» »

Cevosan za čiščenje odtočne cevi v kuhinjskem lijaku?

Cevosan za čiščenje odtočne cevi v kuhinjskem lijaku?

1
2
»

VeganCyclist ::

Tegale s tlakom in pumpami se jst ne bi sel. Cevi za odplake so sam vtaknjene ena v drugo in se lah snamejo.....nekje pod estriham v dnevni sobi. Cevi se puca z unim dratom za pucanje in to je to.

WizzardOfOZ ::

starfotr je izjavil:

Flesibilni sifon uporabiš tam, kjer klasike ne moreš.
Noter je gladka površina in ne rebrasta. Se vidi, da še nisi videl od blizu takega sifona.


Notri ga res nisem gledal, samo ne razumem, kako je lahko notri gladek na upognjenem delu? Razumem da na revnem je, ker je tako oblikovan, na zavitem pa definitivno ne more biti gladek.


VeganCyclist je izjavil:

Tegale s tlakom in pumpami se jst ne bi sel. Cevi za odplake so sam vtaknjene ena v drugo in se lah snamejo.....nekje pod estriham v dnevni sobi. Cevi se puca z unim dratom za pucanje in to je to.


WTF?
Ponavadi so fikrsno pritrjene in jih boš zelo težko dobil narazen.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

WizzardOfOZ ::

Pol pa dobr, če je tko.

Samo glede na občutek v roki se mi je zdelo vse skupaj pretenko, da bi bila 2 sloja.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Steinkauz ::

Jst sm kak mesc nazaj razstavil odtoke v kuhinji, ker je bolj švoh požiralo.



5 let uporabe.
Precej las in ostalih pizdarij je blo v kepe sprijeto. Cevi so ble tudi polne svinarije.
Mislm, da ti cevosan tle nebi glih full pomagal.

Sm si vzel cajt za spucal v nulo.
Na 5 let ni glih panike.

floyd1 ::

Ko se toliko nabere je težko narediti kaj drugega, kot narazen vzet.

Če pa 1x na 2 meseca tja vsuješ malo sode bikarbone in zaliješ z alkoholnim kisom, potem pa po 15 minutah še malo vroče vode, lahko marsikaj porihtaš "sproti" in s precej manj truda.

WizzardOfOZ ::

Al pa postaviš ogledalo nas smetnjak, pa ženi rečeš, da naj se tam češe pri odprtem smetnjaku in ne bo las v umivalniku. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

bambam20 ::

Mene precej bega, da imate v kuhinjskih odtokih lase?

showsover ::

Wtf, Kamniti, to je kuhinjski odtok ali kaj? :-)

Tako je ogabno, da se ne morem nagledat.
Podobno kot neka tista trypophobia...

Tako ogabno in moteče, da kar moram hodit gledat :-)
Sem čuden, vem ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

steev ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Pol pa dobr, če je tko.

Samo glede na občutek v roki se mi je zdelo vse skupaj pretenko, da bi bila 2 sloja.

Sem glih nedolgo nazaj začasno montiral tak PVC sifon in imaš prav, notri ni prav nič raven, enako narebran kot zunaj. Ne bom pa trdil, da se ne dobi tudi takega, ampak jaz ga še nisem videl.

Se pa motiš, da je to danes standard. Še zmeraj obstajajo klasični umivalniški sifoni. In takega si bom dal, ko pride novo pohištvo in umivalnik.
:|

FoxKnox ::

starfotr je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Mlinčki niso samo tisto kar se vgradi pod korito.
Menda ne mislite, da gre vse zmleto v kanalizacijo ? Vse se prej prefiltrira in ločuje. V kanal gre samo voda.


Ja kam pa če ne v kanalizacijo? Čemu bi mlel drugače?

Daj poglej si zgornji video.


Organski odpadki direktno v odtok ? Daj poglej mal predpise.

gruntfürmich ::

WizzardOfOZ je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Vzameš narazen, očistiš, da je kot novo in je to to. Na par let to naredim. Vmes pa paziš, da gre not čim manj hrane in nič zosa od kave.


Tanovi umivalniki nimajo več nič za razstavljat (ni več "sifona", k bi ga dal narazen in spucal)), je samo narebrena plastična cev, kamor se ujame ogromno svinjarije.

sem imel takšno narebrano cev z velikim lokom kot sifon, in bi na prvi pogled rekel da je to veliko boljši dizajn kot sifon ostrih prehodov (ali še slabše: cevi v cevi).
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

WizzardOfOZ ::

steev je izjavil:

Se pa motiš, da je to danes standard. Še zmeraj obstajajo klasični umivalniški sifoni. In takega si bom dal, ko pride novo pohištvo in umivalnik.


Renovirala sva stanovanje in zraven treh umivalnikov sem to namesto "standardnega" sifona dobil.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

delavec44 ::

Ker je ta kos plastike čisto poceni, ne ker bi bil boljši ali standard. Navaden sifon, posebno kovinski, si moral vedno nabaviti posebej.

WizzardOfOZ ::

ponavadi sva dobila zraven sifone, sicer plastične, ampak sedaj pa te cevi dajejo tudi zraven umivalnikov višjega cenovnega razreda.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Invictus ::

bambam20 je izjavil:

Mene precej bega, da imate v kuhinjskih odtokih lase?

Lahko še tako paziš, pa bodo lasje in kocine v vseh odtokih.

Ajde, v kuhinji naj ne bi bilo kocin, če so pa lasje, pa pomeni, da je ketna dovolj kratka :)).

Steinkauz je izjavil:

Jst sm kak mesc nazaj razstavil odtoke v kuhinji, ker je bolj švoh požiralo.



5 let uporabe.
Precej las in ostalih pizdarij je blo v kepe sprijeto. Cevi so ble tudi polne svinarije.
Mislm, da ti cevosan tle nebi glih full pomagal.

Sm si vzel cajt za spucal v nulo.
Na 5 let ni glih panike.

Za 5 let uporabe je to to, pa niti ne preveč usrano.

Marsikdo bi prišel do enakega stanja, če bi podrl odtoke :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

c3p0 ::

Nekaj takega je po 5 letih, da. Me spet čaka delo. Cevosan ti tega ne reši, ker steče mimo.

SVGA ::

Nihče ne ve če so v steni svinčene cevi ali ne. Kaj bi bil torej dober način za (preventivno) čiščenje odtoka lijaka v kuhinji? Soda bikarbona + alkoholni kis? Ali samo vrela voda? Vrela voda lahko poškoduje cevi?

WizzardOfOZ ::

Plastične cevi zdržijo VSAJ 95 stopinj celzija, torej jih z vrelo vodo ne boš uničil. Bo pa maščobo definitivno vsaj zmehčalo, če ne že naprej odneslo po cevi.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

hruske<> ::

SVGA je izjavil:

Kako čistite odtočno cev lijaka v kuhinji? Moja je plastična, dalje (v steni) ne vem iz kakšnega materiala je (sem najemnik v stanovanjskem bloku). Zaenkrat požira v redu, nočem da se s časom (in delci, maščobo itd.) zamaši, zato razmišljam da bi za pol ure zlil noter Cevosan, potem pa spral z vročo vodo oz. kakor piše na navodilih. Ali pa bo to samo še bolj zapeštalo cevovod ker se bo nekje nabrala kepa umazanije? Kakšne so vaše izkušnje s temi zadevami?


Mr Musculo za odtoke je do sedaj deloval (razen enkrat). Če je pa ne pomaga bo pa treba razdret cev pa spucat, ni težko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske<> ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako odmašiti cev v kopalnici (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13529853 (23541) radmannsdorf
»

Odvod kondenza-klima

Oddelek: Loža
365526 (4659) Reaper
»

Premik pralnega stroja

Oddelek: Loža
122522 (1898) Badwolff
»

sifon v tušu počasi požira

Oddelek: Loža
118118 (7852) floyd1
»

cudne muhe

Oddelek: Loža
207115 (5848) Arto

Več podobnih tem