» »

mIRC

mIRC

Sims ::

Zdravo,

Ne vem kako bi temu rekel. Napisal bi rad en kick, če nekdo na kanalu prevečkrat uporablja tole:

"wiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, ooooooooooooooooooooooooo"

Upam, da ste razumeli kaj hočem ...

LP,

Sims

DMouse ::

on *:TEXT:*wiii*jaaa*ooo*:#:{
kick $chan $nick
}


Copy-pastaš v Remote (Alt+R)

Sergio ::

a mIRC podpira regexpe? Če jih, lahko napišeš regexp, ki bo ob preveliko pojavitvah znaka izvedel brco.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Sims ::

takole sem rešo ...

;-------------------------
;Char Repeat Kick Kick
;-------------------------
menu menubar,status {
$iif(%char,[on],[off]) Char Repeat Kick {
if (%char) set %char 0
else set %char 1
}
}
ON @*:TEXT:*:#:{
if (%char) {

if ($nick isop #) return

if ((aaaa isin $1-) || (bbbb isin $1-) || (cccc isin $1-) || (dddd isin $1-) || (eeee isin $1-) || (ffff isin $1-) || (gggg isin $1-) || (hhhh isin $1-) || (iiii isin $1-) || (jjjj isin $1-) || (kkkk isin $1-) || (llll isin $1-) || (mmmm isin $1-) || (nnnn isin $1-) || (oooo isin $1-) || (pppp isin $1-) || (rrrr isin $1-) || (ssss isin $1-) || (šššš isin $1-) || (tttt isin $1-) || (uuuu isin $1-) || (uuuu isin $1-) || (uuuu isin $1-) || (vvvv isin $1-) || (zzzz isin $1-) || (žžžž isin $1-) || (đđđđ isin $1-) || (ćććć isin $1-) || ($chr(35) isin $1-)) { kick $chan $nick do NOT repead Characters } }
}



sem dal na minimalno na 4 ponovitve ... Bom videl kako se bo v praksi obneslo ...

LP,

Sims

DMouse ::

hehe, si si pa veliko dela naložil, sej bi blo dovolj preverit samoglasnike :\ ker dvomim da bo kdo z đđđđđđđđđđđđ smetil kanal :D

kopernik ::

A ne bi bilo lažje samo preveriti, če se kakršenkoli znak ponovi več kot trikrat? ena for zanka...

Sims ::

Da ne bom nove teme odpiral.

Kako bi naredil, če nekdo stisne na moj nick nato info in version, da bo ispisalo Sims Script ... recimo ..?

LP,

Sims

snow ::

mirc help je en najbolj simpl jih kar jih je.

copy paste:

Changing a standard CTCP reply

ctcp 1:ping:?:/notice $nick Ouch! | /halt

This will react to the standard ping CTCP and will reply with "Ouch!". The /halt at the end of the line prevents the standard ping reply from being sent. If you don't use the /halt, the standard reply to PING will be sent.

ctcp 1:time:?:/notice $nick The time here is around $time | /halt

This will react to the standard time CTCP and will reply with the above message. Again, the /halt prevents the standard time reply from being sent.

Note: You can't prevent the standard version reply from being sent.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

pingec ::

dobro ker kanal je to bom prsu mal smetit t 111111111111111111111111111111 :D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

njok ::

Sims, takrat ko sem jaz codal v mIRCU ni bilo mogoce spreminjat version replya tako kot ostale ctcp komande (on ctcp halt...). Ena moznost je spreminjanje exe fajla z hex-editorjem, ampak ne vem ce bo delovalo. Meni je v najboljsem primeru uspelo program pripraviti do tega, da je poslal 2 replya. :)

snow ::

V tistih straih časih ko sem še tudi jaz codal v mircu je obstajala ena skripta tribe, ko je imela odstranjen originalen version reply, potem pa si lahko v menuju nastavil svojega... recimo mIRC 6.04... folku nič jasno :)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Sims ::

Rešitev ...

V hex editorju se pomaknem do pozicije kjer piše

"ACTION VERSION Editing out the version reply, huh? :) NOTICE %s :VERSION mIRC %s Khaled Mardam-Bey"

nato se zamenja VERSION z ničlami "0"

Potem pa se v remote napiše ...

ctcp *:version:*: {
/ctcpreply $nick VERSION Sims Script 1.2
/haltdef
/halt

zadeva deluje ... (ni zraslo na mojem zelniku:D )

Sims ::

Zdravo,

zanima me sledeče. Nekako noben kick ne dela, če nekdo uporabi komando "/me"

To nekako ni smatrano kot tekst ali kaj? Kot primer bom dal mojo funkcijo za Caps kick. Ta zadeva deluje, vendar ne, če kdo napiše kaj z komando "/me"

;----------
;CAPS Kick
;----------
menu menubar,status {
$iif(%capsprot,[on],[off]) CapsLock Kick {
if (%capsprot) set %capsprot 0
else set %capsprot 1
}
}

alias allowedcaps { return 70 }
on @*:TEXT:*:#:{
if (%capsprot) {


if ($len($1-) < 20) { return }
var %caps.letters = $calc($len($1-) + 1 - $len($removecs(A,B,C,Č,D,E,F,G,H,I,J,K,L,M,N,O,P,Q,R,S,Š,T,U,V,W,X,Y,Z,Ž)))
var %caps = $calc($len($1-) - $len($removecs($1-,($1-),A,B,C,Č,D,E,F,G,H,I,J,K,L,M,N,O,P,Q,R,S,Š,T,U,V,W,X,Y,Z,Ž)))
var %caps.percent = $round($calc(%caps / %caps.letters * 100),0)
if ((%caps.percent > $allowedcaps) && ($nick !isop #)) {
ban -u15 # $nick 2
kick # $nick 15 sekundna izključitev: Velike črke. Dovoljeno $allowedcaps $+ $chr(37) uporabljeno: %caps.percent $+ $chr(37)
}
}
}


Torej , kako to dopolnim ... ?

LP,

Sims

njok ::

Za /me namesto on TEXT uporabis on ACTION.

Sims ::

/me se zahvaljuje ... Zadeva DELUJE.

HVALA.

LP,

Sims

AnyOne ::

Ce kdo ve kako se hex-a ctcp version reply za verzijo 6.12 bi prosil da pove, ker je zgleda Khaled neki spremenu.

DMouse ::

mIRC may only be distributed as the original distribution install file as distributed by mIRC Co. Ltd. The mIRC distribution install file may not be distributed as a part of any package, and may not have files added to it or removed from it, and none of its contents may be modified, decompiled, or reverse engineered. :P

Sims ::

Na verziji 6.03 deluje ...

AnyOne ::

@ DMouse :) hvala za tale copy/paste vem da ni open source, vsaka cast Khaledu nc nocem od njega vzet sam vseen pa nocm da se vid kero verzijo mIRC-a uporablam (ceprov sem secure). Vem da eni clienti ne vracajo verzije nazaj ampak sm kr zadovolen z mIRC-om in nocm menjat.
@ Sims ja vem da dela na verziji 6.03 na 6.11 in 6.12 pa ne in ker uporablam 6.12 me zanima kako se nardi na tej, ker je spremenjena in se tud ne da samo mal shexat pa je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnyOne ()

km- ::

AnyOne google obstaja ves? http://www.google.com/search?q=version+...
pa prvi link ki ti najde klikni in imas program ki ti iznici version reply, enjoy

AnyOne ::

Ja sm clo slisu ze za Google, se to clo probu sm un "patch" in men ne dela, zazene cmd ko rece press "p" ga prtisnem in se nic ne zgodi.

Jakka ::

Najbolj enostavno pa je da napišeš /ignore -t * in nihče ne dobi od tebe kakšrnegakoli ctcp-ja. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()

AnyOne ::

Hvala za predlog ampak to ni kar hocem.

km- ::

AnyOne cudno meni ko sm pritisnu p je reklo da pritisnem 'anykey' >:D in to sm naredu. potem pa se zalaufam mirc in kdorkoli me je versional ni nic dobill.. nevem zakaj ti pravis da ti ne dela a si se probal versionat? al niti tega ne znas?

AnyOne ::

Problem resen sm enga kolega prosu da je on patchu in mi jo poslou ker (km-) jest je ne morem (ne da je ne znam), sm zapru mIRC, clo rebootu pa ni nobenga odziva na "p".

Sims ::

Novo leto, novo vprašanje.

Kako napisati funkcijo, da mi prepozna split? in potem, da mi vsake 5 sekund (recimo) menjava nick? Sims1, Sims2, Sims3 .... recimo. :D

Hvala

LP,

Sims


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

irc...

Oddelek: Omrežja in internet
101514 (1262) MilkoSan
»

Slo-tech na mIRC-u!

Oddelek: Slo-Tech
443204 (2168) CaqKa
»

DCC zloraba za mIRC 6.x

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
392306 (2306) CaqKa
»

mIRC težava

Oddelek: Programiranje
111073 (815) Gandalfar
»

IRC težave (DCC prenos)

Oddelek: Omrežja in internet
91314 (1128) Uporabnik

Več podobnih tem