» »

polnjenje akumulatorja

polnjenje akumulatorja

polozweii ::

Avto en mesec ni bil v uporabi pa se je do konca izpraznil akumulator.

Napolnil ga bom s polnilcem Bosch pa me zanima če je to pravi postopek:

1. Od akumulatorja odlopim + kleme
2. Na akumulator priklopim + in - , zatem polnilec priključim na omrežje.

donvito ::



PDF

Vuli ::

niti ni treba odplapljat klem, a če se boš bolje ppočutil, pa dej.
Se zna zgoditi pa, da če ima aku pod 5V ti ga polnilec sploh ne bo hotel polnit.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

floyd1 ::

Postopek je pravi, pa čez noč ga pusti. Ti malčki polnijo bolj počasi.

Pri vseh teh "igračkah" je v navodilih zahtevano odklapljanje klem. Imam podobnega iz Hoferja in je enako.

MadMax ::

Če odklapljaš aku se prvo odklopi (in druga priklopi) - klema.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Assass1n ::

Priklopi in pusti 24h, če je možnost. Lahko tudi več. Kleme ni treba odklopit, lahko pa jo ni nič narobe.
Polnilca ne poznam, poglej v navodila na kakšno nastavitev ga je treba dati. Jaz imam lidl polnilec ima motor avto in snežinko. Če je ta isti daj na snežinko, da ti polni na 14.7V. Večja kot je napetost bolje je, nekateri polnilci take akumulatorje polnijo na 16V da se razgradi svinjarija med ploščami, katera se nabere če se akumulator preveč izprazni.
To je vsa umetnost, malo spremljaj prve ure kako se polni, če bodo kakšne napake ali pa če bo kazalo, da je akumulator poln že v eni uri bo pa treba razmišljat o novem.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Scorpy84 ::

Napolni toliko da vzge avto, zapelji se za pol ure, pa pusti pol se cez noc, ce ze imas moznost. Ne matraj se z majhnim polnilcem, da polnis celo vecnost, v avtu pa imas "konkreten polnilec".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

con28 ::

Assass1n je izjavil:


To je vsa umetnost, malo spremljaj prve ure kako se polni, če bodo kakšne napake ali pa če bo kazalo, da je akumulator poln že v eni uri bo pa treba razmišljat o novem.


o novem polnilcu ali akumulatorju?

Assass1n ::

con28 je izjavil:

Assass1n je izjavil:


To je vsa umetnost, malo spremljaj prve ure kako se polni, če bodo kakšne napake ali pa če bo kazalo, da je akumulator poln že v eni uri bo pa treba razmišljat o novem.


o novem polnilcu ali akumulatorju?

Akumulator.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

polozweii ::

Na polnilniku Bosch C1 sveti lučka poleg klicaja. V navodilih piše da lučka sveti ko je napetost na akumulatorju nižja od 4,5 V in če se ne izbere drugih nastavitev, sistem ostane v pripravljenosti.

Aku je bil res tolk izpraznjen da se niti lučke na armaturni niso pojavile. Prej z njim nisem imel težav.
Bi se ga dalo oživeti z boljšim polnilnikom?

Machete ::

Pomoje je aku za zamenjat. Po 1 mesecu ne bi smel umret, zato sklepam, daj e bil itak že bolj bogi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

mancini ::

polozweii je izjavil:

Na polnilniku Bosch C1 sveti lučka poleg klicaja. V navodilih piše da lučka sveti ko je napetost na akumulatorju nižja od 4,5 V in če se ne izbere drugih nastavitev, sistem ostane v pripravljenosti.

Aku je bil res tolk izpraznjen da se niti lučke na armaturni niso pojavile. Prej z njim nisem imel težav.
Bi se ga dalo oživeti z boljšim polnilnikom?


Napolnis ga sigurno lahko z dobrim polnilcem, je pa vprasanje, ce je aku se dober in bo delal naprej bp

Vuli ::

pejd raje po novega, bo manj sivih las. Ni za brezveze padel tako nizko in tudi če ti ga rata napolnit, vprašanje kolk časa bo aku držal kapaciteto.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

mirator ::

floyd1 je izjavil:

Postopek je pravi, pa čez noč ga pusti. Ti malčki polnijo bolj počasi.

Pri vseh teh "igračkah" je v navodilih zahtevano odklapljanje klem. Imam podobnega iz Hoferja in je enako.

To je vpliv amerikanizacije. V Ameriki tožijo za neverjetne stvari in te tožbe tudi dobivajo, zato se sedaj proizvajalci in trgovci ščitijo do onemoglosti.

WizzardOfOZ ::

Kleme se vedno odklopijo, kadar polniš akumulator, da ni porabnikov, ki bi med polnjenjem praznili akumulator (al pa če si glup, pa napačno priklopiš polnilec, da nebi kaj skuril v avtu, ker pol so stroški ...).
Če je v enem mesecu skup padel akumulator, je zanič. Ne splača se ga niti polnit, ker ne bo nič pomagalo. Kupi novega.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zimonem ::

Saj ima na polnilcu detekcijo polaritete...

WizzardOfOZ ::

Če ima. Kakšni stari niso imeli, pol je pa kej šlo v k***
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zimonem ::

Eh polnilc je skuril. Pa če ne ločiš mase in + potem nisi za tak Deu.

Saj je že tudi kdaj kak mehanik dojenčku pleničko pleničko gor dal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

m0LN4r ::



Dosti srece.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Pac-Man ::

polozweii je izjavil:

Bi se ga dalo oživeti z boljšim polnilnikom?

Sam sem imel srečo s popolnoma dumbass polnilnikom, tiste kovinske škatlice. Priklopiš breme in polni, kaka detekcija napetosti, čista hohštaplerija :)
Ampak je aku precej kmalu izdihnil. Da greš z avtom po novega in za malo adrenalinskega čakanja na kakega v akciji bi bilo.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

msms ::

Kateri avto akumulator naj bi bil najboljši Bosh,Exide,Varta,Goodyear ali kaj drugega. Sedaj sem imel Exide in mi je že drugi enak crknil po slabih 4 letih. Kar se mi zdi še kar ok, glede na to da vozim večinoma kratke razdalje. Hvala za info.

m0LN4r ::

Jaz ti lahko priporocam Varta Silver ali Silver Dynamic.

Sem 11 let nazaj dal v Polota, ker nisem imel namena sparat, se danes vzge avto brez problema, pa stoji zunaj, vcasih tudi stoji po kak teden pozimi, noben problem.
Pol leta nazaj, ga je na travniku zalila poplava, da je bil kontakt in se je spraznil, smo nafilal in dela ko sus. Po 11 letih.
Res mi ni zal, niti enga evra.

Res pa je, da nisem dal notr enako dimenzijo. Namrec, je se bilo ene 3cm lufta, pa sem dal notr nekaj amperjev vecjo.

Isto je bilo s prvo baterijo pri Golfu TDI, po 4 letih, je pozimi zacelo verglat, pa sem narocil isto Varto Silver in spet izmeril okvir, pa videl da pase notr se mal vecja.
Pametnjakovici so govoril, da to ne gre, pa blablablabla. Nekaj minut googlanja, mi je povedalo, da je vec mesta tam tocno za ta namen in sicer npr. Golf GTD ima vecjo notr.

Anyway, ta baterija je notr zdaj ze 8-9 let, avto dela veliko kratkih relacij, ampak vzge pa kot raketa. Z orginal akumulatorjem je samo prve dve leti tako hitro vzgal.

Ce narocis na internetu, preden vzames iz embalaze, izmeri napetost.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Scorpy84 ::

msms je izjavil:

Kateri avto akumulator naj bi bil najboljši Bosh,Exide,Varta,Goodyear ali kaj drugega. Sedaj sem imel Exide in mi je že drugi enak crknil po slabih 4 letih. Kar se mi zdi še kar ok, glede na to da vozim večinoma kratke razdalje. Hvala za info.


Vseeno kaj, ce imas v blizini el. uticnico, pa ga veckrat polni s polnilcem npr. iz hoferja, ker ocitno se ti nikoli ne napolni do konca in bos vsakega novega samo uniceval.

WizzardOfOZ ::

msms je izjavil:

Kateri avto akumulator naj bi bil najboljši Bosh,Exide,Varta,Goodyear ali kaj drugega. Sedaj sem imel Exide in mi je že drugi enak crknil po slabih 4 letih. Kar se mi zdi še kar ok, glede na to da vozim večinoma kratke razdalje. Hvala za info.


Glede na to, da imaš večinoma kratke relacije bi ti jaz predlagal gelne akumulatorje. Samo so dragi, sploh tisti kvalitetni.
Recimo optima je zelo kvalitetna pa exide gelni. Samo cene so pa x3 proti navadnim akumulatorjem.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:


Res pa je, da nisem dal notr enako dimenzijo. Namrec, je se bilo ene 3cm lufta, pa sem dal notr nekaj amperjev vecjo.

Ja, jaz dam vedno največjo amperažo, ki gre v moj avto. Razlike par EUR, kapaciteta pa kar večja. Se pozimi, ko imaš avto zunaj, pozna...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polnilec akumulatorjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11118934 (9281) FireSnake
»

Nakup novega akumulatorja

Oddelek: Na cesti
213076 (2243) ginekk
»

Naj kupim nov akumolator ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
508854 (7754) RejZoR
»

Kateri akumulator? Ford focus 1.8 tdci (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5713335 (10310) denabiker

Več podobnih tem