» »

Koliko decibelov v stanovanju

Koliko decibelov v stanovanju

1
2
»

Bwaze6 ::

Je pa raven hrupa, ki je še dovoljena, v resnici kar visoka. To, da imajo ostali stanovalci nižje vrednosti, ne bo nikomur dosti mar.

vnetidebater ::

feryz je izjavil:

Kaj te moti? Šum vetra? To je še nekako rešljivo.
Če te zvok kompresorja, potem blagor tebi. Ko bo prava zima, se bo šele začela veselica. Bolje da res prodaš.


pomojem ga moti zvok vibracij ki se prenašajo po konstrukciji bloka. Tega ne bo z ničemer rešil. Ni možno.

Nizkofrekvenčni "brrrrrrrrrrrrr" se sliši najbrž.
Res je da ko bo še hladilnik deloval bo to manj slišat ampak neslišno pa ne bo nikdar.

Johnny QJ je izjavil:

hvala za info nejcek74, po hitrem pregledu tega pravilnika vidim, da je mejna predpisana vrednost 35 db, kar pri meni presega...


bom sestavil pisno reklamacijo za začetek brez odvetnikov in groženj pa bomo videli. Predstavljam pa si , da se verjetno z prodajalci teh sistemov verjetno, da najti kakšna rešitev... razni blažilniki pod črpalko, zvočne stene okoli črpalke, mogoče so problem tudi kakšni nosilci cevi, ki grejo naprej od črpalke...

Zvok ni zelo moteč, opaziš pa seveda ga.. in če kupiš drago novo stanovanje na vrhu bloka, predvsem zato, da ti ne bo nikoli noben hodil po glavi in ropotal potem si seveda šokiran...


Ali rešite težavo ali pa pokliči odvetnika.

Likalnik je izjavil:

Tako je..vse kar se dogaja v bloku o tem obvestiš upravljalca in potem gre on naprej urejati stvari...zato tudi imamo upravljalca...pri nas v bloku gre vse preko njega...sosed naštima omarico za čevlje na hodnik...v hišnem redu lepo piše, da ne sme biti nič na hodniku....obvestimo upravljalca in on potem reši z lastnikom.
Obvesti o tem upravljalca in boš videl njegov odziv...


Zanimiva informacija. Nisem vedel da imajo vsi bloki upravljalca. Potem bo najbolje da tako rešite. Klicat upravljalca in prositi za njihovo pomoč pri reševanju problema.

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

vnetidebater je izjavil:

feryz je izjavil:

Kaj te moti? Šum vetra? To je še nekako rešljivo.
Če te zvok kompresorja, potem blagor tebi. Ko bo prava zima, se bo šele začela veselica. Bolje da res prodaš.


pomojem ga moti zvok vibracij ki se prenašajo po konstrukciji bloka. Tega ne bo z ničemer rešil. Ni možno.

Nizkofrekvenčni "brrrrrrrrrrrrr" se sliši najbrž.
Res je da ko bo še hladilnik deloval bo to manj slišat ampak neslišno pa ne bo nikdar.

Johnny QJ je izjavil:

hvala za info nejcek74, po hitrem pregledu tega pravilnika vidim, da je mejna predpisana vrednost 35 db, kar pri meni presega...


bom sestavil pisno reklamacijo za začetek brez odvetnikov in groženj pa bomo videli. Predstavljam pa si , da se verjetno z prodajalci teh sistemov verjetno, da najti kakšna rešitev... razni blažilniki pod črpalko, zvočne stene okoli črpalke, mogoče so problem tudi kakšni nosilci cevi, ki grejo naprej od črpalke...

Zvok ni zelo moteč, opaziš pa seveda ga.. in če kupiš drago novo stanovanje na vrhu bloka, predvsem zato, da ti ne bo nikoli noben hodil po glavi in ropotal potem si seveda šokiran...


Ali rešite težavo ali pa pokliči odvetnika.

Likalnik je izjavil:

Tako je..vse kar se dogaja v bloku o tem obvestiš upravljalca in potem gre on naprej urejati stvari...zato tudi imamo upravljalca...pri nas v bloku gre vse preko njega...sosed naštima omarico za čevlje na hodnik...v hišnem redu lepo piše, da ne sme biti nič na hodniku....obvestimo upravljalca in on potem reši z lastnikom.
Obvesti o tem upravljalca in boš videl njegov odziv...


Zanimiva informacija. Nisem vedel da imajo vsi bloki upravljalca. Potem bo najbolje da tako rešite. Klicat upravljalca in prositi za njihovo pomoč pri reševanju problema.


Nimajo vsi bloki upravljalca....starejši bloki še iz časa YU ga nimajo oziroma, če se stanovalci ne dogovorijo ga pač nimajo (težko je nekoga prepričat, da bo imel še dodatno od 50-100€ mesečnega stroška za upravljalca)....danes se hitro vidi kateri bloki imajo upravljalca in kateri ne...določeni so še vedno brez obnovljene fasade.
Kakorkoli, če ima blok upravljalca pomeni, da so zadeva vsaj malo urejene...in če ga že plačuješ zakaj ga ne bi izkoristil in njega pošiljal v boj s sosedi namesto, da se sam z njimi prerekaš...

darksamurai ::

Likalnik je izjavil:


Nimajo vsi bloki upravljalca....starejši bloki še iz časa YU ga nimajo oziroma, če se stanovalci ne dogovorijo ga pač nimajo (težko je nekoga prepričat, da bo imel še dodatno od 50-100EUR mesečnega stroška za upravljalca)....danes se hitro vidi kateri bloki imajo upravljalca in kateri ne...določeni so še vedno brez obnovljene fasade.


50-100EUR je celotni strošek, ki ga plačaš upravljalcu, v katerem je vključena skupna elektrika za hodnike/dvigalo, čiščenje stopnišča in skupnih prostorov, tekoča vzdrževalna dela, odvoz smeti, rezervni sklad (denar se koristi za večja vzdrževalna dela npr. fasada) in na koncu je v tem znesku tudi strošek upravljalca.

Zgodovina sprememb…

steev ::

Ne vem kok ma upravnik veze s tem.

Glede na to, da gre za novograndjo, bi se sam poskusil zmeniti z investitorjem, po mirni poti.

Če ne pa uveljeavljanje stvarne napake na način, da se napaka odpravi.

Bo verjetno najbolje, da pokličeš kakega sodnega izvedenca, verjetno gradbene stroke, da ti malo pove kako postopati v takih primerih in koliko bi prišle meritve. Ker na koncu bo samo mnenje sodnega izvedenca tisto, ki bo odločalo.
:|

Invictus ::

Če je novogradnja, obstaja bančna garancija. Oz. naj bi bila...

Zagrozi z koriščenjem le te, pa bo hitro vse urejeno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrimoZ_ ::

vnetidebater je izjavil:

feryz je izjavil:

Kaj te moti? Šum vetra? To je še nekako rešljivo.
Če te zvok kompresorja, potem blagor tebi. Ko bo prava zima, se bo šele začela veselica. Bolje da res prodaš.


pomojem ga moti zvok vibracij ki se prenašajo po konstrukciji bloka. Tega ne bo z ničemer rešil. Ni možno.

Nizkofrekvenčni "brrrrrrrrrrrrr" se sliši najbrž.
Res je da ko bo še hladilnik deloval bo to manj slišat ampak neslišno pa ne bo nikdar.



Zakaj ni možno ?
Lahko gre za kako neumnost/površnost da enota TČ ni montirana na gumo ampak direkt na beton, ki je del strešne konstrukcije. Ali pa je kaka cev od ogrevanja stisnena ob nek element konstrukcije in se preko tega prenaša vibracije in posledično zvok.

Oboje se da rešit, verjamem pa da investitorju seveda ni v interesu.

Recimo moja TČ je montirana na konkretne kose gume le ti pa potem na betonski podstavek.

energetik ::

Brnenje se prenaša preko trdnih konstrukcij in tega ni možno enostavno izolirati. Jaz imam 8kW TČ zunaj, na ločenem temelju na gumastih nogah, pa vseeno v parih sobah slišim brnenje, ko pripravlja SV. Se prenaša tudi po ceveh, čeprav so skozi steno v izolaciji in v purpenu. Sicer mene to ne moti, sploh ker si lahko kadarkoli naredim urnik ogrevanja, lahko si jo tudi odšraufam in prestavim 5m od bajte, ampak dejstvo je, da take zverine od TČ ne moreš tako enostavno izolirat od konstrukcije, razen če se jo dobesedno ne obesi na vzmeti. Ali prestavi drugam.

Tukaj bo po mojem težko najti rešitev, tudi če bodo spravili na zakonsko dovoljen nivo dB, bo lahko lastniku še vedno najedalo brnenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Likalnik ::

darksamurai je izjavil:

Likalnik je izjavil:


Nimajo vsi bloki upravljalca....starejši bloki še iz časa YU ga nimajo oziroma, če se stanovalci ne dogovorijo ga pač nimajo (težko je nekoga prepričat, da bo imel še dodatno od 50-100EUR mesečnega stroška za upravljalca)....danes se hitro vidi kateri bloki imajo upravljalca in kateri ne...določeni so še vedno brez obnovljene fasade.


50-100EUR je celotni strošek, ki ga plačaš upravljalcu, v katerem je vključena skupna elektrika za hodnike/dvigalo, čiščenje stopnišča in skupnih prostorov, tekoča vzdrževalna dela, odvoz smeti, rezervni sklad (denar se koristi za večja vzdrževalna dela npr. fasada) in na koncu je v tem znesku tudi strošek upravljalca.


ja tako je...načeloma drži...pri nas ni notri vključen strošek elektrike in ogrevanja (plin)...vse ostalo pa je (čiščenje, razkuževanje, hišniška dela, dvigala, smeti, voda, rezervni sklad itd)...ampak, če nima blok upravljalca ima teh stroškov veliko manj.

matijadmin ::

nejcek74 je izjavil:

Imas predpise, ki urejajo hrup v stavbah, večstanovanjski objekt je moral meti izdelan elaborat o zasciti pred hrupom al nekaj takega
Podaj pisno pritožbo, zahtevaj elaborate, ce je hrup res motec je to problem izvajalca in ali projektantov.
Naštudiraj potrebne postopke, ce ne znas sam najami nekoga.
googlaj: Pravilnik o zaščiti pred hrupom v stavbah
poglej tole: https://www.gov.si/assets/ministrstva/M...
btw nisem vec na tekočem s Slovensko zakonodajo, ampak definitivno obstajajo predpisi o hrupu, v slabem položaju si samo ce gre za star objekt.


Podaj pisno reklamacijo investitorju in prodajalcu v roku kot določa ZVKSES (pazi, da ne zamudiš od dne, ko si ugotovil oz. jih prvič obveščal). Moraš pisno (daj priporočeno). Potem, če ne odpravijo napake, imaš eno leto časa za tožbo. Če boš prodal in zamolčal, lahko imaš težave s kupcem. Potreboval boš izvedenca ali vsaj za začetek meritev opravljeno s kalibrirano napravo (namig: ima jo vsaka firma, ki se ukvarja z varnostjo pri delu). In pohiti, da ne zamudiš roka v ZVKSES.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

Johnny QJ ::

matijadmin je izjavil:

nejcek74 je izjavil:

Imas predpise, ki urejajo hrup v stavbah, večstanovanjski objekt je moral meti izdelan elaborat o zasciti pred hrupom al nekaj takega
Podaj pisno pritožbo, zahtevaj elaborate, ce je hrup res motec je to problem izvajalca in ali projektantov.
Naštudiraj potrebne postopke, ce ne znas sam najami nekoga.
googlaj: Pravilnik o zaščiti pred hrupom v stavbah
poglej tole: https://www.gov.si/assets/ministrstva/M...
btw nisem vec na tekočem s Slovensko zakonodajo, ampak definitivno obstajajo predpisi o hrupu, v slabem položaju si samo ce gre za star objekt.


Podaj pisno reklamacijo investitorju in prodajalcu v roku kot določa ZVKSES (pazi, da ne zamudiš od dne, ko si ugotovil oz. jih prvič obveščal). Moraš pisno (daj priporočeno). Potem, če ne odpravijo napake, imaš eno leto časa za tožbo. Če boš prodal in zamolčal, lahko imaš težave s kupcem. Potreboval boš izvedenca ali vsaj za začetek meritev opravljeno s kalibrirano napravo (namig: ima jo vsaka firma, ki se ukvarja z varnostjo pri delu). In pohiti, da ne zamudiš roka v ZVKSES.




pisno reklamacijo prodajalcu in investitorju sem že dal glede tega, odgovor je bil..

Pred tehničnim pregledom so se izvedle tudi meritve
hrupa, ki niso presegle dopustnih standardov/mej. Na podlagi teh meritev, ki so jih po zakonu in
zahtevi UE Maribor izvedli neodvisni strokovnjaki je bilo ugotovljeno, da toplotna črpalka deluje, kot
mora.
Nivo hrupa je lahko subjektivne narave, zato kupcu predlagamo, da najprej opremi stanovanje, saj
se lahko s tem spremeni dojemanje zvoka.

m0LN4r ::

Za zacetek si sposodis posten db meter placiras na stojalo in poslikas rezultat in jim ga lepo posljes v emailu in zravn napises, da to kaj tam na sliki vidijo ni subjektivno in da bi rad videl zapisnik tehnicnega pregleda, kaj in kje so oni izmerili. Ter se povprasas, njihovo mnenje o tem.

da toplotna črpalka deluje, kot mora.
To sploh ni tvoj problem. Tvoj problem je hrup, ki prehaja v stanovanje v kakrsnikoli obliki ze. S katerim, pred nakupom nisi bil seznanjen oz. ti je bilo zamolcano!!

Vmes se posvetujes se z enim odvetnikom.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

PrimoZ_ ::

energetik je izjavil:

Brnenje se prenaša preko trdnih konstrukcij in tega ni možno enostavno izolirati. Jaz imam 8kW TČ zunaj, na ločenem temelju na gumastih nogah, pa vseeno v parih sobah slišim brnenje, ko pripravlja SV. Se prenaša tudi po ceveh, čeprav so skozi steno v izolaciji in v purpenu.


Imas vodno povezavo?
Jaz ne slišim svoje tč pod nobenim pogojem.

Vse je mrtvo tiho.

blackbfm ::

To da je crpalka mrtvo tiha ne kupim. Slisim sosedovo čez cesto 50 metrov stran, našo pa tudi se slisi pumpo skoz radiatorje

Johnny QJ ::

m0LN4r je izjavil:

Za zacetek si sposodis posten db meter placiras na stojalo in poslikas rezultat in jim ga lepo posljes v emailu in zravn napises, da to kaj tam na sliki vidijo ni subjektivno in da bi rad videl zapisnik tehnicnega pregleda, kaj in kje so oni izmerili. Ter se povprasas, njihovo mnenje o tem.

da toplotna črpalka deluje, kot mora.
To sploh ni tvoj problem. Tvoj problem je hrup, ki prehaja v stanovanje v kakrsnikoli obliki ze. S katerim, pred nakupom nisi bil seznanjen oz. ti je bilo zamolcano!!

Vmes se posvetujes se z enim odvetnikom.



sem jim poslal novo reklamacijo z meritvami in zahtevo za odpravo problema glede hrupa.., zahteval sem tudi oprostitev plačila stroškov upravitelja z razlogom, da stanovanje zaradi hrupa ni primerno za vselitev.. bomo videli..

IL_DIAVOLO ::

Pravilno.

Vso srečo!
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

PrimoZ_ ::

blackbfm je izjavil:

To da je crpalka mrtvo tiha ne kupim. Slisim sosedovo čez cesto 50 metrov stran, našo pa tudi se slisi pumpo skoz radiatorje


Mislil sem znotraj hiše.
Če slišiš sosedovo TČ 50m daleč v hišo, potem je TČ pokvarjena in ruži kot nora ali pa imaš na oknih povilinil namesto stekel.

To da se sliši pumpo skozi radiatorje, sem že nakajkrat slišal od različnih ljudi. Sam imam sicer talno gretje in tu šuma ali brnenja ni.

energetik ::

PrimoZ_ je izjavil:

blackbfm je izjavil:

To da je crpalka mrtvo tiha ne kupim. Slisim sosedovo čez cesto 50 metrov stran, našo pa tudi se slisi pumpo skoz radiatorje


Mislil sem znotraj hiše.
Če slišiš sosedovo TČ 50m daleč v hišo, potem je TČ pokvarjena in ruži kot nora ali pa imaš na oknih povilinil namesto stekel.

To da se sliši pumpo skozi radiatorje, sem že nakajkrat slišal od različnih ljudi. Sam imam sicer talno gretje in tu šuma ali brnenja ni.
Točno to, če se jo sliši od soseda na 50m je zelo verjetno pleh v resonanci ali pa ventilator po čem tolče.

Ja, imam vodno povezavo, 32mm inox rebrasta cev. Inštalater je naredil napako, ker bi moral biti vmes kos gibke pletene cevi. V 2 sobah se sliši zelo rahlo brnenje ko dela na 100% obratov, to pa je samo ko greje sanitarno vodo. Ampak lastna TČ ponavadi ne moti, ker veš dajo lahko utišaš s pritiskom na gumb, narediš urnik ali pa prestaviš kadarhočeš.

Ghost7 ::

Od kje vam ideja, da je imeti upravljalca prostovolno?

Kar je mislim, da nad 3 stanovanji v objektu, potrebuješ upravljalca objekta!
To je zakonsko določeno, in ja tudi stari bloki iz YU imajo valda upravnika.
Kako se boš pa karkoli zmenil? Bodo stanovalci, katerim se itak 3/4 jebe sami sklicevali sestanke in hodili nanje? Kdo bo skrbel za skupni sklad? Ko je treba popraviti streho, stopnišče? Tudi tisti katerim se jebe če tazgornjemu zamaka, ali taspodnjemu popljavlja je tako prisiljen soinvestirat. Ali pa izjave jaz sem v sredini, ne rabim fasade in podobne. Še z upravnikom je težko, kaj šele bi bilo brez njega. Razpadli bloki.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

feryz ::

Sem že vprašal za vrsto zvoka, pa ni povedal. A nima noben toplotne?
Najverjetneje sliši zvok kompresorja. Tega hudiča se ne znebiš, pa lahko narediš kar hočeš. Malo res rešijo mehke cevi nekje vmes, ampak se frekvenca prenaša tudi po vodi ali plinu. V enih objektih se sliši, v drugih ne.
Meni gre tudi moja na k... do konca.
Je pa to zvok, ki je daleč od kakšnih glasnih decibelov, skorajda neslišen. Najeda pa kot prasica.

blackbfm ::

Če slišiš sosedovo TČ 50m daleč v hišo, potem je TČ pokvarjena in ruži kot nora ali pa imaš na oknih povilinil namesto stekel.


Ni pokvarjena, ni "glasna", stekla so konkretna, ampak ponoči pa se vseeno čuti resonanca. Recimo da je v nekih zmernih mejah.

Dobro da nima vsaka hisa, drugače bi bila pomoje norišnica..

energetik ::

feryz je izjavil:

Sem že vprašal za vrsto zvoka, pa ni povedal. A nima noben toplotne?
Najverjetneje sliši zvok kompresorja. Tega hudiča se ne znebiš, pa lahko narediš kar hočeš. Malo res rešijo mehke cevi nekje vmes, ampak se frekvenca prenaša tudi po vodi ali plinu. V enih objektih se sliši, v drugih ne.
Meni gre tudi moja na k... do konca.
Je pa to zvok, ki je daleč od kakšnih glasnih decibelov, skorajda neslišen. Najeda pa kot prasica.

Mene pa moja pomirja, tako nežno brni. Vsaj vem, da ni še crknila. :))

WhiteAngel ::

Johnny QJ je izjavil:


Zmeril sem zvok in med delovanjem zraste iz cca 20 decibelov na cca 38 decibelov. Merjeno z aplikacijo na telefonu.


Začni z modelom toplotne črpalke in preveri, ali je vse ok z njo. Dražje in večje toplotne (Stiebl) se hvalijo s tem, da so "skoraj neslišne". Če je plata vmes, ne bi smelo biti ne vem kaj. 38db je ogromno IMO.

feryz je izjavil:

Sem že vprašal za vrsto zvoka, pa ni povedal. A nima noben toplotne?
Najverjetneje sliši zvok kompresorja. Tega hudiča se ne znebiš, pa lahko narediš kar hočeš. Malo res rešijo mehke cevi nekje vmes, ampak se frekvenca prenaša tudi po vodi ali plinu. V enih objektih se sliši, v drugih ne.
Meni gre tudi moja na k... do konca.
Je pa to zvok, ki je daleč od kakšnih glasnih decibelov, skorajda neslišen. Najeda pa kot prasica.


Ja, moj Kronoterm 13kw tudi brni. Sploh ponoči se sliši, ko se vse umiri. Ampak sem opazil, da zvok prihaja izključno po stropu skozi streho (in na hodniku recimo), ker nimam plate in je slaba izolacija. Tudi dež se recimo zelo sliši. V pritličju pa ne opazim, kdaj laufa. TČ je zunaj ob hiši.

Zgodovina sprememb…

Johnny QJ ::

WhiteAngel je izjavil:

Johnny QJ je izjavil:


Zmeril sem zvok in med delovanjem zraste iz cca 20 decibelov na cca 38 decibelov. Merjeno z aplikacijo na telefonu.


Začni z modelom toplotne črpalke in preveri, ali je vse ok z njo. Dražje in večje toplotne (Stiebl) se hvalijo s tem, da so "skoraj neslišne". Če je plata vmes, ne bi smelo biti ne vem kaj. 38db je ogromno IMO.

feryz je izjavil:

Sem že vprašal za vrsto zvoka, pa ni povedal. A nima noben toplotne?
Najverjetneje sliši zvok kompresorja. Tega hudiča se ne znebiš, pa lahko narediš kar hočeš. Malo res rešijo mehke cevi nekje vmes, ampak se frekvenca prenaša tudi po vodi ali plinu. V enih objektih se sliši, v drugih ne.
Meni gre tudi moja na k... do konca.
Je pa to zvok, ki je daleč od kakšnih glasnih decibelov, skorajda neslišen. Najeda pa kot prasica.


Ja, moj Kronoterm 13kw tudi brni. Sploh ponoči se sliši, ko se vse umiri. Ampak sem opazil, da zvok prihaja izključno po stropu skozi streho (in na hodniku recimo), ker nimam plate in je slaba izolacija. Tudi dež se recimo zelo sliši. V pritličju pa ne opazim, kdaj laufa. TČ je zunaj ob hiši.



to je ogromna AERMEC črpalka, namenjena 30 stanovanjem.. z njo nič narobe, problem je verjetno kako je nameščena. Danes sem podrobno pogledal cevi in verjetno je ravno tu problem, ker so nameščene direkt po moji zunanji steni z navadnimi nosilci. Verjetno bi kaj takega pomagalo https://katalog.bossplast.com/montazni-...

bbbbbb2015 ::

Johnny QJ je izjavil:

Kupili smo novo stanovanje, vse je ok, vendar hitro opazim en problem... in sicer toplotna črpalka na strehi je nameščena ravno na mestu, kjer je spodaj naše stanovanje....

ko črpalka deluje se začne v prostoru, ki je direktno spodaj- to je dnevna soba, pojavljati zvok


Realno ne bo mogoče narediti nič. Imel več takih izkušenj. Imel sem pisarno v eni stavbi (betonski), kjer je bila ideja, da so delavnice in pisarne združene.
Kompresorji od nekih stiskalnic so se slišali non-stop. Vsaj jaz se nisem mogel navaditi in sem po 2+ letih šel ven. Iz najema.

Na eni drugi poslovni stavbi so toplotne črpalke namontirane na eni steni. Jaz sem na drugi strani slišal klime na oni strani. Vmes je imela prostor neka gospa, ona pa se je strašno pritoževala.

V obeh primerih so izvajali "korektivne" ukrepe, predvsem so dajali neke gumaste distančnike med steno in klimo oz. kompresor. Pa nekaj je pomagalo, ne rečem da ne.

Samo pač ne dosti.

Če te to tako zelo moti, pač prodaj prostor. Ni druge.

Bwaze6 ::

Kot sem že zapisal, vrednosti zakonsko dopustnega hrupa so v resnici zelo visoke. Drugače bi se lahko pritoževal vsak, živeč blizu ceste. Da o stanovanjih blizu industrijskih objektov (kar pomeni tudi vaške podjetnike, kmetije) ne govorimo.

energetik ::

WhiteAngel je izjavil:

Začni z modelom toplotne črpalke in preveri, ali je vse ok z njo. Dražje in večje toplotne (Stiebl) se hvalijo s tem, da so "skoraj neslišne". Če je plata vmes, ne bi smelo biti ne vem kaj. 38db je ogromno IMO.
Ravno betonska plata najbolj prenaša vibracije kompresorja. Tukaj sigurno ne gre za to, da bi slišal zvok, ki je zunaj v zraku, ampak neposredni prenos s kompresorja preko nog na plato. Seveda tlahko tudi preko cevi, če so fiksno vpete v strop/stene.
Saj sem napisal, pri meni gredo cevi iz TČ skozi steno in pod estrihom do kotlovnice. Kljub temu, da so zavite v 2cm izolacijsko peno, čez steno še dodatno v purpenu, prenašajo nekaj zvoka na stene. Pa sicer TČ stoji na svojih temeljih, s 6cm stirodura vmes. Če so vzrok cevi, bi nekaj pomagala gumi cev nekje 50cm ko cevi pridejo iz TČ. Glede na opis, sem skoraj prepričan, da gre za vodno oz. glikol povezavo do posameznih stanovanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

MadMen ::

Likalnik je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

feryz je izjavil:

Kaj te moti? Šum vetra? To je še nekako rešljivo.
Če te zvok kompresorja, potem blagor tebi. Ko bo prava zima, se bo šele začela veselica. Bolje da res prodaš.


pomojem ga moti zvok vibracij ki se prenašajo po konstrukciji bloka. OTega ne bo z ničemer rešil. Ni možno.

Nizkofrekvenčni "brrrrrrrrrrrrr" se sliši najbrž.
Res je da ko bo še hladilnik deloval bo to manj slišat ampak neslišno pa ne bo nikdar.

Johnny QJ je izjavil:

hvala za info nejcek74, po hitrem pregledu tega pravilnika vidim, da je mejna predpisana vrednost 35 db, kar pri meni presega...


bom sestavil pisno reklamacijo za začetek brez odvetnikov in groženj pa bomo videli. Predstavljam pa si , da se verjetno z prodajalci teh sistemov verjetno, da najti kakšna rešitev... razni blažilniki pod črpalko, zvočne stene okoli črpalke, mogoče so problem tudi kakšni nosilci cevi, ki grejo naprej od črpalke...

Zvok ni zelo moteč, opaziš pa seveda ga.. in če kupiš drago novo stanovanje na vrhu bloka, predvsem zato, da ti ne bo nikoli noben hodil po glavi in ropotal potem si seveda šokiran...


Ali rešite težavo ali pa pokliči odvetnika.

Likalnik je izjavil:

Tako je..vse kar se dogaja v bloku o tem obvestiš upravljalca in potem gre on naprej urejati stvari...zato tudi imamo upravljalca...pri nas v bloku gre vse preko njega...sosed naštima omarico za čevlje na hodnik...v hišnem redu lepo piše, da ne sme biti nič na hodniku....obvestimo upravljalca in on potem reši z lastnikom.
Obvesti o tem upravljalca in boš videl njegov odziv...


Zanimiva informacija. Nisem vedel da imajo vsi bloki upravljalca. Potem bo najbolje da tako rešite. Klicat upravljalca in prositi za njihovo pomoč pri reševanju problema.


Nimajo vsi bloki upravljalca....starejši bloki še iz časa YU ga nimajo oziroma, če se stanovalci ne dogovorijo ga pač nimajo (težko je nekoga prepričat, da bo imel še dodatno od 50-100€ mesečnega stroška za upravljalca)....danes se hitro vidi kateri bloki imajo upravljalca in kateri ne...določeni so še vedno brez obnovljene fasade.
Kakorkoli, če ima blok upravljalca pomeni, da so zadeva vsaj malo urejene...in če ga že plačuješ zakaj ga ne bi izkoristil in njega pošiljal v boj s sosedi namesto, da se sam z njimi prerekaš...

Ne nakladej.

Vsak blok, ki ima saj 5 bivalnih enot, mora po zakonu imeti upravnika in to ni dobra volja lastnikov ampak zakonska obveza( in "jugo" bloki nimajo s tem nič, razen če misliš kraljevino).

Likalnik ::

Ghost7 je izjavil:

Od kje vam ideja, da je imeti upravljalca prostovolno?

Kar je mislim, da nad 3 stanovanji v objektu, potrebuješ upravljalca objekta!
To je zakonsko določeno, in ja tudi stari bloki iz YU imajo valda upravnika.
Kako se boš pa karkoli zmenil? Bodo stanovalci, katerim se itak 3/4 jebe sami sklicevali sestanke in hodili nanje? Kdo bo skrbel za skupni sklad? Ko je treba popraviti streho, stopnišče? Tudi tisti katerim se jebe če tazgornjemu zamaka, ali taspodnjemu popljavlja je tako prisiljen soinvestirat. Ali pa izjave jaz sem v sredini, ne rabim fasade in podobne. Še z upravnikom je težko, kaj šele bi bilo brez njega. Razpadli bloki.


Poznam cca 5 takih blokov v naši vasi kjer nimajo upravljalca in posledično se v blok nič ne vlaga...kakšna fasada...to jim je škoda denarja (za novi Clio se pa ima pare).
Streha jim zamaka...in je zgornji stanovalec kateri ima že/je imel na stropu mokre madeže...je pozval stanovalce, da obnovijo streho...mu je en stanovalec odvrnil, da on nima nič s streho in da njemu nič ne teče...da naj kar sam sanira če misli (in je res tisti del strehe na koncu res sam popravil).

Dovoz do bloka je makedamski...določeni stanovalci so bili, da se dovoz asvaltira določeni pa ne...in sedaj imajo samo polovico dovoza asvaltiranega....
uglavnem blok brez upravljalca je poraz....in se strinjam s teboj, da bi morali biti zakonsko določeni...

če je po zakonu to določeno tako kot praviš...ti lahko iz prve roke povem, da določeni bloki še vedno nimajo upravljalca.....

P.S.so pa 4 stanovanja v teh blokih

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

matijadmin ::

Johnny QJ je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Za zacetek si sposodis posten db meter placiras na stojalo in poslikas rezultat in jim ga lepo posljes v emailu in zravn napises, da to kaj tam na sliki vidijo ni subjektivno in da bi rad videl zapisnik tehnicnega pregleda, kaj in kje so oni izmerili. Ter se povprasas, njihovo mnenje o tem.

da toplotna črpalka deluje, kot mora.
To sploh ni tvoj problem. Tvoj problem je hrup, ki prehaja v stanovanje v kakrsnikoli obliki ze. S katerim, pred nakupom nisi bil seznanjen oz. ti je bilo zamolcano!!

Vmes se posvetujes se z enim odvetnikom.



sem jim poslal novo reklamacijo z meritvami in zahtevo za odpravo problema glede hrupa.., zahteval sem tudi oprostitev plačila stroškov upravitelja z razlogom, da stanovanje zaradi hrupa ni primerno za vselitev.. bomo videli..

Pomembno je, da si reklamiral pisno, ker to zahteva ZVKSES. Ce so ti odgovorili, ne bo tezko dokazat, da si podal reklamacijo.

Izmeri s kalibriranim SPL metrom in poslikaj rezultat. Preveri, ce je dkladen s pravilnikom. Enako naredi kasneje poleti, ko bomklima jladila na polno ali pa prosi lastnika zunanje enote, da jo pozene na polno.

Zahtevaj vso dokumentacijo, PZI, strojne, meritve ...

Poišči odvetnika z izkušnjami na tem področju.

Če še nisi v celoti poravnal kupnine, lahko do odprave zadržiš 5 %!

To glede upravitelja ne gre skozi, ker to nima nič s stroški, ki nastajajo v zvezi z upravljanjem večstanovanjske stavbe, ki si jih sicer kot lastnik dolžan kriti.
Vrnite nam techno!

bbbbbb2015 ::

matijadmin je izjavil:

Johnny QJ je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Za zacetek si sposodis posten db meter placiras na stojalo in poslikas rezultat in jim ga lepo posljes v emailu in zravn napises, da to kaj tam na sliki vidijo ni subjektivno in da bi rad videl zapisnik tehnicnega pregleda, kaj in kje so oni izmerili. Ter se povprasas, njihovo mnenje o tem.

da toplotna črpalka deluje, kot mora.
To sploh ni tvoj problem. Tvoj problem je hrup, ki prehaja v stanovanje v kakrsnikoli obliki ze. S katerim, pred nakupom nisi bil seznanjen oz. ti je bilo zamolcano!!

Vmes se posvetujes se z enim odvetnikom.



sem jim poslal novo reklamacijo z meritvami in zahtevo za odpravo problema glede hrupa.., zahteval sem tudi oprostitev plačila stroškov upravitelja z razlogom, da stanovanje zaradi hrupa ni primerno za vselitev.. bomo videli..

Pomembno je, da si reklamiral pisno, ker to zahteva ZVKSES. Ce so ti odgovorili, ne bo tezko dokazat, da si podal reklamacijo.

Izmeri s kalibriranim SPL metrom in poslikaj rezultat. Preveri, ce je dkladen s pravilnikom. Enako naredi kasneje poleti, ko bomklima jladila na polno ali pa prosi lastnika zunanje enote, da jo pozene na polno.

Zahtevaj vso dokumentacijo, PZI, strojne, meritve ...

Poišči odvetnika z izkušnjami na tem področju.

Če še nisi v celoti poravnal kupnine, lahko do odprave zadržiš 5 %!

To glede upravitelja ne gre skozi, ker to nima nič s stroški, ki nastajajo v zvezi z upravljanjem večstanovanjske stavbe, ki si jih sicer kot lastnik dolžan kriti.


Realno je to slab nasvet. Ne vem, koliko sporov si dal skozi in koliko izkušenj imaš z nepremičninami. To tako, kot si navedel, bo trajalo 6+ let, čer se bo nasprotna stran izogibala sodišča, pa 10+ let. Nadalje je tu nekih 5-7 tisoč stroškov. Eno ekspertno mnenje stane med 1400 do 4000EUR. Ponavadi tam okoli 2000EUR.

Če ima stavba uporabno dovoljenje, si že v začetku dokaj mrzel. Ne vem, koliko primopredaj si dal skozi, samo hrup, osvetljenost, to se ponavadi meri. Pa ne samo to, tudi ozemljitev, pritisk hidrantnih vodov, pa še pa še.

Če oni te papirje imajo, boš zgubil vse po vrsti, pa še cca 7-9 tisoč EUR boš imel stroškov.

Pa četudi jih stožiš, pa saj ne bodo klime vzeli dol. Sodba se bo glasila, da ustreza zakonskim predpisom, oz. tak hrup na toliko m od naprave pri polni obremenjenosti. Klima ne bo izginila, če me razumeš.

Kot sem ti pa že večkrat rekel, moja praktična izkušnja je, da se z dosti volje hrup zmanjša, samo odpravi pa se ne povsem.

Moj predlog je - znebi se nepremičnine.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Kako pa je s prodajo? Saj bo pri prodaji ob dokaj veliko zgubo, ce je nabavil pred kratkim in se je razvedlo, da je hrupno.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

fikus_ ::

In potem bo naslednji lastnik nadaljeval to temo.

steev ::

Izmeri s kalibriranim SPL metrom in poslikaj rezultat. Preveri, ce je dkladen s pravilnikom. Enako naredi kasneje poleti, ko bomklima jladila na polno ali pa prosi lastnika zunanje enote, da jo pozene na polno.


Take zadeve ti prav nič ne pomagajo - to je enako kot da bi s telefonom posnel. Lahko je naprava oh in sploh, važno je tudi kdo jo uporablja.

Pokliči sodnega izvedenca oz. izvedenko pa naj ti izmerijo. Njihovo mnenje šteje, ne pa neko subjektivno mnenje ali snemanje s telefonom. Če ga ne bodo upoštevali, pa zmeraj lahko pošlješ inšpekcijo. Tržno za začetek, če si uveljavjal stvarno napako. In vse bo lažje, če boš imel mnenje strokovnjaka.
:|

Johnny QJ ::

sem poslal reklamacijo preko upravitelja, sedaj so javili, da so v pogovoru z investitorjem in bomo videli.


zadeva ni tolko moteča, da bi se takoj odselil zaradi tega, če mi hrup zmanjšajo za 30% sem zadovoljen in gremo naprej. To se bi zagotovo dalo. Zdaj bom sam kontaktiral firmo, ki je to montirala, da vidim kaj se da naredit, po njihovih katalogih izdelkov vidim, da imajo pestro izbiro raznih protihrupnih nosilcev, dušilcev, posebnih vijakov itd..

profii ::

A 5 cm nižji strop z ustrezno izolacijo in protihrupnimi gips ploščami nebi tega zmanjšal za 30%? Mislim, da je to ceneje kot ena dobra meritev in papirnato mnenje. Plus tega lahko notri vgradiš osvetlitev / zvočnike / napo v kuhinji.

energetik ::

Ne nujno. Že 100x omenjeno, vibracije se prenašajo po betonu tudi okoli spuščenega stropa na stene. Dejansko lahko s tem zadevo še poslabšaš, če ima spuščen knauf strop resonanco ravno pri frekvenci TČ...

Tukaj je treba zadeve reševati na izvoru, torej elastično vpeti vse cevi in pa celo zunanjo kišto. Bral sem že, da se lahko gumi nosilce navrta, da so mehkejši in potem bolje zadušijo vibracije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Invictus ::

profii je izjavil:

A 5 cm nižji strop z ustrezno izolacijo in protihrupnimi gips ploščami nebi tega zmanjšal za 30%? Mislim, da je to ceneje kot ena dobra meritev in papirnato mnenje. Plus tega lahko notri vgradiš osvetlitev / zvočnike / napo v kuhinji.

Vmes bi lahko dal še kameno volno za boljšo zvočno izolacijo.

Sam to bi moral plačati investitor, ne lastnik...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Ce niso glih loleki iz neke baustelle, ki samo cigle polagajo, potem se zastopijo tudi v aktustiko. Problem je treba napadit na izvoru in TC prostor zvocno izolirati za visje frekvence, flexrohre za cevi in gumijaste podloge, kak absorber itn.
Vse se da, ce se hoce.

Sele ko bo to narjeno, se ukvarjaj s svojim stanovanjem. Gips plosce niso noben izolator. Ste ze vidli kak tonski studio od znotraj? Kako to da se na drugi strani nic ne slisi.

Tu notri lahk z hiltijem delas pa petarde meces, pa se bo bolj malo zunaj slisalo.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

TheBlueOne ::

Zakaj pa ne mnenje sodnega izvedenca? Meni je v Avstriji za vgradnjo oken dal predracun ca. 500EUR. Si mislim, da je v Sloveniji ceneje. Takoj, ko je izvajalec bil seznanjen z morebitnim dodatnim stroskom izvedenca se je strinjal z napakami in odpravil.

Lahko stavis, da niso delali vsega po standardih, ker prakticno nikoli ne, kar izvedenec podokumentira. Jih pa dosti prestrasi ze sama ideja, da bo dodatni pregled, ker lahko najde se marsikaj, potem praviloma hitro ukrepajo.

Skrite napake lahko menda uveljavljas dve leti, nisem pa siguren, tako da preveri.

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

bbbbbb2015 je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Johnny QJ je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Za zacetek si sposodis posten db meter placiras na stojalo in poslikas rezultat in jim ga lepo posljes v emailu in zravn napises, da to kaj tam na sliki vidijo ni subjektivno in da bi rad videl zapisnik tehnicnega pregleda, kaj in kje so oni izmerili. Ter se povprasas, njihovo mnenje o tem.

da toplotna črpalka deluje, kot mora.
To sploh ni tvoj problem. Tvoj problem je hrup, ki prehaja v stanovanje v kakrsnikoli obliki ze. S katerim, pred nakupom nisi bil seznanjen oz. ti je bilo zamolcano!!

Vmes se posvetujes se z enim odvetnikom.



sem jim poslal novo reklamacijo z meritvami in zahtevo za odpravo problema glede hrupa.., zahteval sem tudi oprostitev plačila stroškov upravitelja z razlogom, da stanovanje zaradi hrupa ni primerno za vselitev.. bomo videli..

Pomembno je, da si reklamiral pisno, ker to zahteva ZVKSES. Ce so ti odgovorili, ne bo tezko dokazat, da si podal reklamacijo.

Izmeri s kalibriranim SPL metrom in poslikaj rezultat. Preveri, ce je dkladen s pravilnikom. Enako naredi kasneje poleti, ko bomklima jladila na polno ali pa prosi lastnika zunanje enote, da jo pozene na polno.

Zahtevaj vso dokumentacijo, PZI, strojne, meritve ...

Poišči odvetnika z izkušnjami na tem področju.

Če še nisi v celoti poravnal kupnine, lahko do odprave zadržiš 5 %!

To glede upravitelja ne gre skozi, ker to nima nič s stroški, ki nastajajo v zvezi z upravljanjem večstanovanjske stavbe, ki si jih sicer kot lastnik dolžan kriti.


Realno je to slab nasvet. Ne vem, koliko sporov si dal skozi in koliko izkušenj imaš z nepremičninami. To tako, kot si navedel, bo trajalo 6+ let, čer se bo nasprotna stran izogibala sodišča, pa 10+ let. Nadalje je tu nekih 5-7 tisoč stroškov. Eno ekspertno mnenje stane med 1400 do 4000EUR. Ponavadi tam okoli 2000EUR.

Če ima stavba uporabno dovoljenje, si že v začetku dokaj mrzel. Ne vem, koliko primopredaj si dal skozi, samo hrup, osvetljenost, to se ponavadi meri. Pa ne samo to, tudi ozemljitev, pritisk hidrantnih vodov, pa še pa še.

Če oni te papirje imajo, boš zgubil vse po vrsti, pa še cca 7-9 tisoč EUR boš imel stroškov.

Pa četudi jih stožiš, pa saj ne bodo klime vzeli dol. Sodba se bo glasila, da ustreza zakonskim predpisom, oz. tak hrup na toliko m od naprave pri polni obremenjenosti. Klima ne bo izginila, če me razumeš.

Kot sem ti pa že večkrat rekel, moja praktična izkušnja je, da se z dosti volje hrup zmanjša, samo odpravi pa se ne povsem.

Moj predlog je - znebi se nepremičnine.

Malo pretirani zaključki, izvedenca za zahtevek/tožbo ne potrebuješ. Dovolj je zanesljiva meritev, da veš pri čem si in ne postaviš neupravičenega zahtevka. Izvedenca določi kasneje sodišče, pa tudi veliko postopkov se konča s poravnavo. Ne glede na uporabno, predhodne meritve, če se pokaže skrita napaka, imaš po ZVKSES kot kupec določene pravice! Vsak dober odvetnik pa bo poskušal v prekluzivnem roku doseči rešitev spora po mirni poti. Tudi tehnično je to povsem možno - mislim na odpravo napake. Nekateri investitorju so glede tega voljni in napake vestno odpravljajo, druge je spet potrebno prisilit.

Pošteno pa je povedati, da če novi lastnik izve in lahko dokaže, da mu je prejšnji to prikril, ima lahko prodajalec težave.
Vrnite nam techno!

Motion ::

Johnny QJ je izjavil:

sem poslal reklamacijo preko upravitelja, sedaj so javili, da so v pogovoru z investitorjem in bomo videli.


zadeva ni tolko moteča, da bi se takoj odselil zaradi tega, če mi hrup zmanjšajo za 30% sem zadovoljen in gremo naprej. To se bi zagotovo dalo. Zdaj bom sam kontaktiral firmo, ki je to montirala, da vidim kaj se da naredit, po njihovih katalogih izdelkov vidim, da imajo pestro izbiro raznih protihrupnih nosilcev, dušilcev, posebnih vijakov itd..

Pa naj izmirijo hrup pri polni obremenitvi toplotne. Da nebo pozimi/poleti presenečenj.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanja med češnjami v črnučah (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5516624 (8548) Invictus
»

Zvok elektrike?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6410474 (8211) FX6300B
»

soseda se pritožuje nad hrupom ki ga ni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6919784 (14062) [D]emon
»

Kateri razvlažilec zraka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13977587 (60847) matijadmin
»

čistilna naprava - na dvorišču...

Oddelek: Loža
346913 (5262) T0RN4D0

Več podobnih tem