» »

En cuden problem z rar in iso fajli

En cuden problem z rar in iso fajli

uros678 ::

Pozdravljeni...

Naj vam na dolgo in siroko opisem problem...ko DL-am iso fajle skoraj ni fajla, ki nebi na koncu bil neuporaben (MD5sum se ne ujema)...in tako potem raznorazni programi zagnani s teh iso-tov oz. speceni iz le teh javljajo napake v raznoraznih setup fajlih. Tako da ne gre z njimi nic. Problem sem lokaliziral na svoj racunalnik (eh, res?), vendar ne vem tocno kaj bi naj blo narobe...je disk, je plata, je adsl modem, je IDE kabl, je UTP kabl, je northbridge, je vse u kurcu, so RAMI. Niti ne vem keri program bi uporabil za kaksen test...anyone any ideas??

Drugi problem je podobne narave, vendar je malo drugace. DL rar fajl, not so recimo mp3-ji. Pustim ga nedotaknjenega na disku. To pomeni, da je pac tam ko ga je eMula odlozla...ga odpakiram...CRC OK...dobro pri kakem se mogoce zgodi, da je kak mali mp3 malo CRC failed. Ampak, to se ni skrb vzbujajoce. Kar me najbolj muci je to, kaj se zgodi ce hocem ta rar fajl prestavit v kako drugo mapo. Torej, copy paste, drag and drop whatever, fajle prestavim na drugi disk (no, druga particija) in pol ga ni vec fajla med tistimi rari, ki bi bil se vredu. Cisto vsak, ampak res cisto vsak med njimi, bo mel kak fajl ali vec fajlov v arhivu corrupted. Any ideas on this one??

Tako to me muci, kako opremo imam pa vam bom napisal doma, ker zaj ne vem na pamet podatke od southbridga, northbridga, sistemskega nabora, pa takega ****..

No drugih problemov pa drgace nima, razn, da mi v Nero (bilo kera verzija) Windowsih XP spece samo en CD pol pa zmrzne, medtem ko K3B v Linuxu dela ko raketa...cemu to ne vem...

Hvala vam vnaprej na pomoci....

Uros
  • spremenilo: uros678 ()

rfmw ::

jaz sem imel v službi zelo podobne probleme. namreč, če sem imel kake 50+ MB zipe na disku, mi je winzip javil crc errorje v file, čeprav ta file dela čisto uredu na drugem PC-ju.


fora je bila v tem, da so bili PC2100 - DDR266 rami nastavljeni na 100MHz v biosu, namesto na 133mhz. zaradi tega so se mi pojavljali crc errorji v zipih, pri prenosu, peki na cd, skratka povsod, kjer so šli podatki preko pomnilnika...


hope this helps...
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

uros678 ::

No, sem sel vceraj pogledat v BIOS in res je blo nastavljeno na 100MHz....mam pa isto DDR 266MHz rame not..sem danes zjutraj zacel downloadat en iso fajl da stestiram ce bo delalo..

Ti si legenda, ce bo delalo mas pir v dobrem, ker sem si kr nekaj casa razbijal glavo s problemom. Hja, ocitno nisem taki poznavalec kot sem mislo da sem..got some more learning to do..thx!

Pozdrav,
Uros

Mr.B ::

Zanimivo, ker čipset ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

rfmw ::

meni se je to dogajalo na Matsonic plati MS8137C. Čipset Via KT266 + 8233A.

Uros, po moje ti be sedaj delalo BP in predlagam, da si hitro sformatiraš disk in vse naložiš na novo.:D
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

uros678 ::

Zdravo...

rmfw: you rock....stvar dela tak kak treba..sem DL 1. CD or RedHat-a (ma opcijo test media), sem zracunal md5sum..in bila je enaka..sem speko cd...pa je plunu ven Media Test: FAILED!...sem malo debelo pogledal, speko cd se enkrat..tokrat z Alcoholom (FireBurner nix gut!)..je plunu ven Media Test: PASSED!...od srece sem se skoraj v hlace....hvala, res. Ce bos kdaj kaj v MB mi sporoci, placam pivo..

Pa kolko sem probal mi tudi nero ne breakne vec po prvem CDju...life is good...

Za cipset sem spet pozabo pogledat doma...nic skoraj nimam cajta...bom pa kot zanimivost danes zvecer pustil sporocilce o chipsetu...

A mi mogoce kdo lahko razlozi iz tehničnega vidika, zakaj pride do napake, pri prenosu podatkov, ce je frekvenca premala? Ker sem enemu kolegu, ki je kao neki racunalnicar povedal kaksna je resitev, pa me je malo skepticno pogledat in dvignil obrv pospremljeno z stavkom: "Eh..a ja?? To ja nebi smelo vplivat na prenos podatkov??"


Lep pozdrav,

Uros

rfmw ::

me veseli, da ti dela. ampak priporočam ti, da res VSE sformatiraš in sistem naložiš na novo, saj nikoli ne veš, v katerem bitu v windows fajlih je bil prenos napačen in zaradi tega boš lahko imel čudne kreše...:D

drugače sem pa jaz elektronik po izobrazbi, pa ne vem, zakaj se to zgodi, namreč da pride do napake pri prenosu, ko pomnilnik dela z nižjo frekvenco...:\
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

uros678 ::

Evo..koncno sem pogledal..
Via - K7VTA3 z VT8366 NorthBridge in VT8233 Sothbridge naborom...ce slucajno koga zanima...

rfmw: nic nisi povedal ce si kaj v MB ce bos kdaj kje v blizini...pa ce ti je seveda, drop a line pa dobis pir..saj si si ga zasluzo...

Lep pozdrav,

Uros

rfmw ::

:D :D :D

hehe, nič nisi dolžan. to je pač Slo-Tech!>:D >:D >:D

tudi jaz bi moral za nasvete že marsikomu plačat piwo, pa rajši za zahvalo še jaz pomagam komu, če le zmorem:D

drugač sem pa iz LJ in rad pijem Union, dokler še je!
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

uros678 ::

No, mors razumet, da sem bil ze na blizu obupa glede problema, pol pa se je pojavila luc na koncu tunela...no, hvala ti..pol pa nic laskega za tebe >:D ...ceprav je tocen union zakon proti tocenemu laskemu...flashiran pa je ze druga zgodba...:)

Pozdrav,

Uros

SasoS ::

Rami bi moral bp delovat na nizji frekvenci. Problem je lahko chipset (bi bilo treba mal pogledat ako ima kaksne buge pri ne/sinhronih frekvencah), ali pa ram. Vseeno bi ti priporocal da pozenes memtest86 (simple programcic, das na disketo in ti stestira ako je ram OK) in/ali zamenjas ide kable...

uros678 ::

MemTest ni nic najdo...no, ok, mogoce sem ga premalo pusto delat, ker traja, pa traja, pa traja, pa traja..prevec dolgo...za chipset pa sem nekje slisal da je blo nekaj problemov z northbridgom nekje, nekdaj na nekih platah (se ne spomnim vec)...ampak, stvar zdaj meni dela, tak da se ne bom vec zaje**** s tem...razen ce opazim, da kaj ni vredu...

Lep pozdrav,

Uros

matrix2 ::

tudi jaz sem imel to platko K7VTA3 živi obup! Čipset ima zagotovo buge;(( , poskusi še namestit zadnji BIOS, bojda plata deluje bistveno bolje.

uros678 ::

Ce bojo se kaki problemi pojavli bom probal flashat bios, drgace pa saj ves kak gre tisti ponarodeli pregovor.."Ne diraj lava dok spava" :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Server 2003 - problem z gonilniki (Logitech, ATI TV)

Oddelek: Operacijski sistemi
101152 (923) Spc
»

Kako izklopit dostop do interneta v domeni...??

Oddelek: Omrežja in internet
341520 (1069) uros678
»

Dva diska keri master keri slave..

Oddelek: Pomoč in nasveti
9775 (649) uros678
»

Kupujem disk... WD 8MB cache 80GB/120 GB

Oddelek: Kaj kupiti
51513 (1415) govno
»

Kako odpakirat *.SFV ???

Oddelek: Programska oprema
63277 (3171) Gh0st

Več podobnih tem