» »

Pomoč pri nakupu zvočnikov do 250e

Pomoč pri nakupu zvočnikov do 250e

«
1
2

qwertyy ::

Živjo!

Odločam se za nakup novih zvočnikov. Na zvočnike se prav veliko ne spoznam. Pripravljen odšteti max 250 evrov. Soba ni prav velika, okoli 6x4m. Največ poslušam hip hop in elektronsko glasbo. Pa tudi kakšen jugo rock in novodobne hite. Pravzaprav veliko različnih vrst glasbe. Rad bi kar se da dobro kvaliteto za ta denar in kvalitetni in dokaj močni basi so mi kar pomembni.

Kaj priporočate?

Sam sem gledal te: https://www.bigbang.si/zvocniki/zensor-...

Vendar sem ugotovil, da je cena samo za enega. Verjetno sta za pravi stereo zvok potrebna 2? Potem bi to naneslo 500e, kar je preveč..

pegasus ::

Na kaj jih boš priklopil (vir zvoka, ojačanje)?

ProGo ::

Stereo sta 2 zvočnika, ja.
Za 250€ ne boš dobil kakovostnih zvočnikov, mogoče kakšne rabljene.
Kakšen je ojačevalec?

qwertyy ::

Uff imam en stari ojačevalec, bi moral doma pogledat firmo. Sem pa pripravljen odšteti nekaj tudi za ojačevalec.

Vem, da za 300e nebom dobil neke studijske kvalitete ampak vseeno me zanima kaj lahko sploh dobim za tak denar?

Pa da niso ravno neki Logitech namizni zvočniki za 20e, katerih se ne sliši iz dnevne v kuhinjo.

smarkic ::

Nekaj variant v okviru budgeta ali malo dražje:
- Prostostoječi
- Bookshelf
- Rabljeni s subwooferjem, če imaš priključek zanj

Scorpy84 ::

Na bolhi imas monitor audio mr2 za 130evrov. S temi ne bos zgresil, so pa malo zbricni glede ojacevalca, ampak tudi z "navadnim" lepo igrajo.

qwertyy ::

smarkic je izjavil:

Nekaj variant v okviru budgeta ali malo dražje:
- Prostostoječi
- Bookshelf
- Rabljeni s subwooferjem, če imaš priključek zanj


Tele Magnat prostostoječe sem že gledal. Specifikacije delujejo kar ok, na papriju. Sicer pa prvič slišim za to firmo. Nikjer pa ne piše ali dobiš samo enega ali dva? Zraven pa rabim še ojačevalec, je tako?

delfinus ::

Pozabi na ves tuti fruti in kiki. Za ta denar gres po Edifier Studio S1000DB in ne rabis ojacevalca. Gre se za aktivce. Edino kar mi ni vsec je tista maska, a js bi jo odstrail in skril, da je nikoli ne bi vec nase in je to to. Ubodes z RCA vhodi ali XLR glede na potrebe, a predvidevam da z RCA. Poglej malce reviewje in primerjave z resnimi in zelo dragimi zvocniki. Super za kabinete.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

qwertyy ::

Kaj pa Zensor white 1 od Dalija?

2 dobim za 220e. Zraven še en ojačevalec pa sem. Nevem pa kakšna je kvaliteta v primerjavi z Magnat?

delfinus ::

Edifier ima sut in drajv, z Daliji in ostalo pasivo in ojacevalcem je ne bos dosegel na tej ravni.

edi45 ::

Dali je kvalitetna firma in imajo dobre zvočnike. Imam sam njihove zvočnike in sem več kot zadovoljen.
Da te popravim, ta link ki si poslal za Zensor 5, je cena za 1 zvočnik, s tem da še rabiš 6ohm ojačevalec, kar pa dvomim da maš, ker so redkejši, sploh če je starejši ojačevalec.

Tudi zensor 1 niso slabi, najmanj kar sem imel sem imel sicer 3ke in so igrale nenormalno dobro za svojo velikost. Imajo večji volumen in večji nizkotonec, kakor 1ke. Imaš na bolhi, jih po cca 240€, sam sem prodal par trojk, par tednov nazaj za 250€.

smarkic ::

Daliji so ok, imaš recimo tudi te Q Acoustics.
Cena Magnatov je za par. Gotovo bodo bolj "tresli" od manjših bookshelfov (čeprav tudi npr. Cambridge Audio lepo butnejo). Preberi še kakšne teste in izkušnje uporabnikov.
Tudi Edifier verjamem, da znajo ruknit, če ti je to najbolj pomembno.
Sicer spet ponavljamo isto zgodbo. Kaj bo vir glasbe - CD, računalnik, telefon? Kakšen ojačevalec imaš sedaj, je sploh relevanten? Da ni res bolje razmišljati v smeri aktivnih zvočnikov, za katere ne rabiš ojačevalca (recimo kakšen drug model Edifierja v okviru budgeta)?
Glede kvalitete si lahko brez skrbi, seveda pa je ne smeš primerjati z mnogo dražjo opremo.

qwertyy ::

smarkic je izjavil:

Daliji so ok, imaš recimo tudi te Q Acoustics.
Cena Magnatov je za par. Gotovo bodo bolj "tresli" od manjših bookshelfov (čeprav tudi npr. Cambridge Audio lepo butnejo). Preberi še kakšne teste in izkušnje uporabnikov.
Tudi Edifier verjamem, da znajo ruknit, če ti je to najbolj pomembno.
Sicer spet ponavljamo isto zgodbo. Kaj bo vir glasbe - CD, računalnik, telefon? Kakšen ojačevalec imaš sedaj, je sploh relevanten? Da ni res bolje razmišljati v smeri aktivnih zvočnikov, za katere ne rabiš ojačevalca (recimo kakšen drug model Edifierja v okviru budgeta)?
Glede kvalitete si lahko brez skrbi, seveda pa je ne smeš primerjati z mnogo dražjo opremo.


Vir glasbe bo telefon in računalnik. Ojačevalec, ki ga imam sedaj je že zelo v letih in pomojem res ni relevanten. Morda bi bili aktivni zvočniki res boljša izbira.

Imel sem od kolega JBL Eon 15 in sem bil kar navdušen. Iščem torej nekaj v tem rangu kvalitete ali pa še boljše, če jih dobim za tak denar, tako za primerjavo. Na zvočnike se res ne spoznam prav dosti in tudi te JBL so stari več kot 10 let..

Darko! ::

Da se ne zajebavaš z ojačevalci, receiverji in mini ampi v D-klasi je rešitev res samo aktiven multimedijski spiker.

Kot je bilo že omenjeno:





Težko boš bolje porabil 400 EUR.

In večinoma bodo primerljive ločene rešitve bistveno dražje.

Začno se pri (QA3020i + SMSLAD18) 450 EUR.

qwertyy ::

Darko! ::

Predvsem te pridejo na amazon.de s poštnino vred ceneje za tri flaše nobel hipsterskega pira.


Razlika je v kvaliteti izdelave in zvoku. 1000-ka je veliko bolje izdelana in zvočno uravnotežena zvočna omarica, lahko bi ji rekli "mini audiofilska", medtem ko je 2730-ka ogromna trosistemska bukšelf škatla z vgrajeno amplifikacijo, kar pa je po svoje velika redkost. Ne moreš zgrešit z obema.

Najverjetneje ne kupuješ za dve leti.
Sto eur razlike v življenski dobi omarice, pa spet ni ne vem koliko.

ProGo ::

Glede na poslušano glasbo bodi pozoren tudi na freqency response. The lower, the better.

delfinus ::

Ja tudi moj nasvet stisni 100EURckov vec in imas mir z Edifier S1000DB (video). Kvalitetne aktivne zvocnike in se lepo zgledajo (brez zascitne maske seveda :). Za ta dener pasiva ne more konkurirati in tudi dvomim, da lahko dobis boljse za ta denar. Bi moral pri pasivi stisnit najmanj 2000EUR, da bi sploh lahko bilo na podobnem nivoju. Pa dvomim, da bi lahko dosegel isti drajv kot je na aktivi. Glede na to, da bo vir racunalnik in telefon so tudi najbolj primerni, saj omogocajo raznorazno moderno brezzicno digi povezljivost. Poleg tega pa ti se za amp ni iskati, ker ga imajo in je optimiziran prav za to konfigiracijo zvocnikov.



lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

OK.d ::

LPOK.d

rs1975 ::

Razmišljam o prodajo receiverja HK AVR245 + 2x Dali Concept 6, če te zanima...

d0rK ::

Delfinus in drugi, a je v temu letu in pol prišlo ven kaj s tako povezljivostjo kot Edifier S1000DB samo da je v manjšem (in manj močnem) paketu?

Zelo si želim tak 2.0 sistem namontirati na steno zraven TVja in tako velike škatle preveč štrlijo.

delfinus ::

Precekiraj tukaj. Kako pa se manjse odrezejo pa ne vem. Ziher so kompromisi. https://www.edifier.com/int/en/speakers...
preveris lahko tudi Audioengine. So malce manjsi. https://audioengineusa.com/speakers/
lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

chort ::

Mogoče kaj takega: AudioPro A26?
Imam njihov Addon C5 in ima res vrhunski zvok za ta form factor.

Edit: mogoče pa raje ne, whathifi jih je fino skurcal ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

Likalnik ::

Klipsch Five so na novo...z vso moderno povezljivostjo....baje top za TV....imajo celo HDMI arc povezavo.....ampak dvomim, da so majhni...bi jih moral, dati na stojalo pa zraven TVja....niso za na steno....na YT je polno filmčkov o tem zvočniku

Darko! ::

d0rK je izjavil:

... da je v manjšem ... paketu?
Zelo si želim tak 2.0 sistem namontirati na steno zraven TVja in tako velike škatle preveč štrlijo.


Tema je sicer zvočniki do 250 EUR.

Ampak vseeno, v kolikor jih še nisi zasledil in ti finance dopuščajo; za na steno ob TV so idealni KEF LSX na B1 stenskih nosilcih. So bistveno manjši kot Ediji, ... pa lepši, modernejši ... in seveda skoraj 3x dražji :)

Poleg estetske prednosti imajo vgrajen tudi DSP, ki s pomočjo aplikacije na telefonu prilagodi parametre akustiki tvoje sobe, upoštevajoč tudi to, da jih lahko tlačiš čisto k steni.

V absolutnem merilu in ne upoštevajoč velikost ali število škatel se da za jurja sicer verjetno dobit več zvoka. Če pa v obzir vzameš celoten "zvočni paket" in kako jih lahko vkomponiraš v praktično katerikoli dizajn in še tako majhen prostor ter praktičnost njihove uporabe, so pa skoraj brez konkurence.

Če nisi ravno audiofil, so lahko tudi zadnji zvočni sistem, ki ga boš kupil.
Sam sem bil nad njimi, na lanskem HI-FI sejmu v Ljubljani, navdušen.

Pa še pri nas jih dobiš, glede na ceno v tujini, ugodno. Štacune ne bom lepil, da me ne bodo obtožili, delanja reklame. Poguglaj.

Tale tip je naredil dobro recenzijo. Slučajno se kliče enako kot jaz :)

d0rK ::

KEFi so predragi :( Največ 350 bi dal. S poštnino.

Likalnik ::

KEFi so hudi....jih ze neki casa opazujem...in pridno varcujem....samo ne vem se ali LS50 ali pa R3

https://www.whathifi.com/reviews/kef-r3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Darko! ::

d0rK je izjavil:

KEFi so predragi :( Največ 350 bi dal. S poštnino.


Težka bo,
dobit kaj dobrega, neštrlečega, aktivnega in dovolj povezljivega.

Likalnik je izjavil:

KEFi so hudi....jih ze neki casa opazujem...in pridno varcujem....samo ne vem se ali LS50 ali pa R3

https://www.whathifi.com/reviews/kef-r3


To je pa težka audiofilska dilema :))

Jaz razlike ziher ne bi slišal. Mi je pa žal, ker nisem zatežil na sejmu, da mi jih postavijo enega zraven drugega, ker sem se o tem spraševal tudi sam. Pa se je človek skoraj ponujal, da mi poleg LSX demonstrira še LS50w, v kotu pa so stali R3. Pa sem rekel, da itak vem, da so še boljši in ni potrebe :)

Sam dileme ne bi imel, ker je izgled R3 klasičen in so mi tem bolj pri srcu. Rjavi, itak. Pa še večji so z dodatno bas enoto, kar tudi ne more škodovati.

LS50 bi pa vzel samo v aktivni verziji, če bi kupoval brez feršterkarja, DAC-a in podobnih jajc. All-in-one torej. Se mi zdi, da je pasivne LS50 škoda vzet, odkar so jih v aktivni optimizirali v nulo. Pa še wireles so in od pred kratkim celo "meta", s tistim vesoljskim stargate krožnikom za drajverjem.

O legendi, da "aktivni LS50w popapca pasivnega LS50 za šalo, tudi, če pasivne priključiš na 10 taužent dolarjev vreden feršterkaraj pred njim" je govoril tudi Thomas:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

PacificBlue ::

Eden v skupini Gramofonske plošče na FB prodaja citiram:
"Tannoy mercury mx1, kot novi.
Cena 100€, skupaj s Thorens td 180, 200€."

just a hint

Likalnik ::

Darko! je izjavil:

d0rK je izjavil:

KEFi so predragi :( Največ 350 bi dal. S poštnino.


Težka bo,
dobit kaj dobrega, neštrlečega, aktivnega in dovolj povezljivega.

Likalnik je izjavil:

KEFi so hudi....jih ze neki casa opazujem...in pridno varcujem....samo ne vem se ali LS50 ali pa R3

https://www.whathifi.com/reviews/kef-r3


To je pa težka audiofilska dilema :))

Jaz razlike ziher ne bi slišal. Mi je pa žal, ker nisem zatežil na sejmu, da mi jih postavijo enega zraven drugega, ker sem se o tem spraševal tudi sam. Pa se je človek skoraj ponujal, da mi poleg LSX demonstrira še LS50w, v kotu pa so stali R3. Pa sem rekel, da itak vem, da so še boljši in ni potrebe :)

Sam dileme ne bi imel, ker je izgled R3 klasičen in so mi tem bolj pri srcu. Rjavi, itak. Pa še večji so z dodatno bas enoto, kar tudi ne more škodovati.

LS50 bi pa vzel samo v aktivni verziji, če bi kupoval brez feršterkarja, DAC-a in podobnih jajc. All-in-one torej. Se mi zdi, da je pasivne LS50 škoda vzet, odkar so jih v aktivni optimizirali v nulo. Pa še wireles so in od pred kratkim celo "meta", s tistim vesoljskim stargate krožnikom za drajverjem.

O legendi, da "aktivni LS50w popapca pasivnega LS50 za šalo, tudi, če pasivne priključiš na 10 taužent dolarjev vreden feršterkaraj pred njim" je govoril tudi Thomas:



Sem malo pregledal YT review-e....sedaj je ze KEFls50w2 zunaj...amapk,ko se malo naprej bral...ta ima cisto nov app...baje, da je vse boljse kot pri prvem modelu...najbolj zalostno je pa to kaj se je s prvim midelom naredilo...4leta star zvocnik za 2500e je izgubil app podporo...naredili so nov app....prva verzija nima moznosti updata...podn....predstavlaj si, da das 2500epo stirih letih so pa prakticno neuporabni...na bolhi jih en prodaja skoraj nove za 1500e...pa niso niti toliko vredni glede na to, da jih brez appa ne mors uporabljati.

Prav tako je novost KEF ls50meta...katera je baje tudi veliko boljsa kot prva serija..cena 1.200e...

Po videnem bi se mogoce raje za te odlocil kot pa za aktivne....zal jih ne kupujem samo za stiri leta.

Darko! ::

Likalnik je izjavil:

...najbolj zalostno je pa to kaj se je s prvim midelom naredilo...4leta star zvocnik za 2500e je izgubil app podporo...naredili so nov app....prva verzija nima moznosti updata...podn....predstavlaj si, da das 2500epo stirih letih so pa prakticno neuporabni...na bolhi jih en prodaja skoraj nove za 1500e..


... z aplikacijama in starimi LS50w je vse v redu. Samo ljudje bi morali bit pismeni in ob času naložit nov firmware:

https://uk.kef.com/blogs/news/ls50w-fir...

Likalnik je izjavil:



Prav tako je novost KEF ls50meta...katera je baje tudi veliko boljsa kot prva serija..cena 1.200e...



Ikzekli.
So popolnoma enaki kot LS 50 W II, le da so pasivni.
;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

Darko! ::

Likalnik je izjavil:



Po videnem bi se mogoce raje za te odlocil kot pa za aktivne....zal jih ne kupujem samo za stiri leta.


Komot lahko.
Samo ne naredit začetniške napake in jih povezat na stereo Yamaho ali Onkyo za 700 - 800 EUR ali pa celo večkanalni AVR.

Ker ravno zato so v aktivnih, poleg vsega ostalega, stlačili še orng močan D-class ojačevalc.

Zimonem ::

Eh Dati dvajurja pa pol za zvočnike katere boš zatlačil v zid je greh. Tu ne pomaga noben DPS.

Likalnik ::

Kako misliš zatlačil v zid? ne zastopim komentarja.

Zimonem ::

Likalnik je izjavil:

Kako misliš zatlačil v zid? ne zastopim komentarja.

Na tole je letelo.

Poleg estetske prednosti imajo vgrajen tudi DSP, ki s pomočjo aplikacije na telefonu prilagodi parametre akustiki tvoje sobe, upoštevajoč tudi to, da jih lahko tlačiš čisto k steni.

Darko! ::

Zimonem je izjavil:

Eh Dati dvajurja pa pol za zvočnike katere boš zatlačil v zid je greh. Tu ne pomaga noben DPS.


Res je.

Govor je bil o LSX, ki so "samo" jurja :)
DSP je pa češnjica na torti. Bolje kot nič, zagotovo.

Roko na srce; kakšne škatle tlačijo ljudje za ob TV ob zid - pa LSX so v primerjavi z njimi "namenski zidni zvočnik" :))

Ta tema je čist zašla :)

Kvinta ::

Polk Audio T50 so dobri budget zvočniki 250€ za par :D
A.C.A.B

d0rK ::

Darko, ce bi kupil Edifierje, in nato v dnevni v steno izrezal poglobitvene line za oba zvočnike tako da bi bila ob TVju ampak naprimer 8-10 cm v steni. Bo to vplivalo na zvok? Tko, očitno vplivalo.

Zimonem ::

d0rK je izjavil:

Darko, ce bi kupil Edifierje, in nato v dnevni v steno izrezal poglobitvene line za oba zvočnike tako da bi bila ob TVju ampak naprimer 8-10 cm v steni. Bo to vplivalo na zvok? Tko, očitno vplivalo.

Slabše kot, če kupiš par avto zvočnikov iz bolhe za 24 eurov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

A. Smith ::

qwertyy, doma mi leži par rabljenih, a dobro delujočih Pioneer CS-3070. Niso vrhunski, ampak niso slabi, so ok. Če hočeš, ti jih dam za 60€.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Darko! ::

d0rK je izjavil:

Darko, ce bi kupil Edifierje, in nato v dnevni v steno izrezal poglobitvene line za oba zvočnike tako da bi bila ob TVju ampak naprimer 8-10 cm v steni. Bo to vplivalo na zvok? Tko, očitno vplivalo.


Servisiranje avtomobilov je meni tuje.
Dobrega avtomehanika je težko najt, sploh takega, de mene, laika, ne nategne na suho. Pred poletjem sem peljal svoj "ferrari" k priznanemu majstru. Ko sem ga šel iskat sta me z gospo povabila še na štrudl in glaž vina. Tam doli so ljudje še normalni.

Pa mi mojster reče: "Ma oštja Darko, sm porihtu taku, da mislm, da bo mogu it čez tehničn'ga. Ma nikdar pa ne veš za zihr. Skrbi me tisto, o čemer sva že govorla. Glej, ti pravm taku, ma ne mi zamert. Če ti bo kdaj padlu na pamet, da bi se spravu to rejč servisirat; ma oštja, raj vzem kamn in se butn po glavi! Ma nej vrejdnu ne cajta, ne neč. Orkaduš. A sva se zastopla? Ma ne bit jezn zdej. Taku je. Sm ti mogu povejdat".


Mislim, da je Zimonem povedal vse.
Tega se ne splača počet. Škoda dobrih zvočnikov, no ;)

Zimonem ::

Sicer pa za k steni kaki atc hts , dali manenuets pa podobne pokveke. Ampak .... To je tako kot bi ribo učil hodit. Zvočnik nuca plac za dihat in akustiko sobe sicer so avtozvočniki(se pravi goli driveji) povsem dobri.

Darko! ::

... Za male pare imaš za na steno Elac on wall:
https://www.amazon.com/Debut-OW4-2-Wall...

za približno še enkrat več Dali:
https://www.dali-speakers.com/products/...

itd, itd ...
Ampak vse to so spikerji s kompromisi. In še aktivni niso.

Vseeno je bolje vzeti normalne. Že 10 - 15 cm razdalje od stene je čist ok, če res ne gre drugač. Če je prostor omejen, itak ne moreš dost pomagat. Nikakor pa jih ne tlačit v "knjižne police" in razne boks omare, čeprav se jim reče bukšelf. Vsaj malo prostora je fino, da ima zvočna omarica okoli sebe, kakršnakoli že je.

Likalnik ::

A. Smith je izjavil:

qwertyy, doma mi leži par rabljenih, a dobro delujočih Pioneer CS-3070. Niso vrhunski, ampak niso slabi, so ok. Če hočeš, ti jih dam za 60€.


Imam zelo podobne zvocnike CS701 in jih lahko samo pohvalim....cela srednja sola in faks sem jih nabijal...sedaj jih pa bolj obcasno uporabljam

</head> ::

Ker je šla tema v 1k-2k zvočnike, dajmo še predlog znotraj naslova teme:
https://www.muziker.si/jbl-lsr305p-mkii...

Par let furam tole in moram rečt, da sem za tako malo denarja, super zadovoljen. Ko bom nadgrajeval bom šel na 2k€+ setup, ker iz tega na 500€ zvočnike nima smisla iti.

Tle imaš Zeos-a ko jizza po teh zvočnikih:


Za 230€ dobiš dva samostojna powered "studijska" zvočnika, ki sta ravno prav bass heavy da sta super zabavna za stereo filme in glasbo.
Vse kar rabiš je pripeljat zvok do njih.

rs1975 ::

Doma imam floorstand zvočnika Dali Concept 6 in receiver Harman Kardon AVR245. Ker je vse skupaj zelo malo v uporabi, razmišljam da bi to zamenjal raje za en dober soundbar, sploh ker bom v kratkem tudi kupil nov TV. Koliko bi se dalo dobiti za ta dva zvočnika in receriver?

Amdforce ::

Za receiver ne vem, te zvocniki pa grejo tam nekje med 200-250 odvisno od ohranjenosti.
Poglej na hifishark.

Ps: ce bos kupil soundbar bos v primerjavi s tem kar imas skoraj sigurno razocaran.

d0rK ::

Mah sj do neke mere mi je jasno ampak imam leto in pol starega otroka ki jih bo brezplačno preuredil če jih doseže. Zato iščem bizarne rešitve.

Zgleda bom moral pač še počakati da odraste.

Amdforce ::

d0rK je izjavil:

Mah sj do neke mere mi je jasno ampak imam leto in pol starega otroka ki jih bo brezplačno preuredil če jih doseže. Zato iščem bizarne rešitve.

Zgleda bom moral pač še počakati da odraste.


To in pa tv je prva stvar ki sem jo otrokom prepovedal pipat. 2x 3x potem imas pa mir.
Pa poves mu ce bo pokvaril ne bo risank mogel gledati ce jih, pa bo mir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Amdforce ()

Darko! ::

</head> je izjavil:

Ker je šla tema v 1k-2k zvočnike, dajmo še predlog znotraj naslova teme:
https://www.muziker.si/jbl-lsr305p-mkii...


Odlični zvočniki.
... Ampak hudič se skriva v detajlih:

Vse kar rabiš je pripeljat zvok do njih.


Pa razloži povprečnemu uporabniku logihecov in poceni soundbarov, da na njih zaman iščejo:

- daljinec,
- blutut,
- WiFi,
- selektor virov, oziroma sploh možnost na njih direktno povezati več virov muzike,
- HDMI,
- in vse ostalo kar se v teh časih dobi v supermarketih za podoben denar, s tem, da je še multičenel in ima skupaj približno 1 kW moči ;) .


Tu pa imaš samo gajbo z električno vtičnico, ON/OFF stikalom in štorastim VOLUME gumbom ter kombinacijo XLR konektorja, ki ga večina sploh še ni videla ter 6,35 mm AudioJacka, ki se ga bežno spomnijo z gasilske veselice:
8-O



Da ne omenjam, da te bo vsak prodajalec in njegov prijatelj zabil na križ, kaj za boga ponujaš studijsko tehniko konzjumer uporabnikom. Ker to baje ni primerno za domačo uporabo ;((, saj vodi v slušni delirij, blodnje, norost in posledično smrt.


No ja, kljub vsemu, za tiste, ki ne nasedajo neumnostim, pa bi radi na JBL ali podobne resne produkte povezali več virov ali pa jih uporabljali z moderno brezžično digitalijo (hkrati pa se jim ne da zajebavat s čudežnimi kitajskimi škatlicami) je npr. Yamaha naredila tole:

https://europe.yamaha.com/en/products/a...


... Ker potem spet nismo na 250 vse vkup ;)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prvi hi-fi sistem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
21539578 (10686) Ales
»

kako monitor zvočnike vezati na TV?

Oddelek: Zvok in slika
439164 (6517) T743
»

Dva bluetooth zvočnika ali eden?

Oddelek: Zvok in slika
425581 (4775) Darko!
»

Zvočniki in receiver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8319115 (16825) car100

Več podobnih tem