» »

Pomoč pri nakupu zvočnikov do 250e

Pomoč pri nakupu zvočnikov do 250e

1
2
»

vilonja ::

Sej en tak dac pa ne more bit tko drag. Jst sem pred leti kupil hifime dac za 70 eur in ga mam priključen na malo dražji sistem in sem zadovoljen.
Sam bi zravn teh jbl zvočnikov nabavil kaj takega in mislim da bi delovalo super:
https://www.ebay.co.uk/itm/Mini-ES9028K...

</head> ::

Jaz sem nabavil to jajce, ker sem želel zvok pripeljat po optiki:
https://smile.amazon.de/-/en/gp/product...

Grozno poceni narejeno, ampak dela ko urca.

Seveda tistle Yamahin DAC zgleda seksi, morda pri naslednjem sistemu. Ampak imam občutek, da še nekaj časa ne bom menjal, ker nimam potrebe.

Darko! ::

Ma ne me hecat, fantje, jest sem prestar za to ;)
Pa kdo govori o DAC-u ?

Jest ne.
Ta Yamaha ni DAC.
OK, je tudi DAC, je pa še marsikaj drugega.

Tu je govor o "škatli", ki ima volume gumb, selektor virov, digitalen vhod, analogen vhod, USB vhod, blutut, Wi-fi, aplikacijsko podporo, ... , in daljinca.

In s tako škatlo postanejo (tudi) studijski monitorji, povprečnemu uporabniku, prijazni za uporabo.
That's all.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

</head> ::

Ja ampak na koncu jaz vseeno rabim to škatlo, da mi spravi signal iz digitialnega v analogen.
To, da ima zraven veliko lučk, gumbov in daljinec je samo dodatna oprema.

Zimonem ::

Yamaha je streamer z dacom. Brez ojačevalca.

T743 ::

No jaz imam eno vprašanje glede tega Yamaha pre/streamerja, vidim, da predvaja DSD, ali je tole res tudi preko Wifi povezave iz NAS a recimo preko DLNA protokola, ali kot večina DAC-ov to zmore samo preko usb vhoda?
Verjetno je "problem" v sami količini podatkov preko 2,4Ghz povezave ali je trik še v čem drugem? (zanima me samo možnost streamanja DSD preko wifi)

Pri zvočnikih za cca 250 Eur pa sem jaz zadovoljen z Q Acoustics 3020i le zelo globoki so ter bas reflex je na zadnji strani, bi pa tudi jaz gledal za aktivnimi, če bi bil brez ali z osnovnim ojačevalcem.

Darko! ::

Zimonem je izjavil:

Yamaha je streamer z dacom. Brez ojačevalca.


Jest bi mu pa glede na namen uporabe pri aktivnih zvočnih omaricah z vgrajenim močnostnim ojačevalcem rekel predojačevalec, ker tem spikerjem omogoči uporabo dveh funkcionalnosti, ki jim manjkata: easy to use volume control in selektor virov - ki so razen prilagoditve signala, tipične za "preamplifier".

Tisti DAC in streaming, ma to je v tem primeru tko, za "usput" :)

Pr Yamahi so vedel, da se bomo kregal, pa so zapisal:
"The WXC-50 is a new-concept audio component that goes beyond conventional audio thinking".

Problem solved !
:)

Zimonem ::

Darko! je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Yamaha je streamer z dacom. Brez ojačevalca.


Jest bi mu pa glede na namen uporabe pri aktivnih zvočnih omaricah z vgrajenim močnostnim ojačevalcem rekel predojačevalec, ker tem spikerjem omogoči uporabo dveh funkcionalnosti, ki jim manjkata: easy to use volume control in selektor virov - ki so razen prilagoditve signala, tipične za "preamplifier".

Tisti DAC in streaming, ma to je v tem primeru tko, za "usput" :)

Pr Yamahi so vedel, da se bomo kregal, pa so zapisal:
"The WXC-50 is a new-concept audio component that goes beyond conventional audio thinking".

Problem solved !
:)

A saj ni krega okrog tega. Je pa ugoden. Ampak pred ojačevalc, je stvar vinila. Ni pa sama reč nič novega. Kdaj veš da imam osebno za spalnico integrirano rešitev vpodobni škatli.

Zimonem ::

T743 je izjavil:

No jaz imam eno vprašanje glede tega Yamaha pre/streamerja, vidim, da predvaja DSD, ali je tole res tudi preko Wifi povezave iz NAS a recimo preko DLNA protokola, ali kot večina DAC-ov to zmore samo preko usb vhoda?
Verjetno je "problem" v sami količini podatkov preko 2,4Ghz povezave ali je trik še v čem drugem? (zanima me samo možnost streamanja DSD preko wifi)

Pri zvočnikih za cca 250 Eur pa sem jaz zadovoljen z Q Acoustics 3020i le zelo globoki so ter bas reflex je na zadnji strani, bi pa tudi jaz gledal za aktivnimi, če bi bil brez ali z osnovnim ojačevalcem.

Gre prek mreže.

T743 ::

Ok hvala, kar naenkrat mi je postal zanimiv, sicer DSD lahko predvajam preko Cayin i5 prenosnega predvajalnika, a bi bila Yamaha elegantnejša rešitev glede vkomponiranja v Hifi verigo že samo zaradi daljinca, če drugega ne.

Darko! ::

Ata Hans Bikuzen ima zanimive in tehnično poučne recenzije, brez pretiranih hajfizmov.
Testiral ga je že dve leti nazaj.



;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

bluefish ::

Edifier R1850DB za generalno rabo. Ja? Ne?

Sem nekaj časa fantaziral oz. še o Yamahi HS5/7, ampak je verjetno nesmisel - "žvau" za drug namen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Ricky_82 ::

Živjo
Da malo obudim temo,glede Edifier zvočnikov. Crknil mi je Sony-jev soundbar in gledam,da bi nabavil Edifier R1855DB https://www.edifier.com/product-r1855db...
Tu zdaj nastane dilema. Od soundbara mi je ostal sub,ki pa je sicer bluetooth. Kako bi ga lahko uporabil skupaj s temi zvočniki? Obstaja kakšen bluetooth pretvornik,da bi ga lahko priključil na te zvočnike in ga potem poconnectal s subom? Slika od suba:
 Sub

Sub


 Sub

Sub

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prvi hi-fi sistem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
21539821 (10929) Ales
»

kako monitor zvočnike vezati na TV?

Oddelek: Zvok in slika
439194 (6547) T743
»

Dva bluetooth zvočnika ali eden?

Oddelek: Zvok in slika
425613 (4807) Darko!
»

Zvočniki in receiver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8319273 (16983) car100

Več podobnih tem