» »

Armbian - OrangePi + OLED problem

Armbian - OrangePi + OLED problem

poweroff ::

Eno mogoče malo trapasto vprašanje. Na OrangePi Zero (H5 procesor) board sem nalotal OLED zaslon (128 x 64 pixlov). Zaslon deluje preko i2c. Za prikaz besedila sem uporabil Python kodo od Codelectrona. Zadeva je delala čisto OK, potem pa je enkrat po rebootu začel namesto teksta prikazovati random piksle. Najprej je pomagalo, če sem Python kodo za prikaz na zaslonu ponovno pognal, potem pa tudi to ne več.

Preveril sem spoje, če je kje kaj slabo prilotano, pa je videti vse OK. Sem tudi zamenjal zaslonček in je isto. Ponovno inštaliral Codelectronovo knjižnico in pognal čisto osnovni demo... vse isto.

Kakšna ideja kaj bi bil problem? Razmišljam, da je mogoče kaj narobe z boardom, ampak ostale stvari delajo OK... i2c scan OLED zaslonček lepo zazna. Na boardu teče popolnoma posodobljen Armbian (10.9), v armbian-config je i2c (0 do 2) omogočen... Na FB skupini Slovenski developerji pravijo, da je problem, ker se OLED ne inicializira pravilno in potem prikazuje garbage, ampak ne vem, če je to. Ker kot rečeno, nisem nič posebnega počel, zadeva je ŽE delala, zdaj pa je kar nehala...

Sem potem na novo namestil OS na svežo SD kartico, pa se zgodi isto. Problem s kernelom??
sudo poweroff

starfotr ::

Mogoče je problem SD kartica. Daj poskusi eno drugo za foro.

poweroff ::

Jao... ugotovil kaj je problem.

Kitajci so me nategnili in poslali OLED z drugim čipom. :)) Pri prvem OLED je bil dejansko slab spoj oz. se je žička poškodovala, pri drugem je bil pa drug čip.
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi & alternative (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Strojna oprema
1205250816 (10032) pierch
»

TTGO (ESP32 z zaslonom in SD kartico)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81023 (901) mmario82
»

Iskanje ARM mini računalnika

Oddelek: Strojna oprema
16933 (522) poweroff
»

Programiranje GPIO na RaspberryPi 3

Oddelek: Programiranje
383964 (2808) slodreamer
»

Igranje na najvišji ločljivosti

Oddelek: Novice / Grafične kartice
454396 (3186) Suli

Več podobnih tem