» »

Za bitcoinom najhujši mesec v zadnjem desetletju

1 2 3
4
5

WizzardOfOZ ::

49106 je izjavil:

Zapomni si, preteklost ni garancija za prihodnost. Kripto je velik gamble in nove balončke je vedno težje napihniti. Prejšnji bullrun sta bila dva peaka, tokrat izgleda da bomo imeli samo enega, razen če se kripto letos konkretno obrne, navzgor.


Obrnil se bo gor. Ker je trenutno nemoteč za velike. Ko bo postal moteč, ga ne bo več. Kripto je samo in le gamble. Kar vložiš lahko izgubiš zelo hitro. Če me je kdo vprašal o kriptovalutah, sem mu v prvem stavku povedal - V KRIPTO SE VLAGA "SPARE MONEY", ZA KATEREGA TI JE VSEENO, ČE GA IZGUBIŠ!!! In to mislim da vse pove.

Ja, sam sem vložil. Sem zaslužil in še vedno služim. Čeprav večino zaslužka sem že pobral ven. Ne sicer toliko, kot bi si večina tukaj na tem forumu želela zaslužiti, ampak dovolj, da se v trgovinah ni treba spraševat ali si nekaj res lahko privoščim ali ne. Ampak začetni vložek je bil 400€, ki sem jih brez problema pogrešal.

Če kdo misli, da bo miljonar, če sedaj začne vlagat, se moti. Da se še vedno lepo zaslužiti, ampak časi za nabiranje milijonov so pa mimo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

NubCake ::

kow je izjavil:

Saj PoS je boljsi tech.

Ni, vsaj ne v smislu varnosti in predvidljivosti. Če pa misliš, da je ETH boljši coin kot BTC, pa "not even close", ker BTC je preveč edinstven. V bistvu sploh ne moreš primerjat nobenega drugega coin-a z Bitcoin-om, ker mu noben ne doseže do kolen. Tako da primerjava med ETH pa BTC sploh ni realna, ker sta kovanca preveč različna, Bitcoin pa je EDINSTVEN in se ne more in be več nikoli ponovil. Ne bom razlagal zakaj, ker tudi če ti, si ne boš premislil, ker če misliš, da je ETH boljši, si v NOBENEM primeru ne boš premislil, zato je brezevez zgubljat besede :)

PS: Imam BTC in ETH, ampak Bitcoin je daleč najboljši in najbolj edinstven crypto in bo VEDNO #1.

WizzardOfOZ ::

49106 je izjavil:

Če je moč soditi po zgodovini, nam letos 300k ne uide.

Mato989 je izjavil:


Ti pa danes povem da Bitcoin NIKOLI več ne bo vreden 0EUR kot pred 2009 =)


Bitcoin bo prej ali slej vreden natanko 0, enako velja za vse kripto.


Mislim da se motiš. Je par kriptovalut, ki bodo imel večjo vrednost od 0€. Bitcoin ni med njimi, ker zadaj nima ničesar razen .... So pa nekatere valute s platformami, ki so uporabne. In te platforme se bodo razvijale naprej.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

m0LN4r ::

NubCake je izjavil:

kow je izjavil:

Ce gre x5, je potem market cap (samo bitcoina) vec kot 3 trilijone. Pomeni, da bi bil market kripta vec kot 7 trilijonov verjetno. To se ze bliza sistemskemu risku itd.
Polno problemov in incentive, da drzave zabremzajo. x5 je imo ZELO, ZELO optimisticno.

Glede na to, da je Bitcoin BOLJŠI od zlata v VSEH primerih je 7 triljonov mala vrednost, glede na to, da ima zlato 10 triljonov market cap. Tako da, ko Bitcoin prehiti market cap zlata, mora biti vreden vsaj 500 000$ aka. 10 triljonov market cap.
Zlato je prezivelo zgodovino in se vse tehnoloske pogruntavscine in valute celo pa tak zacasnega kot je kripto bo zlahka.
Zlato je najbolj osnovna, primitivna valuta, ki sega tisocletja v zgodovino. Ne podcenjuj zlata.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

NubCake ::

m0LN4r je izjavil:

NubCake je izjavil:

kow je izjavil:

Ce gre x5, je potem market cap (samo bitcoina) vec kot 3 trilijone. Pomeni, da bi bil market kripta vec kot 7 trilijonov verjetno. To se ze bliza sistemskemu risku itd.
Polno problemov in incentive, da drzave zabremzajo. x5 je imo ZELO, ZELO optimisticno.

Glede na to, da je Bitcoin BOLJŠI od zlata v VSEH primerih je 7 triljonov mala vrednost, glede na to, da ima zlato 10 triljonov market cap. Tako da, ko Bitcoin prehiti market cap zlata, mora biti vreden vsaj 500 000$ aka. 10 triljonov market cap.
Zlato je prezivelo zgodovino in se vse tehnoloske pogruntavscine in valute celo pa tak zacasnega kot je kripto bo zlahka.
Zlato je najbolj osnovna, primitivna valuta, ki sega tisocletja v zgodovino. Ne podcenjuj zlata.

Nekdo je ravno zgoraj govoril 500x da nemoreš ocenit prihodnosti po preteklosti xD
Ampak ja, se strinjam, da ima zgodovino, ampak ni pa store of value več takšen kot je bil včasih, komaj še dohiteva infalcijo in pa težko ga je shranit, vkradejo ti ga lahko zlahkoto, in pa "not your vault, not your gold", ker nekaterim državam nočejo vrnit zlata (mislim, da Anglija noče vrnit eni državi), tako, da sploh ni tako varno kot bi si človek mislil, sploh če ga imaš veliko, medtem, ko je Bitcoin zlahka prenosljiv, poceni za pošiljat v velikih količinah, najbolj varen "asset", saj še ga nihče ni "shekal" in pa lahko ga imaš v lasi (hardware wallet) in to ga NIHČE ne more vzet. In pa Bitcoin je DOSTI bolj redek kot zlato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NubCake ()

49106 ::

Zlato ima prednost v tem, da ne potrebuje ne električne energije ne računalnika za trgovanje. Pa tudi kot surovina je uporaben.

Mato989 ::

49106 je izjavil:

Zlato ima prednost v tem, da ne potrebuje ne električne energije ne računalnika za trgovanje. Pa tudi kot surovina je uporaben.


Ampak zgodovina ne velja si rekel

Bitcoin pa ima prednost da ti ga pri prehodu meje noben ne more odvzet
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

49106 ::

Mato989 je izjavil:

49106 je izjavil:

Zlato ima prednost v tem, da ne potrebuje ne električne energije ne računalnika za trgovanje. Pa tudi kot surovina je uporaben.


Ampak zgodovina ne velja si rekel


Kaj ima zgodovina s tem, da lahko zlato uporabiš kot surovino ali da za trgovanje z njim ni potrebna električna energija. Pazi, pišem v sedanjiku.

(P.s. zgodovina velja za preteklost)

Mato989 je izjavil:



Bitcoin pa ima prednost da ti ga pri prehodu meje noben ne more odvzet


Razen če te s ključem po glavi dokler ne izdaš gesla :8) Ampak ja, bitcoin ima tudi prednosti in teh ni malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

IgorCardanof ::

Jaz osebno sem se zavaroval pred "5$ wrench attack" tako, da sem pozabil, moje privatne ključe. Razdelil sem jih na 4 kose in vsak kos zaupal 4 osebam katerim zelo zaupam. One se med seboj ne poznajo. Ko bom potreboval ključe, bom samo rekel njim. Če me pa kdo izsiljuje, mu pa ne morem nič povedat. Bulletproof plan.

49106 ::

Pa tudi v paniki ne moreš prodati ;)

xx23 ::

49106 je izjavil:

Zlato ima prednost v tem, da ne potrebuje ne električne energije ne računalnika za trgovanje. Pa tudi kot surovina je uporaben.


Vpišem "buy gold" v google in mi prvo vrže ven "buy gold online". Eh, ja.

WizzardOfOZ je izjavil:

Ampak začetni vložek je bil 400€, ki sem jih brez problema pogrešal.

Če kdo misli, da bo miljonar, če sedaj začne vlagat, se moti. Da se še vedno lepo zaslužiti, ampak časi za nabiranje milijonov so pa mimo.


Iz 400 EUR vložka res ne bo milijona, lahko potrdim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xx23 ()

dronyx ::

Ko so se s kriptom začele ukvarjati ameriške investicijske banke bi moralo vsakemu postati jasno, da bo divje. Večja so nihanja, večji so njihovi zaslužki, pri čemer jim ustreza še nereguliran kripto market, saj lahko manipulirajo še bistveno bolj, kot na ostalih trgih, ki so bolj nadzorovani. Za Elona Muska bi bilo pa bolje, če bi bil tiho. Takega "podjetnika" ne moreš resno jemati.

49106 ::

xx23 je izjavil:

49106 je izjavil:

Zlato ima prednost v tem, da ne potrebuje ne električne energije ne računalnika za trgovanje. Pa tudi kot surovina je uporaben.


Vpišem "buy gold" v google in mi prvo vrže ven "buy gold online". Eh, ja.



In kaj pol, če lahko kupiš tudi preko računalnika? A drugega, kot tolčti slamnatega moža, ne znaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

dronyx ::

xx23 je izjavil:

Vpišem "buy gold" v google in mi prvo vrže ven "buy gold online".

Kar se zlata tiče bo nekoč prišel čas, ko bo štelo samo tisto, kar se da položiti na tehtnico, torej fizično zlato. Cena zlata je manipulirana tudi s strani centralnih bank, ker za njih je visoka cena zlata sramota, ker to pomeni, da je njihov papirnati denar čedalje manj vreden. Ogromno "zlata" trenutno obstaja samo na papirju, ali pa se z istim fizičnim zlatom trguje večkrat, torej ima isti kilogram več papirnatih lastnikov.

kotnikd3 ::

IgorCardanof je izjavil:

Jaz osebno sem se zavaroval pred "5$ wrench attack" tako, da sem pozabil, moje privatne ključe. Razdelil sem jih na 4 kose in vsak kos zaupal 4 osebam katerim zelo zaupam. One se med seboj ne poznajo. Ko bom potreboval ključe, bom samo rekel njim. Če me pa kdo izsiljuje, mu pa ne morem nič povedat. Bulletproof plan.

In ko 1 od 4 ključ izgubi, pozabi, umre, postane dementen ... Tveganje si povečal za 4x, res bulletproof plan.

49106 ::

kotnikd3 je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Jaz osebno sem se zavaroval pred "5$ wrench attack" tako, da sem pozabil, moje privatne ključe. Razdelil sem jih na 4 kose in vsak kos zaupal 4 osebam katerim zelo zaupam. One se med seboj ne poznajo. Ko bom potreboval ključe, bom samo rekel njim. Če me pa kdo izsiljuje, mu pa ne morem nič povedat. Bulletproof plan.

In ko 1 od 4 ključ izgubi, pozabi, umre, postane dementen ... Tveganje si povečal za 4x, res bulletproof plan.


Joj, kaj vse moram brati :)) Še enkrat počasi preberi; ključ je razdelil na 4 kose in vsakega izmed teh kosov je zaupal 4-im osebam (vsak kos ima torej 4 kopije).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

lemur233 ::

NubCake je izjavil:

In pa Bitcoin je DOSTI bolj redek kot zlato.



Ne ni redek. Tistih 21 miljonov je samo vrstica v kodi, ki se jo lahko spremeni. Zato obstaja BIP proces. Sploh pa na dolgi rok, bi se moralo spremeniti, ker si ne predstavljam, da imaš deflacijsko valuto, po letu 2140. Potem naslednja stvar: imaš tudi konkurenčne projekte, ki so trenutno mnogo boljši od BTC-ja in bodo lahko v prihodnosti vredni več, kot BTC in bo BTC vreden lahko 0. Sicer pa, ko bo tether implodiral, se bo cel kripto prostor sesul na zelo blizu ničle. Takrat se bo mogoče kaj splačalo kupit, ampak zgolj zaradi človeške neumnosti in pohlepa.

Aja, pa Michael Saylor je dejansko prizadet osebek. Znan fraudster, ki je moral enkrat celo 1 mio kazni plačati davkariji. Meni tip ne deluje gladek. Jaz bom shortal MSTR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lemur233 ()

xx23 ::

To se strinjam, da Saylor ni gladek. Pravzaprav on igra vlogo McAfeeja v tem ciklu.

WizzardOfOZ ::

xx23 je izjavil:

Iz 400 EUR vložka res ne bo milijona, lahko potrdim.

Iz 400€ vložka leta 2010 pa ga je nekaj.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

dexterboy ::

2010 je bi BTC, koliko, 5€?
80 BTC x 30.000 € znese šest ničel na računu 8-)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

WizzardOfOZ ::

Al pa 6 stanovanjsko stavbo 100m od plaže na morju. :)

BTC je bil 3EUR.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

kiFni ::

49106 je izjavil:

Zlato ima prednost v tem, da ne potrebuje ne električne energije ne računalnika za trgovanje. Pa tudi kot surovina je uporaben.

Aja ga boš ti z lopatko pa kanglco kopal.
Potrebuje pa energijo za pridobivanje in predelavo.
Kok pa misliš da porabjo energije tisti monster bagri in kamioni pa vsa ostala mašinerija... ogromno nafte in štroma

49106 ::

Zakaj bi kopal, če lahko kupiš? In kaj je s temi strawmani? Ni vsaka energija električna, saj ne da smo zlato uporabljali tisočletja pred iznajdbo elektrike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Ben Dover ::

Kaj bo s kriptom, ko nas oplazi EMP, ki ga lahko sproži ogromna sončna nevihta? :D
To se lahko zgodi kadarkoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

49106 ::

Z njim si lahko rit obrišeš. Aja, še to nemoreš, razen če gre za paper wallet :)) Hec :P A ni sodobna elektronika dokaj dobro zaščitena pred EMP-ji, imo je veliko bolj problematičen padec električčnega omrežja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

WizzardOfOZ ::

Zelo podobno, kot z denarjem, ki ga imaš na računu in ne v denarnici.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

kow ::

NubCake je izjavil:

kow je izjavil:

Saj PoS je boljsi tech.

Ni, vsaj ne v smislu varnosti in predvidljivosti. Če pa misliš, da je ETH boljši coin kot BTC, pa "not even close", ker BTC je preveč edinstven. V bistvu sploh ne moreš primerjat nobenega drugega coin-a z Bitcoin-om, ker mu noben ne doseže do kolen. Tako da primerjava med ETH pa BTC sploh ni realna, ker sta kovanca preveč različna, Bitcoin pa je EDINSTVEN in se ne more in be več nikoli ponovil. Ne bom razlagal zakaj, ker tudi če ti, si ne boš premislil, ker če misliš, da je ETH boljši, si v NOBENEM primeru ne boš premislil, zato je brezevez zgubljat besede :)

PS: Imam BTC in ETH, ampak Bitcoin je daleč najboljši in najbolj edinstven crypto in bo VEDNO #1.


BTC ni nic edinstven, razen ce mislis v smislu, da je OG. Dogecoin je drugace tehnicno boljsi kojn kot BTC, ker ima perpeutal inflacijo. BTC pa bo brez forka izgubil security budget zarad razpolavljanja nagrad, razen ce se cena podvoji na 4 leta.

Mato989 ::

kow je izjavil:

NubCake je izjavil:

kow je izjavil:

Saj PoS je boljsi tech.

Ni, vsaj ne v smislu varnosti in predvidljivosti. Če pa misliš, da je ETH boljši coin kot BTC, pa "not even close", ker BTC je preveč edinstven. V bistvu sploh ne moreš primerjat nobenega drugega coin-a z Bitcoin-om, ker mu noben ne doseže do kolen. Tako da primerjava med ETH pa BTC sploh ni realna, ker sta kovanca preveč različna, Bitcoin pa je EDINSTVEN in se ne more in be več nikoli ponovil. Ne bom razlagal zakaj, ker tudi če ti, si ne boš premislil, ker če misliš, da je ETH boljši, si v NOBENEM primeru ne boš premislil, zato je brezevez zgubljat besede :)

PS: Imam BTC in ETH, ampak Bitcoin je daleč najboljši in najbolj edinstven crypto in bo VEDNO #1.


BTC ni nic edinstven, razen ce mislis v smislu, da je OG. Dogecoin je drugace tehnicno boljsi kojn kot BTC, ker ima perpeutal inflacijo. BTC pa bo brez forka izgubil security budget zarad razpolavljanja nagrad, razen ce se cena podvoji na 4 leta.


Meni je bistvo BTCja ravno to kar gledamo zdaj pri XRPju oz. Ripplu, koga bo SEC poklical na zatožno klop pri BTCju? Pri Etru je to veliko lažje kot tudi pri praktično vseh ostalih kovancih...

Tehnično pa je ravno point BTCja to kar mu nekateri očitajo kot slabost, počasen polžji razvoj, visoki konsenz ipd...

Ko bo lightning fully integriran bo to to... Da ne omenjam da si nekako ne predstavljam da bi MEME COIN bil nek plačilni kovanec za karkoli overall, lepo vas prosim že ime je fail, medtem ko je BITCOIN dejansko neko nevtralno smiselno ime je meme coin pač popoln fail.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kow ::

Mato989 je izjavil:


Tehnično pa je ravno point BTCja to kar mu nekateri očitajo kot slabost, počasen polžji razvoj, visoki konsenz ipd...
Ko bo lightning fully integriran bo to to...


Saj nisem kritiziral pocasen razvoj - to je prednost. Kritiziral sem, da je unsustainable z memom o 21 milijonov kojnov. Monero je boljsi kojn v tem pogledu, ker v nekem trenutku zamrzne block reward. Podobno dogecoin. Kaksno je ime, je irrelevantno. Da te moti ime dogecoin, samo pomeni da si prestar za internetno kulturo. Mimogrede, ne drzim dogecoin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

c3p0 ::

49106 je izjavil:


Razen če te s ključem po glavi dokler ne izdaš gesla :8) Ampak ja, bitcoin ima tudi prednosti in teh ni malo.


V denarnici narediš default wallet z nekim malim zneskom, večino pa skriješ za geslom. Saj ni tako težko.

Če se po forumih hvališ, da imaš 1200BTC, pa je to težje, drži.

Mato989 ::

kow je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Tehnično pa je ravno point BTCja to kar mu nekateri očitajo kot slabost, počasen polžji razvoj, visoki konsenz ipd...
Ko bo lightning fully integriran bo to to...


Saj nisem kritiziral pocasen razvoj - to je prednost. Kritiziral sem, da je unsustainable z memom o 21 milijonov kojnov. Monero je boljsi kojn v tem pogledu, ker v nekem trenutku zamrzne block reward. Podobno dogecoin.


Kot bi rekel da je zlato unsustanable ker je limitirano, ali pa les, ali pa whatever na Zemlji... Bitcoin je primer narave na spletu s tem ni nič narobe, dejansko to pomeni da ga bi porabil le za NUJNE zadeve, ne pa FIAT ki ga porabljamo ker je vsak dan manj vreden in ustvarjamo še več smeti in obremenjujemo okolje z odpadki...

Če želimo ohranit naravo potrebujemo deflatorne valute z mikro malo deflacijo ranga 0,1% letno... ker inflacija denarja je kontra produktivna za naravne vire in odpadke ter okolje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Ocitno ne razumes, da se sesuje varnost omrezja, ko pade block reward. Samo feeji za transakcije ne delujejo. Tko pravi teorija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

gozdar1 ::

Ravno zaradi bitkoina kurimo premog oz. trošimo energijo po nepotrebnem.

kow ::

To si na televiziji slisal? Al prodajas les?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

gozdar1 ::

Bitcoin, zelena valuta.

Mato989 ::

kow je izjavil:

Ocitno ne razumes, da se sesuje varnost omrezja, ko pade block reward. Samo feeji za transakcije ne delujejo. Tko pravi teorija.


Ampak block reward skoz pada pa je omrežje močnejše kot takrat ko je bil višji, hmmmm, ali pa bo kot pri etru, bo fee višji za prenos.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

gozdar1 je izjavil:

Bitcoin, zelena valuta.

Aha, samo nisi prevec brihten, tud ok.

Mato989 je izjavil:

kow je izjavil:

Ocitno ne razumes, da se sesuje varnost omrezja, ko pade block reward. Samo feeji za transakcije ne delujejo. Tko pravi teorija.


Ampak block reward skoz pada pa je omrežje močnejše kot takrat ko je bil višji, hmmmm, ali pa bo kot pri etru, bo fee višji za prenos.


Ker gre cena gor. Se bo cena povecevala x2 na 4 leta 'till end of time'? Ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

c3p0 ::

kow je izjavil:

To si na televiziji slisal? Al prodajas les?


Elon mu je povedal.

Mato989 ::

Ker gre cena gor. Se bo cena povecevala x2 na 4 leta 'till end of time'? Ne.


Kdo bi vedel... če se vedno več btcjev zgubi se cena ostalim viša... ni izključeno da ne bo en satoshi nekoč 1 ojro...

infalcija NI NUJNO potrebna, ker ni nujno da mora btc bit denar namesto fiata, dovolj je da je namesto zlata z omejeno fiat vlogo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gozdar1 ::

kow je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Bitcoin, zelena valuta.

Aha, samo nisi prevec brihten, tud ok.

Mato989 je izjavil:

kow je izjavil:

Ocitno ne razumes, da se sesuje varnost omrezja, ko pade block reward. Samo feeji za transakcije ne delujejo. Tko pravi teorija.


Ampak block reward skoz pada pa je omrežje močnejše kot takrat ko je bil višji, hmmmm, ali pa bo kot pri etru, bo fee višji za prenos.


Ker gre cena gor. Se bo cena povecevala x2 na 4 leta 'till end of time'? Ne.


Če bi z energijo porabljeno za rudarjenje bitkojnov, pozimi ogrevali ulice, bi bilo dejansko več koristi.

Ti si verjetno eden tistih, ki ob enem razlaga o špekulantih na borzi in poziva k vlaganju v bitkojne.

kow ::

Ce bi ljudje pozimi oblekli pulover za 10e, bi lahko imeli v stanovanju 3 stopinje manj, in prisparali ogormno energije.
Ljudje smo "nespametno" porabljali energijo se preden je bitcoin obstajal. Tvoj argument nima smisla. Poleg tega se pozanimaj o Jevonsovem paradoksu.
Sparanje z energije je bedarija. Lahko pa bolj obdavcimo premog in nafto. Sem takoj za.

m0LN4r ::

NubCake je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

NubCake je izjavil:

kow je izjavil:

Ce gre x5, je potem market cap (samo bitcoina) vec kot 3 trilijone. Pomeni, da bi bil market kripta vec kot 7 trilijonov verjetno. To se ze bliza sistemskemu risku itd.
Polno problemov in incentive, da drzave zabremzajo. x5 je imo ZELO, ZELO optimisticno.

Glede na to, da je Bitcoin BOLJŠI od zlata v VSEH primerih je 7 triljonov mala vrednost, glede na to, da ima zlato 10 triljonov market cap. Tako da, ko Bitcoin prehiti market cap zlata, mora biti vreden vsaj 500 000$ aka. 10 triljonov market cap.
Zlato je prezivelo zgodovino in se vse tehnoloske pogruntavscine in valute celo pa tak zacasnega kot je kripto bo zlahka.
Zlato je najbolj osnovna, primitivna valuta, ki sega tisocletja v zgodovino. Ne podcenjuj zlata.

Nekdo je ravno zgoraj govoril 500x da nemoreš ocenit prihodnosti po preteklosti xD
Ampak ja, se strinjam, da ima zgodovino, ampak ni pa store of value več takšen kot je bil včasih, komaj še dohiteva infalcijo in pa težko ga je shranit, vkradejo ti ga lahko zlahkoto, in pa "not your vault, not your gold", ker nekaterim državam nočejo vrnit zlata (mislim, da Anglija noče vrnit eni državi), tako, da sploh ni tako varno kot bi si človek mislil, sploh če ga imaš veliko, medtem, ko je Bitcoin zlahka prenosljiv, poceni za pošiljat v velikih količinah, najbolj varen "asset", saj še ga nihče ni "shekal" in pa lahko ga imaš v lasi (hardware wallet) in to ga NIHČE ne more vzet. In pa Bitcoin je DOSTI bolj redek kot zlato.

Lol ja zlato ti ukradejo, hw wallet pa ne? Ves kaj je osnovni problem BTCja? Potegnes steker, pa ne bos placeval znjim nikjer. Prezivijo tisti na ulici, ki imajo kaj v roki oprijemljivega.
Kak je ze blo tisto, ko je prisla kriza pa so omejili kolko denarja na osebo, na dan, lahko dvignes? Ti bodo omejil trgovanje z BTC pa si se niti krompirja na trznici ne bos mogel kupit. Ce bi pa imel zlat prstan pa sigurno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

PS: Raiffeisenbank je objavila oglas, da iscejo za odkup vse mozne gozdne povrsine in travnike... Pa se eno privat podjetje je objavilo nek podoben oglas, ampak tam se gre za gradbene parcele.
Hmmm
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Step2en Wolf ::

Nobelov nagrajenec za ekonomijo Paul Krugman je že lepo pojasnil, da gre za Ponzijevo shemo: https://www.nytimes.com/2021/05/20/opin...

Bistveno vprašanje pa seveda je: KAJ KRIPTOVALUTE REŠUJEJO, KAR DRUGE STVARI NE?

In še bolj razkrivajoče: TEHNOLOGIJA JE STARA 12 LET IN NI V ŠIROKI UPORABI.
V tem istem obdobju živijo Androidni telefoni in kakšen korak so opravili le te!?!

Še osnova "varnosti" kriptovalu ne drži, češ da se stvari "nezbrisljivo" zapišejo, saj Bitcoine na veliko kradejo, kot jih prav zaradi inkognitosti uporablja podzemni svet.

m0LN4r ::

Vecji problem je kriminal, ki se skriva za kriptojem. Ze FIAT kriminalce tezko dobijo, zdaj pa se lahko na se dodaten nacin potuhnejo.
Sicer se zaenkrat gre samo za miljone, ampak kmalu pa se bo slo za miljarde in to zelo enostavne kriminalne mreze.

Prej al slej potegnejo "steker" taksni stvari.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

3p ::

Step2en Wolf je izjavil:

Bistveno vprašanje pa seveda je: KAJ KRIPTOVALUTE REŠUJEJO, KAR DRUGE STVARI NE?


Kako podeseteriti vložen znesek v rekorno kratkem času in to brez tveganja zaporne kazni?

Mato989 ::

Step2en Wolf je izjavil:

Nobelov nagrajenec za ekonomijo Paul Krugman je že lepo pojasnil, da gre za Ponzijevo shemo: https://www.nytimes.com/2021/05/20/opin...

Bistveno vprašanje pa seveda je: KAJ KRIPTOVALUTE REŠUJEJO, KAR DRUGE STVARI NE?

In še bolj razkrivajoče: TEHNOLOGIJA JE STARA 12 LET IN NI V ŠIROKI UPORABI.
V tem istem obdobju živijo Androidni telefoni in kakšen korak so opravili le te!?!

Še osnova "varnosti" kriptovalu ne drži, češ da se stvari "nezbrisljivo" zapišejo, saj Bitcoine na veliko kradejo, kot jih prav zaradi inkognitosti uporablja podzemni svet.


Glavno bistvo kriptovalut je to, da mi jih ne more nobena sodba odvzet z izvršbo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

A110 ::

aha, torej si kriminalec da t to skrbi? Res ne vidim zakaj bi to bilo lahko dobro za povprečnega človeka ki ima čisto vest.

m0LN4r ::

Zakaj bi ti jih jemal, ce te lahko dajo v zapor xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mato989 ::

A110 je izjavil:

aha, torej si kriminalec da t to skrbi? Res ne vidim zakaj bi to bilo lahko dobro za povprečnega človeka ki ima čisto vest.


Aha, torej kdorkoli hoče privatnost je kriminalec ki nekaj skriva? Gre se za princip =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bitcoin z rekordom presegel 30.000 dolarjev

Oddelek: Novice / Kriptovalute
308364 (5046) neocodexx
»

Najhujši enodnevni padec bitcoina v zadnjih sedmih letih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7322723 (11124) gruntfürmich
»

Velika razprodaja na trgu kriptovalut (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
312113776 (86624) Saul Goodman
»

Bitcoin najniže letos (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
5026020 (19386) tikitoki
»

Kar gre gor, mora tudi dol: ether (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
7138400 (32504) Hair

Več podobnih tem