» »

Koliko decibelov v stanovanju

Koliko decibelov v stanovanju

«
1
2

Johnny QJ ::

Kupili smo novo stanovanje, vse je ok, vendar hitro opazim en problem... in sicer toplotna črpalka na strehi je nameščena ravno na mestu, kjer je spodaj naše stanovanje....

ko črpalka deluje se začne v prostoru, ki je direktno spodaj- to je dnevna soba, pojavljati zvok

Zmeril sem zvok in med delovanjem zraste iz cca 20 decibelov na cca 38 decibelov. Merjeno z aplikacijo na telefonu.


Problem sem predstavil prodajalcu stanovanj (gre za novogradnje) in investitorju. Prvi odgovor z njihove strani je bil, da črpalka deluje pravilno, da ni preglasna, da je na strehi narejeno vse potrebno, da ne bi smelo priti do nobenega prenosa zvoka.
Ter tudi, da tisti minimalni zvok, ki se sliši bo verjetno manj opazen, ko bo stanovanje opremljeno in ne bo dodatno odmevalo, zaradi same velikosti prostora.. cca 30m2.

Če ima kdo mogoče kakšno podobno izkušnjo in lahko kaj svetuje?... ne vem ali naj vztrajam pri iskanju rešitve oz. ali ima smisel narediti kakšne uradne meritve...

lp

Invictus ::

Prodaj stanovanje, če te tako moti... Druge ni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Wrop ::

38 decibelov je že kar precej. To je za obremenjen stock ventilator v PC. Kako bo to dolgoročno zdržal ne vem.

kriptobog ::

Prestavi toplotno. Saj si lastnik ali je streha od koga drugega?

Johnny QJ ::

ne, to je blok, v najvišjem nadstropju je poleg mojega še 5 stanovanj. Če bi se črpalka prestavljala je možnost samo nad kakšno drugo stanovanje.. Je pa to večja toplotna črpala, vbistvu ena za cel blok. Prozivajalca AERMEC

Čeprav so trdili, da je narejeno vse, da ne bi blo prenosa zvoka, verjetno obstaja še kakšna rešitev za takšne zadeve..

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Imas neka ohisja. Menda za kaksne 2-3k€, ce me spomin ne vara. Je pa vprasanje koliko bo koristi.

feryz ::

Kaj te moti? Šum vetra? To je še nekako rešljivo.
Če te zvok kompresorja, potem blagor tebi. Ko bo prava zima, se bo šele začela veselica. Bolje da res prodaš.

nejcek74 ::

Imas predpise, ki urejajo hrup v stavbah, večstanovanjski objekt je moral meti izdelan elaborat o zasciti pred hrupom al nekaj takega
Podaj pisno pritožbo, zahtevaj elaborate, ce je hrup res motec je to problem izvajalca in ali projektantov.
Naštudiraj potrebne postopke, ce ne znas sam najami nekoga.
googlaj: Pravilnik o zaščiti pred hrupom v stavbah
poglej tole: https://www.gov.si/assets/ministrstva/M...
btw nisem vec na tekočem s Slovensko zakonodajo, ampak definitivno obstajajo predpisi o hrupu, v slabem položaju si samo ce gre za star objekt.

Alien123 ::

Johnny QJ je izjavil:

Kupili smo novo stanovanje, vse je ok, vendar hitro opazim en problem... in sicer toplotna črpalka na strehi je nameščena ravno na mestu, kjer je spodaj naše stanovanje....

ko črpalka deluje se začne v prostoru, ki je direktno spodaj- to je dnevna soba, pojavljati zvok

Zmeril sem zvok in med delovanjem zraste iz cca 20 decibelov na cca 38 decibelov. Merjeno z aplikacijo na telefonu.


Problem sem predstavil prodajalcu stanovanj (gre za novogradnje) in investitorju. Prvi odgovor z njihove strani je bil, da črpalka deluje pravilno, da ni preglasna, da je na strehi narejeno vse potrebno, da ne bi smelo priti do nobenega prenosa zvoka.
Ter tudi, da tisti minimalni zvok, ki se sliši bo verjetno manj opazen, ko bo stanovanje opremljeno in ne bo dodatno odmevalo, zaradi same velikosti prostora.. cca 30m2.

Če ima kdo mogoče kakšno podobno izkušnjo in lahko kaj svetuje?... ne vem ali naj vztrajam pri iskanju rešitve oz. ali ima smisel narediti kakšne uradne meritve...

lp


tukaj bi že popenil. Neki janez bo meni preko telefona govoril, da ni hrupa po stanovanju. Bi se že šlo na njihovo podjetje z dretjem in groženjem. Žal opažam, da se folk začne resno jemat, ko popizdi.

Johnny QJ ::

hvala za info nejcek74, po hitrem pregledu tega pravilnika vidim, da je mejna predpisana vrednost 35 db, kar pri meni presega...


bom sestavil pisno reklamacijo za začetek brez odvetnikov in groženj pa bomo videli. Predstavljam pa si , da se verjetno z prodajalci teh sistemov verjetno, da najti kakšna rešitev... razni blažilniki pod črpalko, zvočne stene okoli črpalke, mogoče so problem tudi kakšni nosilci cevi, ki grejo naprej od črpalke...

Zvok ni zelo moteč, opaziš pa seveda ga.. in če kupiš drago novo stanovanje na vrhu bloka, predvsem zato, da ti ne bo nikoli noben hodil po glavi in ropotal potem si seveda šokiran...

IL_DIAVOLO ::

Jaz sem popizdeval, ko mi je na xboxu sumel zvok diska cca 10 db. Kako bos ti spal pri 30db, ne vem.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Ghost7 ::

Johnny QJ je izjavil:

hvala za info nejcek74, po hitrem pregledu tega pravilnika vidim, da je mejna predpisana vrednost 35 db, kar pri meni presega...


bom sestavil pisno reklamacijo za začetek brez odvetnikov in groženj pa bomo videli. Predstavljam pa si , da se verjetno z prodajalci teh sistemov verjetno, da najti kakšna rešitev... razni blažilniki pod črpalko, zvočne stene okoli črpalke, mogoče so problem tudi kakšni nosilci cevi, ki grejo naprej od črpalke...

Zvok ni zelo moteč, opaziš pa seveda ga.. in če kupiš drago novo stanovanje na vrhu bloka, predvsem zato, da ti ne bo nikoli noben hodil po glavi in ropotal potem si seveda šokiran...


Logično, sicer boš slišal tiste spodaj.
V starem stanovanju bi zahteval, da ko se uležem na kavč s knjigo in sosedje ravno ne igrajo nogometa, da je tišina, kaj šele v novem. Ta konstanten "noise" te spravi lahko ob pamet. Sigurno se da rešit, ampak jih bo stalo. Vztrajajte!
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Alien123 ::

Johnny QJ je izjavil:

hvala za info nejcek74, po hitrem pregledu tega pravilnika vidim, da je mejna predpisana vrednost 35 db, kar pri meni presega...


bom sestavil pisno reklamacijo za začetek brez odvetnikov in groženj pa bomo videli. Predstavljam pa si , da se verjetno z prodajalci teh sistemov verjetno, da najti kakšna rešitev... razni blažilniki pod črpalko, zvočne stene okoli črpalke, mogoče so problem tudi kakšni nosilci cevi, ki grejo naprej od črpalke...

Zvok ni zelo moteč, opaziš pa seveda ga.. in če kupiš drago novo stanovanje na vrhu bloka, predvsem zato, da ti ne bo nikoli noben hodil po glavi in ropotal potem si seveda šokiran...


Pa, če te bodo hoteli s fintami obračat se kar obrni na odvetnika.

Pobes ::

Do 40dba ni noben hrup, tudi s tvojo certificirano drago igračo to nisi izmeril pravilno.
Tisti ki pisete o 10dba, pa sploh pojma nimate, 10 dba je tišina.
Hrup je od 60dba naprej.

Tudi verjetno je predpis na kakšni razdalji od naprave se hrup meri.

Ghost7 ::

Pobes je izjavil:

Do 40dba ni noben hrup, tudi s tvojo certificirano drago igračo to nisi izmeril pravilno.
Tisti ki pisete o 10dba, pa sploh pojma nimate, 10 dba je tišina.
Hrup je od 60dba naprej.

Tudi verjetno je predpis na kakšni razdalji od naprave se hrup meri.

A ti dojameš, da je tip kupu nov stanovanje in da v njem ko je vse tiho sliši brnenje?
BTK koliko je to hrupa, brnenje na katero nima vpliva se sliši, katero se nima kaj.

V MB je cel blok znoru, ker so v naselju idioti postavl superračunalnik s klimami ki brnijo.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

nejcek74 ::

ja, edino računaj da ti meritve s telefonom ne bodo priznali :) bos rabil nek umerjen instrument
pa vecino teh zadev se da kar dobro resit ampak vsaka stvar nekaj stane, gradbinci pa radi sparajo malo tu malo tam :)
poglej si v dokumentu, imas tudi primere izvedb za nizji obratovalni hrup.

ko sem se delal kot arhitekt v Sloveniji, smo recimo naredili popise za gipscementne (knauf po domace) stene glede na standarde, z različnimi elementi ki zagotavljalo kvalitetno dolgotrajno izvedbo. Kasneje so se izvajalci na gradbiscu samo smejali, ces da oni naredijo vse samo s plato in osnovnim profilom, ki ga malo razlagajo, malo pobrusijo, malo zakrivijo. V Sloveniji kupci ne znajo zahtevat da dobijo za svoj denar tisto kar pise v pogodbi, zasebni investitorji pa so ponavadi presrani pred izvajalcem in jih ta nategne praktično s čimerkoli.
"do 40dba ni noben hrup, tudi s tvojo certificirano drago igračo to nisi izmeril pravilno." tole bi bila klasična izjava izvajalca, ki je razliko 15% na materialu, ki ga NI vgradil lepo pospravil v zep.

snezak21 ::

Vsem, ki predlagate odvetnika upam da je jasno, da se vecina firm, ki gradijo hise in bloke za nadaljno prodajo zapre tisto sekundo, ko je stvar prodana. Ce komu ni jasno zakaj, mu pac ni pomoci. Tako da veliko srece zelim OPu pri resevanju tega problema. Najboljsa resitev je bila ze podana... ce te moti prodas, ker druge resitve na zalost ni.

pegasus ::

Hec je, da so decibeli logaritemska skala in da se naša ušesa blazno dobro prilagajajo razliki med zvokom A in B, absolutno pa zelo slabo ocenjujejo glasnost. Torej če ti bo po stanovanju skakala čreda mulcev, žena ves čas čebljala v telefon, televizija tulila, verjemi, 38dB ne boš slišal sploh. Če pa je tvoj baseline 25dB, je teh 38dB zelo motečih. Podobno situacijo imam sam, ko "tih" disk s 30dB slišim čez dvoje zaprtih vrat na drugo stran stanovanja ... ali pa A330 na potovalni višini FL330, 60km stran, skozi zaprta okna.

Najbolj enostaven ukrep je dvignit lokalni hrup :D

Johnny QJ ::

Pobes je izjavil:

Do 40dba ni noben hrup, tudi s tvojo certificirano drago igračo to nisi izmeril pravilno.
Tisti ki pisete o 10dba, pa sploh pojma nimate, 10 dba je tišina.
Hrup je od 60dba naprej.

Tudi verjetno je predpis na kakšni razdalji od naprave se hrup meri.




verjamem, da bi tudi profesionalna meritev pokazala enako in jo bomo naredili če bo potrebno. Ti predpisi ministrstva, da je meja 30 decibelov verjetno niso bili postavljeni za brezveze. Hrup pa je v stanovanju in seveda ne poleg naprave na strehi...

Pobes ::

nejcek74 je izjavil:

ja, edino računaj da ti meritve s telefonom ne bodo priznali :) bos rabil nek umerjen instrument
pa vecino teh zadev se da kar dobro resit ampak vsaka stvar nekaj stane, gradbinci pa radi sparajo malo tu malo tam :)
poglej si v dokumentu, imas tudi primere izvedb za nizji obratovalni hrup.

ko sem se delal kot arhitekt v Sloveniji, smo recimo naredili popise za gipscementne (knauf po domace) stene glede na standarde, z različnimi elementi ki zagotavljalo kvalitetno dolgotrajno izvedbo. Kasneje so se izvajalci na gradbiscu samo smejali, ces da oni naredijo vse samo s plato in osnovnim profilom, ki ga malo razlagajo, malo pobrusijo, malo zakrivijo. V Sloveniji kupci ne znajo zahtevat da dobijo za svoj denar tisto kar pise v pogodbi, zasebni investitorji pa so ponavadi presrani pred izvajalcem in jih ta nategne praktično s čimerkoli.
"do 40dba ni noben hrup, tudi s tvojo certificirano drago igračo to nisi izmeril pravilno." tole bi bila klasična izjava izvajalca, ki je razliko 15% na materialu, ki ga NI vgradil lepo pospravil v zep.



Zadnjih 15 let se ukvarjam z protihrupnimi elementi, ki velike sisteme iz več 100dba spravijo na 45dba, in zadeve so potem merjene najprej v laboratoriju, nato pa v terenu. Tako da tista izjava o tvojih 15% ne drži. Uporabljamo raznorazne rešitve za protihrupne kabine, od gume, volne, mreže, zračnih žepov itd.

nejcek74 ::

Pobes je izjavil:

nejcek74 je izjavil:

....tole bi bila klasična izjava izvajalca, ki je razliko 15% na materialu, ki ga NI vgradil lepo pospravil v zep.

Zadnjih 15 let se ukvarjam z protihrupnimi elementi, ki velike sisteme iz več 100dba spravijo na 45dba, in zadeve so potem merjene najprej v laboratoriju, nato pa v terenu. Tako da tista izjava o tvojih 15% ne drži. Uporabljamo raznorazne rešitve za protihrupne kabine, od gume, volne, mreže, zračnih žepov itd.

Moja pa tvoja izjava tukaj nimata nobene povezave.
45dB nima veze s stanovanjsko gradnjo, 35dB in 30dB pa, in to so mejne vrednosti, ki jih mora projektant zagotoviti. Je dosti vseeno kaj se meni/tebi/njemu zdi. Zakaj mu raje ne pomagaš z nasveti na koga naj se obrne za meritve?

IL_DIAVOLO ::

Saj pa nismo na gradbiscu, kakih 100db ti sanjaš :))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Johnny QJ ::

hvala vsem za pomoč, če ima kdo kakšnen nasvet, kdo bi lahko takšne uradne meritve naredil bi prosil za info.

Vsekakor ne bom stanovanja takoj prodajal, prej bi uveljavljal stvarno napako če že...
Omenim lahko tudi, da sam investitor stanuje v istem objektu, tako, da mi ne more pobegnit :)

Pobes ::

Jaz mu svetujem, da se najprej vseli v stanovanje, noter da vse kar ima za dat. Namreč vse dodatne ovire bodo hrup zmanjšale, prav tako bodo vse dodatne naprave, kot so gospodinjski aparati , klima, hladilnik, zamrzovalnik povzročili bistveno višji nivo hrupa kot je toplotna črpalka. Šele zatem naj se loti s tožarjenjem vseh vpletenih.
Prazni prostori namreč odmevajo in je hrup večji.
Nato lahko zaprosis podjetje decibel d.o.o. za uradno meritev.

misek ::

Moja izkušnja s podobno zadevo je taka. 2 meseca po vselitvi v stanovanje sem v spalnici opazil rahlo konstantno brnenje. In seveda točno pri vzglavju postelje. Razlog je bil nedolžen 150mm ventilator improvizirano montiran za hlajenje elektronike dvigala. Kljub temu, da je oddaljen več kot 5m, so v spalnici nastale interference na določenih mestih. Zgleda so se tresljaji prenašali preko konstrukcije. Sem vztrajal tako dolgo, da so ta ventilator vezali na časovnik, ki je ventilator ponoči ugasnil.

Ashrack ::

Pobes je izjavil:

Jaz mu svetujem, da se najprej vseli v stanovanje, noter da vse kar ima za dat. Namreč vse dodatne ovire bodo hrup zmanjšale, prav tako bodo vse dodatne naprave, kot so gospodinjski aparati , klima, hladilnik, zamrzovalnik povzročili bistveno višji nivo hrupa kot je toplotna črpalka. Šele zatem naj se loti s tožarjenjem vseh vpletenih.
Prazni prostori namreč odmevajo in je hrup večji.
Nato lahko zaprosis podjetje decibel d.o.o. za uradno meritev.

Najboljse meritve bo ravno dobil v praznem stanovanju. Tako da tvoj nasvet ni logicen.
....

Johnny QJ ::

meritve bom raje naredil preden se vselimo, da vsaj imam osnovo za naprej

m0LN4r ::

Ghost7 je izjavil:

Pobes je izjavil:

Do 40dba ni noben hrup, tudi s tvojo certificirano drago igračo to nisi izmeril pravilno.
Tisti ki pisete o 10dba, pa sploh pojma nimate, 10 dba je tišina.
Hrup je od 60dba naprej.

Tudi verjetno je predpis na kakšni razdalji od naprave se hrup meri.

A ti dojameš, da je tip kupu nov stanovanje in da v njem ko je vse tiho sliši brnenje?
BTK koliko je to hrupa, brnenje na katero nima vpliva se sliši, katero se nima kaj.

V MB je cel blok znoru, ker so v naselju idioti postavl superračunalnik s klimami ki brnijo.
Ja jeba je, ko je povsem tiho oz. ambienta ni se slisi marsikaj.
Recimo tejle bedasti cerkveni zvonovi vsakih 15 minut ali tiktakanje ure al pa lasten prebavni mehanizem. Ni da ni.
Zdaj, ko sem prebral to temo sam se to slisim.

Ampak ja pritozi se, pa mogoce naj malo boljse izolirajo prostor v katerem je crpalka. Ali se prenasajo vibracije preko konstrukcije?

Kje in kako si meril? Na stojalu, en meter od zida? Dopoldan, popoldan, zvecer?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

cekr ::

Zavedaj se, da bo s časom hrup vse hujši. V parih letih se bo zelo poznalo.
Da ne govorim o vibracijah, ki jih povzročajo TČ.
Zato se podvizaj in naj to takoj spravijo na minimum.
Oni se bodo sicer izgovarjali, da je vse v mejah. Ti boš pa v tem živel.
Vibracij se sploh ne zavedaš. S časom pa postaneš živčni bolnik.
Predvsem se bo to poznalo v odnosu do soljudi v stanovanju.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

m0LN4r ::

Se vecji problem je, ko enkrat slisis vec ne odslisis, kar tako.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Johnny QJ ::

m0LN4r je izjavil:

Ghost7 je izjavil:

Pobes je izjavil:

Do 40dba ni noben hrup, tudi s tvojo certificirano drago igračo to nisi izmeril pravilno.
Tisti ki pisete o 10dba, pa sploh pojma nimate, 10 dba je tišina.
Hrup je od 60dba naprej.

Tudi verjetno je predpis na kakšni razdalji od naprave se hrup meri.

A ti dojameš, da je tip kupu nov stanovanje in da v njem ko je vse tiho sliši brnenje?
BTK koliko je to hrupa, brnenje na katero nima vpliva se sliši, katero se nima kaj.

V MB je cel blok znoru, ker so v naselju idioti postavl superračunalnik s klimami ki brnijo.
Ja jeba je, ko je povsem tiho oz. ambienta ni se slisi marsikaj.
Recimo tejle bedasti cerkveni zvonovi vsakih 15 minut ali tiktakanje ure al pa lasten prebavni mehanizem. Ni da ni.
Zdaj, ko sem prebral to temo sam se to slisim.

Ampak ja pritozi se, pa mogoce naj malo boljse izolirajo prostor v katerem je crpalka. Ali se prenasajo vibracije preko konstrukcije?

Kje in kako si meril? Na stojalu, en meter od zida? Dopoldan, popoldan, zvecer?



vibracij sicer ni zaznati, to je tak nizek zvok, bolj brnenje.. prostor je pa nekaj čez 30m2 in visok 2.8m. Zaradi odmevov se potem vse skupaj dodatno poudari in začne motit..

Mogoče ima kdo izkušnje z temi akustičnimi zavesami? lahko bi v tisti kot, kjer je eno veliko francosko okno naredili te zavese če bi pomagalo.

PrimoZ_ ::

Tč bo ponoči še glasnejša, ker načeloma je vse okoli bolj tiho pa načeloma rabiš več gretja.
Še bolj izrazito pa bo to pozimi.

Pa skozi čas zadeve ratajo malo glasnejše...

Tako da definitivno ukrepaj sedaj, ker bo samo slabše.

m0LN4r ::

Johnny QJ je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ghost7 je izjavil:

Pobes je izjavil:

Do 40dba ni noben hrup, tudi s tvojo certificirano drago igračo to nisi izmeril pravilno.
Tisti ki pisete o 10dba, pa sploh pojma nimate, 10 dba je tišina.
Hrup je od 60dba naprej.

Tudi verjetno je predpis na kakšni razdalji od naprave se hrup meri.

A ti dojameš, da je tip kupu nov stanovanje in da v njem ko je vse tiho sliši brnenje?
BTK koliko je to hrupa, brnenje na katero nima vpliva se sliši, katero se nima kaj.

V MB je cel blok znoru, ker so v naselju idioti postavl superračunalnik s klimami ki brnijo.
Ja jeba je, ko je povsem tiho oz. ambienta ni se slisi marsikaj.
Recimo tejle bedasti cerkveni zvonovi vsakih 15 minut ali tiktakanje ure al pa lasten prebavni mehanizem. Ni da ni.
Zdaj, ko sem prebral to temo sam se to slisim.

Ampak ja pritozi se, pa mogoce naj malo boljse izolirajo prostor v katerem je crpalka. Ali se prenasajo vibracije preko konstrukcije?

Kje in kako si meril? Na stojalu, en meter od zida? Dopoldan, popoldan, zvecer?



vibracij sicer ni zaznati, to je tak nizek zvok, bolj brnenje.. prostor je pa nekaj čez 30m2 in visok 2.8m. Zaradi odmevov se potem vse skupaj dodatno poudari in začne motit..

Mogoče ima kdo izkušnje z temi akustičnimi zavesami? lahko bi v tisti kot, kjer je eno veliko francosko okno naredili te zavese če bi pomagalo.
Prazen prostor? Pritozi se v vsakem primeru.
Pohistvo, regali, kavc, sicer pozrejo kr nekaj tega, ampak zvecer bo vseeno motece.

Naj zvocno izolrijao prostor TC pa je, ni druge
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Johnny QJ ::

tako to izgleda v živo

https://ibb.co/dgssW0W

stanovanje je obkroženo

tiste male skatle so klime, crpalka pa tista ogromna

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

ja, tudi jaz imam v tem najemniškem stanovanju toplotno pred oknom spalnice.

to je ta čar sodobnega sveta; nažigavanje toplotne sosedom v spalnico 24/7. in sosedi tebi...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

b3D_950 ::




milina ;)
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

blackbfm ::

Tudi verjetno je predpis na kakšni razdalji od naprave se hrup meri.


To so birokrati pametni ko je zvok meter od TČ vse po predpisih.. To je lahko motece ampak to sploh ni glavni problem. Problem je ko se frekvenvr prenašajo prek sten, radiatorjev, zaradi postavitve, ventilatorja, bogsigavedi. Potem ti pa prostori dobesedno lahko ojačajo tresljaje in vse skup grdo resonira.

Tele stvari res ne gre postavljat nekaj na pamet in s špranjem. Že slaba klima te loh spravi ob pamet kaj šele TČ

Motion ::

Problem tega nizkofrekvečnega hrupa (bar brnenje toplotne je ) je da ga je težko izolirat. Visokih tonov se da kar hitro znebit, basa bolj težko.
In ja iz izkušenjt ti povem da bo pozimi še glasneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

l0wc4 ::

Te povsem razumem. Eno leto smo prenašali zvok / vibracije stroja iz spodnjega nadstropja, ki se je po konstrukciji prenašala v stanovanje. Ob najhujših trenutkih je zvok izmerjen v sobi dosegal do 85 db. Vse rešitve za sanacijo problema so bile predrage. Preselili smo se.

kixs ::

Jeba je tole. Osebno takega stanovanja, ki ima nad sabo TC, ne bi kupil. Imam TC ob hisi, je ne slisim. Dela res na nizki obremenitvi (40%). Sosed preko ceste, cca 70m proc, ima eno dvoventilatorsko in jo slisim zunaj, na drugi strani hise. Notri, hvala bogu, ne.

Alien123 ::

Motion je izjavil:

Problem tega nizkofrekvečnega hrupa (bar brnenje toplotne je ) je da ga je težko izolirat. Visokih tonov se da kar hitro znebit, basa bolj težko.
In ja iz izkušenjt ti povem da bo pozimi še glasneje.


isto je bilo pri meni. V stanovanju imam nad kuhinjo spalnico, no prvi dan spanja v novopečenem stanovanju naenkrat meni začne vibrirat vse. In se je kot zgleda zagnal kompresor motor v hladilniku. Dejansko se je čutil pritisk v ušesih lol. Zato pa si sploh ne morem predstavljat kak še bo njemu ko ima toplotno direkt nad sabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alien123 ()

Pentium ::

TČ se ne montira na streho, ampak se postavi vedno ob blok. Skratka bravo monterju s 5 razredi OŠ, da se je odločil (verjetno togo) montirati TČ na streho bloka. Zdaj lahko v vibracijah in zvoku uživa cel blok

Darko! ::

Lahko, da ti hrup na prošnjo ali po tožarjenju dokazano in z meritvami spravijo pod zakonsko mejo.
Vendar to ne pomeni, da ti tega ne boš slišal.
Sploh zdaj, ko te moti in si še bolj občutljiv.

Ljudje smo različno senzibilni na takšne ali drugačne dražljaje.
Eni bolj, drugi manj.
Decibeli ti ne pomagajo, če te moti, te moti, pa tudi, če se ti samo zdi.

Meni bi se v tem primeru na dolgi rok zagotovo odpeljalo ;)
Se mi je že nekajkrat zgodilo, da sem zaradi brnenja klime zahteval drugo hotelsko sobo.
Drugi je recimo sploh niso slišali ali pa so dejali, da jih nič ne moti.
Tudi mojo drago ne motijo preveč takšni zvoki.

Zanašat se, da bo ambientni hrup in notranja oprema rešila problem, .... đabe.
Vibracij ne boš odpravil.

Če postrojenja ne moreš prestavit stran, prodaj, dokler je še čas.

misek ::

Pentium je izjavil:

Skratka bravo monterju
Monter pa tukaj res ni veliko kriv, saj je samo zmontiral zadevo na mesto, kjer je predvidena po načrtih.

Maja321 ::

OP, take meritve (če hočeš poročilo, ki bo tudi uradno zdržalo v kakršnihkoli potencialnih postopkih), dela ZVD, Zavod za varstvo pri delu, in pa IVD, Inštitut za varstvo pri delu.
Je pa zelo drago to. Svetujem, da se obrneš na oboje po mailu in ti bodo dali vse info, vključno s ceno.

Moja žlahta je dala to meriti, zaradi toplotne črpalke pri sosedu. Konstantni hrup s tovrstno frekvenco moji žlahtnici dobesedno že uničuje zdravje, zato se obetajo sodni postopki
( s sosedom se ne da nič zmeniti). Res pa je, da nismo vsi enako občutljivi na določene frekvence, jaz jo komaj slišim/čutim vibracije, ko sem tam, nisem pa stalno tam, kot ona. (ni toliko problem hrup,
kolikor frekvenca in pa stalnost).

fikus_ ::

Osnovni "zajeb" je, da se hrup širi skozi ploščo in zidove. Torej je potrebno nekako zvočno izolirat TČ oz. postavitev TČ (noge). To so verjetno nizke frekvence, ki zelo dobro potujejo po materialu in jh je najtežje izolirat, če ni že na začetku bila predvidena rešitev. In na dolgi rok zna biti precej škodljivo za zdravje.

Binnied ::

Kaj pa ce gres v sosednji blok in vprasas stanujoce v podobno urejenem stanovanju ce imajo tudi oni tak problem? Mogoce se zvok pojavlja samo pri tebi?

Johnny QJ ::

Binnied je izjavil:

Kaj pa ce gres v sosednji blok in vprasas stanujoce v podobno urejenem stanovanju ce imajo tudi oni tak problem? Mogoce se zvok pojavlja samo pri tebi?



Trenutno tam še ni vseljeno.. zelo verjetno pa bo isti problem.

Johnny QJ ::

po posvetu z tržnim inšpektorjem sem dobil informacijo, da je prvi naslov na katerega se je potrebno obrniti upravljalec v stavbi, ne prodajalec od katerega smo kupili stanovanje. Po mnenju trž. inš. bi meritve po naših pripombah in reklamaciji prav tako moral naročiti upravljalec.. ne mi.

Likalnik ::

Tako je..vse kar se dogaja v bloku o tem obvestiš upravljalca in potem gre on naprej urejati stvari...zato tudi imamo upravljalca...pri nas v bloku gre vse preko njega...sosed naštima omarico za čevlje na hodnik...v hišnem redu lepo piše, da ne sme biti nič na hodniku....obvestimo upravljalca in on potem reši z lastnikom.
Obvesti o tem upravljalca in boš videl njegov odziv...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanja med češnjami v črnučah (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5516624 (8548) Invictus
»

Zvok elektrike?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6410474 (8211) FX6300B
»

soseda se pritožuje nad hrupom ki ga ni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6919784 (14062) [D]emon
»

Kateri razvlažilec zraka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13977587 (60847) matijadmin
»

čistilna naprava - na dvorišču...

Oddelek: Loža
346913 (5262) T0RN4D0

Več podobnih tem