» »

S čolnom po slovenskem morju.

S čolnom po slovenskem morju.

Netrunner ::

Letos pred sezno planiram en dan najeti en čoln in se malo zapeljati po slovenskem morju. Ima kdo kakšno priporočilo kje se splača najeti in od kod štartati in kakšno turo narediti?

Kateri čoln bom vzel še nevem, vendar mora biti brez cb postaje ker nimam tečaja za njo :) Fajn pa je, da ima GPS, kateri me bo opozoril da se ne približam bližje od 150m od obale ker na oko te razdalje ne znam oceniti in kazni nočem plačevati :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

starfotr ::

Raje pojdi delat izpit za čoln. To, da si ga očitno kupil ne koristi nobenemu.

CB se ne uporablja v navtiki. Res, raje nekoga najemi, da te pelje.

Gagatronix ::

In potem bomo brali v novicah kako je slovenc s colnom zasel v hrvasko teritorialno morje :P

Netrunner ::

starfotr je izjavil:

Raje pojdi delat izpit za čoln. To, da si ga očitno kupil ne koristi nobenemu.

Po čem sklepaš, da sem izpit kupil oz. kaj je tako očitnega da si pomislil na to? Mimogrede, izpit za čoln do 24m sem naredil v prvo v Mariboru kjer je 70% kandidatov padlo.

starfotr je izjavil:

CB se ne uporablja v navtiki. Res, raje nekoga najemi, da te pelje.

Se opravičujem če nisem zadel točne oznake. Mislim sem na VHV / GMDSS postajo ki pa je podobna CB postajam.

@Gagatronix => Kaj v moji prošnji za nasvet (katero sem očitno postavil na nepravem forumu) ti da misliti, da bi zašel na hrvaško?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

Andy9 ::

Vedno me preseneča, kakšno znanost so naredili s temi lupinicami pri nas in na hrvaškem. Sam sem brez izpita za čoln in v Grčiji vsako leto, ko sem na dopustu, rentam čoln s 30 konji pa se še nisem zaradi tega potopil.

pwn3rrr ::

Andy9 je izjavil:

Vedno me preseneča, kakšno znanost so naredili s temi lupinicami pri nas in na hrvaškem. Sam sem brez izpita za čoln in v Grčiji vsako leto, ko sem na dopustu, rentam čoln s 30 konji pa se še nisem zaradi tega potopil.

Waw, res si car. Verjemi, da nam je vseeno, če se ti potopiš, ni nam pa vseeno za varnost ostalih v tvoji bližini. To je nekako tako, kot da bi šel na cesto z avtom, brez da bi prej opravljal izpit oz. se podučil o pravilih/znakih.

Netrunner ::

@pwn3rrr => Žalostno je to, da izpit ti ne prinese discipline. Poglej koliko norcev vozi po cestah in imajo izpit :) Problem je, da tisti ki dajajo čolne v najem niso dolžni preverjat če ti imaš izpit in v resnici jih niti ne zanima. glavno da pokasirajo. To bi moralo biti uzakonjeno, da bi to preverjali.

Upam, da se bo pojavil kdo, ki bo dejansko dal kakšno uporabno informacijo na temo ki sem jo dal in ne vse drugo.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Gagatronix ::

Zakaj sprasujes na sLOL-tech ce pa bi lahko vedel, da se bodo vse teme eventuelno derailale. Pocaki dva dni, pa bo en Janso prvleku not.

Andy9 ::

pwn3rrr je izjavil:

Andy9 je izjavil:

Vedno me preseneča, kakšno znanost so naredili s temi lupinicami pri nas in na hrvaškem. Sam sem brez izpita za čoln in v Grčiji vsako leto, ko sem na dopustu, rentam čoln s 30 konji pa se še nisem zaradi tega potopil.

Waw, res si car. Verjemi, da nam je vseeno, če se ti potopiš, ni nam pa vseeno za varnost ostalih v tvoji bližini. To je nekako tako, kot da bi šel na cesto z avtom, brez da bi prej opravljal izpit oz. se podučil o pravilih/znakih.

V Grčiji je zakonsko dovoljeno upravljati plovilo do 30 konjev brez izpita, zato nisem noben car. Hočem samo povedati, kakšne bedarije se gremo pri nas. Vsepovsod neke bedaste omejitve...

Netrunner ::

Gagatronix je izjavil:

Zakaj sprasujes na sLOL-tech ce pa bi lahko vedel, da se bodo vse teme eventuelno derailale. Pocaki dva dni, pa bo en Janso prvleku not.

Ker vedno imam upanje, da mogoče pa se bo razvila tema v pravi smeri :D

Vedno jih dobim po nosu nazaj :) kdaj me bo izučilo...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Andy9 ::

Netrunner je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Zakaj sprasujes na sLOL-tech ce pa bi lahko vedel, da se bodo vse teme eventuelno derailale. Pocaki dva dni, pa bo en Janso prvleku not.

Ker vedno imam upanje, da mogoče pa se bo razvila tema v pravi smeri :D

Vedno jih dobim po nosu nazaj :) kdaj me bo izučilo...

Saj imaš tudi vprašanje čudno.

showsover ::

Machete ::

Ne vem kaj pričakuješ od čolnarjenja po slo. morju. V enem dnevu ga prkruzariš s kajakom, za videt pa tudi ni nič izjemnega. Kar želiš je čolnarit po dalmaciji. Thank me later.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Tody ::

43 km hitro prevozis. Sploh če se ne ustavis v vsakem zalivčku. Kot rečeno ni nič pametnega za vidit, kar se nebi dalo iz kopnega simonov zaliv, izola Portorož. Drugače komot lahko pelješ bližje kot 150m, sam glisirat pa ne.

Machete ::

S tem, da je 43 teoretičnih, pa še luko lahko odbiješ. Jaz sem odveslal od Izole do Seče v dobrih dveh urah brez hitenja. Ena bolj dolgočasnih tras ever. Malce zanimivo je samo okoli Pirana, pa lulat sem šel do pečin. Če pa želiš malo chillat pa se kopat pa ok, samo za furat je pa vsaka destinacija boljša.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

korenje3 ::

Andy9 je izjavil:

Vedno me preseneča, kakšno znanost so naredili s temi lupinicami pri nas in na hrvaškem. Sam sem brez izpita za čoln in v Grčiji vsako leto, ko sem na dopustu, rentam čoln s 30 konji pa se še nisem zaradi tega potopil.


Zato pa folk s čolni, razni frajerji brez izpita, pobijajo razne plavalce, ker mislijo da so jacki in se hočejo kazat pred obalo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Netrunner ::

@Andy9 => Kaj pa je čudnega pri mojem vprašanju?

@Machete => nič extra ne pričakujem, nisem še pel in je to najbližje in najhitrje za se malo peljati s čolnom brez da si bom vtikal palčke v nos.

@Tody => Širšo družino bom malo zapeljal in bo lep enodnevni izlet. Kopali se še ne bomo ker to planiram takoj ko bo malo lepše vreme.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Tody ::

Mislim da je bolje da se zmenis z eno od barkač, ki to dela turistično. Videli boste vse, zvedeli boste vse pa se za jest in za pit bo. Ti pa razen da bos plačal ne bos mel nobenih problemov.

Machete ::

Jaz bi v vsakem primeru raje prevozil obalo s šintarotam v fordu, kot še enkrat po vodi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Gagatronix ::

Machete je izjavil:

Jaz bi v vsakem primeru raje prevozil obalo s šintarotam v fordu, kot še enkrat po vodi.


:)):))

Andy9 ::

korenje3 je izjavil:

Andy9 je izjavil:

Vedno me preseneča, kakšno znanost so naredili s temi lupinicami pri nas in na hrvaškem. Sam sem brez izpita za čoln in v Grčiji vsako leto, ko sem na dopustu, rentam čoln s 30 konji pa se še nisem zaradi tega potopil.


Zato pa folk s čolni, razni frajerji brez izpita, pobijajo razne plavalce, ker mislijo da so jacki in se hočejo kazat pred obalo.

Napisal sem, da v Grčiji ni potreben izpit do 30 konjev. Verjetno pa je tudi kakšen z izpitom kakšnega povozil, tako da to ni merilo. Sem pa prepričan, da bo pri nas nekoč potreben tudi izpit za peš, da se še malo pokasira...

Scorpy84 ::

Gagatronix je izjavil:

In potem bomo brali v novicah kako je slovenc s colnom zasel v hrvasko teritorialno morje :P


Zakaj pa ne? Ce mislis tam zasidran prespati, se mores iti prijaviti, ce se ne mislis sidrati ali "kopati za par ur" kar slednje tezko preverjajo, zaradi velikega stevila colnov, se ti ni treba. Ce te pa dobijo pri nezakonitem "kopanju", pa reces da so bili valovi ali kaksno drugo stisko, pa seveda kaksna prijazna beseda, te pustijo pri miru.

Groot ::

Scorpy84 je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

In potem bomo brali v novicah kako je slovenc s colnom zasel v hrvasko teritorialno morje :P


Zakaj pa ne? Ce mislis tam zasidran prespati, se mores iti prijaviti, ce se ne mislis sidrati ali "kopati za par ur" kar slednje tezko preverjajo, zaradi velikega stevila colnov, se ti ni treba. Ce te pa dobijo pri nezakonitem "kopanju", pa reces da so bili valovi ali kaksno drugo stisko, pa seveda kaksna prijazna beseda, te pustijo pri miru.


Ti pa nisi bil še nisi plul s čolnom preko SLO-HR meje ne?

Na kratko: odsvetujem "naključne" prehode za malo kopanja, ker pridejo Hrvati zelo hitro pogledat neprijavljene čolne.

Scorpy84 ::

Sem hodil in to veckrat, pa nikoli tezav enkrat ustavljen in tudi znanci ko se srecamo isto povedali, da niso imeli tezave.
Se pa raje na italijane spravljajo, ker se ti neradi prijavljajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izpit za voditelja čolna (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7815775 (1147) Karen
»

Čoln za morske užitke (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6119218 (8651) Invictus
»

Izpit za voditelja čolna (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12630906 (17369) Invictus
»

Morje + čoln

Oddelek: Loža
113981 (3296) SaXsIm

Več podobnih tem