» »

Zunanji disk - daljše delovanje

Zunanji disk - daljše delovanje

Robocop1 ::

Dobil sem nov router z USB vtičnico. Opazil sem, če vanj priklopim USB ključek, lahko do datotek dostopam z vseh naprav v omrežju, tudi preko TV-ja.

Zdaj pa sem si omislil zunanji disk, kamor bi nalagal filmčke, ki bi jih potem gledal na TV-ju. Ker gre za zunanji disk, ga ne morem nastaviti tako, da bi šel po določenem času v spanje, kar pomeni, da bi ga moral vsakokrat vklopit-izklopit (kar ni najbolj priporočljivo) ali pa ga pustim v delovanju daljši čas. Kako se kaj obnesejo zunanji diski, pri daljšem delovanju? Recimo čez vikend (od petka popoldne do ponedeljka zjutraj), saj med tednom itak ni časa za TV. Bi šlo ali zna biti kaj težav (pregrevanje, odpoved elektronike v ohišju itd.)? Je v tem primeru boljše imeti 2,5 ali 3,5 disk?

Egidij88 ::

2,5 SSD bo tih in hladen. Drugače imaš pa tudi usb-je s kapaciteto 256GB, 512GB...

rdecaluc ::

Če bi rad večje kapacitete imajo 8tb + modeli pri WD my book/elements notri red white label diske, pri seagate expansion pa 12tb + ironwolf pro oz. Exos diske. (Lahko da so v zadnjih mesecih kaj spreminjali, zato treba preverit točnost)

Diski so že vredu in kvalitetni, brez problema jih pustiš vedno prižgane.

Problem je ker se zelo grejejo, v ohišju brez ventilacije pa na dolgi rok to ni idealno.

Lp
Est modus in rebus. ,typos

Han ::

Boljša oziroma novejša ohišja za obe velikosti diskov sama poskrbijo, da se disk po nekaj minutah nedejavnosti izklopi. Tako deluje večina predpakiranih zunanjih 2,5" diskov.

GupeM ::

Pred nakupom preveri, da router lahko da dovolj toka, da bo disk delal. Routerji imajo ponavadi kar omejen tok na USB portih. Vsaj včasih so ga imeli.

Han ::

Če ima USB 3.x, bi moral poganjat 2,5" diske brez dodatnega napajanja.

GupeM ::

Ja, če ... Zato sem rekel naj preveri. Ne pravim, da ne bo delalo, je pa pametno preveriti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6215367 (5013) Karen
»

Čitalec diskov St-Lab U-390!

Oddelek: Strojna oprema
162291 (1633) Spajky
»

Zunanji trdi disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6514276 (11507) Dromar
»

ZUNANJI trdi disk naredim sam

Oddelek: Strojna oprema
224064 (3449) Bodiny
»

Zunanji trdi diski, kaj je bolje?

Oddelek: Kaj kupiti
303051 (2380) fizolcek

Več podobnih tem