» »

Izšel Firefox 89, ki zopet nadleguje uporabnike

Izšel Firefox 89, ki zopet nadleguje uporabnike

Hamburger meni. Levo Firefox 88, desno Firefox 89

vir: Mozilla.org
Mozilla.org - Mozilla je izdala 89. različico svojega brskalnika Firefox. Ta je bil vnovič deležen precejšnjih sprememb v uporabniškem vmesniku. Vmesnik z razvojim imenom Proton je zamenjal prejšnjega, ki se je imenoval Photon. Kakšne so torej spremembe?

Uporabniški vmesnik je, tako pravi Mozilla, poenostavljen. Zavihki so sedaj ločeni zgolj s subtilno večjim presledkom in ni več navpične razdelilne črte, zaradi česar jih je nekoliko težje razločiti. Hkrati je aktivni zavihek označen z "balončkom", kar naj bi nakazovalo, da ga je možno prosto odpenjati iz obstoječega okna.

Manj uporabljane stvari so bile odstranjene, tako da je manj "navlake". To se predvsem pozna na meniju, ki se skriva pod hamburgerjem desno zgoraj. Tam so sedaj povsem preuredili vnose, ki sedaj nimajo več ikon, ki bi vizualno pomagale razumeti posamezne izbire. Vnosi so prerazporejeni, nekateri so odstranjeni, očitno pa je bilo potrebno tudi kolobarjenje oziroma zamenjava "Preferences" s "Settings". Poenostavljena so tudi pojavna okna, ki se pokažejo ko spletna stran potrebuje katerega izmed dodatnih dovoljenj, kot je dostop do mikrofona ali kamere.



Zares precej je izboljšana uporabniška izkušnja na OS X, saj Firefox po novem z animacijo pokaže, kdaj je uporabnik z drsnikom dosegel vrh oz. dno vsebine, tako kot je to običajno pri drugih Mac programih. Popravljena pa je tudi interpretacija barv, tako da le-te končno niso več pretirano nasičene na zaslonih s širokim barvnim obsegom (t.i. wide gamut).

Razvijalci se bodo nadejali, da je z različico 89 na voljo PerformanceEventTiming vmesnik, s katerim je moč opazovati kje v izvajanju kode na spletni strani so performančna ozka grla.

Ena novost je tudi v meniju, ki se skriva pod desnim klikom, kjer je po novem možnost ustvariti zaslonski posnetek. Nikar se ne navadite na to, saj bojo podatki pokazali, da razen sedemnajstih bralcev te novice tega nihče ne uporablja, in bo Mozilla to odstranila čez pet različic.

Firefox žal nadaljuje tradicijo sodobnega razvoja programske opreme, kjer se nekaj posameznikov odloči, da je sprejemljivo milijonom svojih uporabnikov čez noč s posodobitvijo preurejati njihov delovni prostor.

110 komentarjev

«
1
2 3

filip007 ::

Posodobitev kot taka je bila nujna, ga uporabljam, ker Chrome mi je pregreval starejši prenosnik pri Firefox tega ni.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

LightBit ::

Kako negativno nastrojena novica. :))

kow ::

Pravilno, da je negativno nastrojena. To bi moralo biti nesprejemljivo. Informacijske tehnologije so nateg stoletja. Uporabnik ne ve kaj kupi. Nima nobenih pravic ipd.

vnetidebater ::

kow je izjavil:

Pravilno, da je negativno nastrojena. To bi moralo biti nesprejemljivo. Informacijske tehnologije so nateg stoletja. Uporabnik ne ve kaj kupi. Nima nobenih pravic ipd.


To je pri programski opremi hud problem. Dejansko si prisiljen dobivati spremembe ki vplivajo na tvoje delo (moraš se učiti uporabljati orodje) in ne zgolj security patchev.

Pri Firefoxu tokrat to ni hud problem saj spremembe niso ogromne ampak v splošnem je pa to izjemno pereča težava.
Zgleda želijo tekmovati s Chromom (kar je nemogoče ker Chrome ni browser ampak googlov ekosistem) namesto da bi se trudili obdržati uporabnike.

Zgodovina sprememb…

bajsibajsi ::

Kako se zavarovati pred sesutjem FF oz. izgubo "session restore"? Vsake tolko se zgodi, ne prepogosto, recimo 2x na leto, ravno ko ima uporabnik odprtih 25 tabov, da izginejo. Za popi***t.

kow ::

Dejansko nakup/uporaba software-a ni tretirano kot contract . Kar je razumljivo, ker je drugace razvoj upocasnjen. Ampak za zastarelo tehnologijo, kot je recimo excel (staro 50 let), je prodajanje le te kot service, "nateg stoletja". Nebeska mana pa je itak padla zaradi security-ja, ko je sedaj vse broken. In so si zagotovili eternal maintenance revenue.
V glavnem, politika bi morala o tem resno debatirati, ampak oni se pogovarjajo ze 15 let o parih kilometrih zeleznice. Kaj cmo.

mtosev ::

kow je izjavil:

Pravilno, da je negativno nastrojena. To bi moralo biti nesprejemljivo. Informacijske tehnologije so nateg stoletja. Uporabnik ne ve kaj kupi. Nima nobenih pravic ipd.

Saj Firefoxa zagotovo nisi kupil, ker je program brezplačen. Jaz sem pa bolj ali manj FF user od 2004 in sem jim malo denarja tudi doniral, ker mi je lisička všeč. Tole pišem iz Firefoxa za Androida. Sync je kr uporaben pa mam share med desktopom in mobile foxom.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kixs ::

Zdej sem restartal in je res malo cuden...

LightBit ::

Res je ogaben.

Han ::

wired ::

Naredil update, nov prikaz zavihkov me (pretirano) ne moti, spremembe v meniju so (vsaj zame) dobrodošle, screenshot tool OK (lahko odstranim svoj addon).
Happy Firefox user :)

OldSkul ::

Eh, spet se bo treba privajati, sem že navajen pri Firefoxu. Seveda mi trenutno ne "potegne" ...

LightBit ::

kow je izjavil:

Pravilno, da je negativno nastrojena. To bi moralo biti nesprejemljivo. Informacijske tehnologije so nateg stoletja. Uporabnik ne ve kaj kupi. Nima nobenih pravic ipd.

Samo to drži za skoraj vsako stvar. Vedno je treba nekaj vmesnik spreminjat. ;((
"Izšla Windows 10 posodobitev, ki zopet nadleguje uporabnike" ...

Pimoz ::

fx3zRejSz0cS ::

Minilo bo 3 mesece odkar sem preklopil na Firefox. Pred tem uporabljal Chrome. Laptop se ne segreva pri veliki količini in časovni zahtevnosti kot prej. Vmesniki so pregledni, developer tooli so top. Res super ?

kow ::

mtosev je izjavil:

kow je izjavil:

Pravilno, da je negativno nastrojena. To bi moralo biti nesprejemljivo. Informacijske tehnologije so nateg stoletja. Uporabnik ne ve kaj kupi. Nima nobenih pravic ipd.

Saj Firefoxa zagotovo nisi kupil, ker je program brezplačen. Jaz sem pa bolj ali manj FF user od 2004 in sem jim malo denarja tudi doniral, ker mi je lisička všeč. Tole pišem iz Firefoxa za Androida. Sync je kr uporaben pa mam share med desktopom in mobile foxom.


Tudi placljivi imajo enake probleme. Tudi jaz sem ze kdaj komu kaj doniral, ne skrbi.

LightBit je izjavil:

kow je izjavil:

Pravilno, da je negativno nastrojena. To bi moralo biti nesprejemljivo. Informacijske tehnologije so nateg stoletja. Uporabnik ne ve kaj kupi. Nima nobenih pravic ipd.

Samo to drži za skoraj vsako stvar. Vedno je treba nekaj vmesnik spreminjat. ;((
"Izšla Windows 10 posodobitev, ki zopet nadleguje uporabnike" ...


Se spomnim, ko mi je Simobil vsakih nekaj mesecev visal ponudbo, ce zamenjam paket, ki so ga hoteli ukiniti. To se mi zdi normalno stanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

bluefish ::

Pimoz je izjavil:

Lifesaver:
https://www.userchrome.org/firefox-89-s...
Super, hvala.

Sem uporabil browser.proton.enabled > False. Bomo videli, koliko časa bo opcija še na voljo.

Ahim ::

Han je izjavil:

Rešitev:
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/a...

Ni resitev, samo odlozi problem za nekaj casa; ce hoces varnostne popravke (mislim, da jih prakticno vsi uporabbniki hocemo), potem moraz zraven pozreti tudi drek od UIja, ki je z vsako iteracijo slabsi in manj funkcionalen (tega uporabniki vecinoma nocemo - dopuscam sicer moznost izjem, katerim je drek vsec).

Zalostno je, da v brskalniku, ki naj bi ze nevemkoliko let podpiral/uporabljal teme, de facto ni mogoce imeti teme, ki bi konsitentno izgledala enako, cetudi se tehnologija spodaj (HTML renderer itd.) spreminja. Vsake toliko casa z*ebejo celoten izgled, stare teme ne delujejo vec in konec ...

zmaugy ::

Firefox žal nadaljuje tradicijo sodobnega razvoja programske opreme, kjer se nekaj posameznikov odloči, da je sprejemljivo milijonom svojih uporabnikov čez noč s posodobitvijo preurejati njihov delovni prostor.


Zelo cenim tale stavek in se strinjam z njim generalno. Ne vem kako bi se ti tisti ljudje, ki se odločijo milijonom spremeniti uporabniški vmesnik, počutili, če bi se zjutraj, ko se vsedejo v avto, znašli pred obvestilom, da so nekateri gumbi/ročice dobili drugačne funkcije, ker so se dizajnerji tako odločili in bi imeli zavoro na stikalu za smernike, plin na hupi, brisalce na pedalu za zavoro...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

dunda ::

Tukaj še en uporabnik Firefoxa. Meni je posodobitev všečna, le med zavihki bi lahko bilo nekaj črte. Se pa strinjam, da so takšne spremembe več ali manj nepotrebne.
Ampak vsem itak ne bodo uspeli ustreči. Pri ostalih stvareh mi je všeč (hiter, varen, podprt na različnih napravah ...).
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

JanBrezov ::

kow je izjavil:

Pravilno, da je negativno nastrojena. To bi moralo biti nesprejemljivo. Informacijske tehnologije so nateg stoletja. Uporabnik ne ve kaj kupi. Nima nobenih pravic ipd.

Navadni uporabnik ne more "kupiti" programske opreme. Kupiš lahko samo "dovoljenje za uporabo", torej licenco. S tem lahko dejanski lastnik programske opreme počne, kar hoče. Seveda obstaja nevarnost, da uporabnik ni zadovoljen in prične z uporabo konkurenčne programske opreme.

8====D~~ ::

>Izšel Firefox 89, ki zopet nadleguje uporabnike

Lol, če ti kaj ni prav, uporabljal Internet Explorer, ta je brezčasen.

kow ::

JanBrezov je izjavil:

kow je izjavil:

Pravilno, da je negativno nastrojena. To bi moralo biti nesprejemljivo. Informacijske tehnologije so nateg stoletja. Uporabnik ne ve kaj kupi. Nima nobenih pravic ipd.

Navadni uporabnik ne more "kupiti" programske opreme. Kupiš lahko samo "dovoljenje za uporabo", torej licenco. S tem lahko dejanski lastnik programske opreme počne, kar hoče. Seveda obstaja nevarnost, da uporabnik ni zadovoljen in prične z uporabo konkurenčne programske opreme.


Semantika. Druge izbire ni, ker ni regulirana industrija. Vsaka programska oprema je "as is". Skratka, kupis in uporabljas na slepo, brez vsakrsnih casovnih garancij.

Webmojster ::

Han je izjavil:

Rešitev:
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/a...


hvala ti za to

bambam20 ::

Se spominjam časov, ko je imel firefox lep pregleden vmesnik, hitro delovanje. Par let nazaj so me izgubili.

Ashrack ::

Dokler je konkurenca na trgu je vse v redu. Eden brskalnik ima dolocene funkcionalnosti spet drugi ima druge. Ampak koncni uporabnik ima pa izbiro.
Ali ni ravno to car kapitalizma?
....

gruntfürmich ::

s vsako posodobitvijo jo zagode uporabnikom...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

InShadow ::

Zelo pristranska novica -> slabo novinarstvo.

Kot videno iz komentarjev, nekaterim ljudem so spremembe všeč. Predlagam, da če avtorju niso, naj svoj gnev izlije nekam drugam.

dunda ::

Naslov je pa res takšen kot v rumenem tisku.
https://www.kacnje.eu

sbawe64 ::

bajsibajsi je izjavil:

Kako se zavarovati pred sesutjem FF oz. izgubo "session restore"? Vsake tolko se zgodi, ne prepogosto, recimo 2x na leto, ravno ko ima uporabnik odprtih 25 tabov, da izginejo. Za popi***t.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefo...


Ontopic
Nov ui je grd in nefunkcionalen.
Tekmujejo z Ms win 10 developerji, kdo bo dal bil butast ui na sceno ??
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

kow ::

Ja, naslov je res grenki. Ampak, v resnici je poanta resnicna. Release brez featurjev. Za 95% uporabnikov, samo breaking changes. Ne dvomim, da za neki visji cilj - v to se je enostavno prepricati.

darkolord ::

> Kot videno iz komentarjev, nekaterim ljudem so spremembe všeč.

Dvema je všeč, enemu od teh se zdijo spremembe nepotrebne.

Ne glede na "všeč" ali ne, take spremembe so shitty. Pri resnih produktih (takih, kjer ti ni vseeno za uporabnike) se tega ne počne na tak način.

Firefox si lahko seveda to privošči, ker pač "itak je free/opensource, nimaš se kej pritoževat". So se tega malo navzeli po Googlu, ki ne jebe čistno nobenih uveljavljenih UX smernic, s tem da je pri njih razlog "because fuck you", ker so pač dovolj razširjeni, da uporabniki druge izbire itak nimajo.

Verjetno je res, kot je napisal avtor novice, da se je en developer odločil, da bi lahko zadevo malo "posodobil" in je naredil, kot je njemu všeč. Sedaj se bo moralo milijone uporabnikov navaditi na malo premešan meni. Vsak tak projekt bi rabil enega Linusa, da jim malo "razloži" zadeve.

Kolikor se ljudje pizdakajo, je Microsoft na tem področju med boljšimi - res je, da kdaj zajebejo, ampak nove spremembe načeloma dajo ven precej časa preden staro verzijo ukinejo.

Zgodovina sprememb…

vnetidebater ::

InShadow je izjavil:

Zelo pristranska novica -> slabo novinarstvo.

Kot videno iz komentarjev, nekaterim ljudem so spremembe všeč. Predlagam, da če avtorju niso, naj svoj gnev izlije nekam drugam.


To ni povsem res. Danes so uporabniki Firefoxa to kar so bili pred 10 leti uporabniki noro dobre Opere. Ta brskalnik uporabljajo samo še najbolj zagreti privrženci, ostali so že davno odšli drugam.

In če zagretemu privržencu spremeniš nekaj kar mu je všeč brez nekega pametnega razloga (pač nek oblikovalec se je tako odločil) bo pač ... slabe volje :)

Novica je pristranska ampak tudi uporabniki Firefoxa so pač pristranski, drugače najbrž ne bi uporabljali Firefoxa, če za to ne bi imeli "osebnih razlogov" oziroma "osebnih prepričanj". Uporabnik firefoxa ne uporablja brskalnika ampak Mozillino mentaliteto.

Moje mnenje. :)


ps.: firefox je zakon ampak........ ni nekega blaznega razloga da bi ga uporabljal namesto Chroma,razen če te moti Googlova mentaliteta, Mozillina pa ti je všeč.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Ah, saj ni nekih sprememb, ne jamrajte toliko...

Meni je celo bolj všeč... Imajo pa vsake oči svojega malarja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Izi ::

En minus za pisca novice in en plus za Firefox. Posodobitev je všečna in bolj kot ne samo vizualna. Vse je bolj ali manj enako samo malo polepšano, posodobljeno in bolj pregledno.
Tale slika pa ni prava za verzijo 89:

Spodaj ni Quit ampak je Exit. In Ctrl+Q ne naredi nič ampak je Ctrl+Shift+Q
Ob posodobitvi celo vpraša katero temo boš uporabljal. Kdo sploh uporablja to grdo belo (Light) temo, ki žge v oči. Prava je (Dark) tema, enako kot za celoten sistem.

Invictus ::

Edino, kar še manjka Firefoxu je, da bi shranil nastavitve add-onov v Firefox account.

Ko ga na novo nekam inštaliraš, da dobil popolno kopijo od drugje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

vnetidebater ::

Invictus je izjavil:

Ah, saj ni nekih sprememb, ne jamrajte toliko...

Meni je celo bolj všeč... Imajo pa vsake oči svojega malarja...

ma ja, se bomo že navadli.

Važno da bo delal gladko.

Mene me ne moti kako izgleda browser, ga bom že znal uporabljat. Bolj me živcira da me bodo spet najbrž domači gnjavili ko nečesa ne bodo našli in bodo klicarili kako kaj narediti :D

Zgodovina sprememb…

Izi ::

Invictus je izjavil:

Ko ga na novo nekam inštaliraš, da dobil popolno kopijo od drugje...

Če hočeš popolno kopijo samo prekopiraj mapo:
C:\Users\*****\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\*****.default

hruske ::

Spreminjanje uporabniškega vmesnika je nepotrebno, razen če ne gre za očitno odpravo defekta, ob katerega so se vsi spotikali.

Premikanje vnosov v meniju, na katerega so se uporabniki navadili, je prestiž. Če si kot uporabnik ne morem tega prilagoditi, se bom moral naprej privajati na novo postavitev. Ko se bom privadil na novo postavitev in bom končno nehal iz navade iskat stvari na mestih, kjer jih več ni, bo prišel nov UX "strokovnjak" in z njim nova "prenova", kjer bojo spet možnosti, ki jih uporablja malo ljudi, zakopali še dlje stran od človeka, Settings pa bodo preimenovali nazaj (naprej?) v Options. (Mimogrede, ne hecam se: Firefox je isto stvar poimenoval že Settings, Options in Preferences, zato ima tudi FAQ vnos vse tri besede v naslovu.)

Če je uporabnik samo en, je lažje reči, da naj si ta človek vzame tri dni in se zverzira v rabi novega programa.
Če je uporabnikov milijon, je za premostitev izgube produktivnosti potrebno tri milijone človek-dni.

A so take spremembe res *ključne*, da program opravlja svoje delo? Seveda ne.
Rad imam tole državico. <3

Rias Gremory ::

Izi je izjavil:

En minus za pisca novice in en plus za Firefox. Posodobitev je všečna in bolj kot ne samo vizualna. Vse je bolj ali manj enako samo malo polepšano, posodobljeno in bolj pregledno.
Tale slika pa ni prava za verzijo 89:

Spodaj ni Quit ampak je Exit. In Ctrl+Q ne naredi nič ampak je Ctrl+Shift+Q
Ob posodobitvi celo vpraša katero temo boš uporabljal. Kdo sploh uporablja to grdo belo (Light) temo, ki žge v oči. Prava je (Dark) tema, enako kot za celoten sistem.

Če se ne motim so bližnjice odvisne od operacijskega sistema. Pri meni je izhod CTRL+Q (distro ki bazira na Debianu), je pa res da uporabljam ESR Firefox.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Prospekt ::

Izi je izjavil:


Spodaj ni Quit ampak je Exit. In Ctrl+Q ne naredi nič ampak je Ctrl+Shift+Q

Obup, slikovno sporočanje, ki je 100x hitrejše od teksta so izbrisali, bekaz nekaj mormo spremenit.

WhiteAngel ::

Firefox žal nadaljuje tradicijo sodobnega razvoja programske opreme, kjer se nekaj posameznikov odloči, da je sprejemljivo milijonom svojih uporabnikov čez noč s posodobitvijo preurejati njihov delovni prostor.


V bistvu je ravno obratno. FF vmesnik je sedaj bolj podoben tistemu izpred nekaj let, ko se še niso "posamezniki na vrhu" odločili, da bodo kopirali debilne menije iz Chroma. Čakam, da bomo nazaj dobili dialog za Settings, Print in ostale funkcionalnosti, ker tole posiljevanje z web UI v zavihkih je še en debilizem na desktopu.

Podobno zamerim LibreOfficu, ker uvaja neke poenostavitve v smislu MS Offica, v bistvu je bil pa vmesnik izpred 5 let in še prej bolj učinkovit. Oh, saj folk itak ne zna stilov v Wordu uporabljat, dajmo ta meni skirit in autodetect, kateri naslov bi to lahko bil 8-O

Rias Gremory je izjavil:

Izi je izjavil:

En minus za pisca novice in en plus za Firefox. Posodobitev je všečna in bolj kot ne samo vizualna. Vse je bolj ali manj enako samo malo polepšano, posodobljeno in bolj pregledno.
Tale slika pa ni prava za verzijo 89:

Spodaj ni Quit ampak je Exit. In Ctrl+Q ne naredi nič ampak je Ctrl+Shift+Q
Ob posodobitvi celo vpraša katero temo boš uporabljal. Kdo sploh uporablja to grdo belo (Light) temo, ki žge v oči. Prava je (Dark) tema, enako kot za celoten sistem.

Če se ne motim so bližnjice odvisne od operacijskega sistema. Pri meni je izhod CTRL+Q (distro ki bazira na Debianu), je pa res da uporabljam ESR Firefox.


Jaz uporabljam alt+f4. Najbolj ziher.

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

Se strinjam z kritikami Firefoxa in novice (da bi bila lahko bolj objektivna).
Se je tako težko držati reka "if it ain't broke, don't fix it"?

Al se bom moral naučiti programiranja če gre Firefox po zlu ali pa bo treba na kakšen "terminal" brskalnik. :|
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

MrStein ::

WhiteAngel je izjavil:


Jaz uporabljam alt+f4. Najbolj ziher.

To zapre samo aktivno okno, ne zaključi pa Firefox procesa. (razen, če je zadnje okno)

Ena novost je tudi v meniju, ki se skriva pod desnim klikom, kjer je po novem možnost ustvariti zaslonski posnetek.

To je bilo že v verziji 88
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bosmla ::

Ena novost je tudi v meniju, ki se skriva pod desnim klikom, kjer je po novem možnost ustvariti zaslonski posnetek.

pritisnes Ctrl+Shift+S 8-)

Glugy ::

Nepotrebni lepotni popravki drgač pa ja še vedno je Firefox zame najboljš izbira.

m47hingi ::

Podpiram avtorja novice, zadnje čase se dela pretežno na izgledu (tudi pri drugi progrmaski opremi - Windows 10 se ukvarjajo z ikonami namesto, da bi modernizirali/povečali varnost v oddaljenem dostopu, odpravili dvojnost Nastavitev/nadzorna plošča, izboljšali podporo več-monitorskim postavitvam - Android 12 podobna zgodba oblika widgetov in barve).
Kdo pa ima čas in voljo se vsake 6 mesecev za vsak kos programske opreme, ki ga uporablja na novo privajat.

Človek dobi občutek, da je nekomu dolgčas in hop, dajmo malo vmesnik spremenit ali pa zato, da je občutek, da se je nekaj naredilo, ker se pri vmesniku najbolj opazi...

Ales ::

bajsibajsi je izjavil:

Kako se zavarovati pred sesutjem FF oz. izgubo "session restore"? Vsake tolko se zgodi, ne prepogosto, recimo 2x na leto, ravno ko ima uporabnik odprtih 25 tabov, da izginejo. Za popi***t.

Uporabi Tab Session Manager addon. Zelo zmogljiva zadeva.

Med ostalim podpira samodejno shranjevanje sej med delom ter tudi pri zapiranju posameznih oken ali celotnega brskalnika, s podrobnimi nastavitvami.

Kar se tiče novega dizajna, če je komu dovolj moteč, da bi se ukvarjali s tem, ter se zavedate, da bo izklop v about:config prej ali slej šel stran, ostane opcija ročne spremembe CSS. Cel Firefox vmesnik je spisan v CSS... Tudi ni treba, da sami to počnete, so že drugi naredili pred vami...

Če kdo rabi, lahko delim moje spremembe...

Ales ::

Še screenshot:

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Firefox 89, ki zopet nadleguje uporabnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
11015466 (8291) bambam20
»

Applove novosti z začetka WWDC - OS X

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4824017 (21222) MrStein
»

Izšel Firefox 14 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8022530 (18821) MrStein
»

Izšel je Firefox 9 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
10730454 (24389) MrStein

Več podobnih tem