» »

Wi-Fi zvočniki

Wi-Fi zvočniki

belo mleko ::

Pozdravljeni, imam bluetooth JBL, ki ga želim menjati za nekaj boljšega. Zvok je enostavno slab takiso povezava. Izkušenj z wifi zvočniki nimam in tudi ne vem dobro kako delujejo. Vsi hvalijo Sonose ampak če prav razumem moraš vsak mp3 predvajati preko njihove aplikacije, takisto filme in podobno. Če je to tako ne vidim ravno smisla v wifi zvočnikih. Alexa in podobne prisluškovalne zadeve me ne zanimajo. Ali se ne da nastaviti zadeve da deluje kot wifi tiskalnik? In potem v W10 enostavno izbrati ta wifi zvočnik kot da bi šlo za bluetooth zvočnik?
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

TheBlueOne ::

BT menda trenutno gre nekje do kakovosti zvoka, kjer ne slisis vec neke razlike pri cenejsih sistemih.

WiFi gre lahko dosti visje v kakovosti ampak potrebujes tudi masinerijo kjer bos slisal razliko. Za take sisteme stane samo DAC z wifi od 300EUR naprej (ce kdo pozna kaj kakovostnega in cenejsega se priporocam). Wifi tudi ni tako lahko vzpostaviti kot BT. Priblizno kakor dodajati wlan tiskalnik. Si mislim, da je v cenejsih izdelkih redek, ker nima nekega pravga smisla v primerjavi z BT.

Zgodovina sprememb…

</head> ::

Vse odvisno, kaj zares iščeš in kak je budget.

Iščeš zvočnik na baterije? Iščeš stereo zvočnika? Jih misliš veliko prestavljat - morata biti mobilna?

Če bi kopuval nekaj, kar bo stalo v dnevni sobi in bi rad gor predvajal bi vzel
powered monitorje : https://www.amazon.de/-/en/305PMKII-JBL...
in wifi dac: https://www.amazon.de/-/en/Blue-Bluetoo...

Lahko kupiš en JBL 305 in nek manjši reciever: https://www.amazon.de/Mpow-Bluetooth-Re...

All in one zadeve (ne poznam osebno): https://www.amazon.de/-/en/R1280T-Edifi...

Mobilne zadeve na baterijah - bljeh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: </head> ()

TheBlueOne ::

</head> je izjavil:


Mobilne zadeve na baterijah - bljeh.


Pa imas tudi zanimive:

https://www.devialet.com/de-de/phantom-...

chort ::

Pred kakim letom sem nabavil AudioPro C5. Zvok je (glede na dimenzije) po kvaliteti bistveno presegel moja pričakovanja. Android aplikacija je srednje-meh, ampak jo uporabim približno enkrat na dva meseca. Večinoma mi na njem igra Val202 preko Tidal, razna glasba preko SpotifyConnect ali zvok s projektorja za gledanje filmov preko BT, kjer je spet presenetljivo glasen. Ima tudi RCA vhod in Ethernet priključek.

</head> ::

TheBlue: Seveda obstajajo 1000€ in dražje stvari. Seveda so tudi neskončno slabše, kot če kupiš za 1000€ preverjene ločene komponente.
Spet odvisno a greš na p/p, a greš na kvaliteto, al greš na prestiž/design.

TheBlueOne ::

Se pravim, zanimiv. Pa menda niti ni slab za denar, ce kupis dva. :)

belo mleko ::

Potem je še dejansko tako, da je uporaba wifija pri zvočnik trenutno še bolj tehnologija v povojih in da je bluetooth bolj praktičen (kljub slabši kakovosti). Da moraš imeti ekstra app samo za zvočnik, me ni ok. Me pa zadeve na baterijo ne zanimajo več. Rabim samo eno kišto, postavljeno v dnevni za glasbo, projektor etc. Razmišljam o Marshall Stanmore, ki pa nima wifi.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

chort ::

V tvojem primeru vidim edino prednost WiFi zvočnika v stilu C5 to, da lahko štartaš enega od 4 presetov (radijske postaje, plejliste) z hw gumbom direktno na napravi, in pa da se preko SpotifyConnect naprava poveže na Spotify/Tidal etc, ne pa tvoj telefon (torej ga lahko odneseš iz dometa, in bo še vedno delala).

Zimonem ::

Če hočeš zvok. Rabi zvočnik volumen, potem pa spet ni več prenosen. Bt je za YouTube zadost. Če hočeš, da sam Špila rabi imet pa še streamer. Če bi izvor za streamer slab zvok ne bo nevem kaj.
Glede wifi standardov.... Več jih je. Play dts, sonos, air play,... Na koncu je še koliko fedra misliš dat za zadevo in zakaj uporabljat.
Wifi je najmanjši problem ampak ne vemo kaj potrebuješ.

Darko! ::

Je tko.
Iz malih škatlic na baterije ni velike muske.
Te enoškatlične zadeve so pa itak šala.

Ni problem, da je blutut zanič.
Problem je, da so ti piskači brezveze.

Resni brezžični aktivci v stereo paru so, da se muska sliši kot se spodobi, od jurja naprej.
In so za na polico.

Za prenašat so samo igrače za najstnike ...

... in kakšen hipsterski maršal :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

Zimonem ::

Ma za piknike in v bazen so tudi te igrače fajn.

Darko! ::

Ma ja.
Em mulo tle okrog mene ima nek JBL prenosen jajček, ne vem flip ali charge ali kako že se mu reče.

In je mali hudiček prav glasen.
Ja, za ob roštilju ni panike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

chort ::

Darko! je izjavil:

Te enoškatlične zadeve so pa itak šala.

Tudi jaz sem tako mislil, a zdaj vem, da sem se motil. Tole za eno škatlico zelo kvalitetno prede (seveda pa ni primerljivo z resnim referenčnim sistemom za dva jurja).

Zimonem ::

Sicer ugibamo ampak ta zvočnik bi izkoristil tudi prek bt aptx hd.
Ok razen da ima še streamer vgrajen, ki je pa precej omejen.

Darko! ::

Poznam.
Ni slab.
Slišal in videl sem sicer v veleblagovnici poleg pregrešno dragih enoškatličnih pozlačenih devialetov.

Mora pa vsak presodit sam, če je vredno svojga dnarja in za namen.

Ni treba dat dva jurja, da slišiš razliko kaj naredita dve škatli.

Za jurja imaš čist neprimerljive KEF LSX.
Kot fiksna postavitev v sobi, jasno.

belo mleko ::

Jasno, več denarja več muske. Denar ni toliko problem, ampak nekje je potrebno potegniti črto, sicer bom končal s keramični podstavki za zlate kable. Te male škatle so kar praktične, ampak zvok mojega JBL xtreme-whatever je slab in ga prodajam. Najbolj moteči so basi, ki se pojavijo sredi ničesar in bobnijo v prostoru. Nobenega balansa, na koncu so katerekoli slušalke dosti boljše kot tak zvočnik. 5.1 so zame igračka, ki je ne rabim. En dober zvočnik, all in one za srednje veliko sobo je vse kar si želim. Razmišljal sem o Klipsch The Three II, to bi bila tudi nek zmeren cenovni razred. Je pa čisto možno da stvari ki jo iščem ni in je edina rešitev hifi dva zvočnika, amp etc.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

Zgodovina sprememb…

Darko! ::

belo mleko je izjavil:

hifi dva zvočnika, amp etc.


He he,

če dnar ni problem ...

A ti veš, da ti morajo prodajalci vrnit denar v 14 dneh, brez, da navedeš razlog, če zadevo vzameš preko spleta.

Ne navijam za nobenga, ne delam reklame, ne me narobe zastopit.
Boli me đoko za vaše zvočnike :P

Ampak če iščeš brezžično, all in one music system, problem free, vzemi na pokušino, res ...

https://www.digitalija-shop.si/sl/shop/...

LeQuack ::

Velika hiba teh zvočnikov je lag, tako da jih ne moreš uporabiti za razne real-time zadeve kot so igranje iger.
Quack !

Zimonem ::

Za igre je Logitech na kabel. Zvok ni pomemben.
Darko leta sta aktivna in "wireless" samo do te mere da nucata štrom. Potem je pa malo razlike med stereo sistemom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Darko! ::

Zimonem je izjavil:

"wireless" samo do te mere da nucata štrom.



Me je spomnilo na komentar "Drugače hvala lepa za tak "napredek" pri sobnih zvočnikih ki še vedno rabijo žico za napajanje" v temi

Dva bluetooth zvočnika ali eden?

pa sem človeka kar na strička po imenu Nikola usmeril



;)

</head> ::

belo_mleko: Praviš, da te moti, da JBL ni balansiran in da je zvok preslab, vseeno pa vztrajaš pri enem zvočniku. Če hočeš kakršenkoli uporaben zvok rabiš stereo. Pa fajn je tako razmislit, da lahko nekoč dodaš še woofer, če želiš.
Poleg tega pa "denar ni ravnoi problem" ni smiselen stavek v audio svetu. Ker ti bo začel folk uletavat s setupi za 5-50k€. Definiraj si upper limit, ker zelo pomaga pri izbiri.
Glede na tvoje predloge imam pa itak občutek, da ti je estetika na prvem mestu. Ni nič narobe s tem. Marsikomu žena ne bi dovolila ogabnih full size zvočnikov sredi dnevne in debelih zaves na stene. :))

Zimonem ::

Pri malo večjih kvalitetnih stereo kištcah je treba računati še nato da je sw podpora na daljši rok vprašljiva. Potem pa spet vlečeš iz streamer-ojačevalca kable do zvočnikov.

</head> ::

Ja. Tudi za Darkove KEF folk večinoma samo aplikacijo kurca.

Zaradi tega sem jaz fan, da so zvočniki in reciever ločeni. Nabaviš kateri koli powered monitor ti ustreza in DAC, ki ima wifi/BT/whatever podporo. Če hočeš performance.
Če te zanima ease of use, pol zadevo pač poenostaviš do določene mere.

TheBlueOne ::

OK WiFi DAC je 300€. Ali poznas kaj solidnega za ceneje?

Zimonem ::

</head> je izjavil:

Ja. Tudi za Darkove KEF folk večinoma samo aplikacijo kurca.

Zaradi tega sem jaz fan, da so zvočniki in reciever ločeni. Nabaviš kateri koli powered monitor ti ustreza in DAC, ki ima wifi/BT/whatever podporo. Če hočeš performance.
Če te zanima ease of use, pol zadevo pač poenostaviš do določene mere.

Wifi/ bt... Gre čez streamer.potem je vseeno če je še zraven ojačevalec.

Jaz imam veno 2 Play v ta namen. Sw bo enkrat zastarel. Ima pa vse vhode , da lahko gor priključim bolj sodoben streamer ko bo potreba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

</head> ::

TheBlueOne je izjavil:

OK WiFi DAC je 300€. Ali poznas kaj solidnega za ceneje?

Ne poznam. Bi me pa zanimalo, kaj se da dobit. For future reference. Trenutno še nimam potrebe po tem.

Zimonem ::

Nek rasberypi 5-6 ko bo v prihodnosti + dober dac.

TheBlueOne ::

</head> je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

OK WiFi DAC je 300€. Ali poznas kaj solidnega za ceneje?

Ne poznam. Bi me pa zanimalo, kaj se da dobit. For future reference. Trenutno še nimam potrebe po tem.



Meni se sveti NuForce WDC-200.

Ganon ::

Si kdo lasti Naim Mu-so 2nd Generation? Gledam teste na internetu in ga po večini opisujejo kot vrhunskega na vseh področjih.

https://www.naimaudio.com/mu-so


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri nakupu zvočnikov do 250e (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
629605 (4464) Ricky_82
»

Katero zvočno mi Slo-Tech priporoča

Oddelek: Zvok in slika
192300 (1196) TheBlueOne
»

Nadgradnja zvocniki Twingo III

Oddelek: Zvok in slika
17833 (682) Scorpy84
»

kako monitor zvočnike vezati na TV?

Oddelek: Zvok in slika
439160 (6513) T743
»

Radio in trije različni prostori

Oddelek: Zvok in slika
345217 (3953) Ales

Več podobnih tem