» »

Smo slovenci premalo ambiciozni?

Smo slovenci premalo ambiciozni?

«
1
2

lemc0 ::

Že nekaj časa videvam v Ljubljani kar veliko število Woltovih dostavljalcev. Proti E-hrani kolikor videvam, jih je precej več, in zanimivo mi je bilo pa ko sem v nekem Siol članku prebral:
Je slovenski trg dovolj velik za dva zelo podobna ponudnika dostave na dom? Markelj meni, da ne, obenem pa upa oziroma računa na zvestobo slovenskih uporabnikov.
To se je na slovenskem trgu zgodilo denimo v primeru portala Bolha.com, ki mu aplikacija Letgo ni mogla do živega.

In sem se začel spraševati ali je v nas preveč zasidrana neka mentaliteta skromnosti?
Seveda ne gre enačiti wolt-a ki ga napaja venture capital denar in si lahko privošči nevrjetne izgube, v izgovoru da širijo poslovanje. S tem da jim je želja postati glavni regionalni igralec v delih sveti kjer niso prisotni glavni igralci: ubereats, deliveroo itd.. In da potem ko bojo toliko veliki, prodajo svoj delež glavnim igralcem na sceni.
Ampak nekaj pa tudi šteje da si na sceni toliko dolgo kot E-hrana, biti slabo desetletje glavni in edini igralec, imeti dolgoletne izkušnje in znanje kako se poslovni model razvija, In šele je prišel Wolt pa so se prebudili, začeli delati na razvoju aplikacije, podobi, dodatnih ponudbah itd.
Smo mogoče preveč lahkomisleni? Zelo veliko je takšnih podjetij ki so preveč zadovoljni z udobjem ki ga imajo trenutno, in ne gledajo kam bodo prišli čez leta in leta..?
Da posamezniki ne razmišljajo "dovolj veliko" je znano...ena lepa cvetka:
Tovarna Helios- Slovenci prodali za slabih 150 milijonov..Avstrijski lastniki pa nekaj časa kasneje za slabih 600milijonov.

bambam20 ::

lemc0 je izjavil:


To se je na slovenskem trgu zgodilo denimo v primeru portala Bolha.com, ki mu aplikacija Letgo ni mogla do živega.


Letgo ni mogla bolhi do živega, ker je bila zanič.

Bolha bo na dolgi rok propadla, ker jo izpodriva Marketplace na FB-ju in ostale skupine za prodajo izdelkov.

zztop ::

Slovenci nismo premalo ambiciozni, ampak premalo relevantni v globalnem trgu/smislu.

Tako pač je. Globalizem prinaša tudi slabosti, sploh v kakšne manjše države. A je več prednosti, po mojem mnenju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zztop ()

bambam20 ::

Dokaz, da se bolho vse manj uporablja. Ko sem prodajal iphona, me je preko marketplacea na FB-ju kontakitralo 60 uporabnikov in zgolj 7 preko bolhe.

kow ::

bambam20 je izjavil:


Bolha bo na dolgi rok propadla, ker jo izpodriva Marketplace na FB-ju in ostale skupine za prodajo izdelkov.


Prvic slisim za FB Marketplace. Kaj se obstaja?

opeter ::

Jaz sem do sedaj še vedno vse prodal preko Bolhe (nekaj stvari pa tudi s pomočjo ST). FB-ja pa ne uporabljam, saj me niti ne pusti registrirati brez osebne izkaznice/potnega lista.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

A110 ::

lemc0 je izjavil:

Že nekaj časa videvam v Ljubljani kar veliko število Woltovih dostavljalcev. Proti E-hrani kolikor videvam, jih je precej več, in zanimivo mi je bilo pa ko sem v nekem Siol članku prebral:
Je slovenski trg dovolj velik za dva zelo podobna ponudnika dostave na dom? Markelj meni, da ne, obenem pa upa oziroma računa na zvestobo slovenskih uporabnikov.
To se je na slovenskem trgu zgodilo denimo v primeru portala Bolha.com, ki mu aplikacija Letgo ni mogla do živega.

In sem se začel spraševati ali je v nas preveč zasidrana neka mentaliteta skromnosti?
Seveda ne gre enačiti wolt-a ki ga napaja venture capital denar in si lahko privošči nevrjetne izgube, v izgovoru da širijo poslovanje. S tem da jim je želja postati glavni regionalni igralec v delih sveti kjer niso prisotni glavni igralci: ubereats, deliveroo itd.. In da potem ko bojo toliko veliki, prodajo svoj delež glavnim igralcem na sceni.
Ampak nekaj pa tudi šteje da si na sceni toliko dolgo kot E-hrana, biti slabo desetletje glavni in edini igralec, imeti dolgoletne izkušnje in znanje kako se poslovni model razvija, In šele je prišel Wolt pa so se prebudili, začeli delati na razvoju aplikacije, podobi, dodatnih ponudbah itd.
Smo mogoče preveč lahkomisleni? Zelo veliko je takšnih podjetij ki so preveč zadovoljni z udobjem ki ga imajo trenutno, in ne gledajo kam bodo prišli čez leta in leta..?
Da posamezniki ne razmišljajo "dovolj veliko" je znano...ena lepa cvetka:
Tovarna Helios- Slovenci prodali za slabih 150 milijonov..Avstrijski lastniki pa nekaj časa kasneje za slabih 600milijonov.


Možno da je res več woltovih a ehranini načeloma nimajo tako vpadljivih oblačil (niti niso enotno oblečeni) in se lažje zlijejo z okolico

aborko ::

Prvic slisim za FB Marketplace. Kaj se obstaja?

Zdej bi se počasi lahko vprašali, če bolha še obstaja in zakaj. Prek Fbja laufa prodaja na polno, tudi sam sem sicer fb dolgo ignoriral, ampak potem sem 1x sprobal in za zadevo, ki sem mesece prodajal na bolhi, dobim v enem dnevu 3 resne kupce. Seveda sem pred tem ceno na bolhi dodbra znižal, ker se ni prodala.

Taip4n ::

Poglej avto.net. Spijo na lovorikah. Boh ne daj, da bi omogočili iskanje več kot ene znamke in modela hkrati. Wtf res.

matobeli ::

Sej lahko iščeš 3 znamke in modele hkrati. Bi blo pa fajn imet še mal več.

sbawe64 ::

kow je izjavil:

bambam20 je izjavil:


Bolha bo na dolgi rok propadla, ker jo izpodriva Marketplace na FB-ju in ostale skupine za prodajo izdelkov.


Prvic slisim za FB Marketplace. Kaj se obstaja?

https://www.facebook.com/marketplace/
2020 is new 1984
Corona World order

m0LN4r ::

lemc0 je izjavil:

Že nekaj časa videvam v Ljubljani kar veliko število Woltovih dostavljalcev. Proti E-hrani kolikor videvam, jih je precej več, in zanimivo mi je bilo pa ko sem v nekem Siol članku prebral:
Je slovenski trg dovolj velik za dva zelo podobna ponudnika dostave na dom? Markelj meni, da ne, obenem pa upa oziroma računa na zvestobo slovenskih uporabnikov.
To se je na slovenskem trgu zgodilo denimo v primeru portala Bolha.com, ki mu aplikacija Letgo ni mogla do živega.

In sem se začel spraševati ali je v nas preveč zasidrana neka mentaliteta skromnosti?
Seveda ne gre enačiti wolt-a ki ga napaja venture capital denar in si lahko privošči nevrjetne izgube, v izgovoru da širijo poslovanje. S tem da jim je želja postati glavni regionalni igralec v delih sveti kjer niso prisotni glavni igralci: ubereats, deliveroo itd.. In da potem ko bojo toliko veliki, prodajo svoj delež glavnim igralcem na sceni.
Ampak nekaj pa tudi šteje da si na sceni toliko dolgo kot E-hrana, biti slabo desetletje glavni in edini igralec, imeti dolgoletne izkušnje in znanje kako se poslovni model razvija, In šele je prišel Wolt pa so se prebudili, začeli delati na razvoju aplikacije, podobi, dodatnih ponudbah itd.
Smo mogoče preveč lahkomisleni? Zelo veliko je takšnih podjetij ki so preveč zadovoljni z udobjem ki ga imajo trenutno, in ne gledajo kam bodo prišli čez leta in leta..?
Da posamezniki ne razmišljajo "dovolj veliko" je znano...ena lepa cvetka:
Tovarna Helios- Slovenci prodali za slabih 150 milijonov..Avstrijski lastniki pa nekaj časa kasneje za slabih 600milijonov.

Po 30 letih smo edina drzava brez prepoznavnosti v Avto-Moto sportu, ker poslusamo rajsi cele dneve traktorje, kosilnice, zage in pijemo spricerje.
Aja pa vsakega komarja je treba zascitit, seveda.
https://predlagam.vladi.si/predlog/13186
Mrtvo. Obnavlamo kmecke hiskice, mecemo denar v vse drugo, aja pa v fuzbal, ker smo tam tako hudi :)

Nismo ambiciozni, razen tam, kjer se po vezah lahko dnar cuza do penzije.
Mas dokaz, da se velika podjetja sodelovanja s Slovenijo izogibajo, saj jih dobeseno teramo ven, namesto, da bi jih vabili in jim omogocili, da naj prinas nekaj postavijo, ampak so okoli nas bolj _ambiciozni_ oz. fleksibilni.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

The Player ::

Kar se tiče Wolta vs E-Hrane je predvsem razlika v tem, da ima Wolt močan in agresiven marketing in je zato lažje in hitreje prišel na naš trg kot E-hrana, ki je svoje ime ves ta čas gradila skozi leta.

Seveda to nebi smel biti izgovor zakaj E-hrana lahko spi na lovorikah, ker glede na to, da danes že težko najdeš dostavljalca E-Hrane ti že nekaj pove.
Lahko pa tudi povem, da poznam enega od soustanoviteljev E-Hrane in je že kakih 5 let nazaj govoril kako bo ena velika korporacija jim prišla konkurenco delat v Slovenijo. Glede na to, da so to vedeli se čudim, da niso nič ukrepali.

Kar se tiče FB tržnice
je tako, da za PC komponente pa telefone je morda res boljša, za vse ostalo pa je še zmeraj glavna Bolha. Večina prometa naredim na Bolhi, na FBju so pa večinoma neresneži, ki samo čas kradejo, vsaj iz mojih izkušnjah.

Glede ambicioznosti pa opažam, da vedno pride tisti rek: "se ne splača", "smo premajhni", "globalizem" itd. dokler ne pride kak tujec in dokaže, da se da, potem pa vsi skočijo na ta voz in hočejo potem vsi to furat.

Problem je tudi, ker se vedno najdejo neki izgovori, namesto rešitev oz. ni interesa implementirat rešitev. Npr. za dirkališče zgoraj. Povsod ga imajo v EU samo mi ne.
No sedaj je AMZS prišel na zamisel, če bi bil morda čas, da omogočimo vožnjo motornega kolesa do 125ccm z B kategorijo. To uredbo imajo v večini držav v EU, razen pri nas pa so pomisleki o varnosti, pa še več bo mrtvih. Kako pa v tujini lahko to laufa, pri nas so pa sami problemi?

https://www.amzs.si/motorevija/v-zarome...

Phantomeye ::

Wolt bo pojedel e-hrano. Predolgo je trajalo, da so se premaknili.

V domačem kraju uporabljam e-hrano. Ker noben od ponudnikov ne kolesari do mene, so pa določeni že vrsto let del generacije 1 ali karkoli (torej dostavlja gostinec).

V ljubljani pa izberem folta. Aplikacija je mnogo boljša. Predvsem z vidika delitve restavracij na varsto hrane, zvrst, akcije itd. Ehrana je precej basic. Tudi po prenovi.

kuall ::

Madona terate te boge kolesarčke. Pa vsi stalno nekaj padajo.

starfotr ::

Že 50 ccm ob B kategoriji je neumnost. Kaj šele 125 ccm.

Zakaj se potem iz 35 kW več ne nadgradi na neomejeno kar avtomatsko?

Bolha je drugače šrot od oglasnika. Res se vidi pomanjkanje konkurence. Fb marketa nisem nikoli uporabil.

Hrane ne naročam. Mi je pa zanimivo, kaj tako zelo dobrega je pri naročilu preko appa. Saj isto lahko opraviš, če pokličeš. S tem samo odrežeš kos kruha tujemu podjetju. Naj bo to wolt ali pa ehrana.

c3p0 ::

Folk ne (zna/noče/kao nima časa/poljubna kombinacija prejšnjih treh) kuhat, zato je prostora za te ponudnike kolikor želiš.

borko ::

Ja, poslovni model "X za slovenski trg" se ne obnese.
Najdi.si je pojedel google, wolt bo eHrano itd. Treba je ciljati vsaj na širšo regijo, ker te mini igralci ne morejo preživeti.

mtosev ::

Jaz tudi uporabljam wolt, ehrane pa nisem niti poizkusil.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Sparkxl ::

Nima to nobene veze z ambicioznostjo, ampak gre za klasične monopole. Zakaj bi se trudili, če jim ni treba?
In iz tega razloga jim privoščim da crknejo. Sploh bolha. Antična stran, ki še računa za ta šrot, zato ker lahko.
Ehrana app je tudi obup proti woltu.

Steinkauz ::

Mislm dej, ehrana je že 10+ let ista.

Wolt ima opcijo group order, vsak v firmi poklika kaj bo in to je to.
Ehrana maš pa en kup usklanjevanja za vsako naročilo.
Wolt tut dost hitrej dostavi v povprečju.

Najlažje pa pol stokat, da kak jih hudobni tuji kapitalisti uničujejo.

Pa drugače bi res raje prek ehrane naročal, ker vseeno raje podprem slo podjetje, sam res niso nič naredili v zadnjih 10ih letih in jih vsak drug ponudnik, ki bi prišel v slo povozi.

Gagatronix ::

Jaz nimam nobene pritozbe cez ehrano. Aplikacije ne uporabljam, ker ne maram appov, ampak do zdaj nisem mel niti enega problema.

Finci pa lahko odjebejo nazaj na Finsko.

HotBurek ::

Škoda, da so takrat prodali najdi.si luzerski firmi (telekom ekonom-fdv idioti so ravno toliko sposobni, da znajo stvari zasvinjat z kurčevimi novicami o jebeni politiki...)

Če bi furali naprej, bi danes imeli top-of-the-top domači iskalnik, ki bi fural klasiko (za razliko od guglovih izdajalcev), za povrh bi se (mogoče) ohranila še matkurja in slowwwenia, wordress in podoben sekret bi bil seveda nižje rangiran, kar bi splet naredil bolj "čist", hkrati bi pa miljardo otrok bilo prikrajšanih za mačkasto poneumljanje. Win-win.

Mogoče ni fora o premal ambicijah. Ampak, da je preveč takšnih ambiciji, kako čim hitreje nategnit in zaslužit (to so ti startupi in venture kapitalisti, ki posrkajo vsako (dobro in uspešno) stvar in lepo skrbijo za monopoliste, da le-ti ostanejo brez konkurence), namesto da bi razvijali kvalitetne strani/storitve z mislijo na širše dobro.

We will see...
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

bambam20 ::

HotBurek je izjavil:

Škoda, da so takrat prodali najdi.si luzerski firmi (telekom ekonom-fdv idioti so ravno toliko sposobni, da znajo stvari zasvinjat z kurčevimi novicami o jebeni politiki...)

Če bi furali naprej, bi danes imeli top-of-the-top domači iskalnik, ki bi fural klasiko (za razliko od guglovih izdajalcev),


Ko je bil najdi.si prodan, že lep čas ni mogel konkurirat googlu. Pri prodaji je šlo za oškodovanje davkoplačevalcev.

HotBurek ::

Hočem rečt, da bi najdi.si/bolha.com letnik 2000 danes zažigala. V dobrem smislu.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Gagatronix ::

Najvecji smeh je, da je dolgo casa bil "google" tretji najbolj iskani termin na najdi.si

"Kako pridem na google ?" -"Gres na najdi.si pa napises not google"

m0LN4r ::

Imamo pac radi status quo in "good enough", bojimo se vecjih sprememb, imamo veliko tabujev. Vecina projektov je zastavljenih z kratko vizijo in kmalu za tem zamrejo.
To lahko vidis marsikje, da ko se nekaj odpre, zacne pocasi propadati. Delno je krivo za to tudi, da prevladujejo konzervativne generacije nad 50-60.

Ni to samo pri e-hrani, marsikje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Invictus ::

Slovenec ne more od mame, tam ima ponavadi prizidek ali nadstropje zase.

Ker mu mama non stop teži, je zafrustriran plus Ojdipov kompleks...

Odselil se ne bi, ker to zahteva napor, tako finačni kot miselni. Pa še otroke mu pazi. Varstvu se res ne da odreči zaradi udobja.

Zato mu je dovolj jurja na mesec, kar se odraža tudi na plačah in delu.

To potegne vse za sabo, vključno s tečno ženo. Vrtci so pač navajeni, da babice/dedki otroke poberejo ob 13h, ne ob 16h, in vzgojiteljice spizdijo ob 13:30 domov.

Direktorčki/lastniki, razen redkih izjem, niso nič boljši. Zahojeni, neizobraženi, brez vizije o razvoju produktov. Večina lon dela za nizke cene. Potem tudi plače ne morejo biti visoke.

Če zraven prišteješ še nesposobne vlade, brez dolgoročne strategije investiranja, ki večino denarja zmečejo v beton, ne v raziskave in bolj "mehke", bolj donosne industrije, je rezultat tam kjer je.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gagatronix ::

Invictus je izjavil:

Slovenec ne more od mame, tam ima ponavadi prizidek ali nadstropje zase.

Ker mu mama non stop teži, je zafrustriran plus Ojdipov kompleks...

Odselil se ne bi, ker to zahteva napor, tako finačni kot miselni. Pa še otroke mu pazi. Varstvu se res ne da odreči zaradi udobja.

Zato mu je dovolj jurja na mesec, kar se odraža tudi na plačah in delu.

To potegne vse za sabo, vključno s tečno ženo. Vrtci so pač navajeni, da babice/dedki otroke poberejo ob 13h, ne ob 16h, in vzgojiteljice spizdijo ob 13:30 domov.

Direktorčki/lastniki, razen redkih izjem, niso nič boljši. Zahojeni, neizobraženi, brez vizije o razvoju produktov. Večina lon dela za nizke cene. Potem tudi plače ne morejo biti visoke.

Če zraven prišteješ še nesposobne vlade, brez dolgoročne strategije investiranja, ki večino denarja zmečejo v beton, ne v raziskave in bolj "mehke", bolj donosne industrije, je rezultat tam kjer je.


Temu se strokovno rece "mamin sinko" in, ce ze hoces "Slovencelj"

starfotr ::

Nesposobnost se kaže tudi v tem, da imamo polno lesa in ga izvažamo ter nazaj kupujemo izdelke.

Ob tem, da smo imeli vso infrastrukturo. Pa smo jo zafurali.

To lahko naredi samo neumen.

Sedaj, ko je Ikea tu, pa vsi onanirat na njihove izdelke.

Spxy ::

starfotr je izjavil:

Nesposobnost se kaže tudi v tem, da imamo polno lesa in ga izvažamo ter nazaj kupujemo izdelke.

Ob tem, da smo imeli vso infrastrukturo. Pa smo jo zafurali.

To lahko naredi samo neumen.

Sedaj, ko je Ikea tu, pa vsi onanirat na njihove izdelke.


Pa ti odkupuj slovenski les in ga prodajaj v obliki izdelkov. Najlažje je težit, kako nekdo drug ne dela prav, hkrati pa sam nič ne naredit na tem.

chucki ::

Ob 11.30 tezi po forumu, medtem ko mu mati kuha kosilo.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Invictus ::

Drugače je največji problem Slovenceljnev zamera in fovšljivost, ki se nikoli ne neha.

Kot je rekel eden uspešnih slovenskih podjetnikov, v Sloveniji se moraš opravičiti za svoj uspeh.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

HotBurek ::

Top of the top ambicijozen predlog številka 1 in samo 1:

- na slo tek postavi git.slo-tech.com, kjer lahko uporabniki dajo svojo kodo gor, pa se pol lahko popravlja, vse na enem mestu itn.

Trenutno se da kodo postat v komentarje in zgleda lepo, ni pa uporabno za nadaljno urejanje/popravlanje/verzije.

Jst mislim, da bi ta stvar užgala 100 na uro, če ne še več.


p.s.: Please don't tell me, da je to "že nekje narejeno" in da "posledično ne rabimo"... Ja, rabimo slo git, jebote!
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Invictus ::

Brez zveze, te zanič kode po raznih git repositorijih je že dovolj, ni potrebe za po še enem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bambam20 ::

Invictus je izjavil:



Kot je rekel eden uspešnih slovenskih podjetnikov, v Sloveniji se moraš opravičiti za svoj uspeh.


Upam, da to ni ta, ki je iskal varilce za 800€.

Invictus ::

Saj če so varilci zadovoljni, ni s tem nič narobe...

Zakaj bi jih plačeval več...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

HotBurek ::

Zakaj bi jih plačeval več...

Ker ti je mar za ljudi, njihov položaj v družbi in okolje samo?
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

bambam20 ::

Invictus je izjavil:

Saj če so varilci zadovoljni, ni s tem nič narobe...

Zakaj bi jih plačeval več...


Če bi bili zadovoljni, jih ne bi iskal na jugu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

djabi ::

Nekje sem bral, da je "Južnjakom" Slovenija kot Slovencem Nemčija. Če razumete ... neke vrste balkanska Nemčija. Nekaterim tudi odskočna deska, da dobijo delovno dovoljenje za EU. Čeprav bi lahko to dobili že na Hrvaškem, ali?

Pa plače so pri nas nekajkratnik tistega, ki ga dobijo doma (Črna Gora, Srbija, Bosna in Hercevogina itn.). Kar je navsezadnje res. Seveda pa jih na polno izkoristijo, sploh v gradbeništvu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: djabi ()

Phantomeye ::

HotBurek je izjavil:

Škoda, da so takrat prodali najdi.si luzerski firmi (telekom ekonom-fdv idioti so ravno toliko sposobni, da znajo stvari zasvinjat z kurčevimi novicami o jebeni politiki...)

Če bi furali naprej, bi danes imeli top-of-the-top domači iskalnik, ki bi fural klasiko (za razliko od guglovih izdajalcev), za povrh bi se (mogoče) ohranila še matkurja in slowwwenia, wordress in podoben sekret bi bil seveda nižje rangiran, kar bi splet naredil bolj "čist", hkrati bi pa miljardo otrok bilo prikrajšanih za mačkasto poneumljanje. Win-win.

Mogoče ni fora o premal ambicijah. Ampak, da je preveč takšnih ambiciji, kako čim hitreje nategnit in zaslužit (to so ti startupi in venture kapitalisti, ki posrkajo vsako (dobro in uspešno) stvar in lepo skrbijo za monopoliste, da le-ti ostanejo brez konkurence), namesto da bi razvijali kvalitetne strani/storitve z mislijo na širše dobro.

We will see...


lol, matkurja... ti si še z glavo v 90. Direktorijski "iskalniki" nimajo v 21. stoletju kaj iskat... Če ti zaostajaš, zakaj bi tudi drugi morali.

HotBurek je izjavil:

Top of the top ambicijozen predlog številka 1 in samo 1:

- na slo tek postavi git.slo-tech.com, kjer lahko uporabniki dajo svojo kodo gor, pa se pol lahko popravlja, vse na enem mestu itn.

Trenutno se da kodo postat v komentarje in zgleda lepo, ni pa uporabno za nadaljno urejanje/popravlanje/verzije.

Jst mislim, da bi ta stvar užgala 100 na uro, če ne še več.


p.s.: Please don't tell me, da je to "že nekje narejeno" in da "posledično ne rabimo"... Ja, rabimo slo git, jebote!


Kot je moj dedek rekel: "Jaz nikomur nisem rekel ne, ampak sem rekel: imaš mojo podporo - naredi, jaz bom pa stal za tem." Kar je res. Vsi ljudje imamo ideje. Ideja ni vredna nič, če je ne izpelješ.

Torej - slotech git se ti zdi dobra ideja. Naredi ga in poveži se s slotech upravljalci (ali obratno).

Zgodovina sprememb…

HotBurek ::

Direktorijski "iskalniki" nimajo v 21. stoletju kaj iskat...

Zakaj meniš, da nimajo pravice do obstoja?

Če ti zaostajaš, zakaj bi tudi drugi morali.

Se te predstavljam, kako greš v trgovino po pir, ki je seveda v plastenki, in zviška gleadš na tiste, ki kupijo radensko v steklenici. Mislim, steklenice so čisto zaostale, plastenke so zdej moderne, trendovske, hip.

V resnici je res, a to je žalostna stran te zgodbe.

Mene ne zanimajo trendi. Ampak kvaliteta, in preproste rešitve. Matkurja zame predstavlja kvalitetno in preprosto rešitev, katero bi bil danes vsekakor vesel.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

Phantomeye ::

HotBurek je izjavil:

Direktorijski "iskalniki" nimajo v 21. stoletju kaj iskat...

Zakaj meniš, da nimajo pravice do obstoja?

Če ti zaostajaš, zakaj bi tudi drugi morali.

Se te predstavljam, kako greš v trgovino po pir, ki je seveda v plastenki, in zviška gleadš na tiste, ki kupijo radensko v steklenici. Mislim, steklenice so čisto zaostale, plastenke so zdej moderne, trendovske, hip.

V resnici je res, a to je žalostna stran te zgodbe.

Mene ne zanimajo trendi. Ampak kvaliteta, in preproste rešitve. Matkurja zame predstavlja kvalitetno in preprosto rešitev, katero bi bil danes vsekakor vesel.


Lol, kvalitetna in preprosta rešitev. Z razlogom so jih zamenjale algoritemski iskalniki. Drži, nekateri iskalniki krojijo iskalne rezultate. Ne pa vsi.
Ampak enako bi lahko rekli za spletne imenike kot je Matkurja. Da o tistih imenikih, kjer si moral plačat lepe denarce, da so tvojo spletno stran (dobro) pozicionirali, sploh ne govorim.

Samo povej mi, kdo bo vzdrževal Mat'kurjo, pa noter ročno šopal povezave interneta? 30 let nazaj se je to še nekako dalo - ne pa leta 2021.

Zaradi Matkurje sem bil jaz v petem razredu prepričan, da je to cel internet, ki mi je na voljo. In zdelo se mi je precej malo.

Potem sem pa spoznal URL-je.

-----


Kar se pa tiče tvoje bizarane zgodbe:


1. Precej težko je dobiti pivo (in vino) v plastenki. Prej dobiš radensko, kot pa pivo. Bi bilo boljše, če bi napisal obratno.

2. Trenutno so moderne in hip STEKLENICE, ker se mladi veliko bolj zavedamo učinka plastike na okolje. Predvsem zato, ker nismo MI uvedli plastenk namesto steklenic. Ima bolj prste čez tvoja generacija. Oz. malo pred tabo.

Plastic bottle @ Wikipedia

Kokakola je začela filati svoj cukr v plastenke leta 1978. Zdaj pa imamo svinjarijo na svetu. Pa ne vemo kam z vso to plastiko. Samo zato, ker so nekateri želeli cenejši material.

Zgodovina sprememb…

ripmork ::

lemc0 je izjavil:


Ampak nekaj pa tudi šteje da si na sceni toliko dolgo kot E-hrana, biti slabo desetletje glavni in edini igralec, imeti dolgoletne izkušnje in znanje kako se poslovni model razvija, In šele je prišel Wolt pa so se prebudili, začeli delati na razvoju aplikacije, podobi, dodatnih ponudbah itd.

Huh, zanimivo - sploh nisem vedel za E-hrana pred tem Covid "Wolt boom-om". Sem celo mislil, da je nastala šele lansko leto, kot odgovor na Wolt...
Verjetno so imeli bolj konzervativen pristop in so bili zadovoljni s svojo pozicijo, potem pa je prišla Pandemija (velika sprememba / razširitev trga v resnici) in se je Wolt spriča globalnih izkušenj očitno hitreje prilagodil, razširil.

Mogoče bolj kot ambicioznosti manjka inovativnosti, poguma? Primer: burger je bil dolgo pač le "burger" (kruh, ajvar, pleskavica pa čebula),... dokler se ni Hood burger prikazal, potem pa v roku leta/dveh eksplozija ponudbe "premium patty" burgerjev na mnoge (a v resnici precej podobne) načine. Ko nekomu uspe neka ideja, bi ga vsi kopirali in nekaj zelo podobnega na rahlo drugačen način naredili, do takrat pa se bodo držali česa bolj "zihr".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Phantomeye ::

ripmork je izjavil:

lemc0 je izjavil:


Ampak nekaj pa tudi šteje da si na sceni toliko dolgo kot E-hrana, biti slabo desetletje glavni in edini igralec, imeti dolgoletne izkušnje in znanje kako se poslovni model razvija, In šele je prišel Wolt pa so se prebudili, začeli delati na razvoju aplikacije, podobi, dodatnih ponudbah itd.

Huh, zanimivo - sploh nisem vedel za E-hrana pred tem Covid "Wolt boom-om". Sem celo mislil, da je nastala šele lansko leto, kot odgovor na Wolt...
Verjetno so imeli bolj konzervativen pristop in so bili zadovoljni s svojo pozicijo, potem pa je prišla Pandemija (velika sprememba / razširitev trga v resnici) in se je Wolt spriča globalnih izkušenj očitno hitreje prilagodil, razširil.

Mogoče bolj kot ambicioznosti manjka inovativnosti, poguma? Primer: burger je bil dolgo pač le "burger" (kruh, ajvar, pleskavica pa čebula),... dokler se ni Hood burger prikazal, potem pa v roku leta/dveh eksplozija ponudbe "premium patty" burgerjev na mnoge (a v resnici precej podobne) načine. Ko nekomu uspe neka ideja, bi ga vsi kopirali in nekaj zelo podobnega na rahlo drugačen način naredili, do takrat pa se bodo držali česa bolj "zihr".



E-hrana je funkcionirala kot nek listing za ponudnike. Torej ti si naročil, gostinec ti je pripeljal. Ampak je bila ponudba precej omejena. Če ponudnik že privzeto ni dostavljal, potem ni bil v programu.

Tako, da so APP uporabljali predvsem ljudje, ki neradi govorijo po telefonu :P Pa fajn je bilo za kaka skupinska naročila (boljši pregled nad tem, kaj je kdo naročil).

S tem so začeli leta 2011. Logistični del dostave (dostavljači na kolesih) pa so v Ljubljani začeli konec 2017. Kar pozno.

Wolt je pa v Slovenijo prišel 2019.


Drgače pa glede burgerjev je ena najboljših stvari, kar se je zgodila (poleg mikropivovarn, domačih premium ginov itd.). Kaj vse so nam razni "burger" plejsi servirali .... zmrznjene predpečene 3 mm pleskavice in vprašljivih higienskih razmer... (mislim enim to še vedno paše - ampak ja)

Zgodovina sprememb…

nirm ::

meni se tudi pri pivu zdi tak lep primer.
ko so se začele mikropivovarne in naenkrat ni bilo več samo union in laško, ali pa ultradrag import se je pivska scena zelo spremenila na boljše. zdaj imamo precej dobrega domačega piva, pa še celo union in laško sta se zganila z temnim, nefiltriranim, ipa in ostalimi novostmi, ki jih prej ni bilo.

jaz imam občutek, da se v sloveniji ta neambicioznost dogaja v kombinaciji dveh stvari - ljudje (stranke) so sramežljivi in si ne upajo probati nečesa novega. predvsem se ravnajo po črednem nagonu. kot drugo pa je v sloveniji zakonodaja zelo komplicirana glede marsičesa. posledično se stvari razvijejo precej z zaostankom glede na tujino ali pa se sploh ne.

tisti, ki imajo stvari že postavljene od pamtiveka pa uživajo v neambicioznem uspehu. ampak - enkrat ko se določenemu tujcu ali pa ambicioznemu domačinu uspe prebiti, lahko hitro pogazi vso konkurenco do konca. primer sta hofer in lidl s trgovinami (kakovostni izdelki, poceni cene, hitre prodajalke in profesionalnost napram mercatorju iz leta 2010).

Phantomeye ::

nirm je izjavil:

meni se tudi pri pivu zdi tak lep primer.
ko so se začele mikropivovarne in naenkrat ni bilo več samo union in laško, ali pa ultradrag import se je pivska scena zelo spremenila na boljše. zdaj imamo precej dobrega domačega piva, pa še celo union in laško sta se zganila z temnim, nefiltriranim, ipa in ostalimi novostmi, ki jih prej ni bilo.

jaz imam občutek, da se v sloveniji ta neambicioznost dogaja v kombinaciji dveh stvari - ljudje (stranke) so sramežljivi in si ne upajo probati nečesa novega. predvsem se ravnajo po črednem nagonu. kot drugo pa je v sloveniji zakonodaja zelo komplicirana glede marsičesa. posledično se stvari razvijejo precej z zaostankom glede na tujino ali pa se sploh ne.

tisti, ki imajo stvari že postavljene od pamtiveka pa uživajo v neambicioznem uspehu. ampak - enkrat ko se določenemu tujcu ali pa ambicioznemu domačinu uspe prebiti, lahko hitro pogazi vso konkurenco do konca. primer sta hofer in lidl s trgovinami (kakovostni izdelki, poceni cene, hitre prodajalke in profesionalnost napram mercatorju iz leta 2010).


Konkurenca je zlo zdrava reč, ki žene ljudi naprej. Slabo je, ko konkurenca začne blokirati nove poskuse inovacije.

feryz ::

Folk ne šteka dumpinga in izrivanja konkurence.
Dokler ne ostanejo samo še gugl, fejsbuk in mcdonald. Potem se začne dretje o zlobnih kapitalistih.
Ampak je več k'sno.

WhiteAngel ::

Phantomeye je izjavil:


2. Trenutno so moderne in hip STEKLENICE, ker se mladi veliko bolj zavedamo učinka plastike na okolje. Predvsem zato, ker nismo MI uvedli plastenk namesto steklenic. Ima bolj prste čez tvoja generacija. Oz. malo pred tabo.

Plastic bottle @ Wikipedia

Kokakola je začela filati svoj cukr v plastenke leta 1978. Zdaj pa imamo svinjarijo na svetu. Pa ne vemo kam z vso to plastiko. Samo zato, ker so nekateri želeli cenejši material.


Bla bla bla. Donat samo še v plastenkah When money talks, bullshit walks.

Gagatronix ::

> 1. Precej težko je dobiti pivo (in vino) v plastenki. Prej dobiš radensko, kot pa pivo. Bi bilo boljše, če bi napisal obratno.

Vino najdes v plastenkah brez problema. Sicer je na nivoju goblinske scaline, ampak obstaja. Pivo v plastenkah pa je bolj pogosto v bivsih bratskih republikah, kjer je tudi kultura pitja drugacna kot pri nas.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wolt je v SLO

Oddelek: Loža
4715109 (1405) Malidelničar
»

Uber v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
819600 (4765) D3m
»

E hrana - male porcije, predrago (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13322247 (7956) mat xxl
»

Ehrana, znižane cene, fail (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
559397 (6410) Smurf
»

Voda iz pipe v plastenko, rok uporabe

Oddelek: Loža
135677 (4591) clothes

Več podobnih tem