» »

Vrnitev iz hongkonga na brnik in polna potovalka tehnike kupljene tam

Vrnitev iz hongkonga na brnik in polna potovalka tehnike kupljene tam

renofkinja ::

Ima kdo kaj izkusenj stem? Se zna zataknt glede davkov ali pa carine? Se sploh drgnejo ob to?

jernejl ::

Pred izhodom iz letališča cariniki izberejo "naključne" potnike (predvsem tiste, ki so začeli pot izven EU) in pregledajo njihovo prtljago.
Če imaš srečo, bo šlo skozi, ne da bi kdo kaj pogledal, če imaš smolo, boš pa plačal cesarju, kar je cesarjevega.

Kvinta ::

Pa plus tega boš še kazn plačal ker nisi prijavo :)) na koncu je lahko vse skupaj več vredno kot pa roba sama.
A.C.A.B

tikitoki ::

Ce kupis kaksno malenkost, ni panike. Ce bos imel polno potovalko robe, bos imel tezave.

ziga1990 ::

renofkinja je izjavil:

Ima kdo kaj izkusenj stem? Se zna zataknt glede davkov ali pa carine? Se sploh drgnejo ob to?


Zna se zataknit prvič plačal boš carino mogoče davke plus po možnosti kazen
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Steinkauz ::

A misliš to še v škatlah pripeljat nazaj in več istih modelov naprav?
Če boš zase kupil pa pač več različnih stvari, odpakiraj vse in pripelji brez škatel pa to.
Če boš mel pa 5 iphonov not, boš pa hitr kej dubu, če maš srečo.

z0mbie ::

Odvisno kaj bos prinesel nazaj... jaz sem iz Japonske prinesel EOSa in objektiv, ki sem ju kupil prvi dan, en mesec uporabljal, pa sabo imel nekaj slovenskih nalepk, ki sem jih nalimal nanj. Mi je pregledal prtljago (sicer na rimskem letaliscu), pogledal fotoaparat, pa ga je dal samo naprej in se z njim ni vec ukvarjal, mi je pa sral zaradi sakeja. Ce bos pa prisel s polno potovalko stvari, ki bojo od dalec smrdele po preprodaji ti pa garantiram, da ti bo zatezil.

Mimogrede, prtljaga gre skozi "rentgen", tako da tole ti znajo v vsakem primeru zakomplicirati. Ne mores spregledati celega kufra tehnicne robe.

Vidi se pa takole, pa dejansko je slaba slika, na Brniku imajo boljsega:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

Kodrnusa ::

Ko pristanes ne gre vec cez rentgen...
Pa ce mas kamero ki ni v skatli ti ne morjo nic, nalepke gor al ne...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

tikitoki ::

Kodrnusa je izjavil:

Ko pristanes ne gre vec cez rentgen...
Pa ce mas kamero ki ni v skatli ti ne morjo nic, nalepke gor al ne...


Stvari moraš prijaviti ob odhodu. Brez računov oz. Potrdila, da si stvari imel že ob odhodu, boš težko dokazal mesto nakupa.

Miki N ::

Izvedi diverzijo in provokativno daj na vrh ali celo na vidno mesto kak suhomesni izdelek ali kaj takega. Mogoče bo dovolj vrečka BBQ čipsa! Bodo takoj pozabili na tehniko - to deluje na principu "nove normale" še iz časa Norih krav. :))

Vanquish ::

ne bodo ti nic srali, smao obracunali ti bodo vse.
Ce pa se mislis naredit francoza pa it skozi vrata, da nimas nic za prijavit pa riskiras dosti vecje sranje. V vecini primerov bo slo gladko skozi in te ne bo noben gledal na tebi pa je, ce zelis riskirat.

VeganCyclist ::

Mene so večkrat zahaklal zarad foto opreme. Stuff vidjo na rentgenu. Od takrat vedno pri izhodu iz države vzamem bel pildek, ki je namenjen prijavi teh zadev in nanj napišem serijske fotoaparatov in objektivov.

UganiKdo ::

Kodrnusa je izjavil:

Ko pristanes ne gre vec cez rentgen...
Pa ce mas kamero ki ni v skatli ti ne morjo nic, nalepke gor al ne...


Če pod nemorjo nič šteješ plačilo 22% ddvja in kak procent carine, po si spot on. Drugače pa ne veš o čem govoriš.

l0wc4 ::

Z Brnikom imam samo slabe izkušnje. Točno vedo koga ustaviti, niso cariniki neki loleki. Enkrat sem ga vprašal, kako ve, da sem prišel iz USA in ne samo iz recimo Frankfurta in je odgovoril, da sem zgledal zjeban od poti. :D Če ti uspe oditi ven je super, če te ustavi in vpraša od kod si prišel ne laži, boš pač plačal tisti davek in morebitno carino. Verjami mi pa, da točno vedo ali je na letalu bil kdo iz recimo, kot si rekel Hong Konga, še posebej če si imel connecting flight. Če imaš karto HK - MUN in potem posebej MUN - LJU potem je manjša verjetnost, da te najdejo. Drugače pa vedo tudi vse preveriti po serijskih številkah.

z0mbie ::

tikitoki je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Ko pristanes ne gre vec cez rentgen...
Pa ce mas kamero ki ni v skatli ti ne morjo nic, nalepke gor al ne...


Stvari moraš prijaviti ob odhodu. Brez računov oz. Potrdila, da si stvari imel že ob odhodu, boš težko dokazal mesto nakupa.


Mhm... zato je fino, ce zadeva ne izgleda, kot da si jo kupil tam ker te potem zelo verjetno niti vprasajo ne :)

Kodrnusa je izjavil:

Ko pristanes ne gre vec cez rentgen...


Ce prihajas iz destinacije izven EU gre cez rentgen, ko odtovorijo prtljago iz letala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

renofkinja ::

Ok hvala za odgovore. Sem mel nekako tudi v mislih ce pristanem v zagrebu da mi tam nebi tezili ker nisem hrvat . Ces za to bodo poskrbeli na tvoji meji. Ampak zgleda bol pobozna zelja kot da bi se spravljav v to ja.

Biv sem rahlo optimisticen okoli pregledov glede na to da sem 2 leti nazaj iz bankoka v zagreb prispel z vzigalnikom v rocni prtljagi (nevede). Takrat nisem imel ostale prtljage.

UganiKdo ::

Ok hvala za odgovore. Sem mel nekako tudi v mislih ce pristanem v zagrebu da mi tam nebi tezili ker nisem hrvat . Ces za to bodo poskrbeli na tvoji meji. Ampak zgleda bol pobozna zelja kot da bi se spravljav v to ja.


Hrvaška je v carinsku uniji, tako da boš podvržen enakem tretmaju.

GrX ::

tikitoki je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Ko pristanes ne gre vec cez rentgen...
Pa ce mas kamero ki ni v skatli ti ne morjo nic, nalepke gor al ne...


Stvari moraš prijaviti ob odhodu. Brez računov oz. Potrdila, da si stvari imel že ob odhodu, boš težko dokazal mesto nakupa.

A daj no...se prekladam iz države v državo, pa mi še nihče ni nič težil zaradi osebne tehnične robe. Se je pa že večkrat zgodilo, da sem moral prenosnik zagnati, to pa je tudi vse.

Melanholija ::

Če gre za kao osebno robo nebo problema. Samo glej da je izdelek že v uporabi. Meni še zaradi ameriškega polnilca niso nič težil. Nisem pa nikoli švercal več podobnih kosov. Recimo 2x laptop.

tikitoki ::

GrX je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Ko pristanes ne gre vec cez rentgen...
Pa ce mas kamero ki ni v skatli ti ne morjo nic, nalepke gor al ne...


Stvari moraš prijaviti ob odhodu. Brez računov oz. Potrdila, da si stvari imel že ob odhodu, boš težko dokazal mesto nakupa.

A daj no...se prekladam iz države v državo, pa mi še nihče ni nič težil zaradi osebne tehnične robe. Se je pa že večkrat zgodilo, da sem moral prenosnik zagnati, to pa je tudi vse.


Ne morem pomagati, da si ponosen na nevednost.

SasoS ::

renofkinja je izjavil:

Ok hvala za odgovore. Sem mel nekako tudi v mislih ce pristanem v zagrebu da mi tam nebi tezili ker nisem hrvat . Ces za to bodo poskrbeli na tvoji meji. Ampak zgleda bol pobozna zelja kot da bi se spravljav v to ja.


So me že ustavili tako v ZG kot tudi v Italiji ob prihodu. Prtljaga pa skozi rentgen.... Vejo da po cesti te ne bo noben ustavljal in da so oni odgovorni kar pride notri. Nisem pa nikoli nič konkretnega nabavljal, tako da ne vem kaj je če te dobijo. Ko greš skozi kontrolo moraš carinika pogledat direktno v oči zato da pokažeš dominanco...če se skrivaš te bodo prej ustavili >:D

jernejl ::

l0wc4 je izjavil:

Z Brnikom imam samo slabe izkušnje. Točno vedo koga ustaviti, niso cariniki neki loleki. Enkrat sem ga vprašal, kako ve, da sem prišel iz USA in ne samo iz recimo Frankfurta

Že na daleč se vidi po nalepki na prtljagi. Če ima zeleni rob (slika spodaj), si prtljago čekiral znotraj EU. Če ga nima, si prišel od zunaj.

l0wc4 ::

Razen če ga odtrgaš s prtljage.

nejcek74 ::

l0wc4 je izjavil:

Razen če ga odtrgaš s prtljage.

na brniku je prostor za prtljago precej majhne in imajo kar dober vizualen nadzor nad dogajanjem

Zimonem ::

l0wc4 je izjavil:

Razen če ga odtrgaš s prtljage.

????

jernejl ::

Po moje si z odtrgano nalepko enako (ali še bolj) sumljiv kot če imaš nalepko brez zelenih robov :)

Zimonem ::

Neoznačeno prtljago dajo na poseben kup in brez plombe imaš lep zaplet da jo dobiš nazaj.

jernejl je izjavil:

Po moje si z odtrgano nalepko enako (ali še bolj) sumljiv kot če imaš nalepko brez zelenih robov :)

Ne budalašti koda prtljage je povezana s karto. Sumljivost gor ali dol. Lahko se odtrga tudi med prekladanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

jernejl ::

Budalaštiš tukaj predvsem ti, in to zelo.
Če na baggage claimu s svoje prtljage odtrgaš nalepko, ti je nihče ne bo iztrgal iz rok in jo dal na nek kup, ki si si ga izmislil.
Si pa brez nalepke bolj sumljiv in zagotovo ne padeš v kategorijo tistih z zelenimi nalepkami, ki so najmanj sumljivi.
Pregledajo lahko vsakogar, najboljše možnosti da te pustijo pri miru pa imaš, če imaš nalepko z zelenim robom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Zimonem ::

Če ni kalsifcije večina distributerjev niti ne ve kam dostavit kovček , ruzak , whatever. Spet en iz spodnjega Dupleka... Nihče ne gleda na tvoj podpis na kovčku. Ampak se prtljaga sortira bolj ali manj avtomatsko.
Barva roba pomeni samo kje gre zadeva čez carinski postopek. Če imaš karkoli sumljivega te bodo ustavili že v tranzitu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

HappyPills ::

Vecina carinikov zavoha živčnega se preden letalo pristane. Tako da če boš svical maš velk sanse da te bodo pocekiral. A niste gledal banged up abroad :8)8

Zimonem ::

Ni jim treba vohat, saj praktično vse vidijo.

jernejl ::

Zimonem je izjavil:

Če ni kalsifcije večina distributerjev niti ne ve kam dostavit kovček , ruzak , whatever. Spet en iz spodnjega Dupleka... Nihče ne gleda na tvoj podpis na kovčku. Ampak se prtljaga sortira bolj ali manj avtomatsko.

Ravnokar si dokazal, da si iz spodnjega dupleka, pa ne samo to, tudi da očitno še nikdar nisi obiskal letališča.
Nalepke niti ne moreš z oddane prtljage odtrgati prej kot čisto na koncu, ko jo dvigneš s traku (če pristaneš v evropi, kamor zaenkrat sodi tudi brnik). Med potjo ali pred začetkom poti to ni mogoče. Ko jo oddaš, gre ta svojo pot.
In ko prtljago na koncu (na brniku) prevzameš in če takrat odtrgaš nalepko, se prtljaga ne bo magično izgubila in ne bodo ti je magično iztrgali iz rok in dali na nek magični kup, od koder jo boš težko dobil nazaj. To si morda slišal v kaki pravljici za strašenje otrok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

BlonG ::

Če s prtljage odstraniš nalepko/trak takoj, ko jo prevzameš po pristanku - in preden greš skozi carinsko kontrolo, LAHKO imaš podroben pregled s strani carinika. Točno to se mi je zgodilo, ker so vsi ostali potniki imeli na prtljagi trak z zelenima robovoma, jaz pa nobenega. Pokazati sem moral boarding pass (dokaz od kod sem priletel), vsebino kovčka pa so lepo pregledali.
Nič posebnega - le nenavadno jim je bilo, da se mi je tako "mudilo" odstraniti trak. Sem bil kasneje večkrat pozoren na letališčih in nihče tega ne trga dol dokler ne zapusti letališča.

Kar se "uvoza" tehnike tiče - v EU sem se že vrnil s prenosnikom, tablico, telefonom... Seveda vse brez škatle. Na večini naprav je bil SLO vmesnik (na prenosniku recimo SLO WIN in OFFICE) in "starejše" datoteke prekopirane s clouda, ki so kazale na uporabo naprave. Na telefonih pa recimo zgodovina klicev/SMSov zadnjih nekaj mesecev...

Zimonem ::

Jodlarju razloži , da si pri carinskem postopku navzoč. Pa dobiš Nobelovo nagrado za mir. Tudi na numerične metode se spozna pezde.

Tene ::

Dosti kolegov je pred let iPhone prešvercalo čez ZG letališče kjer te baje noben ni povohal. Pri nas ba baje takoj pregled :)

MasterMiG ::

Pardon za obujanje stare teme.
Kaj novega glede vnosa tech robe iz USA? Glavna poanta tripa v kratkem bo prinesti domov Apple Vision Pro. Kupljen bo v Delawaru, 0% sales tax.
Na katerem letališču po vaše najmanj pregledujejo? Na Brniku vem, da so jastrebi. Zagreb, Benetke, Budimpešta, Rim, Beograd, Milano..? Za tak znesek, kot bi me na 3500$ opetnajstili, se splača potelovaditi v planiranju..
Hvala za info in za konstruktivne komentarje
There is nothing to fear but the fear itself.

bciciban ::

Prinesel iz ZDA kup apple robe, nikoli ni bilo problemov.
Sem pa vedno stvar odpakiral in zabasal med ostalo kramo v prtljagi. Ravno sekiral se bodo tam na carini za nekoga, ki pelje v Slovenijo en mackbook in ipad.

Sem pa doživel že večkrat da so koga drmali, ker je bil očiten švercer, recimo ogromen kovvček poln oblačil z etiketami. Ali pa nekoč so enega k je mel par štek čikov drmal.

No pa tudi cunje sem že pripeljal iz zda, za cca 1000€ robe oz. če bi upošteval Slovenske cene ~2k€. Sem pobral vse etikete dol in zbasal v kovček med ostale cunje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

TRIROG ::

Ene 14 dni nazaj priletel iz orlanda cez amsterdam v zagreb. Noben me ni niti povohal v Zagrebu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako poslati izdelke z vgrajenimi baterijami po pošti

Oddelek: Loža
324906 (2094) Kuscar
»

Računalniške komponente na letalu

Oddelek: Strojna oprema
252568 (1846) djfixme
»

Kaj kupiti v Ameriki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
559883 (6971) MTB
»

letališče frankfurt par informacij...

Oddelek: Loža
4811455 (10176) AndrejO
»

Prtljaga na letalu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6017539 (16066) 2x'=2

Več podobnih tem