» »

Chauvin je kriv za umor Floyda

Chauvin je kriv za umor Floyda

Temo vidijo: vsi
««
11 / 11
»
»»

arnecan1 ::

UganiKdo je izjavil:

Odločila je porota, ki je bila zelo progresivna, saj je vseboval krepko večji delež manjšin, kakor pa okrožje, v katerem se je zgodil incident in je potekalo sojenje. Vsekakor je to relevantno in smo dosti govorili o tem in sojenju na splošno.

Rasitek, pa ti sploh veš kako se porote sestavljajo v ZDA, ker ti spet tvoje rasistične blodnje ven tolčejo?

Nič ne spremeni dejstva, da če bi bil na mestu Floyda belec, pa verjetno tudi aziat, latino ali staroselec, ne bi imeli pol požgane amerike in takšne odločitve porote.
To je točno tolk dejstvo, kot vse ostale blodnje, ki si jih nanizal v tej temi. Pa tudi, če privzamemo ta idiotizem, to ne spremeni dejstva, da je Chauvin upravičeno spoznan za krivega.

Ja, bil je obsojen. če je bilo sojenje pravično, bomo še videli. Nenazadnje so tudi Oj Simpsona oprostili, ko so izbrali poroto iz bazena 28 % črncev, na koncu je bilo v poroti 9 črncev, oz. 75 % ter dva belca in en latino. V civilni tožbi, kjer ni bilo takega pritiska, je bil obsojen.

Tako kot je relevantno, da je bel policist ubil črnca, tako je relevantno, da je bila rasna sestavljenost porote zelo zelo različna od okrožja, kjer so sodili Chauvinu. A je rasistično, da se to omeni, glede na vse BLM sranje, ki se je dogajalo vzporedno s sojenjem?

https://www.newsweek.com/jury-was-under...
The Jury Was 'Under Extraordinary Pressure' To Convict Chauvin

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arnecan1 ()

UganiKdo ::

Tako kot je relevantno, da je bel policist ubil črnca, tako je relevantno, da je bila rasna sestavljenost porote zelo zelo različna od okrožja, kjer so sodili Chauvinu. A je rasistično, da se to omeni, glede na vse BLM sranje, ki se je dogajalo vzporedno s sojenjem?

rasisitično je zahtevat, da morajo porotnike izbirat na podlagi rase. Ne samo da je to rasistično, je tudi eksplicitno prepovedano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Massacra ::

Ja, bil je obsojen


Spoznan je bil za krivega, na sodbo še čakamo.

Rasna sestavljenost porote zelo zelo različna od okrožja, kjer so sodili Chauvinu.


Glede na delež tam živečih temnopoptih, je bilo belcev v poroti procentualno več (če se ne motim).

UganiKdo ::

Glede na delež tam živečih temnopoptih, je bilo belcev v poroti procentualno več (če se ne motim).

predvsem pa je to popolnoma nepomembno, ker zahteva, da bi morala rasna sestava porotnikov odrazat okraj jasno nakazuje na to, da je potrebno pri izboru porotnikov upotševat raso, kar pa je protizakonito.

nejcek74 ::

pa ne pozabite, da po logiki nekaterih slo-techovcev, gredo lahko zdaj pazniki klečat na Chauvinov vrat, dokler ta ne umre. Saj tip je (zaenkrat) kriv.

D3m ::

Saj Chuvin je kriv UganiKdo. :)

Samo ne vseh obtožnic.
|HP EliteBook|R5 6650U|

UganiKdo ::

Tisti, ki so bili pristojni za odločanje o tem, se s tvojimi blodnjami ne strinjajo. Mogoče pa bo več sreče na višjem sodišču. Osebno pričakujem ponovno sojenje, sploh če se bodo očitki o pristranskoti posameznih porotnikov izkazali za resnične. Dodatne argument za ponovno sojenje zna bit tudi zahteva, da bi morali soditi izven okraja, kjer je do zločina prišlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

D3m ::

Pazi na pritisk. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

arnecan1 ::

Massacra je izjavil:

Ja, bil je obsojen


Spoznan je bil za krivega, na sodbo še čakamo.

Rasna sestavljenost porote zelo zelo različna od okrožja, kjer so sodili Chauvinu.


Glede na delež tam živečih temnopoptih, je bilo belcev v poroti procentualno več (če se ne motim).

Motiš se. Poguglaj pa sam. Sicer pa sem par postov nazaj dal podatke, če se spomnim bi potemtakem lahko bilo v poroti en črnec in niti ne en rasno mešani skupaj, pa če velikodušno zaokrožimo, recimo da dva, ne pa šest. Ampak dobro, če smo nekoč imeli all white jury, bomo sedaj imel mostly black jury, pa bodo ti pritiskali na ostale.

rasisitično je zahtevat, da morajo porotnike izbirat na podlagi rase. Ne samo da je to rasistično, je tudi eksplicitno prepovedano.

Se strinjam.

Tudi politika in ulica ne bi smela vplivati na poroto. Pa so. A to pa je zakonito?

UganiKdo ::

Tudi politika in ulica ne bi smela vplivati na poroto. Pa so.

a lahko prosim nehaš svoje blodnje predstavljat kot dejstva? Ker v najboljšem primeru gre za tvoje mnenje, večinoma pa za povsem neosnovane blodnje. Glede vplivanja na poroto so sprejeti pravni standardi. Zaenkrat, razen blodenj tvojega tipa, še nisem slišal argumentirane mnenja, da je bila zakonodaja glede tega kršena. Po drugi strani pa so tvoje blodnje o tem kako bi morala bit sestavljena porota v nasprotju u veljavno zakonodajo.

Osebno sem mnenja, da posrednega vpliva na poroto ni mogoče ovreč, (kar niti pod razno ne pomeni, da je bil ali da je samoumeven). Pomeni pa za moje pojme zadosten pravni temelj, da je potrebno sojenje ponovit. Moram reč, da me je odločitev, da se ne izolira porote v konkretnem primeru presenetila. Moje mnenje pa je, da ponovno sojenje ne bo prineslo bistveno drugačnih rezultatov, je pa po mojem mnenju nujno potrebno, da se ovrže ravno take blodnje, ki jih ti prodajaš.

A ti resno verjameš, da je bilo ravnanje Cauvina pravilno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

D3m ::

Glede na tvoje svetnike.......ja.


|HP EliteBook|R5 6650U|

arnecan1 ::

UganiKdo je izjavil:

Tudi politika in ulica ne bi smela vplivati na poroto. Pa so.

a lahko prosim nehaš svoje blodnje predstavljat kot dejstva? Ker v najboljšem primeru gre za tvoje mnenje, večinoma pa za povsem neosnovane blodnje. Glede vplivanja na poroto so sprejeti pravni standardi. Zaenkrat, razen blodenj tvojega tipa, še nisem slišal argumentirane mnenja, da je bila zakonodaja glede tega kršena. Po drugi strani pa so tvoje blodnje o tem kako bi morala bit sestavljena porota v nasprotju u veljavno zakonodajo.

Osebno sem mnenja, da posrednega vpliva na poroto ni mogoče ovreč, (kar niti pod razno ne pomeni, da je bil ali da je samoumeven). Pomeni pa za moje pojme zadosten pravni temelj, da je potrebno sojenje ponovit. Moram reč, da me je odločitev, da se ne izolira porote v konkretnem primeru presenetila. Moje mnenje pa je, da ponovno sojenje ne bo prineslo bistveno drugačnih rezultatov, je pa po mojem mnenju nujno potrebno, da se ovrže ravno take blodnje, ki jih ti prodajaš.

Malo si poglej, kaj je govorila predstavnica kongresa Maxine Waters. Kaj je govoril celo predsednik Biden pred samo sodbo. Kaj so govorili razni hollywoodski vplivneži, glasbeniki....? Kaj so delali na ulici, požgali 1/2 ZDA, če malo pretiravamo. Če so to blodnje, potem pač so.

To je npr. povedal sodnik že med samim sojenjem:
The judge in Chauvin's trial said that Walters' comments were "abhorrent" and that it was "disrespectful to the rule of law and to the judicial branch" for elected officials to comment in advance of the verdict. The judge refused the defense's request for a mistrial, saying that the jury "have been told not to watch the news. I trust they are following those instructions," but also said that "Congresswoman Waters may have given you something on appeal that may result in this whole trial being overturned".

A ti resno verjameš, da je bilo ravnanje Cauvina pravilno?

Pravzaprav sem mnenja, da je za moj evropski okus postopal pregrobo, saj ko je enkrat bil na tleh, ni bilo več potrebno ga stiskati s kolenom. Prav tako sem prepričan, da je koleno pripomoglo k smrti, kakor pač tudi celotni potek aretacije in z njim povezan stres, saj se je Floyd pri vsaki aretaciji odzival preveč čustveno, praktično je bil vedno na robu živčnega zloma in histerije, nikakor pa koleno ni edini in tudi ne glavni vzrok smrti. Vsaka aretacija Floyda ali podobna situacija bi lahko privedla do njegove smrti, še najbolje bi se temu izognil tako, da ne bi prišel v kriminalno dejanje, kot je npr. unovčevanje ponarejenega denarja.

Po drugi strani sem prepričan, da če bi se to zgodilo z belcem, ne bi bilo takšne sodbe in ne takega zgražanja. Dvojni standard.

Policija pač pogosto tako postopa, takšno je njihovo šolanje, ulice tam so namreč zelo nevarne. Okoli 50 policistov letno umre med opravljanjem dolžnosti s strani prestopnikov, veliko več jih je napadenih in poškodovanih. Naše slovenske policiste tam verjetno pojedo v par urah. Pa tudi večino evropskih.

Tako da mene ne moti, da so Chauvina obsodili, moti me, da se vzpostavlja neko stanje, ko črnca na ulici več ne bodo smeli pogledati, ker bo že vsak očesni kontakt rasizem. Kako bodo potem brzdali kriminal mi ni jasno, glede na to, da pripadniki črne rase števičnosti 13% povzročijo ca 1/2 umorov in oboroženih napadov in ropov. In ironično, stanje v črnskih in mešanih soseskah se bo še poslabšalo, saj so tudi črnci sami nadpovprečno žrtve tako nasilnih ropov, kakor umorov in napadov. In to s strani pripadnikov lastne rase, ne kukluksklana.

UganiKdo ::

Malo si poglej, kaj je govorila predstavnica kongresa Maxine Waters. Kaj je govoril celo predsednik Biden pred samo sodbo. Kaj so govorili razni hollywoodski vplivneži, glasbeniki....? Kaj so delali na ulici, požgali 1/2 ZDA, če malo pretiravamo. Če so to blodnje, potem pač so.



V bistvu je škoda, da bi preverjal vsako neumnost, ki jo napišeš, če se pa vsakič zlažeš, da lahko živiš v svojih blodnjah.

Recimo glede Bidna se je vir, ki si ga TI citiral (Alan Dershowitz) jasno opredelil, da izjava Bidna ni mogla vplivat na poroto, ker je bila izrečene v času, ko je bila porota izolirana. Da bom pa vsakič kot si boš ti nekaj izmislil, iskal kaj in kako, pri čemer lastnih virov nisi spsoben razumet je pač brezveze.

Ocena Dershowitz je IMO spot on. Potrebno bi bilo premaknit sojenje in poroto nemudoma izolirat za čas postopka. Potem bi bile vsem prihranjene tvoje nebuloze. Sanjat o tem, da je bil zunanji vpliv, ne pa na sodišču predstaljena dejstva edini razlog, da je porota enogalsno odločila o krivdi kot je, je pač idiotizem.

Tako, da kot že rečeno, samo zato ker realnost ne ustreza tvojim blodnjam, to ne pomeni, da morilca ni potrebno spraviti za zapahe

Policija pač pogosto tako postopa, takšno je njihovo šolanje, ulice tam so namreč zelo nevarne.

ne, to ni del njihovega šolanja in ne, tega pač ni mogoče odpraviti zgolj z izvavo da so ulice nevarne in da se pač pogosto tako postopa. Tak zaničevalen odnos do človekega življenja je pomilovanja vreden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

strawman ::

arnecan1 je izjavil:


Kako bodo potem brzdali kriminal mi ni jasno, glede na to, da pripadniki ...


Za Američane nekako ne dvomim da bodo kriminal na ulicah obrzdali ne glede na barvo, politično prepričanje, spolno usmeritev, velikost čevljev in barvo zobne ščetke kriminalcev, dokler za policijo zmečejo nekje tudi neverjetnih ČEZ 20% letnega mestnega proračuna.
Me nihče ne prepriča da potrebuješ bivšo vojaško opremo za boj proti uličnim dilerjem.

UganiKdo ::

Dober prispevek na temo kam je pripeljala militarizacija policije:

arnecan1 ::

UganiKdo je izjavil:

Malo si poglej, kaj je govorila predstavnica kongresa Maxine Waters. Kaj je govoril celo predsednik Biden pred samo sodbo. Kaj so govorili razni hollywoodski vplivneži, glasbeniki....? Kaj so delali na ulici, požgali 1/2 ZDA, če malo pretiravamo. Če so to blodnje, potem pač so.



V bistvu je škoda, da bi preverjal vsako neumnost, ki jo napišeš, če se pa vsakič zlažeš, da lahko živiš v svojih blodnjah.

Ne rabiš brskat. Ti bom jaz poiskal kaj je rekel sodnik o njenih komentarjih. Kaj pa je povedla, pa si poišči sam ali pa živi v nevednosti.


UganiKdo je izjavil:

Dober prispevek na temo kam je pripeljala militarizacija policije:

Komik ve najbolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arnecan1 ()

UganiKdo ::

Vem kaj je povedala, vem tudi kaj je Biden povedal. Kar pa ti ne razumes in blodis pa je kaksen vpliv je imelo to na porotnike.

Recimo za Bidna se tocno ve kaksen vpliv je njegova izjava imela na porotnike - nikakrsen.

Ampak tebi je pac lazje nabijat v tri dni in skakat iz teme na temo, brez da bi imel osnovno znanje o sodnem sistemu ZDA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

arnecan1 ::

UganiKdo je izjavil:

Vem kaj je povedala, vem tudi kaj je Biden povedal. Kar pa ti ne razumes in blodis pa je kaksen vpliv je imelo to na porotnike.

Recimo za Bidna se tocno ve kaksen vpliv je njegova izjava imela na porotnike - nikakrsen.

Ampak tebi je pac lazje nabijat v tri dni in skakat iz teme na temo, brez da bi imel osnovno znanje o sodnem sistemu ZDA.

Biden je najboljši predsednik in voditelj svobodnega sveta.

Sodni sistem v ZDA je najboljši. Imajo najmanjši odstotek krivo obsojenih na celem širnem svetu.

UganiKdo ::

Bogi otrocicek. A to je nivo kumunikacije majhnih uzaljenih rasistkov ko blodenj zmanjka?

Ameriski sodni sistem je imo med slabsimi v zahodnem svetu. Samo vseeno ga je treba vsaj priblizno poznat ce hoces pametovat o njemu.

To kako dober ali slab predsednik je Biden nima nic s tem, da je idiotizem trdit, da je njegova izjava kakorkoli vplivala na odlocitev porote.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Reycis ::

Pa saj ni važno ali je kriv ali ni, važno je sporočilo. Belci nehajte se vtikat v črnske zadeve. Imeli smo še en odmeven primer nedavno ko se je beli policaj vmešal ko je ena črnka šla z nožem nad drugo. Mislim, da je bilo omenjeno tudi v tej temi par dni nazaj. Je glavni niger LeBron lepo povedal kaj si povprečen črnc misli o temu. PUSTITE JIH NA MIRU. En policaj je imel še jajca, da je posnel tale kao smešni video na ta pripetljaj. Evo to ti je mindset povprečnega Trumptarda - precej jih je tudi tule v tej temi. Biti slep za raso je veliki no-go v današnji dobi. Hvalabogu je bil tudi ta kreten za ta video suspendiran. A bodo kdaj ti tepci dojeli sporočilo? Dvomim. Nestrpno pričakujem nove incidente.
Diversity is our greatest strength

pirat ::

Prepričevanje prepričanih.
Imeti sistem v katerem o krivdi odloča porota in hkrati trditi, da na člane porote in njihovo odločitev ne vpliva javno mnenje, mediji, eskalirana rasna vprašanja... ki se dogajajo že nekaj časa ... je naivno.

arnecan1 ::

Reycis je izjavil:

Nestrpno pričakujem nove incidente.

SI že malo pozen za incidente, posnetek izpred enega leta: Blacks Hunting Whites: He's white! Beat him! Black Power!' Black Lives Matter Milwaukee Riots

D3m ::

UganiKdo toliko ve pa nič ne ve.

Sem že mislil, da bo obrazložil pa ne gre.
|HP EliteBook|R5 6650U|

UganiKdo ::

Bo treba najprej osnovno solo koncat.

arnecan1 je izjavil:

Reycis je izjavil:

Nestrpno pričakujem nove incidente.

SI že malo pozen za incidente, posnetek izpred enega leta: Blacks Hunting Whites: He's white! Beat him! Black Power!' Black Lives Matter Milwaukee Riots

Take primitivne igrice se lahko igra v obe smeri: https://www.washingtonpost.com/video/na...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

arnecan1 ::

UganiKdo je izjavil:

Take primitivne igrice se lahko igra v obe smeri: https://www.washingtonpost.com/video/na...

Imaš popolnoma prav. Takšnih in podobnih videov je dosti na netu. Samo rad bi opozoril, da si pokazal incident, v katerega so bili vpleteni 3 ljudje, jaz pa protest BLM, kjer na stotine ljudi protestira proti rasizmu tako, da napadajo pripadnike druge rase. Ampak poglejmo raje statistiko. In to statistiko FBI za hate crime za storilce po rasni pripadnosti za leto 2019: https://ucr.fbi.gov/hate-crime/2019/tab...

Race 6.406 100,00%
White 3.365 52,53% 73 %
Black or African American 1.532 23,92% 12,7 %
American Indian or Alaska Native 68 1,06% 0,8 %
Asian 58 0,91% 5,4 %
Native Hawaiian or Other Pacific Islander 22 0,34% 0,2 %
Group of Multiple Races 425 6,63%
Unknown Race 936 14,61%
Ethnicity 5.443
Hispanic or Latino 547 8,54% 17,6
Not Hispanic or Latino 1.801 28,11% 82,4
Group of Multiple Ethnicities4 103 1,61%
Unknown Ethnicity 2.992 46,71%
Age3 5.599
Total known offenders 18 and over 4.734 73,90%
Total known offenders under 18 865 13,50%

Da na kratko povzamemo, od 6.406 aretiranih, oz. znanih storilcev hate crime jih je kar 3.365 belcev. Sliši se dosti, ampak glede na to, da belci predstavljajo ca. 73 % prebivalstva (62 % so nelatinosi), je bilo aretiranih samo 52,53 % od vseh znanih storilcev. Če upoštevamo latinose, je odstotek še manjši.

Črncev ki so storili hate crime je samo 1.532. Občutno manj kakor belcev, oz. samo 23,92 % Ampak glede na to, da predstavljajo črnci samo 12,7 % prebivalstva ZDA, je to skoraj njihov dvojni delež. Tudi če upoštevamo latinose, ne pride do razlike, saj se le majhen del latinosov prišteva k črni rasi.

Tudi pripadniki drugih ras storijo manjši odstotek hate crime kakor je njihov odstotek, samo črnci tukaj občutno odstopajo. Navzgor.

Za primer bi dal še mesto New York, kateri je dosti bolj rasno pisan kakor ZDA. Tako je izgledalo prebivalstvo po rasni pripadnosti:
White 44.0%
—Non-Hispanic 33.3%
Black or African American 25.5%
Hispanic or Latino (of any race) 28.6%
Asian 12.7%

Verjetno smo vsi slišali, da so se rasni incidenti zoper azijsko manjšino v ZDA zelo povečali. Zaradi Trumpa in Covida. Biden je to še posebej izpostavil in za to okrivil beli supremacizem. Posnetek njegovega govora je na spletu. Sicer pa so vsi mediji bili polni zgodb, tudi slovenski.

Po podatkih za leto 2020, je bilo v mestu New York 20 ljudi aretiranih zaradi ti. anti-asian hate crime. https://www.voanews.com/usa/anti-asian-... Od tega je bilo 12 črncev in 8 belcev. Torej kljub manjšemu odstotku v deležu prebivalstva je kar 60 % aretiranih bilo črncev, belcev pa samo 40 %.

Da pa postane stvar še bolj zanimiva, je od 8 belcev bilo 6 oseb latino porekla in od 12 črncev 1 oseba latino porekla. Oziroma 10 % aretiranih je bilo belcev, 55 % črncev in 35 % latino porekla.

Velik del medijev in del politike izkrivlja dejstva in namerno zamolči drugo plat medalje. Floyd je samo kamenček v tem mozaiku, oz. mučenik, kot se je izrazila ena političarka.

No, sedaj čakam, kako boš zopet nekaj rekel o rasizmu, kako je to vse brez zveze in primitivno ter vse skupaj zlagano in pretirano.

Mediji in politiki vas vodijo za nos, ampak del krivde je na vsakem posamezniku, ni vse potrebno verjeti, kar ti servirajo na mizo. V današnji dobi se lahko vsaka odrasla in inteligentna oseba tudi sama pozanima kakšna je celotna slika, saj nismo v Severni Koreji. Vsak kdor je starejši od 35 let in naseda fori BLM, je pač naiven ali pa še kaj hujšega.

UganiKdo ::

Ze 1001 povedano, vse to tvoje jokanje o BLM ne spremeni dejstva, da je bil morilec obsojen za umor, ki ga je storil.

Reycis ::

Whatever, Hate-crime je hoax, te primerjalne statistike pa so tudi nepomembne. Je pa zanimivo, da nekaj, kar naj bi bilo naša največja moč (tista stvar iz mojega podpisa) zahteva zelo zelo veliko energije in povzroča zelo zelo veliko problemov. Res se mi smilijo ubogi Japonci, da ne koristijo vsega tega potenciala.
Diversity is our greatest strength

strawman ::

Apolitična analiza sodnega primera



Na splošno odličen kanal, ki se ukvarja z analizo kriminala, zaslišanj, forenzično psihologijo..
Pa še en podoben - Jim C. Swim

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strawman ()

mtosev ::

22.5let je dobil.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

gddr85 ::

lawd almighty.....hallelujah :P
««
11 / 11
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

O mučenju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / NWO
19037832 (32137) jype

Več podobnih tem