» »

Operacija oči

Operacija oči

Hemi426 ::

Pozdravljeni!

Bil bi hvaležen za vsak input glede izkušenj z Lasikom ali PRK-jem.

Če se sploh splača in nekako se bolj nagibam k PRKju, ker se ne ustvari ta t.i flap na očesu, ki lahko ob močnejšem udarcu ali pritisku odstopi.
  • zaklenil: bluefish ()

feryz ::

Po desetih letih bi rabil novo operacijo, ker sem bil na istem, kot pred prvim laserjem.

Drugače so izkušnje ok. Popoldne operiran, naslednji dan sicer še doma, brez veze, potem pa normalno v službo. Brez posledic, bolečin, pravzaprav brez da bi sploh vedel, da so mi kaj naredili.
Tudi vid je bil par let ok, potem pa čedalje manj.

xseki ::

Ima kdo izkušnje z ReLEx SMILE?

Hemi426 ::

feryz je izjavil:

Po desetih letih bi rabil novo operacijo, ker sem bil na istem, kot pred prvim laserjem.

Drugače so izkušnje ok. Popoldne operiran, naslednji dan sicer še doma, brez veze, potem pa normalno v službo. Brez posledic, bolečin, pravzaprav brez da bi sploh vedel, da so mi kaj naredili.
Tudi vid je bil par let ok, potem pa čedalje manj.


Lasik?
Nekako sem po dolgotrajni raziskavi in po pogovoru z 2 operiranima prišel do istega zaključka.
Ampak se mi 10 let zdi zadovoljiva doba.
Imam malo dipotrijo; max 1.2 z cyl na desno in lahko brez očal dokaj normalno funkcioniram, z izjemo vožnje.

Si imel kaj težav z nočnim vidom; haloti pa "starbursti"?

xseki je izjavil:

Ima kdo izkušnje z ReLEx SMILE?


Glede na zanimanje, je še manj invazivno kot Lasik, se ustvari manjša zareza, vendar morajo potem fizično nazaj vstaviti del učke.

Usa vojska je lep primer, do nedavnega so uporabljali Lasik, ampak po določenih pripetljajih z udarci, ko se je ta flap snel in zelo poznan je primer nekega pilota, ko mu je med letom G sila tudi snela te flape.
Sedaj ponovno uporabljajo PRK.
Evo, to sta moja 2 centa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hemi426 ()

StarMafijec ::

xseki je izjavil:

Ima kdo izkušnje z ReLEx SMILE?


Najmanj invazivna, v enem dnevu spregledaš, v nekaj dneh se ranica v očesu zaceli.

VeganCyclist ::

feryz je izjavil:

Po desetih letih bi rabil novo operacijo, ker sem bil na istem, kot pred prvim laserjem.

Drugače so izkušnje ok. Popoldne operiran, naslednji dan sicer še doma, brez veze, potem pa normalno v službo. Brez posledic, bolečin, pravzaprav brez da bi sploh vedel, da so mi kaj naredili.
Tudi vid je bil par let ok, potem pa čedalje manj.


O kaki dioptriji govorimo? Jst po 3h letih po PRK opažam rahlo slabšanje,.... Sicer mamo pa o tem ze eno kr zajetno temo. Tm sm sm podrobno opisal moje PRK težave,...

FireSnake ::

Hemi426 je izjavil:

Pozdravljeni!

Bil bi hvaležen za vsak input glede izkušenj z Lasikom ali PRK-jem.

Če se sploh splača in nekako se bolj nagibam k PRKju, ker se ne ustvari ta t.i flap na očesu, ki lahko ob močnejšem udarcu ali pritisku odstopi.


Je kakšen poseben razlog za novo temo?
Laserska operacija oči
Poglej in se nasmej: vicmaher.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laserska operacija oči (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
809269419 (21593) trancer01
»

Smrčanje in uvulopalatoplastika

Oddelek: Loža
275263 (2016) rezator
»

Laserska operacija za oči

Oddelek: Znanost in tehnologija
124450 (2373) DuleKrtola
»

Laserska korekcija vida

Oddelek: Loža
247523 (6270) gnss
»

Javna razprava o sporazumu ACTA

Oddelek: Novice / NWO
4514824 (11561) Gavran

Več podobnih tem