» »

Stavni nasveti

Stavni nasveti

«
1
2 3

flameir ::

OPOMBA: Če tema krši pravila foruma, se opravičujem in prosim moderatorja da jo izbriše. Hvala.

Torej.
Že nekaj let nazaj sem začel s stavami. Ker o stavah nisem mel blage veze, sem po večini bil v minusu, stavil pa sem katastrofalno slabo.
Ko dobiš določene izkušnje, se stvar počasi, ampak res počasi, začne premikati navzgor. Sedaj "zaslužim" približno 100€ - 200€ na mesec. Eni bojo rekli, da je malo, ampak zame je popolnoma dovolj, da si ponavadi s tem denarjem kupim obleke ali kakšno kavico. Danes sem izgubil 60€, ker sem jih nepremišljeno vložil v eno tekmo, tako da veste, da ni vsak dan + v stavah. Se zgodi pač... :) Sem se pa odloču, da imam že dovolj izkušenj, da lahko ljudem pomagam prislužiti kakšen cent.

Stavim predvsem v živo, vseeno pa vam bom lahko tudi v naprej napovedal kakšne tekme.

Spodaj bom napisal nekaj napotkov za začetnike (opomba: to so subjektivni napotki, za katere ne odgovarjam).
1. Kateri šport staviti?
To je zelo subjektiven odgovor. Vsak stavničar ima svoje področje, jaz osebno največ stavim v nogometu, tenisu in hokeju.

2. Kako staviti?
Tudi tukaj je odgovor precej subjektiven. Nekateri stavijo po 10 tekem in zadanejo enkrat na mesec 300€ pa so vsi veseli, jaz stavim po maximalno 3 tekme skupaj, večinoma pa po 2 oz. 1. Zadanem približno 2 tretini listkov, zadanem pa največ dvakrat toliko, kolikor sem vplačal, razen pri stavah v živo, kjer ponavadi ujamem kvote nad 2.
Primer: x človek vsak dan vplača 3€ na kvoto 100, pa potem enkrat na mesec, ali pa še to ne, zadane 300€, jaz pa vplačam 20€ in zadanem 30€.

3. Kje staviti?
Tuki ni dvoma, da se splača stavit v tujini. Dobre so hrvaške stavnice, jaz osebno pa stavim na stavnici www.bet365.com, nekateri pa tudi drugje. Je pa nekako bet365 ena najboljših tujih stavnic z viaokimi kvotami in zelo velikim izborom tekem. Največja svetovna stavnica je bwin, vendar so tam kvote slabe.

4. Koliko vložiti?
To je zelo odvisno od tega, koliko si prepričan, da boš dano tekmo zadev. V tekmo, za katero sem 90% prepričan, da bo zadeta, vložim 30% sredstev, ki jih imam namenjene za stave, v tekmo, za katero sem 50% prepričan, da jo bom zadev, pa vložim malo, le 5% sredstev.
Predlagam vam, da začetniki začnete z malim denarjem, da malce osvojite osnove stavlanja. Jaz osebno stavim od 5€ do 50€, največkrat pa po 20€.

5. Koliko denarja si naj najprej naložim na stavnico?
Napaka začetnikov je ponavadi premajhen začetni znesek. Optimalno je pomojem od 30-40€.

6. Kdaj lahko pričakujem +?
Na to se ne da odgovoriti. Tudi največjim mojstrom se kakšen mesec popolnoma ponesreči. Jaz osebno sem imel recimo lani februarja 300€ minusa, pa se je potem v maju in juniju vse obrnilo. Če staviš preudarno in odmisliš pohlep, je malo verjetno, da boš sploh šel v minus.

7. Pa še en napotek: najbolj se po mojem mnenju splača stavt nogomet, in sicer tekme, na katerih se igra odprt nogomet in favorit izgublja. V 60-70 minuti ponavadi vplačam 20€, da bo padel še en gol, in v 95% tekem je to zadet. Pri tenisu je podobno. Če favorit izgubi prvi niz, se velikokrat splača stavit nanj. Ali pa če recimo izgubi prvo igro v prvem nizu, takrat je potrebno izkoristiti večjo kvoto. To se velikokrat zeloooo splača.


Tako. Nekaj osnov znate.
Če mi bo moderator temo pustil, bom skoraj vsak dan napisal nekaj mojih predlogov.
Če boste zainteresirani, vam lahko objavlam tudi moje predloge za stave v živo, vendar so te ponavadi aktualne le nekaj minut.

Za konec naj dodam še to, da lahko vsakkdo doda kaj, kar sem pozabil oz. poda svoje mnenje o stavah. Še enkrat povem, da so zgornja navodila napisana iz moje glave, in so subjektivna navodila, po katerih se ravnam jaz.

Pa bom začel že danes.
MOJA PREDLOGA ZA DANES PONOČI STA:
Baseball, MLB:
ATL Braves vs MIA Marlins, TIP: 1 @ 1.40

Tenis, WTA Tokyo:
Samantha Stosur vs Dominika Cibulkova, TIP 1 @ 1.40

Srečno!

flameir ::

flameir je izjavil:


MOJA PREDLOGA ZA DANES PONOČI STA:
Baseball, MLB:
ATL Braves vs MIA Marlins, TIP: 1 @ 1.40

Tenis, WTA Tokyo:
Samantha Stosur vs Dominika Cibulkova, TIP 1 @ 1.40

Srečno!


Oboje zadeto. :)

turk1990 ::

Že če pišeš stave, lahko pišeš še tvoj vložek v enotah....

amigo_no1 ::

flameir je izjavil:

flameir je izjavil:


MOJA PREDLOGA ZA DANES PONOČI STA:
Baseball, MLB:
ATL Braves vs MIA Marlins, TIP: 1 @ 1.40

Tenis, WTA Tokyo:
Samantha Stosur vs Dominika Cibulkova, TIP 1 @ 1.40

Srečno!


Oboje zadeto. :)

2x single ali dubl ?

flameir ::

turk1990 je izjavil:

Že če pišeš stave, lahko pišeš še tvoj vložek v enotah....


Tud lahko, če vam je boljše.
Ponavadi napišem sigurnost od 1 do 10.

amigo_no1 je izjavil:


2x single ali dubl ?


MLB sm singlu, Stousorevo sem pa odigral v doublu s Šharapovo.

trnvpeti ::

In danasnji predlogi so?

koyotee ::

TPS Turku-Vaasa PS/+1/ Handicap 1 @2,50
Betis-Atletico(M) Vsota 2,5 gola (1=manj/2=več) 2 @1,75
Plzen-Liberec Redni 1 @1,80
kvote so iz športne loterije
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

flameir ::

Predlogi za danes (nogomet):
Man Utd v Newcastle, tip 1 @1,51
9/10

SC Freiburg v Werder Bremen, tip OVER 2,5 @ 1,61
9/10

Genoa v Parma, tip OVER 2,5 @ 1,95
8/10

Chievo v Inter Milan, tip 2 @ 2,40
6/10

Srečno!

oemdzi ::

. V tekmo, za katero sem 90% prepričan, da bo zadeta, vložim 30% sredstev, ki jih imam namenjene za stave,


nocem ti prevec pamet solit, ampak tole je pa fail na podrocju bankroll managmenta

Smurf ::

oemdzi je izjavil:

. V tekmo, za katero sem 90% prepričan, da bo zadeta, vložim 30% sredstev, ki jih imam namenjene za stave,


nocem ti prevec pamet solit, ampak tole je pa fail na podrocju bankroll managmenta

Indeed, 3x falis pa je konc (kar se ti zgodi 1x v 1000 primerih).

Tam okoli 2-5% bi moral imeti

jnovak ::

flameir je izjavil:

Predlogi za danes (nogomet):
Man Utd v Newcastle, tip 1 @1,51
9/10

Srečno!

Srsly, 9/10?

Ko gre za ligaški pokal, ne bi bil nikoli tako prepričan ...
- Man City je že izpadel (vs. Aston Villa)
- Everton tudi že out (vs. Leeds)
- v lanskoletni izvedbi je bil finalist Cardiff City
- boljše ekipe v začetnih krogih velikokrat ne igrajo s top zasedbo

Hope you're right, good luck!

StoneFox ::

Bom vam js dal en info oz. analizo (napisana v hrvaškem jeziku) za danes ponoči:

03.00 Millonarios - Boyaca Chico 2 (2.50)

Kolumbija, liga Postobon. Prvo da kažem, da domačinu fali čak 15 igrača! Prva momčad otputovala je u Madrid na prijateljsku utakmicu sa Realom. Igrači koji neče biti u kadru: Delgado (4/0), Ochoa (26/1), Torres (8/0), Franco (24/2), Martinez (18/0), Blanco (15/0), Ramirez (22/0), Robayo (5/0), Ortiz (21/0), Vasquez (21/1), Tancredi (8/2), Candelo (25/2), Cosme (20/5), Urbano (14/0), Renteria (6/3). Znači 15 regularnih igrača Millonariosa neče nastupiti u ovoj utakmici! Veliki problem za domačina. Chico sada ima šansu uzeti sva 3 boda. Do sada imaju 2 poraza, 3 pobjede, i 4 remija sa gol razlikom 14:12. Trenutačno su 9 na tabeli i imaju šanse da se po ovoj utakmici popnu po tabeli naprijed. Chico je slabija ekipa od Millonariosa ali domača pobjeda bez svih tih igrača bila bi veliko iznenađenje. Domači teren je u Južnoj Americi velika prednost ali ja svejedno igram na goste za neki srednji ulog. Možete igrati i duplu šansu na Chico. Sretno!

flameir ::

flameir je izjavil:

Predlogi za danes (nogomet):
Man Utd v Newcastle, tip 1 @1,51
9/10

SC Freiburg v Werder Bremen, tip OVER 2,5 @ 1,61
9/10

Genoa v Parma, tip OVER 2,5 @ 1,95
8/10

Chievo v Inter Milan, tip 2 @ 2,40
6/10

Srečno!


Samo na tekmi Genoa - Parma je zmankal en gol, ostale tri gladko zadete. Če bi vsak za eno enoto (1/10) vplačal 10€, bi bil danes v profitu za 104,8€.


Še predloga za ponoči:

Tenis WTA Tokyo:
Sara Errani vs Nadia Petrova, TIP: 1 @1,50
7/10

Tenis WTA Tokyo:
Victoria Azarenka vs Angelique Kerber, TIP: 1 @1,40
6/10

Srečno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

bdoxx ::

koyotee je izjavil:

TPS Turku-Vaasa PS/+1/ Handicap 1 @2,50
Betis-Atletico(M) Vsota 2,5 gola (1=manj/2=več) 2 @1,75
Plzen-Liberec Redni 1 @1,80
kvote so iz športne loterije


zajebo si me :/

StoneFox ::

StoneFox je izjavil:

Bom vam js dal en info oz. analizo (napisana v hrvaškem jeziku) za danes ponoči:

03.00 Millonarios - Boyaca Chico 2 (2.50)

Kolumbija, liga Postobon. Prvo da kažem, da domačinu fali čak 15 igrača! Prva momčad otputovala je u Madrid na prijateljsku utakmicu sa Realom. Igrači koji neče biti u kadru: Delgado (4/0), Ochoa (26/1), Torres (8/0), Franco (24/2), Martinez (18/0), Blanco (15/0), Ramirez (22/0), Robayo (5/0), Ortiz (21/0), Vasquez (21/1), Tancredi (8/2), Candelo (25/2), Cosme (20/5), Urbano (14/0), Renteria (6/3). Znači 15 regularnih igrača Millonariosa neče nastupiti u ovoj utakmici! Veliki problem za domačina. Chico sada ima šansu uzeti sva 3 boda. Do sada imaju 2 poraza, 3 pobjede, i 4 remija sa gol razlikom 14:12. Trenutačno su 9 na tabeli i imaju šanse da se po ovoj utakmici popnu po tabeli naprijed. Chico je slabija ekipa od Millonariosa ali domača pobjeda bez svih tih igrača bila bi veliko iznenađenje. Domači teren je u Južnoj Americi velika prednost ali ja svejedno igram na goste za neki srednji ulog. Možete igrati i duplu šansu na Chico. Sretno!



Upam da ste igrali ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: StoneFox ()

flameir ::

Jaz sem igral, hvala. ;)
Kar se pa tiče Errani, sem pa brez besed.
Že dolgo spremljam tennis ampak takšne katastrofe od erranijeve v drugem setu vsekakor nisem pričakoval... praktično je imela zmago že v rokavu a se je totalno zmedla in se porazila... kriza na m2...

bdoxx ::

StoneFox je izjavil:

StoneFox je izjavil:

Bom vam js dal en info oz. analizo (napisana v hrvaškem jeziku) za danes ponoči:

03.00 Millonarios - Boyaca Chico 2 (2.50)

Kolumbija, liga Postobon. Prvo da kažem, da domačinu fali čak 15 igrača! Prva momčad otputovala je u Madrid na prijateljsku utakmicu sa Realom. Igrači koji neče biti u kadru: Delgado (4/0), Ochoa (26/1), Torres (8/0), Franco (24/2), Martinez (18/0), Blanco (15/0), Ramirez (22/0), Robayo (5/0), Ortiz (21/0), Vasquez (21/1), Tancredi (8/2), Candelo (25/2), Cosme (20/5), Urbano (14/0), Renteria (6/3). Znači 15 regularnih igrača Millonariosa neče nastupiti u ovoj utakmici! Veliki problem za domačina. Chico sada ima šansu uzeti sva 3 boda. Do sada imaju 2 poraza, 3 pobjede, i 4 remija sa gol razlikom 14:12. Trenutačno su 9 na tabeli i imaju šanse da se po ovoj utakmici popnu po tabeli naprijed. Chico je slabija ekipa od Millonariosa ali domača pobjeda bez svih tih igrača bila bi veliko iznenađenje. Domači teren je u Južnoj Americi velika prednost ali ja svejedno igram na goste za neki srednji ulog. Možete igrati i duplu šansu na Chico. Sretno!



Upam da ste igrali ;)


no te je že bol podobno stavnem nasvetu ja =)

GregiB ::

Jest že leta igram na Betfairu... precej ugodnejše kvote, saj gre za drugačno logiko stavljenja... Sicer sem na približni nuli, ker mi je to bolj opravičilo, da malo bolj spremljam šport... sicer pa, da ne bom smetil tu gor, če kdo želi, mu lahko po ZS pošljem refferal kodo...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mesar ::

Ok, pa so kake slovenske stavnice, ki so po naši zakonodaji "kul" če smo že pri tem?
Your turn to burn!

bluefish ::

Mesar ::

Zanimivo, in zakaj se potem bolj splača igrat na tujih stavnicah? Razen če se prihodki ne prijavljajo?
Your turn to burn!

bluefish ::

Tu so kvote zanič.

bdoxx ::

bolše kvote?, več možnosti stav? live stave?

turk1990 ::

In še to, da na tujih lahko igras vse single... Pri nas ne moreš.

flameir ::

Zjutraj je bil en match storniran, drugi pa izgubljen.
Skupna balanca, (če upoštevamo da se na vsako enoto (1/10) vplača 10EUR), je padla na +34,8EUR.

Današnji predlog:
Malmo FF v IFK Goteborg, TIP: 1 @1,66
9/10

Srečno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

GregiB ::

flameir je izjavil:


Današnji predlog:
Malmo FF v IFK Goteborg, TIP: 1 @1,66


Na Betfairu ob 19:40 @ 1,74

Igral Asian Malmo +1 @ 2,33
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

StoneFox ::

04.00 FAS - Olimpia (AH -1) 2 (2.15)

CONCACAF liga prvaka. Utakmica između FAS-a i Olimpie. FAS je najslabija momčad u skupini, a nakon tri odigranih kola do sada su još uvijek bez bodova. Izgubili su prvu utakmicu protiv Olimpie u Hondurasu sa 3:0, a nakon toga su izgubili dva puta protiv Houstona 1:3 i 4:0. FAS je izgubio sve šanse za sljedeću fazu pa je upitno koliko ozbiljno će oni igrati u ovoj utakmici, a sa druge strane Olimpia će biti jako motivirana za pobjedu večeras. Oni su trenutno na drugoj poziciji sa tri boda manje od Houstona koji je na prvom mjestu sa sedam bodova, tako da je "must win" ova utakmica za Olimpiu. Ako pobjedi u ovoj utakmici, Olimpia bit će izjednačena sa Hustonom na ljestvici. Ova dva kluba igrala su dva puta u 2010 u ovom natjecanju i Olimpia je dobila obje utakmice, u Hondurasu sa 2:0 i u Salvadorju 1:4. Vjerujem da je Olimpia bolja momčad, oni će biti vrlo motivirana u ovoj utakmici, a ja očekujem njihovu pobjedu večeras možda i sa 2 ili više golova razlike. Sretno!

flameir ::

flameir je izjavil:


Današnji predlog:
Malmo FF v IFK Goteborg, TIP: 1 @1,66
9/10

Srečno!


Črni četrtek za mano...
Stanje: -55,2

Za ponoči oz. zjutraj nimam ničesar. lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

GregiB ::

GregiB je izjavil:

flameir je izjavil:


Današnji predlog:
Malmo FF v IFK Goteborg, TIP: 1 @1,66


Na Betfairu ob 19:40 @ 1,74

Igral Asian Malmo +1 @ 2,33


No, jest sem prživel z 0. na Live bettingu sem med polčasom prodal stavo @ 1,66. Ni šlo skozi, vsaj vložek sem "rešil"...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

StoneFox ::

21.00 Real Madrid B - Ponferradina 4+ (2.60)

Prva utakmica 7. kola španjolske 2. lige, meč između Real Madrida B i Ponferradine. Real je prava mašina za golove, jer to je jedan od timova, uz Barcu B, koji u drugoj španjolski ligi nema baš nikakav imperativ, jer se u prvu ligu ne mogu plasirati i zato igrajo opušten nogomet sa mnogo golova. U 6 utakmica zabili su 13 golova, što je prosjek 2 gola po utakmici. Zna se da ne igraju dobru obranu, pa zato i primaju dosta golova, u tih 6 utakmica primili su jih 13. Ako pogledamo poslednje tri mečeve, vidimo da je prosjek ukupnih golova na domačih utakmicah Reala vrlo visok:

Real madrid B vs. Barcelona B 3 - 2

Real madrid B vs. Xerez 3 - 2

Real madrid B vs. Sabadell 2 - 3

Na drugoj strani Ponferradina je tim koji se grćevito bori za opstanak, zato jim trebaju bodovi. Do sada imaju 1 pobjedu, 1 remi in 4 poraza. Nisu oni loša ekipa, zato je vrijeme da počnu skupljati bodove. U posljednje dvije utakmice proti Ponferradine, Real je slavio sa 3:0 i 3:1, tako je jasno da jim gosti leže. Real je i prošlu utakmicu sa Guadalajarom odigrao sa 7 golova ukupno, pa očekujem nešto slično i danas.

boss-tech ::

V čem je fora sistemskega listka, če npr uganeš 5 od 6 dogodkov, dobiš pa plačano samo 1 kombinacijo? A so te kombinacije zmeraj tako nastavljene? Potem v bistvu ni razlike s kombinacijskim listkom, samo da tu pač dobiš plačano če zgrešiš enega
http://tovornik.info

Zgodovina sprememb…

turk1990 ::

Razlika je predvsem za tiste ki igrajo 50 ali 100 e na kombinacijo.... Če zadanejo 3 dobijo vsaj vrnjen vlozek!

koyotee ::

6930 Manch City-Borussia (D)
Vsota 2,5 gola (1=manj/2=več) 2 1,65
8041 Lazio-Maribor
Vsota 2,5 gola (1=manj/2=več) 2 1,75
8050 Atletico(M)-Viktoria Plzen
Vsota 2,5 gola (1=manj/2=več) 2 1,45
732 Inter Turku-Kuopio PS/+1/
Handicap 1 1,66
933 SKA St. Pete-Neftekhimik N/+1/
Handicap 1 1,60

Skupna kvota 11,12
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

marchisio8 ::

18.00 Rubin Kazan - Partizan 1 1,33
19.00 Basel - Genk (over 1,5) 1,25
21.05 Atletico Madrid - Plzen 1 1,22
SK: 2,03


19.00 Hannover - Levante 1 1,55
21.05 PSV - Napoli GG 1,65
SK: 2,56

SmeskoSnezak ::

A lahko kdo razlozi kaj pomeni 6/10 , 8/10 in te stvari? Pa a lahko dodate recimo kolk ste vlozli, lahk namesto evrov pisete v procentih... recimo da začneš staviti , si daš na neko stavnico 100%. Od tega si samo 20% namenil temu listku/stavi. Pac, za lazje razumevanje vasih stavnih listkov ker sn firbcn, kako vam uspeva
@ Pusti soncu v srce... @

amigo_no1 ::

Imaš banko 1000E, večina stavi vsakič max 5% banke -> 50E (1 enota ... 5E).
Torej če je vložek 10/10 staviš 50, če je 3/10 -> 15E (5*3).

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

Če te prav razumem, maš recimo na stavni strani 1000E? In od tega jemlješ stran 5%? Koliko ljudi pa uporablja tak sistem, če se kaj ve? Ker to je potem kar huda zadevica, bi še mene interesiralo.
@ Pusti soncu v srce... @

amigo_no1 ::

Toliko imaš na razpolago ja (dal sem primer memory managementa).
Od tega jemlješ vsakič max 5 (večina 3%), glede na sigurnost.

marchisio8 ::

marchisio8 je izjavil:

18.00 Rubin Kazan - Partizan 1 1,33
19.00 Basel - Genk (over 1,5) 1,25
21.05 Atletico Madrid - Plzen 1 1,22
SK: 2,03


19.00 Hannover - Levante 1 1,55
21.05 PSV - Napoli GG 1,65
SK: 2,56


WIN and LOSE

Zgodovina sprememb…

marchisio8 ::

17.00 Dukla Prague - Hradec Kralove 1x 1,16
17.30 Kapfenberg - Pölten (over 1,5) 1,15
18.00 Hajduk Split - Cibalia 1x 1,12
18.00 Örebro - Oskarshamn (over 4,5) 1,36

SK: 2,03

bdoxx ::

marchisio8 je izjavil:

17.00 Dukla Prague - Hradec Kralove 1x 1,16
17.30 Kapfenberg - Pölten (over 1,5) 1,15
18.00 Hajduk Split - Cibalia 1x 1,12
18.00 Örebro - Oskarshamn (over 4,5) 1,36

SK: 2,03


lol, ne se šalit

marchisio8 ::

Zakaj že?

bdoxx ::

ta listek je tolko vreden kot bi bil moj, če bi zbral 4rondom dogodke ki imajo kvote manjše od 1.4

GregiB ::

Danes igram na Hajduk in MalmöFF (nogomet) oba Asian +1... sta precej močnejša doma od današnjih nasprotnikov...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

marchisio8 ::

Si mislo verjetno -1....

GregiB ::

marchisio8 je izjavil:

Si mislo verjetno -1....
Tako je....
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

bdoxx ::

ajde OP kje so stavni nasveti zdaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bdoxx ()

StoneFox ::

Da malo obudimo temo:

Errani S.-Sharapova M. 2 1,13
Bilbao-Budivelnik 1 1,09
Rhein Neckar-Hannover 1 1,21
Cercle Brugge-Kortrijk (Brugge da gol) 1 1,20
Strasbourg-Boulazac 1 1,13

SK: 2,02

StoneFox ::

StoneFox je izjavil:

Da malo obudimo temo:

Errani S.-Sharapova M. 2 1,13
Bilbao-Budivelnik 1 1,09
Rhein Neckar-Hannover 1 1,21
Cercle Brugge-Kortrijk (Brugge da gol) 1 1,20
Strasbourg-Boulazac 1 1,13

SK: 2,02


WIN!!

bdoxx ::

xD, manjših kvot ni blo? :)
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varčevanje

Oddelek: Loža
232849 (1688) T-h-o-r
»

Stave? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8821145 (11338) Dzhimen
»

Športne stave

Oddelek: Loža
397142 (5453) bdoxx
»

sistem športnih stav (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8623334 (21844) kinggovhell

Več podobnih tem