» »

Cevosan za čiščenje odtočne cevi v kuhinjskem lijaku?

Cevosan za čiščenje odtočne cevi v kuhinjskem lijaku?

«
1
2

SVGA ::

Kako čistite odtočno cev lijaka v kuhinji? Moja je plastična, dalje (v steni) ne vem iz kakšnega materiala je (sem najemnik v stanovanjskem bloku). Zaenkrat požira v redu, nočem da se s časom (in delci, maščobo itd.) zamaši, zato razmišljam da bi za pol ure zlil noter Cevosan, potem pa spral z vročo vodo oz. kakor piše na navodilih. Ali pa bo to samo še bolj zapeštalo cevovod ker se bo nekje nabrala kepa umazanije? Kakšne so vaše izkušnje s temi zadevami?

Aston_11 ::

Ko se zamaši, pomaga samo še drot.

SVGA ::

To vem, zato skušam preprečiti zamašitev.

shinko ::

Natrijev hidroksid je močna zadeva :)

mojsterleo ::

Cevosan je super za manjše zamašive. Ampak ne ga vlivat po kapljicah in bit pameten kolk si prišparal. Mora biti vsaj pol litra naenkrat ali pa kar cela boca. Lonec (vsaj 3l) vrele vode tudi deluje.
Na odtok daj mrežico da preprečiš da večji delci grejo v odtok. Za kavo in organske odpadke raje uporabi wc oz. daj med bio odpadke.

Comandante ::

mojsterleo je izjavil:

Cevosan je super za manjše zamašive. Ampak ne ga vlivat po kapljicah in bit pameten kolk si prišparal. Mora biti vsaj pol litra naenkrat ali pa kar cela boca. Lonec (vsaj 3l) vrele vode tudi deluje.
Na odtok daj mrežico da preprečiš da večji delci grejo v odtok. Za kavo in organske odpadke raje uporabi wc oz. daj med bio odpadke.

Se en glas za vrelo vodo. Moj kuhinjski umivalnik je edini v hisi ki se ne masi, pa dalec najvec svinjarije pozre. Sumim da zato, ker je veckrat tedensko delezen par litrov kropa od kuhanja, v kombinaciji z detergentom ki ga dnevno spiram dol.

profii ::

Zadnjič sem zlil liter alkoholnega kisa pa 10 L vrele vode čez. Bolje požira.

strawman ::

Še ena cenejša in preverjena opcija je 1 škatlica (tista mala modra) sode bikarbone in 1 dcl kisa, ter pokriješ z zamaškom. Potem spereš s kropom.

profii ::

strawman je izjavil:

Še ena cenejša in preverjena opcija je 1 škatlica (tista mala modra) sode bikarbone in 1 dcl kisa, ter pokriješ z zamaškom. Potem spereš s kropom.


A se te dve reakciji ne izničita?

bambam20 ::

SVGA je izjavil:

Kako čistite odtočno cev lijaka v kuhinji? Moja je plastična, dalje (v steni) ne vem iz kakšnega materiala je (sem najemnik v stanovanjskem bloku). Zaenkrat požira v redu, nočem da se s časom (in delci, maščobo itd.)



Za mrežico za odtok si že slišal?

Hrane ne meči v kuhinjski odtok, pač pa v bio vrečko za smeti.

;-) ::

V novogradnji smo imeli leto in pol konstantno težave z odtoki, sploh ker nas za vikende dosti ni doma in se odtoki izsušujejo in se umazanija od pomivalca itd. zasuši.

Odkar preventivno vsak mesec kupim 6-7 teh zadev za odtoke iz Hoferja in jih preventivno čez noč vlijem v vsak odtok celega teh problemov ni več.

Isto ga vlivam v kanaleto vska mesec en liter, spuca vse, še lase požre v nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Furbo ::

Mrežica za odtok + zdrava pamet, meni v zadnjih 10 letih še ni bilo treba spucati odtoka v kuhinji.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Slopek ::

Jaz umazanije v tisti cevi naprej v steni nisem dosegel in sem na pumpo namontiral dodatno cev in vse skupaj odpihnil ;).
Seveda sem vso inštalacijo pod lijakom prej očistil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

Comandante ::

Furbo je izjavil:

Mrežica za odtok + zdrava pamet, meni v zadnjih 10 letih še ni bilo treba spucati odtoka v kuhinji.

Niso vsi odtoki enaki. Eni zivimo v bajtah, kjer so v stene vzidana 90° kolena in podobne neumnosti. Ne vem kdo je to polagal, vodovodarji zagotovo ne.

starfotr ::

Ja, kdo le.

Slovenci smo itak mojstri za vse. Dopoldne smo profiči v službi, popoldne se prelevimo v profesionalne električarje, vodovodarje, krovce, zidarje, parketarje, dimnikarje, vrtičarje... In vse je seveda narejeno profesionalno.

Potem pa gorijo bajte in dimniki, se mašijo cevi ipd.

Gagatronix ::

Ce si v starem bloku, je mozno da so cevi do vertikale svincene, cevosan jih bo pa pogrickal kot da so niko i nista.

Ce si pa v podnajemu pa se zmeni z najemnikom.

Predvsem pa ne zlivaj svinjarije kamor ne spada.

starfotr ::

Predvsem pa upoštevajte navodila, kaj sodi v odtok.

https://www.jkp-log.si/dejavnosti/komun...

Če pa se zgodi zamašitev ali delna zamašitev, je potrebno fizično očistit zadeve, ne pa uporabljat kemije. Ni bližnjic tu.

bambam20 ::

Hrane se ne meče v odtok.

Gagatronix ::

Pardon, zgoraj sem mislil reci da naj se zmeni z najemodajalcem.

In ne, hrana ne spada ne v WC ne v odtok. Ajde, ce ti je samo tekoca zupa ostala to ne bo konec sveta, je manjsa svinjarija kot ce se po prekrokani noci poscijes v sekret.

gruntfürmich ::

lahko si poleg vsega tega naštimaš takšen priključek na cevi, da boš pod tlakom vodo brizgal v odtok, in zamaši druge odprtine. če boš s cevosanom in kropom zmehčal obloge, jih boš s curkom vode zagotovo odstranil.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Horas ::

cevostan je mišji drekec proti tistemu iz eurospina! ta požre vse!! smo enkrat meli tako zamašeno da en iz merkurja za 9€ ni naredil nič! potem mi pa stara mama prinese iz EU za 1€ in požre v 5min..pa še to sem nalil samo 3deci ne cel liter. od takrt enkrat mesečno vlivamo tega iz euja dva deci in to je to.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

gruntfürmich ::

mislim da je point da ima noter veliko NaOH-ja. če ima hipoklorit je bolj za dezinfekcijo kot kaj drugega...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

showsover ::

Pri nas se sicer zelo zelo (potrkam po lesu, da tako ostane) redko zamaši, imamo tisto kačo za vsak slučaj in tisti ročni tlačni odmašilec (ne vem, kako se reče)... A ni nobenega problema za plastično kolenje/cevje, če v odtok vlivaš krop ali te kemije? In ja, koti 90o so izrecni ne, kar se katerihkoli cevi tiče :) Olja in kave recimo ne v odtok, pobriši olje z 'brisačko' tudi, ko daješ v pomivalec in to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

WizzardOfOZ ::

Najbolj pomaga da vodo zavreš, jo zliješ v lijak in potem s temle ene parkrat porineš vse skupaj naprej:
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Comandante ::

NaOH je super za raztapljanje organske svinjarije, se pravi velike vecine stvari ki so v odtoku. Plastiki ne skoduje, na kovino ne deluje ravno blagodejno, sploh svinec in pocinkane zadeve (ampak v normalnih kolicinah gre).

Krop + mehansko prerukat z mehanskim odmasevalcem (se tako rece tisti gumi na palici?), ce je not prevec zenskih las pa pol litra poljubnega tekocega odmasevalca po odtoku, in je stvar resena.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

mehanskim odmasevalcem (se tako rece tisti gumi na palici?)


Eno post pred tabo je slika posodobljene verzije tiste gume na palici.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Comandante ::

WizzardOfOZ je izjavil:

mehanskim odmasevalcem (se tako rece tisti gumi na palici?)


Eno post pred tabo je slika posodobljene verzije tiste gume na palici.

Jaz imam se neko tretjo verzijo iz Bauhausa - klasicni sistem zvona na stapu, ampak vse skupaj iz rdece plastike. Deluje odlicno, bolje kot guma.

Maja321 ::

Za preventivo vsaka 2 tedna vlij liter coca cole v odtok (ta prave, ne ponaredkov), pusti čez noč in zjutraj pod pritiskom splakni.

starfotr ::

Dajte nehat s temi preventivami. Koliko nepotrebne kemije in denarja sperete skozi odtok, namesto, da bi se držali osnov, to je, da ne mečete in spirate noter zadev, ki ne spadajo tja, da je odtok narejen kot je treba in da če se že zamaši, da se to rešuje mehansko ne pa kemično.

gruntfürmich ::



tudi tole se dobi. kar dosti zadev je na voljo.

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

Tu se kar strinjam s @starfotr, preventiva, ne meci/zlivaj svinjarije v odtoke.

Bi pa moral biti prvi korak, da preveris, ce se ni sifon zasvinjal.

WizzardOfOZ ::

Problem je tudi pomivalni stroj. Od tam pride tudi kar nekaj maščobe, ki se po ceveh nabira. Sploh če imaš takega, ki manj vode porabi in ne spira cevi dobro za sabo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Comandante ::

starfotr je izjavil:

Dajte nehat s temi preventivami. Koliko nepotrebne kemije in denarja sperete skozi odtok, namesto, da bi se držali osnov, to je, da ne mečete in spirate noter zadev, ki ne spadajo tja, da je odtok narejen kot je treba in da če se že zamaši, da se to rešuje mehansko ne pa kemično.

V realnem svetu odtoki niso narejeni tako kot je treba, mrezice pa tudi ne ustavijo mascobe (ki je pri kuhanju neizogibna) in zenskih las, ki so ravno tako vseprisotni. Ob vsakem slabem poziranju pa tudi ne bom Kärcherja not tiscal, raje zlijem pol litra NaOH (ki je za naravo mimogrede v taksnih koncentracijah neskodljiv) in dve uri kasneje pozira kot se spodobi.

aokorn ::

Američani so praktični! Poglejte si tale video o InSinkErator...

showsover ::

Ne morem trditi z gotovostjo ampak mislim, da kuhinjski mlinček (ne vem, če je to pravi izraz) v Sloveniji ni dovoljen ali kaj. Se pa dam podučiti, če ni res.

gruntfürmich ::

kdo ti ga brani vgraditi?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

showsover ::

Ja ne vem, poskusi, nisem jaz nek inšpektor ali kaj.
Morda je celo razlika v dovoljenju med tistim z vsebnikom in tistim, ki pošilja naprej po cevi.
Predlagam, da nekdo preveri, meni sicer ni prioriteta, ni pa bz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

aokorn ::

Kuhinjski mlinček v Nemčiji po VDE predpisih ni dovoljen. In Nemci se ga držijo.

Blinder ::

Cevosan
, ali niso imeli enega manj idiotskega imena? Jaz tega izdelka nebi kupil zaradi imena.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

starfotr ::

Mlinčki niso dovoljeni zaradi večih zadev.

Za odpadno hrano imamo drugo pot: biološke odpadke ali kompostnike.

Hrana v kanalu povzroča neprijetne vonjave in zelo pospeši širjenje podgan. Če hrane ni tudi podgan ni.

Mlinčki so nevarni.

Ni treba, da vsako neumnost prevzamemo od US.


Nikoli zamašen odtok v kopalnici zaradi las. Vedno se jih odstrani z mrežice.

Nikoli zamašen odtok v kuhinji. Za pomivalca se uporablja normalen program in ne neumnih eko programov in hitrih programov.

Isto pri pralnem stroju.

Jaz ne vem kakšne neumno narejene odtoke imate, da imate težave. In kako neumno se obnašate oz. kako neumne navade imate, da imate težave.

Gagatronix ::

Jaz sem v zadnjih 30 letih v tem stanovanju imel samo eno zamasitev odtoka, ker se mi je svinjarija nabrala v sifonu umivalnika v kopalnici.

Zivim pa v bloku, ki je bil zgrajen v letu 1963 torej je velika vecina cevi se svinec in podobno.

Sem lepo vzel skatlo z orodjem, snel sifon dol, ga spucal in mirna Bosna.

FoxKnox ::

Mlinčki niso samo tisto kar se vgradi pod korito.
Menda ne mislite, da gre vse zmleto v kanalizacijo ? Vse se prej prefiltrira in ločuje. V kanal gre samo voda.

Comandante ::

In kako neumno se obnašate oz. kako neumne navade imate, da imate težave.

Nismo vsi taki asi kot ti, da bi lagano furali skozi zivljenje brez enega zamasenega odtoka. Slava ti, zasluzis si doprsni bronasti kip v naravni velikosti.

starfotr ::

FoxKnox je izjavil:

Mlinčki niso samo tisto kar se vgradi pod korito.
Menda ne mislite, da gre vse zmleto v kanalizacijo ? Vse se prej prefiltrira in ločuje. V kanal gre samo voda.


Ja kam pa če ne v kanalizacijo? Čemu bi mlel drugače?

Daj poglej si zgornji video.

c3p0 ::

Vzameš narazen, očistiš, da je kot novo in je to to. Na par let to naredim. Vmes pa paziš, da gre not čim manj hrane in nič zosa od kave.

Invictus ::

Meni se je 1x zamašilo, ker sem po nesreči zlil gres v odtok. Bilo je cel kup vode, pa nisem opazil.

Tisto naredi cel betonski čep...

Podgana je vse očistila...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

WizzardOfOZ ::

c3p0 je izjavil:

Vzameš narazen, očistiš, da je kot novo in je to to. Na par let to naredim. Vmes pa paziš, da gre not čim manj hrane in nič zosa od kave.


Tanovi umivalniki nimajo več nič za razstavljat (ni več "sifona", k bi ga dal narazen in spucal)), je samo narebrena plastična cev, kamor se ujame ogromno svinjarije.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

starfotr ::

Daj ne prodajaj bučk.

Flesibilni sifon uporabiš tam, kjer klasike ne moreš.

Noter je gladka površina in ne rebrasta. Se vidi, da še nisi videl od blizu takega sifona.

;-) ::

Zoc od kave ni slab za floro odtokov, ampak pac je treba pustit vodo tect par minut da ga ne zabijes v sifonsko koleno in gres od bajte da se posusi.

starfotr ::

Vse to se odlaga v biološke odpadke ali pa na kompost. Nikakor ne v odtok.

Ravno tako se ne zliva raznih olj in maščob v odtok. Vse to je potrebno ločeno zbrat in oddat v zbirni center.

Vendar, ker je tako enostavno zliti v odtok. Tako priročno je.

Najhujše so pa razni vlažilni robčki, kondomi, vložki tamponi ipd.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako odmašiti cev v kopalnici (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13530048 (23736) radmannsdorf
»

Odvod kondenza-klima

Oddelek: Loža
365546 (4679) Reaper
»

Premik pralnega stroja

Oddelek: Loža
122536 (1912) Badwolff
»

sifon v tušu počasi požira

Oddelek: Loža
118145 (7879) floyd1
»

cudne muhe

Oddelek: Loža
207132 (5865) Arto

Več podobnih tem