» »

Bo vojaški rok spet obvezen?

Bo vojaški rok spet obvezen?

Fritz ::

D3m je izjavil:

Po predlogu. To smo že imeli, ko si šel prostovoljno.

Ti ločiš med prostovoljnim služenjem, ki je v svojem bistvu del selekcije za profesionalnega vojaka in splošno vojaško obveznostjo, kakšno smo imeli pred letom 2004?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

D3m ::

Naborništva nisem imel sem šel prostovoljno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Fritz ::

pffff je izjavil:



1) Za. Brezpogojno.
2) Proti. Tako ali tako dobis vse zivljenske potrebe pokrite, razen tega se prisparas za fitness.
3) Ne. To unici idejo vsega skupaj.


Sorry, po nesreči pritisnil izbriši.

Ad. 2 - Če od ljudi zahtevaš delo, in vojaško usposabljanje je delo, potem ga tudi plačaj.
Ad. 3 - A po tvoje je ideja vojaščine zabijanje časa v prazni vojašnici? Če vojak nima zadolžitev je njegovo zadrževanje v vojašnici nesmiselno. Lahko pa je tam, če mu ni do izhoda in tam vedno lahko prespi.

D3m je izjavil:

Naborništva nisem imel sem šel prostovoljno.

No, jaz sem pa služil kot nabornik in potem do leta 2001 usposabljal nabornike.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

s1m0n ::

Ne razumem zakaj to potrebujemo?
Kater starš z zdravo pametjo pa bi svojega otroka poslal v vojsko?
To je popolnoma vstran vržen čas... Kaj šele vse ostalo! Bolje se je v teh letih naučiti kaj bolj koristnega kot pa 101 način pobijanja.

Hvala bogu, da tega več ni...

pffff ::

Fritz je izjavil:


Ad. 2 - Če od ljudi zahtevaš delo, in vojaško usposabljanje je delo, potem ga tudi plačaj.
Ad. 3 - A po tvoje je ideja vojaščine zabijanje časa v prazni vojašnici? Če vojak nima zadolžitev je njegovo zadrževanje v vojašnici nesmiselno. Lahko pa je tam, če mu ni do izhoda in tam vedno lahko prespi.



Ad. 2 - Ljudje danes zivijo na mojem neplacanem nabornistvu. Najmanj kar lahko zahtevam je enako. Ali pa da mene izplcajo. Sicer bi ti izbiral, jaz pa zahtevam enako. In ce pride do referenduma, izvoli zbirati na kup snezinkice in jih prepricevati naj volijo.
Ad. 3 - Ni panike, se bom jaz javil za zadolzitve. Bo kar nekaj zadev javnega interesa precej prej zgrajenih. Kot sem ze prej omenil, jaz nabornikov ne bi vojasko usposabljal, bi se sel bolj udarniske brigade. Naj koristijo Sloveniji vsaj leto, ce jo bojo zazirali potem celo zivljenje.

s1m0n je izjavil:

Ne razumem zakaj to potrebujemo?
Kater starš z zdravo pametjo pa bi svojega otroka poslal v vojsko?
To je popolnoma vstran vržen čas... Kaj šele vse ostalo! Bolje se je v teh letih naučiti kaj bolj koristnega kot pa 101 način pobijanja.

Hvala bogu, da tega več ni...


Starsi nimajo zdrave pameti, sicer ne bi vzgojili takega podna. Ni vec kaj diskutirati izven tega.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

D3m ::

Anyway. Kdaj bodo odločali?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Horas ::

s1m0n je izjavil:

Ne razumem zakaj to potrebujemo?
Kater starš z zdravo pametjo pa bi svojega otroka poslal v vojsko?
To je popolnoma vstran vržen čas... Kaj šele vse ostalo! Bolje se je v teh letih naučiti kaj bolj koristnega kot pa 101 način pobijanja.

Hvala bogu, da tega več ni...


+1
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

D3m ::

s1m0n je izjavil:

Ne razumem zakaj to potrebujemo?
Kater starš z zdravo pametjo pa bi svojega otroka poslal v vojsko?
To je popolnoma vstran vržen čas... Kaj šele vse ostalo! Bolje se je v teh letih naučiti kaj bolj koristnega kot pa 101 način pobijanja.

Hvala bogu, da tega več ni...


Saj ga starš ne pošilja. Država ga bo pozvala. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

Če ima SLO državljanstvo. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bwaze6 ::

Naj SDS in NSi vprašanje naborništva data v predvolilni program naslednje leto - če bosta zmagala z veliko večino, bo dilema razrešena.

Za to pa seveda ni jajc, ne? Kljub temu da mladi potencialni naborniki pregovorno ne hodijo na volitve, in o njihovi prihodnosti odločajo stari prdci tipa Novichock, Fritz? Bi se po mojem kar lepo zorganizirali in povedali, kaj si o tem mislijo.

D3m ::

Iz tvojih ust v božja ušesa. xDDDDD
|HP EliteBook|R5 6650U|

HappyPills ::

Fotri niso uspel vzgojit svojih otrok pa upajo da jim jih bo država. Epic fail.

redo ::

LOL. Pa tako se desničarji širokoustijo, kako so za tanko državo, manjše davke, tukaj bi pa kar tlako uvajali. In to tisti, ki s to svojo prehvaljeno tlako niso uspeli rešiti njihove domovine.

pffff ::

Bwaze6 je izjavil:

Naj SDS in NSi vprašanje naborništva data v predvolilni program naslednje leto - če bosta zmagala z veliko večino, bo dilema razrešena.


To sem pa proti. Ker zaradi ene stvari, s katero se strinjam niti v sanjah ne mislim volit SDSa ali NSija.

Mimogrede, se zaradi ene zadeve je pomembno, da se uvede nabornistvo. Da kavcarske snezinke zacutijo, da je pomembno, da hodijo volit.

Bwaze6 je izjavil:

o njihovi prihodnosti odločajo stari prdci tipa Novichock, Fritz? Bi se po mojem kar lepo zorganizirali in povedali, kaj si o tem mislijo.


Prvic nimajo prihodnosti. Da smo si na jasnem. Vsaj vecina. Dokler boste zagovarjali kapitalizem in sanjali kako boste sami enkrat pizde na vrhu (igrate loto) bo temu tako.

Zorganizirali se pa ne boste iz cisto preprostega razloga, ker ste razvajene pizde, ki mislite samo na lastno rit. Nekompatibilno z organiziranjem. Hkrati se morate pa organizirati proti najbolj discipliniranem volilnem telesu. Popusili ste. Ce bo JJ hotel nabornistvo realizirat, ga tudi bo, zraven bo pa se malo na duso popihal "starim prdcem", da bo z nabornisko vojstko, tako kot je bilo za casa JLA, da bo pomagala ljudem. Pa bo dobil se 3/4 desusovega volilnega telesa. To je pa ze vecina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

redo ::

Ker podpiranje naborništva, ko sam nisi več v skupini za nabornike, je pa kaj drugega, kot perverzija razvajenčkov, ki mislijo na lastno rit? In kaj naj bi ti naborniki branili? Naj se borijo proti Avstrijcem, čez pol leta bodo pa pri njih iskali službo? Ali je pač to samo kamp za predrkavanje, ki ga sponzorira država?

pffff ::

redo je izjavil:

Ker podpiranje naborništva, ko sam nisi več v skupini za nabornike, je pa kaj drugega, kot perverzija razvajenčkov, ki mislijo na lastno rit? In kaj naj bi ti naborniki branili? Naj se borijo proti Avstrijcem, čez pol leta bodo pa pri njih iskali službo? Ali je pač to samo kamp za predrkavanje, ki ga sponzorira država?


Mi smo bili v vojski za tvojo rit. Zdaj boste pa vrnili uslugo :)). Kot sem ze veckrat povedal, meni dol visi za vojsko kot tako, gre se za normalizacijo vasih zblojenih glav.

Bwaze6 ::

Ah daj, borih 13% ljudi je volilo SDS, ko so imeli ti popolnoma blag program z rožicami in sodelovanjem. Zdaj vemo, da se gre na nož, njihov program je orbanovska desničarska "Nova Republika", z lustracijo, enoumjem, preganjanjem svobodnega novinarstva, sporom s celotno EU oz. kar rušenjem... To bo volil le plačan svečkar, še stari ati, ki so bili desetletja za Janšo, zdaj zmajujejo z glavo.

redo ::

@novichok: En drek si ti bil v vojski za mojo rit. Niti svoje domovine nisi uspel rešit. Celo z veseljem si jo zapustil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redo ()

pffff ::

redo je izjavil:

@novichok: En drek si ti bil v vojski za mojo rit. Niti svoje domovine nisi uspel rešit. Celo z veseljem si jo zapustil.


Bil sem. Ti pa "se" ne. Ti bom nageljcke metal cez ograjo :))

redo ::

Ne bos, ker sem ista pizda, kot ti. :))

pffff ::

Btw, nisem bil v JLA, tako star pa spet nisem :))

Bwaze6 je izjavil:

Ah daj, borih 13% ljudi je volilo SDS

Ehm, se en iz lune... 24,96%? Stranka z najvec procenti na skoraj vseh volitvah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

redo ::

pffff je izjavil:

Btw, nisem bil v JLA, tako star pa spet nisem :))

Aja, ta stari pravi, da pol sploh nisi bil v pravi vojski. :))

driver_x ::

Tista naborniška vojska, ki ste se jo šli po osamosvojitvi, so bili navadni taborniki na alkoholu in drogah. Discipline in avtoritete pa prav nobene.

Bwaze6 ::

pffff je izjavil:



Bwaze6 je izjavil:

Ah daj, borih 13% ljudi je volilo SDS

Ehm, se en iz lune... 24,96%? Stranka z najvec procenti na skoraj vseh volitvah?


SDS je dobila 219.415 glasov od 1.712.667 volivcev.

12.8% volivcev je glasovalo za SDS.

Ta podatek drži, pa če se na glavo postaviš.

pffff ::

driver_x je izjavil:

Tista naborniška vojska, ki ste se jo šli po osamosvojitvi, so bili navadni taborniki na alkoholu in drogah. Discipline in avtoritete pa prav nobene.


Odvisno kje, ampak saj ne bo zdaj nic bolje :) Ampak tudi to je vredu, dokler motilce telefonov namontirajo v vojasnico. Kot veckrat povedano, vojska sama, na nivoju kot jo imamo je brezvezna. Skoda denarja. Ampak mularijo prisiliti, da se druzi, da se druzi z ljudmi iz drugega konca drzave, z visjim in nizjim intelektom, zabrisan iz comfort zone in da mora nekaj delat, ne pa samo sanjati, kako bo nekoc bogat. Ta del je pa priceless.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

GupeM ::

Kot vedno, se spet motiš.

Največ bi naredili s tem, da bi starce prisilili, da živijo do smrti v jami, kjer se lahko družijo z ljudmi z drugega konca države ali sveta, z višjim in nižjim intelektom, zabrisani iz comfort zone in da morajo nekaj delat, če hočejo preživet. Seveda z motilci signalov in brez stika z ostalim svetom, da bi nehali bluziti po internetu. PRICELESS!

pffff ::

GupeM je izjavil:

Kot vedno, se spet motiš.

Največ bi naredili s tem, da bi starce prisilili, da živijo do smrti v jami, kjer se lahko družijo z ljudmi z drugega konca države ali sveta, z višjim in nižjim intelektom, zabrisani iz comfort zone in da morajo nekaj delat, če hočejo preživet. Seveda z motilci signalov in brez stika z ostalim svetom, da bi nehali bluziti po internetu. PRICELESS!


Rezultat bo pa tole in vse ostalo iz tega dokumentarca . Le poglej si ga, ce si ga se nisi:



Mimogrede, kaksen getoraid si pa le kupi, da bos lazje korakal, pa ne pozabi proteinov sabo vzeti in latest and the greates model sportne ure.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

poweroff ::

Jaz že dlje časa opažam, da ima država slabo urejeno informatiko. In kibernetsko obrambo.

Predlagam, da se uvede obveznost programiranja za vse, ki imajo ustrezna znanja. Seveda bi dobili nadomestilo v vrednosti npr. 30 eur na mesec. Pa živeli in delali bi v posebnih halah, skupaj telovadili in poslušali politićko nastavo. To bi jih vzgojilo v dobre osebe. Pa še državi bi pomagali in bi jim s tem privzgojili patriotska čustva.
sudo poweroff

pffff ::

poweroff je izjavil:

Jaz že dlje časa opažam, da ima država slabo urejeno informatiko. In kibernetsko obrambo.

Predlagam, da se uvede obveznost programiranja za vse, ki imajo ustrezna znanja. Seveda bi dobili nadomestilo v vrednosti npr. 30 eur na mesec. Pa živeli in delali bi v posebnih halah, skupaj telovadili in poslušali politićko nastavo. To bi jih vzgojilo v dobre osebe. Pa še državi bi pomagali in bi jim s tem privzgojili patriotska čustva.


Bi rad zrusil slovenski internet? Saj jim ne nese dlje kot od browserja :))

matobeli ::

Očitno so kemikalije, ki so jih stresali po zemlji boomerji, precej poškodovale tvoje milenijske možgane.

D3m ::

pffff je izjavil:

GupeM je izjavil:

Kot vedno, se spet motiš.

Največ bi naredili s tem, da bi starce prisilili, da živijo do smrti v jami, kjer se lahko družijo z ljudmi z drugega konca države ali sveta, z višjim in nižjim intelektom, zabrisani iz comfort zone in da morajo nekaj delat, če hočejo preživet. Seveda z motilci signalov in brez stika z ostalim svetom, da bi nehali bluziti po internetu. PRICELESS!


Rezultat bo pa tole in vse ostalo iz tega dokumentarca . Le poglej si ga, ce si ga se nisi:



Mimogrede, kaksen getoraid si pa le kupi, da bos lazje korakal, pa ne pozabi proteinov sabo vzeti in latest and the greates model sportne ure.


Če ne celo tole.

|HP EliteBook|R5 6650U|

pffff ::

D3m je izjavil:

Če ne celo tole.



Te so pa iz bezigrajske gimnazije, rojeni govorci (ce ste na tvju zasledili kaksno pametovanje bezigrajskih gimnazijcev, no to je to).

Se malo promocijskega materiala:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

mertseger ::

Jaz bi dal pogoj da če ne pride iz vojske vsaj kot pol enega boddy bilder začetnika gre nazaj še za 3 mesece ker očitno ni dovolj delal. Tudi tisti ki bi šli noter s pivskim trebuhom bi nazaj z radiatorji prišli. Tolk bi jih gonil...

gozdar1 ::

mertseger je izjavil:

Jaz bi dal pogoj da če ne pride iz vojske vsaj kot pol enega boddy bilder začetnika gre nazaj še za 3 mesece ker očitno ni dovolj delal. Tudi tisti ki bi šli noter s pivskim trebuhom bi nazaj z radiatorji prišli. Tolk bi jih gonil...


Dnevna doza proteinov.

pffff ::



Evo, imajo v koalicijski pogodbi, VII/2. Samo 6 mesecev je premalo.

https://www.gov.si/assets/vlada/Vlada_p...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

driver_x ::

Tudi jaz sem mnenja, da si v današnjih časih ne moremo privoščiti, da v naborništvo ne bi vključili žensk.

Fritz ::

driver_x je izjavil:

Tista naborniška vojska, ki ste se jo šli po osamosvojitvi, so bili navadni taborniki na alkoholu in drogah. Discipline in avtoritete pa prav nobene.

Ja, seveda. Po Enem tednu bi se sam jokal na stranišču.

So pa iluzorna pričakovanja nekaterih, da bi vojska vzgajala mladino. Vojska ima točno določen namen in temu je podrejeno usposabljanje. Stranski učinki tega in ločenosti od ujčkanja staršev so lahko pozitivni a tisti, katerega so do 18 leta vzgojili v gnido, se ne bo bistveno spremenil.

Osebno sem bolj za prostovoljno služenje in če jim tam manjka vojakov, očitno ponujajo prenizko plačilo.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Furbo ::

pffff je izjavil:

driver_x je izjavil:

Tista naborniška vojska, ki ste se jo šli po osamosvojitvi, so bili navadni taborniki na alkoholu in drogah. Discipline in avtoritete pa prav nobene.


Odvisno kje, ampak saj ne bo zdaj nic bolje :) Ampak tudi to je vredu, dokler motilce telefonov namontirajo v vojasnico. Kot veckrat povedano, vojska sama, na nivoju kot jo imamo je brezvezna. Skoda denarja. Ampak mularijo prisiliti, da se druzi, da se druzi z ljudmi iz drugega konca drzave, z visjim in nizjim intelektom, zabrisan iz comfort zone in da mora nekaj delat, ne pa samo sanjati, kako bo nekoc bogat. Ta del je pa priceless.

Kaj je priceless? Jaz sem bil, vse skupaj je bilo izguba časa. Porinjen med kup kretenov, ki še svoj naslov niso znali napisat.

Pa tisto, ko je en sanjal, da te učijo manevrirat pa neke oslarije.. še za metke nimajo, da bi te naučili streljat.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

gozdar1 ::

Furbo je izjavil:

pffff je izjavil:

driver_x je izjavil:

Tista naborniška vojska, ki ste se jo šli po osamosvojitvi, so bili navadni taborniki na alkoholu in drogah. Discipline in avtoritete pa prav nobene.


Odvisno kje, ampak saj ne bo zdaj nic bolje :) Ampak tudi to je vredu, dokler motilce telefonov namontirajo v vojasnico. Kot veckrat povedano, vojska sama, na nivoju kot jo imamo je brezvezna. Skoda denarja. Ampak mularijo prisiliti, da se druzi, da se druzi z ljudmi iz drugega konca drzave, z visjim in nizjim intelektom, zabrisan iz comfort zone in da mora nekaj delat, ne pa samo sanjati, kako bo nekoc bogat. Ta del je pa priceless.

Kaj je priceless? Jaz sem bil, vse skupaj je bilo izguba časa. Porinjen med kup kretenov, ki še svoj naslov niso znali napisat.

Pa tisto, ko je en sanjal, da te učijo manevrirat pa neke oslarije.. še za metke nimajo, da bi te naučili streljat.


Če je bilo pa dovolj napisat, da dobiš solzne oči ob pogledu na orožje, kot pogoj za civilno služenje, potem so v večini samo taki ostali.

Ne vem no, ko sem bil jaz smo streljali prktično vsak teden.

pffff ::

Furbo je izjavil:

Kaj je priceless? Jaz sem bil, vse skupaj je bilo izguba časa. Porinjen med kup kretenov, ki še svoj naslov niso znali napisat.


Tocno to je priceless. Ti bi lahko "kretene" naucil napisati njihov naslov, oni pa bojo tebe naucili, da smo vsi ljudje. Seveda pri tebi ni delovalo, pri marsikom pa je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

Furbo ::

gozdar1 je izjavil:

Če je bilo pa dovolj napisat, da dobiš solzne oči ob pogledu na orožje, kot pogoj za civilno služenje, potem so v večini samo taki ostali.

Ne vem no, ko sem bil jaz smo streljali prktično vsak teden.

Mah med snežinke mi pa tudi ni bilo za it. Vseeno sem pričakoval kaj več, videl sem pa le vso bedo SV.
Kdorkoli se pripelje čez mejo, nas bo zgazil. Edina tolažba je, da so verjetno tudi druge vojske isto sranje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bbbbbb2015 ::

sbawe64 je izjavil:

novichok
Pol leta prisilnega vojaštva bo rešil natanko nič.
Če bi rad spravil mlade od hotela mama, potem moraš ustvariti njim prijazne razmere (službe, urejeno stanovanjsko politiko, stabilne razmere).


Mama, hotel, mladi nimajo čisto nič ne z razmerami, službo in stanovanjem. Oz. vsaj ne direktno.
Gre za enostavno za obrambo države, za kar so potrebni vojaki.

NAJPREJ je potrebna doktrina. Jugoslavija jo je imela. Pustimo to, da je Jugoslavija propadla, ker je propadla iz čisto ekonomskih vzrokov.

Jugoslovanska doktrina je bila 'teritorialna obramba in splošni ljudski odpor'. Zdaj da ne razlagam, kaj to pomeni, je pa to baziralo na preteklih izkušnjah, ki niso bile krasne. Slovenija je VSE sosednje države, razen Hrvaške (takrat Jugoslavije) doživela kot okupatorje.

Po domače povedano, VSI bomo branili državo, vsak s svojo puško. Zato je Jugoslavija imela velike količine orožja, ki bi se, po potrebi, razdelilo med ljudi.

Jaz v osnovi menim, da bi Slovenija morala imeti ENAKO doktrino.

No, to je doktrina. Potem pa so stebri, oz. elementi te doktrine. En steber je vojska, ni pa edini. Drugi je sicer civilna zaščita. Tretji je bila teritorialna obramba.

Slovenija potrebuje približno enake stebre. Vendar je problem, da nič od tega nima. In zdaj se enemu Toninčku, ki niti v vojski ni bil, sanja nekaj o vojski... Zame je minister za obrambo lahko samo nekdo, ki:

a) razstavi in sestavi M70AB2 v 45 sekundah
b) ustreli 160 krogov od 200 možnih na 100 metrov podnevi in 100 krogov od 200 možnih ponoči

Tako da ministrček Tonin IN njegova vojskica je NO-GO.

sbawe64 ::

bbbbbb2015

Mama, hotel, mladi nimajo čisto nič ne z razmerami, službo in stanovanjem. Oz. vsaj ne direktno.
Gre za enostavno za obrambo države, za kar so potrebni vojaki.

Govorim o problematiki hotel mama.
In nekateri mislite, da bi obvezno naborništvo reševalo, kar prej 18 let starši&družbi ni uspelo.
Glede obrambe države, prvo moraš vedeti, kdo te na kratki/dolgi rok ogroža ter na kakšen način mu lahko kontriraš, da imaš vsaj približne šanse za uspeh.

Ekonomskega, družbenega in političnega nazadovanja države obvezno naborništvo ne bo rešilo.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Smrekar1 ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Po domače povedano, VSI bomo branili državo, vsak s svojo puško. Zato je Jugoslavija imela velike količine orožja, ki bi se, po potrebi, razdelilo med ljudi.


Na tej doktrini je slonela obramba ZDA prvih 20 let države.

Ko so prvič poslali milico nad profesionalno Britansko vojsko so hitro nehali srati s tem in organizirali bolj profesionalno vojsko.

Battle of Bladensburg @ Wikipedia

Od takrat do sedaj je minilo že kar dosti časa in tehtnica se je vedno hitreje nagibala stran od vsesplošnega ljudskega odpora in v smer učinkovitih profesionalnih vojska.

bbbbbb2015 je izjavil:


a) razstavi in sestavi M70AB2 v 45 sekundah


S puškami na lunto smo pri nas že opravili, M70AB2 gredo tudi počasi iz uporabe.

Redna vojska ima tole:


FN F2000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

D3m ::

Plastik fantastik.

:D

Smrekar si ti bil v vojski?
|HP EliteBook|R5 6650U|

mertseger ::

gozdar1 je izjavil:

mertseger je izjavil:

Jaz bi dal pogoj da če ne pride iz vojske vsaj kot pol enega boddy bilder začetnika gre nazaj še za 3 mesece ker očitno ni dovolj delal. Tudi tisti ki bi šli noter s pivskim trebuhom bi nazaj z radiatorji prišli. Tolk bi jih gonil...


Dnevna doza proteinov.


Nič proteinov, to mora bit natrenirano da je čvrso ne tisti balon napitki. To je za gaje v fitnesu.

KAVINSKY ::

Raptor F16 ::

Smrekar1 je izjavil:


Redna vojska ima tole:


FN F2000


Uh tako opremljeno boš videl samo pri specialcih.

Sicer pa standrad pride z aimpointom in dodatno še z podcevnim bombometom.

Drgač je ergonomsko zelo Gucci. Je pa čiščenje in sestavljanje pain in te ass. Pri nas se je ene par zadev polomilo ker če nisi previden je pač jeba. To pač dobiš s plastičnimi mehanizmi. Poceni in kompleksno ampak med sestavljanjem je treba res pazit. Samo zaklepišče je sicer ok. Predvsem zato ker je narejeno tako "napihnjeno" (kar je bila ponekod pogosta kritika dizajna) in je posledično bolj odporno na zvijanje. Če komu ni jasno kaj s tem mislim. Za analog... kaj boš težje zvil. Cev z večjim premerom ali cev z manjšim premerom (ista debelina sten če smo že pikolovski). Drgač za držat v rokah je kr ok.

D3m je izjavil:

Plastik fantastik.

:


V bistvu edina večja zamera, ja. Overalll hitrost streljanja je nadrealna, preciznost tudi, lepo paše v roke. Namerjanje je tudi kul.

Zanimivo je da "FN Scar" (katerega Wikipedia strokovnjaki tako navijajo) ne pohvalijo kaj dost, oz. se jim je 2000S bolje obnesla ko so testirali. Scar je zaradi tradicionalne zasnove v rokah mogoče mal bolj naravno držat kot Bullpup.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Nedasemiveč ::

mertseger je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

mertseger je izjavil:

Jaz bi dal pogoj da če ne pride iz vojske vsaj kot pol enega boddy bilder začetnika gre nazaj še za 3 mesece ker očitno ni dovolj delal. Tudi tisti ki bi šli noter s pivskim trebuhom bi nazaj z radiatorji prišli. Tolk bi jih gonil...


Dnevna doza proteinov.


Nič proteinov, to mora bit natrenirano da je čvrso ne tisti balon napitki. To je za gaje v fitnesu.


Torej ti ne ješ proteinov? Sej beseda protein v osnovi ne pomeni beljakovinski šejk veš ;)

Zgodovina sprememb…

Fritz ::

Doktrina YU je bila SLO (splošna ljudska obramba). Temelj je bila seveda redna vojska z manevrskimi enotami, ki so lahko delovale kjerkoli, druga stopnja je bila TO, ki je delovala teritorialno, po potrebi v zaledju nasprotnika ali v podporo manevrskim enotam. Civilna zaščita je na koncu bolj podpora.

Se pa strinjam, da so imeli v YU bolj razčiščene pojme glede tega. Pri nas je največji problem v tem, da Vlada in Parlament v bistvu ne vesta za kaj imamo ali bi imeli vojsko, zato vse investicije v vojsko ne služijo nekemu namenu temveč primarno polnjenju zasebnih žepov.

Tak sistem kot smo ga imeli ali Avstrijsko/Švicarski, ki je kombinacija splošne vojaške obveznosti in profesionalne vojske je definitivno boljše od tega kar imamo sedaj. In našo vojsko ne gre gledati kot samostojno, ker je del zavezništva in se brani v okviru zavezništva.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vipava prostovoljno služenje vojaškega roka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9010766 (7384) Raptor F16
»

Avstrijci za ohranitev obveznega služenja vojaškega roka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10119439 (17323) BigWhale

Več podobnih tem