» »

gostilna + žival

gostilna + žival

«
1
2

tx-z ::

No ja, malce čuden naslov teme, pa vseeno.
Zadnič sm bil v piceriji v Areni, LJ. Sej mislm da je sam ena, tista k zgleda k spet ena hiša notr... No in tm na šanku sm opazu nek velk kozarc(za vino?) okol 1l, 2litra. In notr zlata ribica;(( .Mislm a folk ni normaln?? V en #$#$ kozarc jo dajo, mogoče vsak dan vodo menjajo(kr $%W#& ne vejo da sveže vode ne smeš dajat), nimajo nbenga filtra nč! Najbrž ji sam hrano mečejo. Dobr res da je sam ribica, pa useen!! Tole bi mogl kšni inšpekciji za varstvo živali prjavt al pa kej.:\ ;((
tx-z

MTm2H37rqt7B ::

fishbowl, kako pa mislis da ima folk recimo zlate ribce doma (odstej akvarij)?

tx-z ::

No tak folk si pač ne zasluž met doma živali. :\

evo:
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

MEDENA ::

kakor obrnete je tole za inšpekcijo.

Backup22 ::

OMG, to je pa res premalo. Ti kar pokliči! Pa naj gostilna zbere 20€ za 10l bowlo, pa bo..
//

;-) ::

Tale kozarec je premali za zlato ribico to je res.

Kaj pa ona se ne pritožuje?

dukenukem ::

a se ti tok smil riba,da boš inšpekcijo klicu:D

Shegevara ::

dukenukem. Če se kregajo za vsak **** zarad teh cuckov pa mačkov se pač bojo od termitov do kitov. Tako pač je IN TAKO JE PRAV!

suntrace1 ::

Res, ta tema je čisto brez veze. Kot prvo, sploh ne vem kaj dela na forumu. Če bi bil pač toliko dec, kolikor se razburjaš, bi lepo šel do natakarja/ice in ji povedal da z ribo ne delajo pravilno in se ti smili, v najslabšem primeru pa bi ribo odkupil in jo poklonil punci, ali sebi. Pač nekaj bi ukrenil sam glede tega, ne pa sanjaril o inšpekciji in sodiščih, LOL >:D Tudi če bi prišli, bi jo verjetno vrgli v mušelj in rekli ''Kakšna ribca?!''

Sploh pa, koga briga klinčeva riba, če ne bi pomagali niti drug drugemu na cesti. Večinoma ljudje kar hodijo mimo koga, ki leži na tleh ali pa prodajajo zjala in solijo pamet, storijo pa NIČ! Videl 2 tedna nazaj, ko je imela stara gospa epileptični napad sredi ulice.

Zato prosim, ne biti toliko pravičniški moroni in bodite raje ljudje.

Kaboom ::

Videl 2 tedna nazaj, ko je imela stara gospa epileptični napad sredi ulice.


mislil si rečt: pomagal stari gospe... ali?


ja, to je pa odvisno od človeka do človeka, pri kateri živali potegne mejo in reče - ta pa se mi smili
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

dukenukem ::

suntrace1 se popolnoma strinjam z tabo,sj je tud zadnič po tv bla skrita kamera,kjer so probal ,če bo kdo pomagal enmu, k se je naredu, pa je po tleh padu ,pa nobedn ni pomagal ,mislem groza za pogledat ,človek se na tleh matra ,kot da ma napad ,folk pa mirno gleda ;(( in to sred ljubljane ,al so ljubljančani čist glupi al kaj?js vem, če bi blo to pri nas na vasi ,da bi sigurno kašn takoj pristopil ;)

'FireSTORM' ::

> a se ti tok smil riba,da boš inšpekcijo klicu:D


Oprosti za naslednje izjave do katerih si me pripravil.
Kaj je ena boga mala ribica več kot ti?
Pridi pa te jaz stlačim v 1m × 1m prostor in ti bom od zgoraj metal tu pa tam hrano not.
Pa neprodušno zaprl da boš imel malo starega lufta in ti tu pa tam spustil nov luft zraven.
Pa živi ti tako!
Ja meni se ta ribica smili, ker je skoraj večja kot kozarec in se ne more niti pošteno obrnit! In če lastnik živali ali oštarije ne more odštet 20€ za spodobno veliko ribjo "bovlo" potem mu pa je treba odrezat jaja, vzet ribo in naložit par tisoč evrov kazni. Po možnosti pa še ga počakat nekje zvečer in ga pošteno prebutat da si bo zapomnil.

Tale ribica ni nič drugačna kot ti, le da ima škrge ti pa pljuča!


> ja, to je pa odvisno od človeka do človeka, pri kateri živali potegne mejo in reče - ta pa se mi smili


Ne pa ni meje, ne obstaja ta meja.
Vsaka žival si zasluži živeti kako dolgo lahko.
Razumem ubijanje živali med sabo zaradi hrane, ubijanje za zabavo pa dela verjetno samo ena žival na tem svetu, človek in tega sploh ne podpiram.
Kaj so živali manj kot mi da jih lahko pobijamo in vtaknemo v vsak kot kjer le lahko?


> Zato prosim, ne biti toliko pravičniški moroni in bodite raje ljudje.


Če pomeni biti človek ubijanje in mučenje drugih sem raje kar žival. Hvala.
Če sem zaradi tega moron, morda, morda ne, ampak počutim se ne tako.

omy, better? :P
Those penguins.... They sure aint normal....

Keyser Soze ::

Jah no, kakorkoli pogledaš Suntrace pridela več dreka kot ta ribica.:D

P.S.: In kako si pomagal tisti mami sredi ulice?
OM, F, G!

kitzbrado ::

@FireStorm: +1

>ubijanje za zabavo pa dela verjetno samo ena žival na tem svetu, človek in tega sploh ne podpiram.

Zal ni res. To pocnejo tudi ostale zivali - zanimivo, da tiste najbolj inteligentne. Sloni, delfini, šimpanzi... Ceprav gre v teh primerih dostikrat za adolescentno objestnost.

>P.S.: In kako si pomagal tisti mami sredi ulice?

Mene tudi zanima.

michel ::

Zal ni res. To pocnejo tudi ostale zivali - zanimivo, da tiste najbolj inteligentne. Sloni, delfini, šimpanzi... Ceprav gre v teh primerih dostikrat za adolescentno objestnost.

Ja to pa drži.

tx-z ::

No dobr, nima veze, zard mene zaklente. Sej bom šu tja pa pač povedu svoje pa mu dau še kšn člank o zlatih ribicah. Čne jo bom pa ukradu. :)
tx-z

Vikking ::

A je res da ima zlata ribica nekajsekundi spomin?

Zigam: zej če nisi lastniku te ribice zažugal, ga nadru, ter protesno in glasno zapustil to picerjo tako da so te vsi gosti v piceriji slišali, nato poklical inšpekcijo, ter sanitarno inšpekcijo, saj ne more biti kar ena zlata ribica kar tako na šanku, ampak na primernem prostoru za-to, POTEM SE NIMAŠ KAJ PRITOŽEVATI IN ZGRAŽATI.

tx-z ::

Sam povem noo. Mogoče ma tut kdo doma tko kšno ribo na tak način, pa bere to temo. Pa bo mogoče omogoču več prostora.
tx-z

suntrace1 ::

Jah no, kakorkoli pogledaš Suntrace pridela več dreka kot ta ribica.


Keyser, jest ne vem kaj vi doma pridelujete in me tudi ne zanima, zato pa te prosim, da pustiš mojo zadnjo plat na miru. Nisem take sorte kot ti, ki se očitno rad vtika v tuje riti 8-)

kitzbrado: če ne veš kako pomagati, pokliči na 113 in ti bodo vse povedali, kako se pomaga epileptiku, diabetiku ali ponesrečencu.

Keyser Soze ::

Zdej boš pa reku, da ni res?
A imamo pol tule medicinski fenomen? Serje manj kot zlata ribica po domače rečeno.

P.S.: Mislim, da nisi najbolj dojel poante mojega in kitovega vprašanja.:\
OM, F, G!

suntrace1 ::

Se opravičujem, sem bolj hitre narave in se kot vsi slovennci rad razburjam in kritiziram, pa včasih sem tudi primitiven.

No, OK, gospa je ležala na pločniku, midva (punca in jaz) pa sva stala v križišču. Imela sva rdečo in opazovala, kako ljudje upočasnijo potem pa mirno peljejo mimo. Parkirala sva zraven gospe, jaz sem ji dal jakno pod glavo da ni udarjala z njo po betonu. Poklicala sva rešilca, pa je gospa vmes prišla k sebi, prosila za kozarec vode, se zahvalila in šla svojo pot, rešilca pa odklonila, ker da ni nič takega. To je to. Nič herojskega in nič tlačenja palic v usta.

mihec87 ::

Problem pomoči tujemu človeku je v tem da včasih komu pomagaš potem te pa še toži za kaj..

Horsechoker ::

Si lahko (kazensko) odgovoren če ponesrečenem ne ponudiš prve pomoči?
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

Keyser Soze ::

Jp. Opustitev pomoči po kazenskem zakoniku.
OM, F, G!

Idejnik.SI ::

Ker smo vsi očitno dobri samaritani... DPMŽ anyone? :D


Idejnik.SI

'FireSTORM' ::

Jp. Opustitev pomoči po kazenskem zakoniku

Not.
Razen če si medicinec ali policaj. Njim pa je dolžnost pomagati.
Kako bi lahko jaz pomagal nekemu človeku ki bi imel napad nečesa za kar sploh nebi vedel da obstaja kaj šele pomagat? Ok poklicat rešilca in po možnosti ga zadržat da ne ubije sam sebe ali koga drugega.
Kaj pa če se začne dušit in ima 2x več kil kot jaz? Torej 140+ in to brez znanja teh prijemov in vsega ostalega.
Kako potem lahko mene nekdo kazni za nekaj kar nisem storil ker nisem vedel kako in kaj?
Those penguins.... They sure aint normal....

opeter ::

No, OK, gospa je ležala na pločniku, midva (punca in jaz) pa sva stala v križišču. Imela sva rdečo in opazovala, kako ljudje upočasnijo potem pa mirno peljejo mimo. Parkirala sva zraven gospe, jaz sem ji dal jakno pod glavo da ni udarjala z njo po betonu. Poklicala sva rešilca, pa je gospa vmes prišla k sebi, prosila za kozarec vode, se zahvalila in šla svojo pot, rešilca pa odklonila, ker da ni nič takega. To je to. Nič herojskega in nič tlačenja palic v usta.


Zanimivo. Jaz sem nekaj podobnega doživel, sicer ne v Sloveniji...
Neka gospa je padla na pločniku in si udarila glavo, neki mulci pa so v tistem trenutku prihiteli, ji zgrabili torbo
(verjetno polno s čim kupljeno na bližnji tržnici), jo dvakrat brcnili in odbežali.
Jaz z znancem in še en gospod smo prihiteli, da bi ji pomagali, nakar smo opazili, da je bila gospa v nezavesti.
Gospod je na hitro poklical policijo, seveda pa mulcev nikoli niso dobili. Na srečo gospa ni imel nekih hudih poškodb.

T0RN4D0 ::

No v kozarc bi bil lahko mal večji, ampak to da ljudje edini ubijamo za zabavo, pa da smo razn škrg isti ko zlate ribice sta pa tko lepa argumenta da se na srečo takoj diskreditiraš :>

Ne mi rečt da še nikol nisi ubil kakšne muhe? mušice? mravle? Ko bi jo lahko sam vn odnesu pa spustu v naravo... Ker razn tega da letijo so muhe isti ko ti po tvoji analogiji :)





It's a F*ing goldfish jesus.

'FireSTORM' ::

Eni ste težki a?
Ali ne razumeš ali nočeš razumet, razlagat se mi ne da, tako da ugotovi sam kaj sem mislil.

Sem ubil muho, ko me je "napadala" oz. je bila nadležna in je nikakor nisem mogel spravit ven.
Tudi bik npr. se po zagnal vate če mu boš predolgo nadležen, tako da to je čisto nagonsko, kar pa tlačenje ribice v kozarec ni...
Če pa imam možnost pa muho spustim oz. spodim ven, pajka pa tudi stresem na kak kos papirja in ga dam ven.

Mušic sem pa pojedel več kot ti svinjskih šniclov. Rezultat vožnje z kolesom, mopedom, dvokolesnikom brez čelade in nekoliko odprtimi usti.


It's a F*ing goldfish jesus.

It's a F*king living creature jesus.
Those penguins.... They sure aint normal....

BigWhale ::

> Zal ni res. To pocnejo tudi ostale zivali - zanimivo, da tiste najbolj inteligentne. Sloni,
> delfini, šimpanzi... Ceprav gre v teh primerih dostikrat za adolescentno objestnost.

No, tezko reces, da zivali ubijajo za zabavo. Predvsem zato, ker tezko definiras njihovo zabavo. Ubijajo pa. Vsekakor.

tx-z ::

Dobr, seveda sm ubil marsikakšno muho, pa tut mravle sm pohodu(namreč sm kratkovidn) in brez očal ne vidm mravle na tleh. Ne bi pa zanalašč jih ubiju. Res je, samo ribca je. (čaki, ...Mi ne jemo rib ne?....Pol k bojo izumrle zarad takih stvari jih res ne bomo mogl več). Ampak to je druga stvar, vsako živo bitje rab hrano. Ampak če že maš hrano, je nimaš v kozarcu za okras, da se muč in počas umira. Pa če maš ti neko žival, je fajn da se prej pozanimaš kaj rab ta žival rab za živet. No sej, morski pes je tut mal večja "ribca". Pa ga zato ne bi mel v banji. :\

Marsikdo bi pač šu mim tiste ribe, pa reku kok je luštna. Drugi sploh je ne bi opazl kr je res tko tm u kozarcu nek na šanku. Enim pa nam pač to ni ušeč. Fajn bi blo da bi blo čimveč ljudi takih da kej sploh opazjo. Pol pa lahko končn neki dobrga nardimo za živali.
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

Keyser Soze ::

Opustitev pomoči

140. člen

Kdor ne pomaga komu, ki je v neposredni smrtni nevarnosti, čeprav bi to lahko storil brez nevarnosti zase ali za koga drugega, se kaznuje z zaporom do enega leta.


Ne vem zakaj bi to veljalo samo za policiste oz. medicince. Kaj pa vojaki recimo, ali pa gorski reševalci?
Al sem kaj falil, al je kje kakšna določba, ki to še dodatno omeji?
OM, F, G!

Horsechoker ::

Sprašujem zaradi primera bivšega sošolca. Ko smo opravljali prvo pomoč, je bil on zelo "zagret" in pri oživljanju "polomil" prsni koš lutke, inštruktor je rekel, da bi v resnici dejansko nekomu zlomil rebra.
Se pravi, ne narediš nič si kriv, skušaš pomagati vendar pač nimaš izkušenj/ustrezne izobrazbe in mogoče celo ubiješ človeka, ter si spet kriv? Nekako ne najboljše opcije za moje pojme.
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

Balandeque ::

>A je res da ima zlata ribica nekajsekundi spomin?

Tole je en bolj bednih mitov.

Sicer je pa primerov polno. Žurnal24 ima oglas, na katerem bejbika tipka na maca in ima zraven litrsko bučko, notri pa 5(!) zlatih ribic. Avtor Pristop. Kot ljubitelj živali in lastnik zlate ribice po imenu Volodja, sem jim napisal mail, pa nič.

Sicer pa zlata ribica potrebuje, zaradi posebnosti svojih prebavil, minimalno 150 litrsko posodo z dobro filtracijo.

Več:

link
link
link
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

5er--> ::

PS: V tistem zaigranem epileptičnem napadu je edina oseba, ki je pomagala bila turistka z Nizozemske.
Za tega in še več zanimivih filmčkov si lahko sposodite Uroš Ahčan et al; Prva pomoč-priročnik s praktičnimi primeri, RKS, 2006 kjer se lahko tudi kaj naučite.

Redno ažurirane smernice oživljanja v Slovenščini najdete tukaj (katedra za aesteziologijo). [tudi v zgornjem "priročniku" so že zastarele]

TekO ::

Opustitev pomoči 140. člen Kdor ne pomaga komu, ki je v neposredni smrtni nevarnosti, čeprav bi to lahko storil brez nevarnosti zase ali za koga drugega, se kaznuje z zaporom do enega leta. Ne vem zakaj bi to veljalo samo za policiste oz. medicince. Kaj pa vojaki recimo, ali pa gorski reševalci? Al sem kaj falil, al je kje kakšna določba, ki to še dodatno omeji?


Pri nas na prvi pomoči nas je reševalec/predavatelj opozoril na to, a je zraven dejal, da se pač ljudje lahko zagovarjajo (zgovarjajo), da so bili v šoku, niso vedeli kaj naj naredijo itd., torej situacijska neprištevnost ali kako bi to poimenoval.
Nekako je rekel, da je podobno, kot se vojaki sklicujejo, da niso bili prištevni če so npr v obračunu ustrelili vojaka, ki se je predajal, ker so bili v stresni situaciji pod psihičnim pritiskom.. - Ja vem, ni čisto isto, a tako je on povedal.
Ideas are bulletproof.

BigWhale ::

Ce med ozivljanjem nekomu polomis rebra ni to nic narobe. Je potrebno biti previdem ampak zlomi reber pri tem niso nic nenavadnega.

Bethrezen ::

ah nč narobe... un pač mal umre in to je to... nč tazga :D
www.urbanterror.net

mirage ::

Izbiraj med nekaj polomljeni rebri ali smrtjo. Tudi kadar oživljajo profesionalci pokajo rebra, še posebej pri starejših.

perci ::

bethrezen: Si ze slisal, da bi kdo umrl zaradi zlomljenega rebra?

;-) ::

Sicer pa zlata ribica potrebuje, zaradi posebnosti svojih prebavil, minimalno 150 litrsko posodo z dobro filtracijo.


6 ribic pa 900l vode:D

'FireSTORM' ::

Ce med ozivljanjem nekomu polomis rebra ni to nic narobe. Je potrebno biti previdem ampak zlomi reber pri tem niso nic nenavadnega.

Rebra lahko stereš tako da se zapičijo v pljuča, takrat pa verjetno je že veliko narobe.
Those penguins.... They sure aint normal....

BigWhale ::

Seveda lahko, lahko nekoga s polomljeno hrbtenico potegnes iz gorecega avta in ga tako spravis na invalidski vozicek...

... but, what's the alternative? :)

Polomljena, oziroma nalomljena, pocena rebra niso nic nenavadnega med ozivljanjem.

PacificBlue ::

Ljudi take stvari šokirajo, ker jih ne vidijo vsak dan..pa tudi vsak misli saj bo že kdo drug pomagal..
Tole z ribico je pa zanimimivo...oziroma lastnika gostilne bi blo dober mal podučit o meji dobrega okusa..ker imeti ribo v takem kozarcu je samo izražanje lastne neumnosti)bneri prizadetosti=:|

Karaya 52 ::

Seveda je oseba dolžna pomagat, ne glede na to a je zdravnik ali pa vodovodar. Zakaj potem opremlajo trgovske centre s "trotlziher" defibrilatorji? Sploh pa nas je večina naredila tečaj prve pomoči, oživljanje pa bistveno poveča možnost preživetja in kasneje manjše posledice. Nevarno razmišljate nekateri tukaj... ;(

dzinks63 ::

:)) Konkretno kar se teme tiče:

akvaristika.si
Veliko vprašanj dobivamo od lastnikov manjšega akvarija ali celo steklene bučke, ki imajo težave pri gojenju Zlatih ribic. Pojavljajo se bolezenski znaki, ribice ne jedo ali celo postopoma umirajo. Skupni imenovalec večini težav je neprimerna posoda - žal je ne moremo imenovati akvarij - v kateri poizkušajo lastniki ohraniti pri življenju svojo domačo žival. Kot vsako živo bitje, imajo tudi Zlate ribice in njim sorodne vrste minimalne življenjske zahteve. Zlate ribice preživijo določen čas tudi v zelo majhni posodi in v zelo onesnaženi vodi, v kateri bi večina drugih rib takoj poginila. Vendar to ne pomeni, da se v takih pogojih dobro počuti! V takih posodah se hitro pojavi amoniak in nitrat, saj ni ustreznega filtriranja in menjave vode. Ribe oslabijo in zbolijo, kar sproži nezadržen plaz propada vseh morebitnih prebivalcev takega 'akvarija'.

Če se vam je to zgodilo in želite svoje ljubljenčke rešiti pred propadom, je potrebno najprej zagotoviti ustrezne življenjske razmere in odpraviti vir težav. Za Zlate ribice priporočamo vsaj 40 litrski akvarij z ustreznim filtrom, brez grelca in osvetlitvijo po želji. Za vsak centimeter ribice namenimo vsaj 3 litre akvarijske vode. Pred naselitvijo rib naj akvarijski filter deluje vsaj 10 dni. Po naselitvi rib priporočamo kontrolo nitrita v vodi. Če se pojavi nitrit, je potrebno zamenjati del akvarijske vode in zmanjšati hranjenje (po potrebi povsem prenehati za določen čas). V ustrezno velikem in vzdrževanem akvariju živijo zlate ribice več let - teoretično tudi 70 - v steklenih bučkah pa največ nekaj mesecev (ribice, ki preživijo več kot leto dni pa so prava redkost). Tudi po tem, ko tako uredimo akvarij je potrebno redno vzdrževanje: menjava vode, čiščenje akvarijskega filtra in odstranjevanje mulja. na vrh

imagodei ::

Mene je profesionalni reševalec učil, da če med oživljanjem ne polomiš vsaj enega rebra, potem slabo izvajaš masažo srca.

Zdaj, po moje se je rahlo šalil, ampak on je to zanikal. Njegov argument: na prsni koš moraš pritisniti dovolj močno, da stisneš srce in da kri zakroži. To pomeni, da se mora prsni koš pogrezniti za vsaj nekaj centimetrov, za kar se moraš pri odraslem človeku na prsni koš nasloniti s precejšno težo - pri tem se rebra včasih pač zlomijo.

Pa da ne bo kdo zdaj slučajno šel tega posebej preizkušat... Sploh ne na 7 letnih mulcih, na njihov prsni koš se res ni prikladno naslanjat s celo težo...
- Hoc est qui sumus -

para! ::

Prov hudo zgleda tale zlata ribica, men je prov všeč ehehhehehehe
Death before dishonor!

5er--> ::

Ponavadi je oživljanje brez polomljenih reber neuspešno (Znajo povedat na sodni medicini, da imajo tisti ki pridejo tam večinoma še vsa rebra cela.) :D.

Da mu boš pa pneumotoraks naredil z oživljanjem (sicer malo verjetno, ampak recimo, da se res močno trudiš)... ja shit happens. Alternativno je itq mrtev... -> slab izgovor za ne-pomoč.

marnit ::

Ja seveda počijo rebra. Tisti ki so že v živo kdaj gledal kako se oživlja (pa ne na lutki), pol vejo, da je potrebna kar velika moč in vzdržljivost.

Drgač pa je oživljanje (tudi pol s defibrilatorjem) itaq načeloma neuspešno. Sem si prou zapomnu 8%? 5er--> mogoče ti več, zgledaš profič :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Akvarij in voda v njem

Oddelek: Loža
2612943 (12326) levaky
»

Hišni ljubljenčki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5524118 (22926) klemen22
»

Moj ostriž bo poginil?

Oddelek: Loža
121849 (1544) Skiper
»

(ne)domače živali

Oddelek: Loža
305379 (4979) BoO
»

Ribice umirajo.... :(

Oddelek: Loža
492812 (1957) BigFoot

Več podobnih tem