» »

Sušilni stroj in prašenje

Sušilni stroj in prašenje

matijadmin ::

Imam novejšega Gorenjevega s TČ, deluje BP. Filtra, kar oba čistim po vsakem ciklu, čeprav bi spodnjega lahko na 3-5 ciklov se mi zdi. Kondenzator je precej čist.

Težavo pa imam z izpustom prahu (najmanjših vlaken - linta), ki se potem nabira po celem stanovanju. Vrata so bila katastrofalno slabo zatesnjena po obodu. Drugemu - zunanju tesnilu sem po nasvetu serviserja dodal še enega, kar je nekoliko izboljšalo problem. Sumim tudi na dlabo tesnenje bobna (s klobučevino). Filtri zraka ne pomagajo dosti, ker se ta prah (precej velikih delcev) kar hitro posede in tam tudi ostane. Stroja ne bom rihtal, ampak gre stran (je dobil novega uporabnika).

Zato me zanima, kakšne imate izkušnje glede izpusta prahu z Miele, Bosch (suhi in mokri lint filtri), AEG, Samsung ... Miele ima tudi najnižje emisije vlage, kar verjetno nekaj pove o tesnenju in natančnosti izdelave.

Ker ga imam blizu bivalnega dela in dosti uporabljam, je to zame zelo pomembno, da ne svinja zraka. Cena ni problem, sploh do 1k, raznih wifi, dišavljenja inneumnosti ne potrebujem.

Hvala.
Vrnite nam techno!

njyngs ::

Kateri model si pa to imel? Imam tudi Gorenje, in sicer DE72, pa te težave ne opažam

</head> ::

Lint ti pa res ne bi smel letet po stanovanju. Da nisi ti zjebal filtrov z vsakodnevnim čiščenjem?

c3p0 ::

Nekje ti je očitno uhajalo, imam tudi Gorenje 10 let (parkrat sam servisiral), nikoli tega problema.

matijadmin ::

njyngs je izjavil:

Kateri model si pa to imel? Imam tudi Gorenje, in sicer DE72, pa te težave ne opažam

D7665N, drugače pa čisto vsi stroji malo izpustijo, vsaj pri vseh, ki imajo sušilca sem to opazil, ampak ta precej bolj.

</head> je izjavil:

Lint ti pa res ne bi smel letet po stanovanju. Da nisi ti zjebal filtrov z vsakodnevnim čiščenjem?

Prvi filter (v vratih) je potrebno vsakokrat čistit. Po navod. proizv. Sicer pa zajebeš stroj, če ne čistiš (vdor v kondenzator in drugam. Tem več, tem bolje (dejansko tudi bolje suši).

c3p0 je izjavil:

Nekje ti je očitno uhajalo, imam tudi Gorenje 10 let (parkrat sam servisiral), nikoli tega problema.

Boben + vrata za en k. tesnijo.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

Trupl0 ::

na mojem gorenje, dn8665 nekaj nekaj, je ista težava.
So mi pod garancijo zamenjali celotna vrata na drug način zaklepa.
Je bolje ampak se še vedno vidi po celi kopalnici.
If you are going through Hell, keep going !

matijadmin ::

Trupl0 je izjavil:

na mojem gorenje, dn8665 nekaj nekaj, je ista težava.
So mi pod garancijo zamenjali celotna vrata na drug način zaklepa.
Je bolje ampak se še vedno vidi po celi kopalnici.

Serviser je videl, komentiral ni, rekel je, da tako pač je in svetoval, da sam dodam eno tesnilo, ki je namenjeno za zadnji pokrov, po obodu pod obstoječe zunanje tesnilo od vrat. Did it, precej nerodno, ker ga moraš lepit pravokotno od obstoječega, ampak ratalo. Tesnilo sem sam plačal in je bilo kar drago! Je malenkost boljše, vredu pa ni. Škoda za tak sicer okej stroj, pa pogrne na takem detajlu na celi črti.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Kje si pa kupil tesnilo? Razni preprodajalci delov so tudi parkrat dražji kot Gorenje servis.

profii ::

Bosch sušilec, star cca eno leto, niti pikice prahu v tistem prostoru.

Jure14 ::

A imaš mogoče kakšno plinsko peč, ne kondenzacijsko, ampak na notranji zrak?
Tudi pri teh pečeh se veliko muck nabira po stanovanju.

matijadmin ::

c3p0 je izjavil:

Kje si pa kupil tesnilo? Razni preprodajalci delov so tudi parkrat dražji kot Gorenje servis.

Gorenje servis.

profii je izjavil:

Bosch sušilec, star cca eno leto, niti pikice prahu v tistem prostoru.

Model? Hvala za info.

A ima tvoj Bosch suh ali moker filter?
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

matijadmin je izjavil:

njyngs je izjavil:

Kateri model si pa to imel? Imam tudi Gorenje, in sicer DE72, pa te težave ne opažam

D7665N, drugače pa čisto vsi stroji malo izpustijo, vsaj pri vseh, ki imajo sušilca sem to opazil, ampak ta precej bolj.

sam imam točno ta model od 2014 dalje pa nekaj hudo veliko prahu ni v kopalnici. v kopalnici je tudi stara plinska peč, ki pa je v omari, tako da zaradi nje prah ne bi smel preveč krožit.
Je pa tako, da po vsakem sušenju roko poberem prah na vratih in preostanek po robovih posesam. Tisti drugi filter pa prevečkrat pozabim in je potem te robe kar precej gor na gobi. Ga bom pa danes 100%.
Aja sušilec je pa kar precej v uporabi, mejhni mulci...

MIHAc27 ::

Imam najcenejšega Candya, ki je plastičen cheap shit (dela drugače BP, ampak se vidi cenenost materijalov) pa nimam nobenih težav z prahom/lintom. Edino kaka kapljica kondenza včasih pri filtru spolzi na plano.

Srecna ::

Siemens siwatherm TXL cca 10let star, mogoče enkrat na teden pucam se vsaj lepo v en sloj nabere, ne vidim težav pa stoji v kurilnici.

m0LN4r ::

Srecna je izjavil:

Siemens siwatherm TXL cca 10let star, mogoče enkrat na teden pucam se vsaj lepo v en sloj nabere, ne vidim težav pa stoji v kurilnici.

To pa zato, ker nimas stabilnega moza!
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Srecna ::

m0LN4r je izjavil:

Srecna je izjavil:

Siemens siwatherm TXL cca 10let star, mogoče enkrat na teden pucam se vsaj lepo v en sloj nabere, ne vidim težav pa stoji v kurilnici.

To pa zato, ker nimas stabilnega moza!


Vem. Sem zdržala 25 let, ni časa za novega. Bolje biti sam. Uzivaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Srecna ()

antrim ::

WTF. A to je potem skoraj tako kot tisti test Jugeca in mačke? Imamo Miele TWF660WP in v prostoru, kjer stoji, ne opažam povečanega prašenja.

matijadmin ::

antrim je izjavil:

WTF. A to je potem skoraj tako kot tisti test Jugeca in mačke? Imamo Miele TWF660WP in v prostoru, kjer stoji, ne opažam povečanega prašenja.

Tega sem v ponedeljek kupil. Se nadejam, da bo tako tudi pri nas.
Vrnite nam techno!

matijadmin ::

Redno uporabljam in do zdaj nobenega prašenja. Steklo tuš kabine, če povlečem s prsti 1 m, brez opaznega prahu na konucah! Upam, da tako (dobro zatesnjen) tudi ostane. Zapiranje in tesnenje vratc je neprimerljivo boljše, čeprav nič kaj ekstra dražje ne zgleda in videt.
Vrnite nam techno!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri sušilni stroj kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14152817 (5390) darkolord
»

Pralni stroj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7319397 (2058) darkolord
»

Nakup sesalca (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24095242 (10470) Zstiller
»

Kateri sušilni stroj s TČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8830171 (22133) oberskitona
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930125 (24647) anjabebler

Več podobnih tem