» »

Kako riba razmišlja?

Kako riba razmišlja?

Reso ::

Mene pa bi zanimalo kje na internetu bi našel čim več strokovnih podatkov o načinu razmišljanja ribjih možganov. Vse do živca do reakcije ribe. Najbolj me zanima kako deluje black box, ki mu rečemo možgani. Se mi zdi da je riba najbolj enostaven primer ki ga lahko najdem.
To me zanima ker sam želim sprogramirati ribo ki se "uči" in svoje naučene lastnosti prenese na potomce. Tako bi računalniku pustil da narediti logični model "ribe" po nekaj 10^x generacijah (preživele bodo samo najbolj pametne).

Vesoljc ::

če se ne motim, je za ribe največji problem "pomnilnik"... :D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

BigWhale ::

Ne, ribe si stvari kaj dobro zapomnijo. Tudi precej lahko jih je uciti. Sicer pa ti bo znal vsak biolog povedat, kako si hitro zapomnijo barve in katera barva pomeni hrano in katera nic hrane. :)

Reso ::

Ja to vem da riba celo razmislja:)

Ne vem kako poteka proces razmislanja. Zlata ribica naj bi imela 1 minuto kratkorocnega spomina (kar je zanemarljivo). Zanimiv je nacin.
Ali po tem ko vidi zeleno stvar po svojem dolgorocnem spominu pogleda dobre in slabe izkusnje z zeleno stvarjo in jo na koncu definira kot uzitno hrano in gre do nje? Kako pa pri takem problemu naprimer se uposteva druge dejavnike kot je recimo velika zlobna riba ki se podi za njo ob trenutku ko zagleda zeleno stvar in kako se nato odloci da ne bo jedla zeleno stvar ampak bo bezala naprej?

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Sergio ()

Thomas ::

Samo to rečem - če boš emuliral ribo, boš imel narejene več kot pol (bionske) AI.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Skalarke imajo vec spomina kot ena minuta... to je sigurno.. ker si zapomnijo stvari.

Za zlate ribice pa ne vem :)

Reso ::

Nekdo na ircu mi je dal idejo za paramecija. Morda bi bil paramecij bolj enostaven začetek? Kaj mislite?

tx-z ::

a ni to tista žival k dela kopijo sebe, tko da nkol ne umre??

[to Alec: menim, da se navezuje, to zigam: bolj razumljivo piši poste naslednjič -- m.]
[to m: jao nism porajtu, da se navezuje na paramecija, to zigam: sorry za nesporazum--Alec.]
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alec999 ()

BigWhale ::

Paramecij, tako kot vsak enocelicar (vsaka celica), se razmnozije z delitvijo... ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9110693 (2484) IzRezije
»

Akvarij in voda v njem

Oddelek: Loža
2612956 (12339) levaky
»

gostilna + žival (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5623341 (23341) Balandeque
»

Moj ostriž bo poginil?

Oddelek: Loža
121857 (1552) Skiper
»

Tega pa ne bom jedel!

Oddelek: Loža
352020 (1550) Gh0st

Več podobnih tem