» »

Vipava prostovoljno služenje vojaškega roka

Vipava prostovoljno služenje vojaškega roka

«
1
2

Dasilva17 ::

Pozdravljeni!

Čez 14 dni se odpravljam v Vipavo kot vojak prostovoljec pa me zanima(tisti, ki ste že bili tam) kaj vse potrebujem sabo. Sem imel razgovor na ministrstvu za obrambo pa sem jih pozabil vprašat piše pa tudi ne nikjer. Hvala za odgovore.

Lp,

Dasilva17

Alien123 ::

-Oblačila primerne temperaturam
-magnezij obvezno
-hansaplast in cicatridina sprej za rane, čizme ti bodo odprle kožo.
-britvice, če ne boš pobrit bodo sankcije
..

Lepo boš spoznaval Nanos :D..

Dasilva17 ::

Ker recimo bral sem za foro na ameriskih forumih kako je tm in pravjo, da če prneseš civilna oblačila jih kr stran zafukajo haha jz nevem a so se to zajebaval al je res taka praksa, zato sprašujem. Kakšne pa so te sankcije v kolikor ni clean shave hehe?

Alien123 ::

Odvisno od višjega vodnika :D

Ko jaz nisem bil pobrit, je cela generacija bila v zgornji drži sklec, dokler se nisem pobril. Pred tem, pa sem še moral povedat 3 izgovore zakaj se nisem že prej. :))
Meni je bil psvr eden najboljših dogodkov v življenju. Tolko smejanja, švicanja, uživanja.
Sem pa bil v Murski..

wajdouc ::

Dasilva17 je izjavil:

Ker recimo bral sem za foro na ameriskih forumih kako je tm in pravjo, da če prneseš civilna oblačila jih kr stran zafukajo haha jz nevem a so se to zajebaval al je res taka praksa, zato sprašujem. Kakšne pa so te sankcije v kolikor ni clean shave hehe?

Slo vojska ni USA vojska in prva stvar, ki si jo izbij iz glave, ko prestopiš prag vojašnice, je, da pozabiš, kar si videl v filmih. Vso vojaško opremo, vključno z oblačili in obutvijo, dobiš tam. S sabo prinesi kar so ti zgoraj napisali. Jaz sem bil v Vipavi in kakšnih posebnih sankcij, razen sklec, ni bilo. Laufat v maski 5 km, to mi je bilo najbolj mučno. In it oblečen v blesavo-mrzlo reko Vipavo... Fajn cajti :D

val46 ::

Čakte zdej, eno je bilo včasih, ko smo bli mi v naborniški vojski, drugo je pa menda sedaj, ko je prostovoljna in je to takorekoč služba. Ne primerjat to s tem, kar smo meli mi. Še manj pa primerjat našo vojsko z profesionalno ameriško vojsko, ali pa vojsko še iz bivše juge.

Furbo ::

Eh zdaj jim lezejo v rit, da bi nasedli in slabo opremljeni opravljali slabo plačano delo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Vetrpiha ::

val46 je izjavil:

Čakte zdej, eno je bilo včasih, ko smo bli mi v naborniški vojski, drugo je pa menda sedaj, ko je prostovoljna in je to takorekoč služba. Ne primerjat to s tem, kar smo meli mi. Še manj pa primerjat našo vojsko z profesionalno ameriško vojsko, ali pa vojsko še iz bivše juge.

Prostovoljstvo je se vedno podobno tisti naborniski, kjer se je bolj malo delalo.

mojsterleo ::

Kozmetično torbico (ščetka, pasta, pena za britje, brivnik (lahko električni), WC papir, šampon.

mancini ::

Alien123 je izjavil:

-Oblačila primerne temperaturam
-magnezij obvezno
-hansaplast in cicatridina sprej za rane, čizme ti bodo odprle kožo.
-britvice, če ne boš pobrit bodo sankcije
..

Lepo boš spoznaval Nanos :D..


Ce si pravilno obujes nogavice, ti vojaski skorenj ne bi smel otiscati ali ozuljiti stopal

wajdouc ::

Ce si pravilno obujes nogavice, ti vojaski skorenj ne bi smel otiscati ali ozuljiti stopal

V mojem primeru je pomagalo, da sem imel ene tanjše štumfe in potem običajne štumfe čez.

Čakte zdej, eno je bilo včasih, ko smo bli mi v naborniški vojski, drugo je pa menda sedaj, ko je prostovoljna in je to takorekoč služba. Ne primerjat to s tem, kar smo meli mi. Še manj pa primerjat našo vojsko z profesionalno ameriško vojsko, ali pa vojsko še iz bivše juge.

Nisem izkusil naborniške vojske ampak se strinjam s tabo. To, kar smo dali mi prostovoljci skozi, je taborjenje/služba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wajdouc ()

Furbo ::

mancini je izjavil:

Alien123 je izjavil:

-Oblačila primerne temperaturam
-magnezij obvezno
-hansaplast in cicatridina sprej za rane, čizme ti bodo odprle kožo.
-britvice, če ne boš pobrit bodo sankcije
..

Lepo boš spoznaval Nanos :D..


Ce si pravilno obujes nogavice, ti vojaski skorenj ne bi smel otiscati ali ozuljiti stopal

Mhm, ko sem jaz služil so imeli neka italijanska jajca od škornjev, sem imel vse krvave noge. Ne mi rečt, da si ne zna folk nogavico nataknit.
Stran od te firme, ki se ji reče SV.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mancini ::

Sem bil nabornik in profi vojak 5 let, pa niso žulji nikoli predstavljali problemov. Pa ne pišem o meni ampak na splošno.
Včasih jih je kdo dobil, če je imel samo ene nogavice, ali pri naborništvu da niso imeli prave številke obutve.
Da bi pa čevelj bil tako narejen, da v osnovi ožulji, pa ni res.

Lahko imaš čevlje za 300e, pa če ne boš imel v redu zategnjenih vezalk, te bodo zribali

Furbo ::

Mhm, kasneje so prišli boljši čevlji, tisto italijansko sranje, kjer je nekdo potegnil lepo podkupnino, pač ni izmišljotina.
Prej in kasneje nisem imel nobenih težav s čevlji.
Pa saj se vzorec ponavlja, oklepniki brez orožja, itd itd.. medtem pa vojska na karitas hodi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Invictus ::

Proti žuljem so najbolj učinkovite suhe nogavice.

Če imaš mokre, te ožuli vsak čevelj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

mancini ::

Torej ste imeli cisto vsi zulje in krvave noge, ker ste imeli italjanske skornje.
Da ali ne

Invictus je izjavil:

Proti žuljem so najbolj učinkovite suhe nogavice.

Če imaš mokre, te ožuli vsak čevelj...


Zato nekateri uporabljajo puder, da nimajo tezav

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mancini ()

MIHAc27 ::

Jaz sem bil nabornik.. predzadnja generacija, ki je imela še obvezno. Torej že 20 let nazaj.
Čevlji me niso nikoli ožulil, pa kondicijsko sem vedno bil bolj 'švoh'

Od obvezne opreme.. samo britvice (Na postroju moraš biti obvezno obrit. Sam sem se vsaki 2. dan in je bilo ok) in eno nutello.
Nutella je bila za rezervo, če je bilo kaj zanič za jest. Si vzel samo kruh pa je bilo.
Poleg telefona in denarnice je bilo to po moje vse kar sem si lastil, pa pač 1 civilni komplet v katerem sem prišel.

A ne gredo prostovoljci vsak dan domov? Ne tako, kot smo bili mi po 1-2 meseca not non stop.

Zimonem ::

Eh telefon imaš. Če te ne bodo oskrbeli pa piši spet. Pa le pogumno.

Raptor F16 ::

Dasilva17 je izjavil:

Pozdravljeni!

Čez 14 dni se odpravljam v Vipavo kot vojak prostovoljec pa me zanima(tisti, ki ste že bili tam) kaj vse potrebujem sabo. Sem imel razgovor na ministrstvu za obrambo pa sem jih pozabil vprašat piše pa tudi ne nikjer. Hvala za odgovore.

Lp,

Dasilva17


Civilna torba:
Lahk maš rezervne gate, higienski pribor obvezen britje na gladko tudi 2x na dan če treba, en civiln komplet ko se boš med vikendom vračal, kakšne obliže ali sprej za rane, vreče za smeti, žepni nožek (švicarski), žepna baterija, črn izolirtrak (za trakce na ruzaku zlimat) eno šivanko pa črn/peščen cvirn,... nekaj dost preveč pa ne jemlji sabo. Aja pa ena basic waterproof digitalna ura bo tud fajn da jo maš pri sebi.

Bolj kot ne ti v civilnih oblekah nimaš kaj za počet. Tisto kar si zadolžil tisto boš nosil.

Ah ja... pripravi se na dril.
Kapa v prostoru dol, kapa zunaj gor, šnirance od gojzarja skrite, hlačnica čez gojzar, ovratnik poravnan, spodnji rob kape vodoravno, osebno v levi ramenski žep pod grb, pa da te slučajn ne bodo vidl stat/hodit z rokam v žepih.

Pa če ne boste lepo pospravl sobe vam obljubljeno sledi konkretn razfuk (vse vam bodo po tleh zmetal) in 5 minut za skockat.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Raptor F16 ::

Alien123 je izjavil:

Odvisno od višjega vodnika :D

Ko jaz nisem bil pobrit, je cela generacija bila v zgornji drži sklec, dokler se nisem pobril. Pred tem, pa sem še moral povedat 3 izgovore zakaj se nisem že prej. :))
Meni je bil psvr eden najboljših dogodkov v življenju. Tolko smejanja, švicanja, uživanja.
Sem pa bil v Murski..


Pri nas je bilo isto s tem, da je revež ob vrnitvi in "dovolite da stopim v postroj" mel še en kup pene po obrazu in na konc ga je poveljnik vprašal "priimek, ka ste pa delal", bril sem se #poveljnik žnj, KA STE SE S KURCEM BRIL !?? Mi smo skor po tleh popadal k so bili krči od smeha prehudi.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Nič. Dobiš vse tam.

Carski praženec je odličen. Za usnjene čevlje dobiš tjulnovo mast, da se omehčajo in ne žulijo (če so še taki čevlji).

Dostikrat piha. 1 mesec je za nekatere najhujši. Dosti nabildanih čefurjev se vrne v veliko mesto ostanejo samo Slovenci. ;)

Zemlja je za en kurac, ko koplješ zaklonišče za svojo rit.

Če pomislim je vodnik Medved rabil 2x zaklonišče za svojo enormno silhueto (taprava tarča).

Ostalo je pa fun.

Uživaj. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Raptor F16 ::

Ahem... še neki. Glej da boš šel frizerju čupo skrajšat. Pri nas smo mel primer ko enemu to ni bilo čist samoumevno in je bilo en kup pizdenja s strani nadrejenih. Stvar smo isti dan rešili tako, da je eden posodil brivnik. Glavo je dal v vrečo za smeti in smo ga po celi glavi zrihtali.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Raptor F16 ::

D3m je izjavil:



Zemlja je za en kurac, ko koplješ zaklonišče za svojo rit.




Hahah sam šodr pa pesek verjetn. Bohinjska bela FTW :)) kaj hujšega kot debela korenina pr nas nisi naletel, da ne bi mogel z ašovčičkom sesekat

V 20 minutah je bil pri nas zaklon skopan in zadekan z rušo in smrekovimi vejami
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Vetrpiha je izjavil:

val46 je izjavil:

Čakte zdej, eno je bilo včasih, ko smo bli mi v naborniški vojski, drugo je pa menda sedaj, ko je prostovoljna in je to takorekoč služba. Ne primerjat to s tem, kar smo meli mi. Še manj pa primerjat našo vojsko z profesionalno ameriško vojsko, ali pa vojsko še iz bivše juge.

Prostovoljstvo je se vedno podobno tisti naborniski, kjer se je bolj malo delalo.

kakor kje. na bb ranču se je delalo ogromno. pa vsak petek rafting. hoja po julijcih. sem v vojski ogromno juliskih alp prehodil.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Aja pa delovna doba se ti šteje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

aviator ::

Vsi imajo toliko za povedat čez SV kakšni taborniki to so pa nikoli niso bili v njej.
Alkici so od vedno bili med vsemi vojaki, jugo oficirji pri tem najbrž niso morali biti nikakršna izjema.
Ponavadi o stari dobri JLA slišiš zgodbe od najbolj zapitih starih atejev v gostilnah. Tisti, res za nekaj vojaki se nikoli ne mečejo ven.
Ne zainteresiranih nabornikov ne moreš primerjati z prostovoljci niti z profesionalnimi vojaki.
Ker so tam prostovoljno, in če jim kaj ne paše lahko kadarkoli odidejo. Zaglumis poškodbo če si picka, in greš domov. Za ostale se nič ne prilagaja in za dekleta ni enostavno recimo nosit vse tiste opreme gor na Plaz pri svojih 55 kg in ti v roko po rinejo se nosila ali ruzak od koga, ki se mu vrti v glavi, ker ne sfolga. In prav ti mestni cefurji jaki do konca o katerih je toliko govora gredo prvi domov, oni so navajeni da je trening 1 uro potem pa se skopas in piješ kavico, kle te pa jebejo z nekimi pucanji pušk s katerimi streljaš na 10 dni. Med naborniki pa so ostali notri zato me nihče ne bo prepričal, da je vojska včasih ali pa JLA bila nek wau. Mogoče za tiste, ki so bili zaposleni. V Balkanski vojnah se je pokazalo kakšna banda je tam bila, pa tudi osamosvojitelji se znajo pohvalit kako so pijani ležali naokoli. Pri nas pijače ni bilo v vojašnici, kaj šele da bi kdo spizdil ponoči ven. Ker smo ostali tam bolj ali manj taki ki smo to hoteli, naredilo nas je 35 od 64.
Ne ni tam tako kot v ameriških filmih o marincih, sprasis tekom usposabljanja cca 500 metkov, daš čez 2 terena, kjer bolj malo spis, ker ponoci mečejo dimne bombe in inscenirajo napad na položaje, par pohodov v dežju in burji ter zglagas cunjce, držiš A položaj če se kdo ne obrije in imaš enkrat na 7 dni izhod 6h, na 14 dni pa greš domov oprat cunje. Pozimi se cote slabo sušijo v Vipavi, teren pa mora bit precej smotan in moker. Pa po svoje tudi če bi ostal v vojašnici, meni je bilo tam bolje kot doma, in za vikend smo parkrat z kolegi celo ostali dol in šli na Nanos pa okoliške hribe, pa na Gradiško turo itd.
Če si trpežen boš preživel, se užival boš tam. In ugotovil, da je vojaško življenje podobno navadnemu, le bolj nazorno ti prikažejo, da če si spodaj si jebenena stranka, ki mora opravljati vse vrste neumnosti po navodilih nadrejenih.
To sprejmeš in ti je precej lažje v življenju. Sprejema tudi to, da so zadeve teamwork in je vseeno, če ti življenje reši SDS-ovec ali levak.
JLA in nabornistva je mogla bit hudo zgubljanje časa nič drugega za 90 posto ljudi, no enim kmetavzom, ki v življenju niso nič uspeli doseči pa je ostalo par spominov in ponos kako so jebali v glavo zacetnike. Ne rečem je eno je bilo mojemu dedku, ki je služil na Albanski meji ali pa njegovima pokojnina bratoma, ki sta bila v Titovi gardi in pa na bolgarski meji v času Informbiroja, ko so ponoči klali granicarje in prižigali tanke pred mejo.
Tem v 80 pa prav nič.
Vsaka generacija misli, da je zlata in tudi jaz bom najbrž nekoč nakladal vnukom, da to pa PSVR to so bili pa je eni časi.

D3m ::

Za vikende greš normalno domov.

Vsaj tako je bilo v Vipavi. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mercier ::

Meni je ruzak knjig prav prišel v naborniški verziji, pa tu dvomim, da je bistveno drugače. Mislim, neke minus pike se dobi pri đentelmenih, nekateri jih prav ne znajo cenit, ampak pomaga. Sem jih pa dobil po nekaj dneh na obisk, nisem jih prinesel prav s sabo. Glasba tudi paše, danes je to uizi s sabo met. Ena večjih zoprnij pri vojaščini je to, da je vedno nekdo zraven. Paše se malo distancirat.

Ej, a so to vojsko že uspel zgurat tako daleč, da se da in sme oprat perilo? Tisto mesečno čakanje na žehte doma jim ni bilo ravno v ponos. Pa še spakovanje, češ, mamice perejo.

Raptor F16 ::

Mercier je izjavil:


Ej, a so to vojsko že uspel zgurat tako daleč, da se da in sme oprat perilo? Tisto mesečno čakanje na žehte doma jim ni bilo ravno v ponos. Pa še spakovanje, češ, mamice perejo.


Mi smo si lani v lijakih na žajfo pral če nam je cot zmanjkal. :))
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Mercier ::

Sušit je težje. Toliko bolj, če ne smeš. A sme pa se zdaj?

Mercier ::

Dasilva17 je izjavil:

Kakšne pa so te sankcije v kolikor ni clean shave hehe?

Prej moraš prežvečit, da te nekdo preverja kako si obrit in ali si postlal posteljo ter kako. Ampak se človeku ni težko na dobro navadit. No, enkrat so me ozmerjali s četnikom. Smo stražili vsak drugi teden po hostah in si lahko imel srečo, da nisi srečal đentelmena po več dni in si lahko koži privoščil malo odmora.

Raptor F16 ::

Mercier je izjavil:

Sušit je težje. Toliko bolj, če ne smeš. A sme pa se zdaj?


Pr nas smo neki zimproviziral. V prostoru vojašnce je bila ena soba kjer so ble metle in čistila pa prezračevanje skupaj z grelcem zraka, kot neka sušilnica. Nekaj obešalnikov in stojal je blo tam sam ne dost za vse. Tam smo štrike navezal in potem obešal. Sj ni 2x za oment da je blo mal pizdarije če si kdo ni cunj označil.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Mercier ::

E, tak prostor je bil tudi pri nas. Ampak za ilegalno. Saj ni delala tista omara za sušit, pa bolje, da ti ni kdo našel cunj tam. Še najbolj uporaben je bil tisti prostor kot kadilnica ponoči.

Raptor F16 ::

Mercier je izjavil:

E, tak prostor je bil tudi pri nas. Ampak za ilegalno. Saj ni delala tista omara za sušit, pa bolje, da ti ni kdo našel cunj tam. Še najbolj uporaben je bil tisti prostor kot kadilnica ponoči.


Pr nas se ni dalo kaj dost bixat na šverc. Eni 22.00 niso dost resno vzel in smo fasal alarmiranje sred noči za kazen. Sosed na spodnem pogradu se je med vstajanjem tko v glavo vsekal da je vse ostale zbudu ob isti priliki. Ah yes...

Moj najljubši del enga jutranjega alarmiranja. "STRUPIIIIII" Ko smo bili na terenu so nam neko pirotehniko med zajtrkom fuknli sred tabora pa 2 dimni bombi. Fun times... definitivno. 10/10 če ne drugo sem doživel stvari k jih v civilu nikol neb.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Mercier ::

No, jaz sem najbrž odnesel od tam več kot navadno želim priznati. Sam neka švejkovska razsžnost prav mora IMO bit v vojski za vzdušje. Ljudje, ki tam nočejo bit, ljudje, ki niti niso tako zelo proti, pa ne znajo bit tam, ali se celo trudijo, pa jim ne rata ...

Raptor F16 ::

Mercier je izjavil:

No, jaz sem najbrž odnesel od tam več kot navadno želim priznati. Sam neka švejkovska razsžnost prav mora IMO bit v vojski za vzdušje. Ljudje, ki tam nočejo bit, ljudje, ki niti niso tako zelo proti, pa ne znajo bit tam, ali se celo trudijo, pa jim ne rata ...


Ja v vsakem primeru tudi med prostovoljci najdeš toliko različnih karakterjev in ljudi iz različnih okolij, da je proces gradnje kolektiva neko unikatno doživetje za vsak oddelek / vod
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Alien123 ::

aviator je izjavil:

Vsi imajo toliko za povedat čez SV kakšni taborniki to so pa nikoli niso bili v njej.
Alkici so od vedno bili med vsemi vojaki, jugo oficirji pri tem najbrž niso morali biti nikakršna izjema.
Ponavadi o stari dobri JLA slišiš zgodbe od najbolj zapitih starih atejev v gostilnah. Tisti, res za nekaj vojaki se nikoli ne mečejo ven.
Ne zainteresiranih nabornikov ne moreš primerjati z prostovoljci niti z profesionalnimi vojaki.
Ker so tam prostovoljno, in če jim kaj ne paše lahko kadarkoli odidejo. Zaglumis poškodbo če si picka, in greš domov. Za ostale se nič ne prilagaja in za dekleta ni enostavno recimo nosit vse tiste opreme gor na Plaz pri svojih 55 kg in ti v roko po rinejo se nosila ali ruzak od koga, ki se mu vrti v glavi, ker ne sfolga. In prav ti mestni cefurji jaki do konca o katerih je toliko govora gredo prvi domov, oni so navajeni da je trening 1 uro potem pa se skopas in piješ kavico, kle te pa jebejo z nekimi pucanji pušk s katerimi streljaš na 10 dni. Med naborniki pa so ostali notri zato me nihče ne bo prepričal, da je vojska včasih ali pa JLA bila nek wau. Mogoče za tiste, ki so bili zaposleni. V Balkanski vojnah se je pokazalo kakšna banda je tam bila, pa tudi osamosvojitelji se znajo pohvalit kako so pijani ležali naokoli. Pri nas pijače ni bilo v vojašnici, kaj šele da bi kdo spizdil ponoči ven. Ker smo ostali tam bolj ali manj taki ki smo to hoteli, naredilo nas je 35 od 64.
Ne ni tam tako kot v ameriških filmih o marincih, sprasis tekom usposabljanja cca 500 metkov, daš čez 2 terena, kjer bolj malo spis, ker ponoci mečejo dimne bombe in inscenirajo napad na položaje, par pohodov v dežju in burji ter zglagas cunjce, držiš A položaj če se kdo ne obrije in imaš enkrat na 7 dni izhod 6h, na 14 dni pa greš domov oprat cunje. Pozimi se cote slabo sušijo v Vipavi, teren pa mora bit precej smotan in moker. Pa po svoje tudi če bi ostal v vojašnici, meni je bilo tam bolje kot doma, in za vikend smo parkrat z kolegi celo ostali dol in šli na Nanos pa okoliške hribe, pa na Gradiško turo itd.
Če si trpežen boš preživel, se užival boš tam. In ugotovil, da je vojaško življenje podobno navadnemu, le bolj nazorno ti prikažejo, da če si spodaj si jebenena stranka, ki mora opravljati vse vrste neumnosti po navodilih nadrejenih.
To sprejmeš in ti je precej lažje v življenju. Sprejema tudi to, da so zadeve teamwork in je vseeno, če ti življenje reši SDS-ovec ali levak.
JLA in nabornistva je mogla bit hudo zgubljanje časa nič drugega za 90 posto ljudi, no enim kmetavzom, ki v življenju niso nič uspeli doseči pa je ostalo par spominov in ponos kako so jebali v glavo zacetnike. Ne rečem je eno je bilo mojemu dedku, ki je služil na Albanski meji ali pa njegovima pokojnina bratoma, ki sta bila v Titovi gardi in pa na bolgarski meji v času Informbiroja, ko so ponoči klali granicarje in prižigali tanke pred mejo.
Tem v 80 pa prav nič.
Vsaka generacija misli, da je zlata in tudi jaz bom najbrž nekoč nakladal vnukom, da to pa PSVR to so bili pa je eni časi.


Ko smo šli z Murske v Vipavo na Mlake taborit, za en teden, smo zadeli na loteriji glede vremena. Vseh 7 dni je deževalo v eno, veter pihal do 100km/h, spalo se ni nič. Imel si konstantne alarme, če pa si že imel priložnost zaspat pa nisi mogel, ker nam je spalke totalno premočilo in si dejansko "spal" v vodi. Tisti teden se sploh nisem preoblekel, ker je itak blo vse premočeno do amena, zeblo me je kot psa v eno. Zaradi enga prostovoljca smo najebali kot žuti in smo mogli stat v celi bojni opremi na mestu celo noč. Nakar je enga sovojaka vrglo po tleh, že prišel rešilec, imel premaknjeno vretence. Ponoči se stražilo, če si zajebal, smo v deži in temi laufali. Zadnji dan se je višji vodnik odločil na še en daljši pohod po Nanosu, od jutra do večera se je hodilo v eno.
Je blo kar pestro, še posebej ker je naš višji vodnik bil pr marincih na usposabljanju in si je dal malo duška pr nas. Ko smo šli v Vipavo je bla hrana dosti boljša, ker v murski so nam hrano vozili in nikdar nisi dobil repete, pa še ogabno je blo. Je pa blo super, da smo zraven vojašnice, imeli toplice, kar je fino pasalo po naporih :P
Štorij se je zgodilo još in još.
Je pa zanimivo, ko ti rečejo, da si šel samo taborit tja. In to oni, ko tega sploh niso dali skozi.

firbec ::

v vojski nardijo desce iz pussy-ev,velja za tiste ki zdržijo
to bi moral dati skozi vsak mlad fant danes,lahko tudi brez orožja
ni vse samo v bicepsih

Vetrpiha ::

Tako tako.
Eni smo delali 12 ur, se pred in potem se vozili vse skupaj 5 ur, tam so te gnali kot prasca, ce si omagal, je lahko hitro prislo do hujse poskodbe, na koncu pa se spali v nekih improviziranih jogijih. Pa mal vec kot teden dni. In ne ni bila vojska v katero si prostovoljno sel, ampak si sel, ker si rabil evrice:))

Meni se tale nasa prostovoljna vojska na case zdi bolj kot en izlet.

          ::

Alien123 je izjavil:

Ko smo šli z Murske v Vipavo na Mlake taborit, za en teden, smo zadeli na loteriji glede vremena. Vseh 7 dni je deževalo v eno, veter pihal do 100km/h, spalo se ni nič. Imel si konstantne alarme, če pa si že imel priložnost zaspat pa nisi mogel, ker nam je spalke totalno premočilo in si dejansko "spal" v vodi. Tisti teden se sploh nisem preoblekel, ker je itak blo vse premočeno do amena, zeblo me je kot psa v eno. Zaradi enga prostovoljca smo najebali kot žuti in smo mogli stat v celi bojni opremi na mestu celo noč. Nakar je enga sovojaka vrglo po tleh, že prišel rešilec, imel premaknjeno vretence. Ponoči se stražilo, če si zajebal, smo v deži in temi laufali. Zadnji dan se je višji vodnik odločil na še en daljši pohod po Nanosu, od jutra do večera se je hodilo v eno.
Je blo kar pestro, še posebej ker je naš višji vodnik bil pr marincih na usposabljanju in si je dal malo duška pr nas. Ko smo šli v Vipavo je bla hrana dosti boljša, ker v murski so nam hrano vozili in nikdar nisi dobil repete, pa še ogabno je blo. Je pa blo super, da smo zraven vojašnice, imeli toplice, kar je fino pasalo po naporih :P
Štorij se je zgodilo još in još.
Je pa zanimivo, ko ti rečejo, da si šel samo taborit tja. In to oni, ko tega sploh niso dali skozi.


Mene bolj zanimajo motivi, zakaj se nekdo zavestno odloči, da se bo za več mesecev dal jebati v glavo?

Gagatronix ::

Simpl. Doma ne dobijo. :))

D3m ::

Pr čem si pa prikrajšan?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Alien123 ::

          je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Ko smo šli z Murske v Vipavo na Mlake taborit, za en teden, smo zadeli na loteriji glede vremena. Vseh 7 dni je deževalo v eno, veter pihal do 100km/h, spalo se ni nič. Imel si konstantne alarme, če pa si že imel priložnost zaspat pa nisi mogel, ker nam je spalke totalno premočilo in si dejansko "spal" v vodi. Tisti teden se sploh nisem preoblekel, ker je itak blo vse premočeno do amena, zeblo me je kot psa v eno. Zaradi enga prostovoljca smo najebali kot žuti in smo mogli stat v celi bojni opremi na mestu celo noč. Nakar je enga sovojaka vrglo po tleh, že prišel rešilec, imel premaknjeno vretence. Ponoči se stražilo, če si zajebal, smo v deži in temi laufali. Zadnji dan se je višji vodnik odločil na še en daljši pohod po Nanosu, od jutra do večera se je hodilo v eno.
Je blo kar pestro, še posebej ker je naš višji vodnik bil pr marincih na usposabljanju in si je dal malo duška pr nas. Ko smo šli v Vipavo je bla hrana dosti boljša, ker v murski so nam hrano vozili in nikdar nisi dobil repete, pa še ogabno je blo. Je pa blo super, da smo zraven vojašnice, imeli toplice, kar je fino pasalo po naporih :P
Štorij se je zgodilo još in još.
Je pa zanimivo, ko ti rečejo, da si šel samo taborit tja. In to oni, ko tega sploh niso dali skozi.


Mene bolj zanimajo motivi, zakaj se nekdo zavestno odloči, da se bo za več mesecev dal jebati v glavo?


mene bolj zanima, zakaj folk sprejme minimalno plačo in se pusti jebat v glavo celo življenje.
jaz sem se prijavil, ker bi vsak moral to dat skozi.
Glavno, da imamo kripl generacijo mladih, ki nima pojma o ničemer in ve samo bluzit na internetu.

          ::

Zakaj bi vsak to moral dati skozi?

Machete ::

LOL kira flozofija. Bootcamp kot šola za življenje.. ki spremeni generacijskega pripadnika iz kripla (predvidevam da socialno in spretnostnega), ki nima pojma o ničemur, razen o bluzenju po internetu v zavednega polnega življenja, spretnosti in veščin mladinca.

Risanke in filmi zanimive predstave ustvarjajo vidim.

Starši, ulica in pa trg dela so tisto kar te zgnete v pravega motherfuckerja, ne pa neka debilna kolonija s kamuflažno tematiko s sedi, lezi, k nogi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Alien123 ::

Machete je izjavil:

LOL kira flozofija. Bootcamp kot šola za življenje.. ki spremeni generacijskega pripadnika iz kripla (predvidevam da socialno in spretnostnega), ki nima pojma o ničemur, razen o bluzenju po internetu v zavednega polnega življenja, spretnosti in veščin mladinca.

Risanke in filmi zanimive predstave ustvarjajo vidim.

Starši, ulica in pa trg dela so tisto kar te zgnete v pravega motherfuckerja, ne pa neka debilna kolonija s kamuflažno tematiko s sedi, lezi, k nogi.


No comment lol

Machete ::

V tem vrstnem redu.
(Naj dodam še , da je ulica je podcenjena. Vključuje tudi potovanja, klatenje in party).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Raptor F16 ::

          je izjavil:

Zakaj bi vsak to moral dati skozi?


Predvsem zato ker ti tam po hitrem postopku pokažejo, da se svet ne vrti samo okoli tebe in mnogi mogoče prvič izkusijo koncept skupinskega dela v kolektivu. Oz. se tam šele pokaže da so "timski/netimski" človek zgolj neumnosti oz. potuha ki jo neprilagodljivim revčkom dajejo psihologi in socialne delavke.

Ampak neprilagodljivi, ki menite da obstaja samo vaša beseda in niste pripravljeni sprejeti nobene dolžnosti/odgovornosti boste pač proti takim idejam. Ampak ko enkrat pustiš ego za seboj postaneš boljši človek.

Ulica ti tega ne da. Življenjske izkušnje po malem/počasi pa tako na kritiko OBČUTLJIVO osebo izoblikujejo šele po nekaj desetletjih ali pa sploh nikoli. Da pridobiš izkjšnje moraš poskusiti nekaj novega.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

Nah, edina izkusnja, ki jo bos pridobil je to, da se moras sprijaznit s tem, da ti nekdo nad tabo vedno serje po betici.

Machete ::

Lol koncept skupinskega dela v kolektivu.. v usranem bootcampu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vojak 2017 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11818193 (14388) Unknown_001
»

Prostovoljno služenje vojaškega roka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615267 (10203) kriko07

Več podobnih tem