» »

sesalec ustvari slab vakuum

sesalec ustvari slab vakuum

Pavi ::

Živjo!

Ušpičil sem eno neumnost, ampak pravijo, da se na napakah učimo. :))

Iz čiste radovednosti sem odmontiral pokrov, pod katerim je motor sesalca. No, takoj ko sem ga sestavil nazaj, sem opazil, da je vakuum veliko slabši. Še parkrat sem ga razmontiral, vse preveril in zmontiral nazaj, pa ni nič boljše.

Tesnilo je na pravem mestu, vijaki normalno privijačeni in pokrov se lepo usede, gumb za povečanje moči in potenciometer (?) sta pravilno zmontirana (oba sta na isti moči), vrečka je prazna, cev prehodna, filter je kvečjemu čistejši, kot je bil. Poleg subjektivnega občutka se manjši vakuum kaže tudi tako, da se pri popolnem prekritju vhoda cevi indikator za preobremenjenost ne aktivira.

Aja, gre pa za Bosch GL-30.

Vnaprej hvala za predloge.

Pavi ::

Res nima nihče nobene ideje? :|

koyotee ::

Zasilikonaj in to je to
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

FrRoSt ::

Koliko procentov pa vleče slabše!??

50%? 80%!?

Nekje si ga moral nekaj usrati!! Si pozabil kaksen filter!?? Si pravilno obrnil gumb od ponteciometra!??
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Pavi ::

FrRoSt je izjavil:

Koliko procentov pa vleče slabše!??

50%? 80%!?

Nekje si ga moral nekaj usrati!! Si pozabil kaksen filter!?? Si pravilno obrnil gumb od ponteciometra!??


Nekje okrog 40-50% oz dovolj, da je delovanje na mejo uporabnosti.
Ne, filtra sta oba na svojih mestih, tudi potenciometer sem že preveril.
Za hec sem okrog in okrog s selotejpom zalepil/zatesnil špranjo med pokrovom in ohišjem, vendar ni razlike.

ssokec ::

Preveri še njegovo moč brez vrečke, pri enem mojem sesalcu je prvi penast filter razpadel in se je na ohišje filtra prisesala sama vrečka posledično je imel slabšo sesalno moč.

matobeli ::

Eno tesnilo ni na pravem mestu ali pa se je kje zavihalo, priščipnilo, zdrsnilo iz utora...

Vse te naprave so sestavljene tako da jih lahko na traku delajo ljudje brez posebnega znanja in ponavadi ne pašejo skupaj lepo če ni vse prav poravnano.

Lahko tudi da je bil kakšen del zalepljen in sedaj ni več.

Razstavit in pogledat, če je kaj sumljivga pa prilimaj slike.

FrRoSt ::

Še enkrat in še malo bo potrebno pogledati zadevo in najti in odpraviti napako!

Kakor sta napisala že zgornja uporabnika, ... morda tudi nisi kakšnega filtra pravilno obrnil, morda si ga celo poškodoval z vodo, če je kakšna posebna tehnologija in je zdaj manj prepusten.... :O

Poskusi morda brez, ali ti dobro vleče!? Če motor dela normalno in ima normalen zvok, vleče pa slabo, potem je, kakor da bi bila kakšna motnja, polna vrečka ali kakšna druga prepreka, ki zmanjšuje moč.... Kako dela motor, ko premikaš potenciometer od min do maksimuma!!? Mordasi med razdiranjem premaknil ročico za ponteciometer in ti sedaj dela v drugem slabšem intervalu!?? Si snel cev in pogledal, kako vleče brez nje!? Se je dejansko dobro zasidrala zataknila nazaj!??
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Pavi ::

Evo, zrihtal. Čisto banalna zadeva. Del tesnila, ki bi moral biti nad plastiko, sem pomotoma speljal pod plastiko. Tudi z narobe tesnilom se je sicer pokrov lepo usedel, ampak plastika na plastiko seveda ne tesni.
Hvala vsem za nasvete!

FrRoSt ::

:)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Pavi ::

:D8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup sesalca (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24095615 (10843) Zstiller
»

Moč sesalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514479 (9724) Blumper

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144007 (63689) perci
»

Sesalniki in podtlak

Oddelek: Loža
298176 (7030) steev
»

Sesalniki z najvišjo stopnjo filtracije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14567551 (32417) LordPero

Več podobnih tem