» »

Avtoradio za domačo uporabo

Avtoradio za domačo uporabo

Gutjerez ::

Ker v avtu ne potrebujem več radia želim narediti za domačo uporabo v delavnici.. neko "škatlo" kjer bo not radio in zvočnik.
https://www.orangeaudio.si/avtoradio-pi...

Seveda potrebujem neko "trafo" da bo dalo iz 220 na 12. Sem mislil da bo od računalnika napajalnik dober. Ampak zgleda rabi napajalnik nek ukaz da začne delovat. Torej prosim za nasvet. Seveda da ne dajam ogromno denarja tja
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

hojnikb ::

brikaj crno in zeleno zico
#brezpodpisa

solatko ::

Gutjerez - Pazi kakšna je amperaža, da ti ne bo zagorel. Raje kupi najcenejši polnilnik akumulatorjev.
Delo krepa človeka

settler ::

Daj nehite s tem da bo kaj zagorelo od nevem česa že!
Lahko uporabiš rač. napajalnik, ni panike.

_Denny_ ::

solatko je izjavil:

Gutjerez - Pazi kakšna je amperaža, da ti ne bo zagorel. Raje kupi najcenejši polnilnik akumulatorjev.

Rofl ne moreš vsiliti amperaže brez, da bi povišal voltažo (pri DC, da se kdo ne bo zapičil v to, AC je drugo). Brez problema lahko priklopi na kak 1600W Corsair AX1600i, ki ima 133A na 12V liniji in si bo radio vzel točno toliko kot rabi.

Če ima napajalnik premalo A, se bo v najslabšem primeru pri glasnejšem delu komada zaradi padca napetosti vse skupaj ugasnilo.

Ognja ne bo nikjer.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

GupeM ::

Folk sploh ne razume kaj je tok in kaj napetost.

Če potegnemo vzporednico z vodovodom:
Tok si je treba predstavljati kot pretok vode, napetost pa kot tlak.

Če torej neko cev, ki ima pretok 1 l/min pri enem baru priključiš na cev, ki ima pretok 100 l/min pri enem baru, ne bo nič narobe. Čez cev bo teklo 1 l/min, četudi ta velika cev omogoča več.

Druga stvar je pa napetost (tlak pri vodi). Če cev zdrži največ 3 bare, nanjo ne smeš priključiti več kot 3 bare. Prej ali slej bo crknila. Takrat pa lahko pride do poplave (požara v primeru elektrike).

Badwolff ::

Alexa je 20 evrov.

Gutjerez ::

Z napajalnikom 450 ni ne duha ne sluha. Obočna "trafa" z varilnega aparata pa deluje dobro. Edino kar me tam jezi da se trafa zelk segreje. In je vroča da je ni za prijet. In kaj takega nebi rad dau v neko leseno box škatlo.. da se nebo kaj iskrilo. Zazo sem spraševau za alternativo
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Gutjerez ::

Sattler daj reči kako da uporabim napajalnik? Kar kol priklopom ne dela. Nisem pa še poskuso brikat črno in zeleno žico. Mogoče je to ključ do uspeha.. ampak 1x se mi je z radia že skadilk ker sem priklopil preveč voltov. 26 približno. In je samo se skadilo. Seveda zatadi moje napake da nise. Preveril trafe koliko ma izhodne... pa je šeu elektrolitni kondenzator 2200. Pa sem kupo drugega in dela radi vse normalno dalje. Sedaj torej išče nekak.. ker napajalnik ne požene.. neka draga roba ne pride v poštev... vsaka info in nasvet bo dobrodošel
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

_Denny_ ::

Za vklop napajalnika poveži zeleno (pwr_on) s katerokoli črno (gnd), kot si že dobil odgovor v 2. postu:


12V imaš na rumeni in črni
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Denny_ ()

Gutjerez ::

Hvala za nasvet. Poriktana zadeva.
https://ibb.co/B2KN7zF
Radio igra.
Edino nekaj ne razumem.
Drug radio na podoben primer igra dosti lepše in boljše. Bolj naglas za 2x bolj.

Pa je ta nov radio dosti boljši in močnejši kot ovi star.
https://ibb.co/kGdpNF0
Zvočnika sta enaka
https://ibb.co/9YzrfmL

Če ima kdo kak nasvet bi biu zelo hvaležen.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

solatko ::

Gutjerez - Stari radio ima pač boljši ojačevalec, lahko tudi tuner. Alpine avtoradio s 4x20W izhoda ima neprimerno bolj poln in lepši glas, kot 4x50 Kenwood.
Delo krepa človeka

TheBlueOne ::

Gutjerez je izjavil:


Edino nekaj ne razumem.
Drug radio na podoben primer igra dosti lepše in boljše. Bolj naglas za 2x bolj.

Pa je ta nov radio dosti boljši in močnejši kot ovi star.


Ce prav vidim jih imas na razlicnih napajanjih. Morda se ne razume z napajanjem, ce je narejen, da se napaja iz baterije. Poskusi jima zamenjati napajanja, da izkljucis kar si docaral.

Ce ostane vse enako, potem je pac starejsi radio boljsi v audio kakovosti.

polozweii ::

Jaz sem na računalniškem napajalniku za zmanjšanje upora povezal vse črne skupaj in enako tudi rumene žice 12V.
S tem poleg radia poganjam še ojačevalec in woofer.

Bolj kot PC napajalnik bi bil primeren toroidni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ogrevanje 'reaktorja'

Oddelek: Loža
311710 (997) fikus_
»

čiščenje računalnika (prah, itd)

Oddelek: Pomoč in nasveti
3311231 (5751) ...:TOMI:...
»

Projekt: "Šankomat" in fog mašina

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
193892 (2893) SaXsIm
»

Pretok vode na kuhinjski pipi

Oddelek: Loža
79104 (8775) einstein :P
»

pomagajte-napajalnik/pretvornik (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
657611 (7214) A. Smith

Več podobnih tem