sampras nista nosila kap.

IL_DIAVOLO ::

Nasa se drži zelo dobro :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kow ::

Da. Dlje bo tekma trajala, vec bo Rusinja gresila. Ce ohrani mirne zivce (tudi, ce izgubi niz), je blizu zmagi. Rusinja imo lahko zmaga samo 2:0 v nizih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

GupeM ::

Kaj je s temu njenemu backhandom? To mora še izboljšati.

kow ::

Komentator pa ocitno se nikoli ni stopil na tenisko igrisce.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Đokovićevi (manjkajoči) rekordi

Oddelek: Šport
191673 (931) Ales
»

Stavni nasveti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12141023 (16285) Pinturicchio
»

Rafael Nadal vs Novak Djoković

Oddelek: Loža
172100 (1056) trnvpeti
»

Wimbledon-kvalifikacije

Oddelek: Loža
5870 (825) Icematxyz

Več podobnih tem